Atalanta BC – Lazio 3:2 (kon.) | Juventus – Spal 4:0 (kon.)
3:2 (2:2)
S. S. Lazio
Středa 27.01.2021, 17:45 • Gewiss Stadium • Italský pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Oba celky se v minulém ročníku potkaly v poháru až ve finále! Tudíž tu máme předčasné finále z minulého roku. Tenkrát vyhrálo Lazio 2:0 a Atalanta má nejlepší možnost jak oplatit soupeři hořkou finálovou porážku. Dokáže Lazio přejít přes silný celek z Bergama a držet naději na obhajobu?

Atalanta vstoupila do poháru až v osmifinále, kde si poměrně snadno poradila s celkem z Cagliari. Na sklonku poločasu se favorit ujal vedení. Cagliari dokázalo brzy po poločase srovnat, ale vyrovnaný průběh netrval dlouho a Atalanta dvěma slepenými brankami rozhodla o svém postupu.

Lazio taky vstoupilo do pohárového dění až v osmifinále a v něm si poradilo s Parmou. Lazio se dostalo jako první do vedení a těsné vedení trvalo až do konce zápasu, kdy se v 83. minutě prosadila Parma a vypadalo to, že o postupujícím rozhodně prodloužení. Nicméně Parma si v 90. minutě vstřelila nešťastnou vlastní branku a tím poslala Lazio do čtvrtfinále.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Palomino, Romero, Djimsiti – Gosens, Freuler, Pessina, Maehle – Mirančuk, Malinovsky – Muriel.
    Náhradníci: Sportiello, Rossi – Caldara, De Roon, Gyabuaa, Iličič, Lammers, Ruggeri, Scalvini, Šutalo, Toloi, Zapata

S. S. Lazio: Reina – Gabarron, Hoedt, Acerbi – Marusic, Milinkovič – Savič, Escalante, Akpa Akpro, Fares – Pereira Muriqi.
    Náhradníci: Alia, G. Pereira – Armini, Cataldi, Correa, Czyz, Immobile Lazzari, Lulic, Parolo, Radu, Vavro

Rozhodčí: L. Pairetto.

1

1
    V první minutě byli u míče hosté, kteří čelili aktivnímu napadání ze strany soupeře.

2
    Muriel se pokoušel na pravé straně uvolnit, ale obránce Lazia si poradil a míč míří na brankáře Reinu.

3
    Úvodní minuty zápasu se odehrávají spíše na středu hrací plochy a zatím se ani jeden z týmů nedostal do střeleckého zakončení.

4
    Lazion nakonec uklidňuje svou hru rozehrávkou na Reinu, který rozehrál míč na levou stranu. Lazio však míč brzy ztratilo.

5
    Bergamo nyní těžilo ze svého aktivního napadání. Nakonec jim však byl odmáván ofsajd.

6
    Maehle měl velkou snahu odcentrovat míč z pravé strany, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

7
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Domácí otevírají skóre po svém prvním rohu. Střelu z malého vápna dokázal ještě Reina likvidovat, ale na dorážku BERATA DJIMSITIHO už byl krátký.
    7. Berato DJIMSITI - 1:0

8
    Aktivita domácího celku pokračuje i po jejich první brance a Lazio nezačalo utkání zrovna nejlépe.

9
    Hosté jsou nuceni opět přihrávat až na svého brankáře a zatím nemohou najít recept na dobře napadajícího soupeře.

10
    Který se vzápětí dostal do další slibné příležitosti a přízemní rána z pokutového území našla dobře postaveného Reinu!

11
    Žlutou kartu dostává Romero (Atalanta Bergamasca Calcio).

11
    Romero nyní skluzem poslal na trávník Pereiru a pro Lazio se naskytla velmi slibná standardní situace.

12
    Lazio si svou standardní situaci rozehrálo přihrávkou do strany, odkud přišel následný centr před branku. Ten byl však velmi rychle odražen.

14
    Hosté se už trochu probrali a nyní se dostali ke střele z pravé strany. Přízemní pokus opustil hrací plochu vedle pravé tyče.

15
    Laziu se v posledních třech minutách daří držet hru na polovině Atalanty, která nyní musela řešit vysoký centr do svého pokutového území, respektive to vše vyřešil Gollini.

16
    Faul poblíž půlící čáry, kdy pocítil kopačku soupeře Escalante.

17
    Žlutou kartu dostává Malinovsky (Atalanta Bergamasca Calcio).

17
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Tlak Lazia nakonec vede k vyrovnání. VEDAT MURIQI se opřel hlavičkou do centru vyslaného z levé strany a poslal míč k levé tyči, kde Gollini nestačil doskočit.
    17. Vedat MURIQI - 1:1

19
    Nyní krátký pobyt Atalanty v útočném pásmu, který však nevedl k ohrožení branky soupeře.

20
    Zatímco na druhé straně musel Gollini vyrážet nebezpečný centr na jeho branku.

22
    Oba celky nejdou pro faul daleko a již třetí žlutá karta dnešního zápasu. Tu nyní dostává Gabarron.

23
    Fares je dalším hříšníkem a po jeho faulu bude Atalanta zahrávat standardní situaci.

23
    Centr po ní proletěl pokutovým územím, kde byl tečován obráncem a je tu roh pro domácí.

24
    Ten nám nepřinesl nebezpečné ohrožení pro branku Reiny a jeho mužstvo nyní kombinuje s míčem.

25
    Lazio se nedostalo nyní do útoku a iniciativu nyní opět přebírá domácí celek.

26
    Atalanta se dostala k centru před branku, ale zde nebyl hráč v ideální pozici a Lazio odkopává míč k polovině hrací plochy.

28
    Nyní se dobré dvě minuty nehrálo, neboť probíhalo ošetřování hráče domácích.

29
    Na obou týmech lze pozorovat, že je pro ně zápas důležitý a ani jeden celek nevynechává jediný souboj.

30
    Tento útok Atalanty zůstane bez využití. Dlouhá a nepřesná přihrávka zmařila celou akci.

31
    Nyní byl k vidění další tvrdý faul na polovině hřiště a to z pohledu domácích. Lazio bude rozehrávat míč.

32
    Rohový kop nepřinesl pro hosty nic zásadního. Defenzíva domácích si dokázala pohlídat celou situaci.

33
    Lazio však nyní pokračuje v kombinaci s míčem a nyní mají oni pasáž hry, kdy jsou aktivnějším celkem.

35
    No a jejich zvýšená aktivita znamená otočení zápasu v jejich prospěch! Autorem branky je FRANCESCO ACERBI, který se dostal s míčem až do vápna, odkud přesně zacílil a dostal svůj tým do vedení.
    35. Francesco ACERBI - 1:2

37
    Přichází brzká odpověď domácích. Muriel zatáhl míč po pravé straně a přesnou přihrávkou jej poslal na levou stranu, kde byl zcela osamocený RUSLAN MALINOVSKY, který uklidil míč ke vzdálenější pravé tyči.
    37. Ruslan MALINOVSKY - 2:2

38
    Ještě nemáme za sebou první poločas a již jsme mohli vidět čtyři branky, což svědčí, že obě mužstva hrají dnes otevřený fotbal.

39
    Atalanta mohla přidat další branku ze své standardní situaci. Tu si rozehráli na krátko, ale jejich další počínání nepřineslo zakončení.

40
    Blíží se nám první poločas a uvidíme, jestli se ještě některé mužstvo dokáže prosadit.

42
    Nyní byla snaha na straně hostujícího celku, ale obrana Atalanty si nyní dává větší pozor a nepouští soupeře do své šestnáctky.

43
    Na druhé straně přišel centrovaný míč, který však hráč Atalanty nedokázal využít ve svůj prospěch, neboť zakončoval z velmi krkolomné pozice. Následně si pro míč doběhl Reina.

45

První poločas nám přinesl otevřený fotbal na obou stranách. Jako první se prosadili domácí. Lazio následně zabralo a z toho pramenila vyrovnávací branka. Hosté byli aktivnější i nadále a otočili hru ve svůj prospěch, avšak jejich vedení trvalo sotva tři minuty a již jsme mohli registrovat vyrovnávací trefu Atalanty.

46

46
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Gabarron, přichází Parolo.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Fares, přichází Lazzari.

47
    Míč je u brankáře Atalanty a Lazio se snaží vyvinout aktivní napadání. Nakonec se Gollinimu podařilo bezpečně rozehrát.

48
    Hosté se dostali do blízkosti branky, nakonec se sami vyhání k polovině hrací plochy a posílají míč až na svého brankáře.

49
    Hráč Atalanty se nyní dopustil faulu a nabízí svému soupeři standardní situaci ze slibné vzdálenosti.

50
    Následovalo malé přiťuknutí na hráče stojícího poblíž, který vyslal pěkný centr na branku. Tam se dostal k hlavičce další hráč, který poslal míč přesně do rukavic Reiny.

51
    Rychlý protiútok Laziu nevyšel a domácí se v pohodě ubránili a zahrávají míč do autu.

52
    Lazzari se dostal do úniku, když běžel za dlouhým míčem. Avšak byl tísněn soupeřem, který jej nakonec fauluje!

54
    Palomino nakonec za svůj faul vidí rovnou červenou kartu a oslabuje svůj tým!

55
    Lazio zahrálo přímou střelu na branku, která skončila na zdi soupeře. Každopádně mají hosté nyní o jednoho hráče navíc, což je dobrá výhoda do zbytku zápasu.

56
    Nyní přišel další tvrdý faul, tentokrát ze strany Lazia, kdy byl faulován Muriel.

57
    Escalante následně vidí za faul na Muriela žlutou kartu.

57
    Tak to se podívejme! Oslabená Atalanta se dokázala prosadit. Autorem branky je ALEKSEJ MIRANČUK, který dokázal zakončit přes vybíhajícího brankáře.
    57. Aleksej MIRANČUK - 3:2

59
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mirančuk, přichází De Roon.

60
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Malinovsky, přichází Zapata.

61
    Uvidíme, co tato inkasovaná branka udělá s týmem Lazia.

62
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Escalante, přichází Correa.

63
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Muriel, přichází Toloi.

64
    Nyní nám hru hodně narušilo střídání na obou stranách.

65
    Po delší době se o pozdvižení postaral Zapata, který byl ve vápně faulován a je tu penalta pro Bergamo!
    65. Penaltový zákrok na Zapatu

67
    Zapata nyní promarnil velkou šanci! Střílel k pravé tyči, kde si včas doskočil Reina a chytá jeho pokus!

68
    Tak uvidíme, jestli právě tato chycená penalta nebude určitou vzpruhou pro Lazio k vyrovnání!

69
    Zatím to však na hřišti vypadá, jakoby Lazio mělo o jednoho hráče méně. Domácí podnikli další nebezpečný útok a zakončení z hranice vápna bylo sraženo na roh.

70
    S rohovým kopem si hosté poradili a nyní se snaží provést útočnou akci.

71
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Hoedt, přichází Immobile.

72
    Muriqi se nyní na hranici vápna obtočil kolem míče a vyslal přízemní pokus, který však mířil přesně doprostřed branky.

73
    Bergamo zatím hraje velmi dobře a není vůbec poznat, že by jim chyběl vyloučený Palomino.

74
    Hosté doposud působili rozhozeným dojmem, i když se nyní již dostávají zpět ke své hře.

75
    Akpa Akpro se nedostal k centru z pravé strany, ale vybojoval roh pro svůj tým!

76
    Lazio nevyužilo svůj další roh k vyrovnání stavu, ale daří se jim nyní držet míč a kombinovat na polovině Atalanty.

77
    Hosté již začínají přebírat iniciativu a pozorujeme menší tlak z jejich strany. Domácí to budou mít v posledních minutách zápasu hodně těžké.

79
    Lazio stále okupuje branku svého soka. Nyní vyslalo před branku dva centry, ale každý se podařilo obraně domácích eliminovat.

79
    Střílená přihrávka, která směřovala přímo na branku...tu před brankou odkopl jeden z hráčů Bergama.

80
    Zápas se nám přehoupl do závěrečné desetiminutovky. Jestli se dočkáme v tomto střetnutí i prodloužení, závisí na hráčích Lazia.

81
    Domácí hráč zastavuje míč ve svém pokutovém území a snaží se jej dostat na druhou stranu hřiště.

81
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Pereira, přichází Lulic.

82
    To se domácím krátce podařilo, nicméně už se na ně valí další útok soupeře.

83
    Krátký centr na penaltový puntík nyní nenašel žádného hráče v zeleném dresu. Následuje faul hostů a Atalanta bude moci nyní uklidnit hru.

85
    Hosté nyní kombinují z poměrně uctivé vzdálenosti od branky Atalanty a čekáme na nějaký jejich nebezpečný centr.

86
    Ten záhy přišel, ale byl ihned hlavičkou odražen. Po dalším centru spadl hráč Lazia v pokutovém území, avšak rozhodčí jasně ukazuje, že má hra pokračovat.

87
    Čas se hostům rapidně krátí a uvidíme, jestli dokážou využít své převahy a dostat se k vyrovnání, které by znamenalo jisté prodloužení.

88
    Zapata nyní zajel do soupeře a Lazio bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.

88
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Maehle, přichází Caldara.

89
    Gollini nyní podržel svůj tým! Střela ze standardní situace mířila do pravého rohu branky a Gollini dokázal míč vytěsnit!

89
    A další nebezpečné zakončení, které hráč Lazia napálil nad branku.

90
    Tak ještě čtyři minuty mají hosté k vyrovnání. Přesně o tolik byl nastaven druhý poločas.

90+1
    Tlak Lazia sílí, jejich další centr byl opět neúspěšný a Gollini dokázal za pomocí obrany dostat míč mimo pokutové území.

90+2
    Atalanta dostala míč na půlící čáru, kde se jej snaží co nejdéle udržet.

90+3
    Špatná rozehrávka a hráč Atalanty se dostal do úniku. Byl stínován dvěma hráči a tak to domácí hráč zkusil dalekonosnou střelou a míč skončil nad brankou.

90+4
    Poslední minuta nastaveného času, což vypadá ještě na jeden možný útok Lazia.

90+4

K vidění byl hodně divoký a zajímavý zápas. Ten přinesl dostatek branek, tvrdých faulů, vyloučení a rozhodnutí v době, kdy už Atalanta hrála bez vyloučeného Palomina. Dodejme k tomu ještě neproměněnou penaltu Zapaty a lze konstatovat, že jsme mohli vidět zajímavé čtvrtfinále! Neproměněná penalta rozhodně stála nervy pro domácí celek až do konce zápasu, neboť Lazio si nakonec dokázalo v posledních patnácti minutách vytvořit souvislý tlak, leč vyrovnat už se jim nepodařilo.

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:15. (19:40:00)