Slavia – Kadaň 7:1 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Havířov – Šumperk 2:3 (po pr.)
Vsetín – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Přerov – Kladno 4:3 (3:2 po s.n.) | Frýdek-M. – Kolín 6:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 0:2 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 3:4 (2:3 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 09.01.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 19. kolo

Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne a báječnou neděli. (18:29:44)

HC RT TORAX Poruba 2011 má na kontě už čtyři výhry v řadě a o další skalp se pokusí v úterý v Edenu.

Bojovné Ústí nad Labem tentokrát odjíždí domů bez bodů, ale rozhodně je domácím nedali zadarmo. A to především díky Petru Hamalčíkovi, který kryl suma sumárum 44 střel.

Gólově nejvyrovnanější třetina plná zvratů a dramat.
    Přesilovku ukončil Lukáš Kozák střelou z modré čáry ve třetí minutě. Pak byli na hanbě dvakrát domácí a právě tu druhou početní výhodu se Slovanu podařilo využít Jiřím Drtinou. Dramatické chvíle pak zažíval Muštukovs, když se hosté pokoušeli tlakem do brankoviště vyrovnat. Klid mu přinesl v patnácté minutě třetího dějství Jurij Žolobov, který skóroval díky chytré kamufláži Slavíka.
    V poslední minutě sáhl hostující trenér po hře bez gólmana, což se vyplatilo a 33 vteřin před ukončením řádné hrací doby snížil Martin Tůma. Víc se už do zbývajícího času nevešlo a proto domácí nejen uhájili vedení, ale prodloužili vítěznou vlnu.

59:47
    Icing Ústí, které po získání kotouče opět odvolalo brankáře.
    59:27 Martin TŮMA - 4:3

59:27
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tentokrát kombinace Slovanu vyšla. Z pokleku pálí z první MARTIN TŮMA a trefuje vzdálenější tyč. Asistence: Jiří Drtina a Štěpán Havránek.

59:14
    Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Kombinace vycházela a zakončoval Sklenář. Muštukovs jen vyrazil a na zakázané uvolnění vyhodil Endál.

Slovan bude hrát v šesti.

58:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:53
    V rohu za porubskou brankou zůstal ležet Grim. Zároveň se Porubě píská zakázané uvolnění.

58:23

57:25
    Nakonec se domácí vystavili ofsajdu.

57:11
    Hudečkova střela je Hamalčíkem vyražena do vzduchu. Puk dopadá k pravé tyči, kde jej dostává pod kontrolu obránce.

56:30
    Žovinec dostal nabito od Tepera, ale jeho dělovku zastavuje Tůma. Puk pak odpaluje až k Muštukovsovi Sklenář.

56:23
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., napadení).

56:12
    Zakázané uvolnění Poruby. Buly se tedy po pravé ruce brankáře opakuje.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 9. Hudeček (Klíma, Sikora), 15. Kozák (Szathmáry, Korkiakoski), 43. Kozák (Szathmáry, Stloukal), 55. Žolobov (Slavík, Urbanec) – 23. O. Bláha (Matějček, Vala), 47. J. Drtina (Vrdlovec, Trávníček), 60. Tůma (J. Drtina, Š. Havránek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Klíma, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Pořízek, Žolobov, Endál (A) – Brodek, Toman, Hotěk.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – Vl. Brož, Vala, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček (A), Furch (A).

Rozhodčí: Čech, Skopal – Bartek, Hranoš