Wolverhampton – Aston Villa 0:1 (kon.) | Newcastle – West Brom 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – Manchester City 0:0 (kon.)
Everton – Chelsea 1:0 (kon.)
Everton FC
1:0 (1:0)
Chelsea FC
Sobota 12.12.2020, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 12. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:57:22)

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:11.

Je konec. Everton zvítězil nad Chelsea 1:0.
    Úvod utkání byl pozvolný, ale ve 22. minutě se hostující brankář Mendy provinil faulu, po kterém byla nařízena penalta, kterou proměnil Sigurdsson. Následně si Chelsea vytvořila obrovský tlak, ale střela Jamese skončila na tyči. Po chvíli se v dobré šanci ocitl Zouma, ale Pickford jej vychytal.
    Do druhé půle opět vlétli hráči Chelsea velmi aktivně, ale lob Mounta skončil nad bránou. V 63. minutě málem získal Everton další pokutový kop, ale ten byl nakonec zrušen díky ofsajdu. V 81. minutě napálil Mount z přímého kopu pouze tyč! Konec zápasu si už Everton dokázal pohlídat a hosté se do ničeho vážnějšího nedostali.
    Everton zvítězil nad Chelsea 1:0.

90+5

90+5
    Giroud skvěle prodloužil nákop hlavou na Abrahama, ale s ním si poradila obrana Evertonu.

90+4
    Znovu končí nepřesný centr hostujícího hráče pouze v rukou připraveného brankáře Jordana Pickforda, který si užívá potlesk diváků na stadionu.

90+3
    A další nepřesný centr hostů na náhodu, který bez problémů odkopává obránce Evertonu ze své poloviny.

90+2
    Následný nákop, který měl najít ve vápně Girouda skončila pouze u gólmana Pickforda a Chelsea stále neví kudy a jak vstřelit gól.

90+2
    Ovšem nakonec se Everton posléze ocitl jen v ofsajdu a Chelsea musí zapojit veškeré síly do útoku.

90+2
    André Gomes to následně udělal velmi chytře, když získal rohový kop svého celku z levé strany a rozhodně nikam nespěchá.

90+1
    Chelsea získala rohový kop z levé strany, ovšem ten opět odvrátila obrana Evertonu a domácí mužstvo může jít do brejku.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Jonjoe Kenny.

89
    Opět jsou u míče hosté, ale přihrávka Zoumy postrádala naprosto vše a skončila jen v zámezí.

88
    Opět si Chelsea poradila s rohovým kopem soupeře, ale míč se následně odrazil k nohám Andrého Gomes, který si krásně poradil s obráncem, ale jeho další centr už skončil v zámezí.

87
    André Gomes se ujal exekuce standardní situace, která se bude opakovat, jelikož centr z rohu odhlavičkoval hostující hráč do zámezí.

87
    Tammy Abraham odkopl následný centr soupeře ze standardní situace, ale pouze do zámezí a Everton získal autové vhazování. Po chvíli karamelky získaly dokonce rohový kop z levé strany.