Č. Hora – Rusko 23:24 (kon.) | Chorvatsko – Rumunsko 25:20 (kon.) | Francie – Španělsko 26:25 (kon.)
Nizozemsko – Norsko 25:32 (kon.)
Nizozemsko
25:32 (10:16)
Norsko
Čtvrtek 10.12.2020, 20:30 • Sydbank Arena, Kolding • Mistrovství Evropy žen • Skupina 2

Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji vám pěkný zbytek pracovního týdne a někdy příště se budu těšit u evropské házené napočtenou! (22:05:11)

Nizozemsko – Norsko 25:32 (10:16)
    Nejvíce branek: Malesteinová 5/1, Abbinghová 4/2, Van Der Heijdenová 3 – Mörková 8/5, Oftedalová 5, Reistadová 4. Rozhodčí: Papamattheouová, Christidiová (obě GRE). Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/6. Vyloučení: 5:2.

Nizozemsko tak potvrdilo, že se na letošním šampionátu herně trápí. Ano, mělo dnes proti sobě jednoho z největších favoritů na titul, ale rozhodně si představovalo odehrát mnohem lepší zápas. Norsko naopak ukázalo svoji sílu především skrze duo Stine Oftedalová a Nora Mörková, které zařídilo 13 branek přímo a spoustu dalších nepřímo.

V Koldingu je hotovo a ze šlágru dnešního dne se stala ve druhém poločase jenom otázka skóre. Nizozemsko nedokázalo nijakým způsobem reagovat a přiblížit se na dostřel. Norsko naopak suverénně navyšovalo své vedení a v jednom momentě vedlo dokonce o deset branek. V poslední desetiminutovce ale dostala prostor i širší sestava, Nizozemky se nakonec zmohly jenom na korekci skóre a je z toho „přijatelná“ prohra o sedm, poměrem 25:32.

Konec zápasu. (25:32)
    60
    Jacobsenová zcela bez nervů proměnila a ustanovila konečný výsledek dnešního šlágru, 32:25! (25:32)

60
    Nakonec to bude ještě jedna sedmička, tentokrát na norské straně! Přidají Seveřanky gól s číslem 32? (25:31)
    60
    Na začátku poslední minuty Malesteinová dobře naznačila a poté poslala míč o tyčku do branky. To vše ze sedmimetrového hodu, který přišel po bránění Skograndové v brankovišti. (25:31)

59
    Nusserová se do zakončení přes dvě hráčky neprobila. Nizozemsko se snaží ještě přidat alespoň branku. (24:31)
    59
    Nakonec se i Lökeová dočkala, do zakončení si prakticky lehla, zády k brance ale dokázala vystřelit a překvapit nizozemskou brankářku! (24:31)

58
    Thorir Hergeirsson, islandský trenér norské reprezentace, je již na střídačce Norska deset let. Tentokrát bere poslední oddechový čas dvě minuty před koncem. (24:30)
    58
    Nusserová byla v pasivní hře sice vytlačena při zakončení z úhlu, i tak ale dokázala natlačit míč přesně k zadní tyči a snížit na přijatelný rozdíl šesti branek! (24:30)
    57
    Bontová měla opětovný prostor na pravém křídle a využila jej. V posledních minutách je tak často skórující hráčkou Oranjes. (23:30)

57
    Poslední čtyři minutky zápasu, obě strany již protočily sestavy a do hry se dostala i širší lavička. (22:30)

56
    Bontová nedokázala na deset metrů přesně nahrát Dulferové do běhu a Skograndová míč sbírá přímo do své ruky. Zkrátka je to již nizozemský zmar... (22:30)
    55
    Nusserová podstřelem z levé spojky překonala Granlundovou, teď už je to ale jenom otázka skóre. (22:30)
    54
    Hodně prokombinovaná sestava Norska má ale i tak zápas zcela pod kontrolou. Jacobsenová sice ještě rychlý útok vracela za sebe přihrávkou na Skograndovou, ta se nicméně do zakončení dostala a přidala jubilejní 30. trefu. (21:30)
    54
    Nusserová dostala od Abbinghové přihrávku na levou spojku a pokusem z kroku bez výskoku propálila norskou brankářku. Vůbec první branka Nusserové v zápase. (21:29)
    53
    Arntzenová dostala míč v lajně a z výskoku klepákem prostřelila padající Duijndamovou. (20:29)