Slavia – Šumperk 9:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Sokolov 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:4 (0:2 po s.n.) | Havířov – Kladno 1:0 (kon.) | Prostějov – Kolín 11:3 (kon.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 6:3 (kon.)
po prodl.
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 16.01.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance Liga • 21. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z dnešního dne je to ode mne vše, děkuji za pozornost a schovívavost při nesrovnalostech na konci utkání. technika mě trošičku převezla, ale snad jsme vše opravila jak to má být.

  Přeji všem krásný zbytek dne a pohodovou neděli.

  U příštího utkání z RT TORAX ARENY se budu těšit. (18:50:18)
   
  Třetina byla velmi bojovná. Oba týmy hrály na doraz, ale více mentální odolnosti předvedli hosté. Nejenže se nevzdali naděje na zvrat utkání, oni jej i dokonali. Sokolov byl více na trestné lavici ne by si přál, ale zase na druhou stranu byl v oslabení velkým soupeřem. Baníkovci nedovolili Porubanům přejít útočnou modrou a dovolit jim navýšit vedení v další početní výhodě.
  Třetí třetinu prostě ovládali hosté a třemi góly zdramatizovali zápas. V sedmé minutě třetího dějství se prosadil Tomáš Vracovský a pak až v samém závěru utkání zvedali hosté ruce. V 59. minutě snižoval na rozdíl gólu Jan Pohl z přesilovky a šest sekund před sirénou prostřelil Muštukovsovy betony Martin Osmík.

  Prodloužení netrvalo dlouho!
  Devět vteřin stačilo Tomáši Vracovskému k tomu, aby si Sokolov z Poruby odvezl druhý bod.

  RT TORAX bodoval, ale výhra to nebyla. navíc, když vezmeme v potaz, že první dvě třetiny byl zápas v režii Poruby, tak to pak i taková prohra zřejmě mrzí. Kdoví, zda hráči podcenili soupeře nebo se dostavila zápasová únava. Přeci jen čtyři utkání během osmi dnů a cestování přes celou republiku, to asi nepřidá na pohodě.

  Nicméně jedeme dál.
   
  Konec zápasu.
  60:09 Tomáš VRACOVSKÝ - 4:5
   
  60:09
  Baník právě vstřelil branku!
  Tak to byla kosmická rychlost! TOMÁŠ VRACOVSKÝ ukončuje po devíti vteřinách utkání střelou po ledě a zřejmě mezi betony. Asistence: Jaromír Kverka a Jan Pohl.
   
  Začátek prodloužení
   
  Konec třetí třetiny.
  59:54 Martin OSMÍK - 4:4
   
  59:54
  Baník právě vstřelil branku!
  Střela po ledě na ose hřiště MARTINA OSMÍKA posílá zápas do prodloužení. Asistence: Marek Švec a Jan Pohl.
   
  59:10
  Icing Poruby.
  58:49 Jan POHL - 4:3
   
  58:49
  Baník právě vstřelil branku!
  JAN POHL nejenže využívá přesilovku, ale také dostává zápas do dramatického konce. Rozdíl jediného gólu je dostatečným nábojem na závěrečnou minutu hry. Asistence: Jaromír Kverka a Marek Švec.
   
  58:09
  Po střele Vracovského je puk vytěsněn Korkiakoskim do ochranné sítě.
   
  58:00
  Hosté jsou v útočné třetině kompaktní a kolotočem nahrávek hledají úspěšnou cestu k dosažení gólu.
   
  57:15
  Oddechový čas pro hosty.
   
  57:15
  Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., držení).
   
  56:42
  Raška zablokoval Osmíka za brankou. Hosté jsou pořád na kotouči a od mantinelu se snaží vymanit a posunout hru do prostoru.
   
  56:16
  Hosté v plném počtu.
   
  55:14
  Usazení se v útočné třetině není na programu dne. Sokolov velmi celistvě brání střední pásmo a soupeř tak nemá nárok na prosazení se do útoku.

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 7. Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 18. Hudeček (Sikora, Teper), 22. Endál (Sikora, Hudeček), 38. Kanko (Szathmáry, Dundáček) – 30. J. Pohl (Kverka, Klejna), 47. Vracovský (Kadeřávek, Osmík), 59. J. Pohl (Kverka, Švec), 60. Osmík (Švec, J. Pohl), 61. Vracovský (Kverka, J. Pohl)


  HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Pořízek, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Klíma, Raška I, Endál (A) – Kanko, Žolobov, Hotěk.
  HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, A. Rulík, Tureček – Vracovský (A), Kverka, Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec (C), T. Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

  Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Dohnal