Brighton – Arsenal 0:1 (kon.) | Burnley – Sheffield Utd. 1:0 (kon.) | Southampton – West Ham 0:0 (kon.)
West Brom – Leeds 0:5 (kon.) | Manchester Utd. – Wolverhampton 1:0 (kon.)
Burnley FC
1:0 (1:0)
Sheffield United
Úterý 29.12.2020, 19:00 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League • 16. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:17. (20:56:44)

Fotbalisté Burnley bez zraněného Matěje Vydry vydřeli nejtěsnější vítězství nad posledním Sheffieldem United. Gólovou hlavičkou ze 32. minuty se o to zasloužil domácí kapitán Ben Mee. Krátce předtím rovněž po rohu nevyužili svou největší šanci hosté, Brewsterovu hlavičku vytěsnil z brankové čáry ramenem záložník Bronwhill.
    Burnley ve druhém poločase nepředvedlo vůbec nic, utrápenou výhrou se ale vzdálilo z pásma sestupu na pět bodů.
    Naopak Sheffield prohrál letos pojedenácté o jediný gól a počtem 16 zápasů bez vítězství od začátku soutěže vyrovnal osm let starý neslavný rekord QPR.
    Pro dnešní večer je to vše, loučí se Karel Jedlička.

90+4

90+4
    Fleck fauloval Westwooda, který pronikal po pravém křídle. Burnley ušetří další vteřiny.

90+3
    Neurovnaná překopávaná uprostřed hřiště vyhovuje více domácím, které dělí od vítězství minuta.

90+2
    Domácí akce končí útočným faulem Stephense a Basham prudce odstrkuje od míče Wooda, překážejícího u rozehrávky.

90+1
    Žlutou kartu dostává Oliver Burke (Sheffield United).

90+1
    Nastavují se 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Po ošetření hra pokračuje, hosté spěchají s nákopem vpřed.

88
    Na hřišti klečí po čelní srážce s McGoldrickem otřesený Chris Wood a již k němu běží dvoučlenná zdravotní hlídka FC Burnley.

86
    Burnley si pasivním herním projevem koleduje o vyrovnání, žádné nečekané řešení či překvapivá finální přihrávka však ze strany hostů zatím nepřichází.

84
    Přímý kop z pravého křídla za Bradyho faul rozehrál Baldock, domácí gólman Pope ho s jistotou vyboxoval.

82
    Sheffield zapojuje do rozehrávky i brankáře Ramsdalea a musí znovu rozjet útok přes celé hřiště.

81
    Hosté se ještě snaží se zápasem něco udělat. Po přestávce jsou lepším mužstvem, i když je to spíše srovnání jednookého se slepým.

80
    Na Norwoodův rohový kop si naskočil McGoldrick, z malého vápna však hlavičkuje vysoko nad břevno.

79
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Dale Stephens.

78
    Ofsajdová past Sheffieldu sklapla včas při brankářském dlouhém výkopu na Wooda.

77
    Domácí Barnes si došel pro faul za půlící čarou, ale dlouho u míče fotbalisté Burnley nezůstali.