Crotone – Spezia 4:1 (kon.) | Turín – Udinese 2:3 (kon.) | Lazio – Hellas Verona 1:2 (kon.)
Turín FC
2:3 (0:1)
Udinese Calcio
Sobota 12.12.2020, 18:00 • Stadio Olimpico (Turín) • Italská Serie A • 11. kolo

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera. (20:07:41)

Fauly: 9:17

Dramatický zápas je u konce, Turín nakonec doma podlehl Udinese 2:3 a zůstává utopený v sestupových vodách, klesl o jednu příčku na devatenácté místo. Udinese naopak slaví a po třetí výhře v řadě se posouvá na desáté místo a může pomalu začít pokutovat po evropských pohárech. Příště hraje proti poslednímu Crotone a i tento zápas by mělo zvládnout. Dnešní utkání se rozjíždělo pomalu, v prvním poločase se dostali do vedení hosté, ve 24. minutě se trefil Ignacio Pussetto. V 54. minutě pak zvyšoval Rodrigo de Paul na 2:0 a zdálo se, že je hotovo, ovšem zápas se ještě pořádně zdramatizoval. Domácí dokázali nejprve v 67. minutě snížit zásluhou Andrey Belottiho, už o minutu později bylo dokonce vyrovnáno, když se trefil Federico Bonazzoli. Jenže hned v další minutě domácí zaspali v obraně, což potrestal Ilja Nestorovski a hosté znovu vedli a výsledek 3:2 už pohlídali až do konce.

90+5

90+4
    Jenže ani z ní se domácí nedokázali prosadit.

90+4
    Už běží poslední minuta nastaveného času a Turín se stále snaží o vyrovnání, nyní má standardní situaci.

90+3
    Tlak Turína nyní vrcholí, Udinese se musí bránit hlavně centrům ze stran a zatím to zvládá.

90+2
    Turín je nastěhovaný na polovině Udinese a nyní se snažili vymodlit si penaltu za ruku, rozhodčí ale zůstal v klidu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Definitivní rozhodnutí měl téměř na kopačce Kevin Lasagna, ale z brejku zakončoval z levé strany vedle.

89
    Udinese se nyní snaží kouskovat hru a co nejvíce znepříjemnit domácím poslední minuty.

88
    Saša Lukić obdržel žlutou kartu za svůj útočný faul.

88
    Domácí dosáhli zatím alespoň na větší držení míče, balón mají pod kontrolou v 57 procentech času.

87
    Tlak Turína pokračuje, zase letěly před branku Udinese Calcio dva dobré centry. Ten druhý dokázal Juan Musso lapit.

86
    Turínským rozhodně nechybí snaha a určitě není vyloučeno, že dokáží znovu vyrovnat. Chybí jim možná kousek štěstí.
    84. Rodríguez napálil břevno.

84
    Z přímého kopu zakončoval Ricardo Rodríguez a domácí byli jen pár centimetrů od vyrovnání, protože Švýcar trefil břevno a od něj se míč odrazil ven z brány.

83
    Vše se nyní přesunuje před branku Udinese, protože domácí budou zahrávat standardní situaci z nebezpečného prostoru.

82
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Jean-Victor Makengo.
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Ignacio Pussetto, přichází Kevin Lasagna.

Petr Sumbal

Branky: 67. Belotti (Bonazzoli), 68. Bonazzoli (Belotti) – 24. Pussetto (Deulofeu), 54. de Paul (Pereyra), 69. Nestorovski (Pereyra)

Karty:   37. Lyanco (TUI), 51. Vojvoda (TUI), 88. Lukić (TUI) – 37. Pereyra (UDI), 76. Musso (UDI), 81. Becao (UDI)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:17.
    Turín FC: Sirigu – Lyanco, N'Koulou (46. Izzo), Ricardo Rodríguez – Singo, Meïté (46. Lukić), Rincón, Linetty, Vojvoda (63. Gojak) – Zaza (46. Bonazzoli), Belotti.
    Náhradníci: V. Milinković-Savić, Rosati – Bonazzoli, Bremer, Buongiorno, Edera, Gojak, Izzo, Lukić, Murru, Segre, Vianni.

Udinese Calcio: Musso – Bonifazi, Nuytinck (43. Becao), Samir – Stryger Larsen, de Paul (C), Walace (61. Mandragora), Pereyra (82. Makengo), Zeegelaar – Pussetto (82. Lasagna), Deulofeu (61. Nestorovski).
    Náhradníci: Gasparini, Scuffet – Becao, Coulibaly, Lasagna, Makengo, Mandragora, Mićin, Molina, Nestorovski, Palumbo, ter Avest.

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Capaldo