Slavia – Šumperk 9:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Sokolov 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:4 (0:2 po s.n.) | Havířov – Kladno 1:0 (kon.) | Prostějov – Kolín 11:3 (kon.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 6:3 (kon.)
konec
HC Slavia Praha
9:5 (1:2, 4:0, 4:3)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 16.01.2021, 15:00Chance Liga • 21. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Slavia nakonec v bláznivém zápasu slaví pod vedením dočasných trenérů Vebera a Kolaříka vytoužené vítězství. V zápase, ve kterém nakonec padlo čtrnáct branek sice po první části prohrávali, ale ve druhé třetině se díky přesilovkám dostali do vedení, které si drželi až do konce. Šumperk sice nepodal vůbec špatný výkon a pokaždé, když domácí odskočili do většího rozdílu, tak se mu povedlo snížit. V závěru už ale přece jen získali Pražané čtyřbrankový náskok, který už si pohlídali. Dobře se předvedla i nejnovější posila Adam Sedlák, který k výhře přispěl gólem. (17:52:27)
   
  Konec zápasu.
   
  58:50
  Šmerha se parádní stahovačkou dostal za obránce, jenže pak mu puk utekl z hole, a tak ani nezakončil.
   
  57:04
  Šmerha zadovkou uvolnil Kuťáka, který se ještě snažil najít najíždějícího Doležala. Puk končí po odrazu v ochranné síti.
  55:44 Adam SEDLÁK - 9:5
   
  55:44
  Slavia právě vstřelila branku!
  Ondráček našel od mantinelu najetého ADAMA SEDLÁKA, který se tvrdou ranou parádně trefil ke vzdálenější tyči! Pro slávistického obránce jde tak o povedený debut, když hned v prvním zápase za Pražany se gólově prosazuje! Asistence: Martin Ondráček a Jaroslav Brož.
   
  54:43
  Machů dostal přihrávku do pravého kruhu, jeho pokus ale dokázal zastavit přesouvající se Michajlov.
   
  53:18
  Michajlov si počkal na sraženou střelu od pravého mantinelu a zastavil puk lapačkou.
   
  52:34
  Domácí v plném počtu.
   
  52:19
  Kuťák v oslabení mířil do další šance, tentokrát se zaskvěl Peksa, který jeho pokus vytáhl ramenem nad branku.
  51:51 Jiří DOLEŽAL - 8:5
   
  51:51
  Slavia právě vstřelila branku!
  Hosté v oslabení trefili clonícího Kružíka, který se ihned vrhl do útoku! V přečíslení se puk snažil předat JIŘÍMU DOLEŽALOVI, který se napoprvé k puku nedostal, jenže nakonec se k němu přece jen od obránce odrazil, a tak mu už jen stačilo trefit odkrytou klec! Asistence: Daniel Kružík.
   
  50:34
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  50:31
  Weintritt zkusil pozornost Michajlova ze středního pásma, slávistický brankář pak raději podržel puk ve své lapačce.
   
  49:52
  Duda při rozehrávce málem nabídl soupeři další šanci, ale nakonec to se štěstím zvládl.
  48:19 Daniel SPRATEK - 7:5
   
  48:19
  Draci právě vstřelili branku!
  Jenže ani tentokrát to nevydrželo dlouho a hosté se znovu prosazují! DANIEL SPRATEK se dostal k volnému puku před brankou a s trochou štěstí ho protlačil za záda Michajlova! Asistence: Daniel Kabelka.
  47:19 David ŠTEINER - 7:4
   
  47:19
  Slavia právě vstřelila branku!
  Pražané si opět berou zpět tříbrankové vedení! Střelu Vebera od modré čáry vyrazil Peksa jen k DAVIDU ŠTEINEROVI, který se s pukem posunul mimo dosah gólmana a zakončil přesně do sítě! Asistence: Václav Veber a Daniel Kružík.

  David Mencl

  Branky a nahrávky: 15. Buchta (Kuťák, Šmerha), 25. Všetečka (Kuťák, Šmerha), 25. Kružík (Jaroslav Brož, Vlček), 35. Šmerha (Kuťák, Všetečka), 35. Kružík (Vlček, J. Novák), 46. Brož Jar. (Tomica), 48. Šteiner (Veber, Kružík), 52. J. Doležal (Kružík), 56. Sedlák (M. Ondráček, Jaroslav Brož) – 7. Milfait (Moučka, Jaroš), 18. P. Kratochvíl, 45. Milfait (Moučka, Jaroš), 46. Spratek (Danielčák, Kabelka), 49. Spratek (Kabelka)


  HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), D. Krejčí, Buchta, Sedlák, Veber, Hovorka – Šteiner, Vlček, Kružík – Všetečka, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Havrda, Slavíček – Tomica, M. Ondráček, Jaroslav Brož.
  DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Záruba, Ševčík, Kabelka, Dosek, Weintritt, Machů – Moučka, Milfait (C), Jaroš (A) – Tjurin, Baláž (A), Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Kučera, Spratek, Blaško – Danielčák.

  Rozhodčí: Grech, Kostourek – Baxa, Coubal