Barys – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (kon.) | N.Novgorod – Kunlun 3:0 (kon.)

Lukáš Sedlák (CLJ) 1+1, 4 střely, čas na ledě 21:39

Hostující celek vyhrává tento zápas a získává body do tabulky. V závěru utkání se podařilo Traktoru snížit, ale vyrovnat nedokázal. Střelecky byli aktivnější hosté, kteří vyhráli v tomto ohledu 34:22.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Kazaň mohla navýšit své vedení, ale Michail Fisenko (Kazaň) minul odkrytou část branky.

58:52
    Znovu hosté vyhazují tak, aby z toho nebyl icing.

58:32
    Domácí celek se nemůže usadit v útočném pásmu, času už mnoho není.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:33
    Traktor se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostal. Vypálit na branku nezvládl.

57:12
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Kazaně, a tak mají domácí dobrou příležitost usadit se v útočném pásmu.

56:29
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

Dnešní utkání sleduje 3 075 diváků.

55:23
    Traktor se pokouší vrátit k aktivní hře, která mu pomohla vstřelit kontaktní branku. Hosté přišli o lepší náskok, nyní vedou už jen o gól.
    54:15 Nick BAILEN - 2:3

54:15
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí celek se nyní prosazuje, a tak se pokouší zdramatizovat tento zápas. Sergej Tělegin pálil od modré čáry, před brankou Lukáš Sedlák tečoval jeho pokus, a pak mohl snadno dorážet neobsazený NICK BAILEN. Asistence: Lukáš Sedlák a Sergej Tělegin.

53:16
    Alexandr Avcin (Čeljabinsk) pálil, jeho rána mířila do horní části branky, ale gólman v pohodě zasáhl.

52:40
    Čtyři a půl minuty se už nepřerušovalo, sledujeme plynulou hru, což vyhovuje zejména hostům, kteří mají dvou brankový náskok.

51:20
    Viktor Tichonov (Kazaň) dobře napadal rozehrávku soupeře, ale nedokázal vybojovat kotouč. Domácí si dokázali poradit.

50:46
    Čeljabinsk rozehrává od své branky, rychle se domácí dostali do útočného pásma, Denis Bodrov ale pálil vedle branky.

50:14
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Kazaň vede o dvě branky a má převahu.

49:54
    Arťom Švarjov (Čeljabinsk) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes tři hráče soupeře. Traktor tak přišel o kotouč.

48:58
    Domácí celek rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale nevypálil na branku.
    47:58 Kirill PETROV - 1:3

47:58
    Kazaň vstřelila branku!
    Hostující celek navyšuje své vedení a má už dvoubrankový náskok. Po pěkné kombinaci se střelou do odkryté části branky prosazuje KIRILL PETROV. Asistence: Michail Fisenko a Stéphane Da Costa.

46:38
    Ak Bars se usadil v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal. Danis Zaripov pálil z levé strany, ale trefil střed branky, kde byl gólman.

45:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, Traktor znovu rozehrává od své branky.

44:51
    Hraje se už pět na pět, domácí celek dlouhou přesilovku proměnit nedokázal.

44:26
    Igor Polygalov (Čeljabinsk) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit.

42:43
    Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit a následně vyhodila přes všechny čáry.

42:22
    Přesilovku sice hraje domácí celek, ale nemůže se dostat do výraznější střelecké pozice.

41:04
    Traktor se probojoval do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná.

40:01

Arťom Lukojanov (Kazaň) se prosadit jako jediný, a tak po druhé třetině vede hostující celek o jednu branku. Uvidíme, jaký hokej nabídne třetí třetina. 12:25, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

40:00

39:59
    Ještě jedno vhazování před brankou Kazaně.

39:41
    Přesilovku pět minut hraje domácí celek, početní výhoda se přenese do třetí třetiny.

39:41
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení). Trest odpyká Ilja Safonov.

39:40
    Na ledě se strhla potyčka. Vitalij Kravcov (Čeljabinsk) zůstává ležet na hrací ploše po souboji se soupeřem u mantinelu.

39:14
    Hostující celek rozehrává od své branky, ale po přechodu do útočného pásma se k zakončení nedostal.

39:10
    Ivan Fedotov (Čeljabinsk) kryje kotouč po střele soupeře, velkou šanci měl Patrice Cormier, ale neodkázal prostřelit brankáře soupeře.
    37:46 Arťom LUKOJANOV - 1:2

37:46
    Hostující celek se dostává do vedení. První střelu brankář dokázal vyrazit, následně se k puku dostal ARŤOM LUKOJANOV. Jeho rána byl už brankář krátký. Asistence: Andrej Pedan a Alexandr Burmistrov.

37:05
    Arťom Galimov (Kazaň) mohl zakončovat, ale ještě se rozhodl pro přihrávku na spoluhráče, ke kterému se však nedostal. Akce Kazaně byla nepřesná.

36:00
    Hostující celek rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

35:31
    Arťom Lukojanov (Kazaň) pálil z pravé strany, jeho pokus ale nebyl dostatečně důrazný a povedený. Snadno puk ukryl brankář Ivan Fedotov do své rukavice.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Stále platí vyrovnaný stav 1:1.

34:08
    Daniil Iljin (Čeljabinsk) nabral rychlost ve středním pásmu, následně přenechal puk spoluhráči. Ilja Karpuchin pálil od modré čáry, gólman byl připravený.

33:11
    Lawrence Pilut (Čeljabinsk) byl vytlačen z útočného do středního pásma, proti soupeře kotouč ale udržel, a tak mohou domácí znovu bojovat o pásmo.

32:44
    Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) se pokoušel přihrávat před branku, kde byl Tomáš Hyka. Nakonec pálil sám Lukáš Sedlák, ale jeho pokus kryje brankář Adam Reideborn. Buly před jeho brankou.

32:08
    Domácí hráči se usadili v útoku, Lawrence Pilut (Čeljabinsk) pálil z levé strany, ale brankář kryje jeho střelu. Buly v útočném pásmu Traktoru.

31:53
    Hosté v plném počtu, komerční přestávka.

31:43
    Přesilovku sice hraje domácí celek, ale vůbec se nemohl dostat do výraznější šance.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, sledujeme přesilovku domácích. Ti se ale zatím nemohou dostat do útoku.

29:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., vražení na hrazení).

29:01
    Kristian Chenkel (Kazaň) hledal před brankou najetého spoluhráče, ten puk netrefil podle představ, ale brankář měl co dělat, aby střelu zastavil.

28:04
    Michail Gluchov (Kazaň) se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale nedokázal uspět v souboji s dvěma obránci.

27:40
    Hostující celek má převahu, snadněji se dostává do útočného pásma vypracovává si střelecké pozice.

26:40
    Kazaň hraje aktivně, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme.

26:08
    Danis Zaripov (Kazaň) se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla obráncem zblokovaná.

25:34
    Komerční přestávka.

24:32
    Až nyní je přerušená hra. Vitalij Kravcov (Čeljabinsk) se dostal k zakončení a hostující Adam Reideborn výborným zákrokem přerušil akci soupeře. Brankář své spoluhráče nyní podržel.

23:48
    Domácí rána od modré čáry postrádala přesnost, brankář zasahovat nemusel, navíc měl zakrytý výhled.

23:23
    Alexej Byvalcev (Čeljabinsk) rozehrává od své branky, ve středním pásmu nabral rychlost, ale vypálit nedokázal. Lawrence Pilut pokračoval v akci.

23:00
    Od začátku třetiny se nepřerušovalo, hraje se už přes tři minuty v kuse.

22:34
    Danis Zaripov (Kazaň) přenechal puk spoluhráči, Nikita Ljamkin (Kazaň) hledal před brankou spoluhráče, ale vypálit hosté nedokázali.

20:38
    Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Viktor Tichonov (Kazaň) přišel ve středním pásmu o puk.

20:17
    Utkání pokračuje druhou třetinou, stav zápasu je momentálně vyrovnaný.

20:01

Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) a Stéphane Da Costa (Kazaň) jsou střelci první třetiny, po které platí stav 1:1. 6:16, tak vypadá statistika střel na branku po úvodní části.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
    18:14 Stéphane Da Costa - 1:1

18:14
    V závěru první třetiny je vyrovnáno. Po dobré přihrávce zpoza branky se ránou z mezikruží prosazuje obranou neobsazený STÉPHANE DA COSTA. Asistence: Nigel Dawes a Viktor Tichonov.

17:21
    Vjačeslav Osnovin (Čeljabinsk) našel v situaci dva na jednoho Arťoma Švarjova, který nechal vyniknout brankáře soupeře. Adam Reideborn (Kazaň) vytáhl výborný zákrok.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

16:20
    Vitalij Kravcov (Čeljabinsk) našel před brankou spoluhráče, ale ten nedokázal kotouč trefit podle představ.

15:43
    Sergej Kalinin (Čeljabinsk) se pokoušel něco vymyslet před brankou ,ale nedokázal projít přes obránce. Akce Traktoru končí.

14:40
    Michail Gluchov (Kazaň) se proti dvěma obráncům dokázal prosadit, vypálil z mezikruží, jeho pokus kryje Ivan Fedotov. Buly před jeho brankou.

13:43
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Domácí obrana se tak tak ubránila.

13:00
    Kazaň rozehrávala od své branky, dostala se do střelecké pozice, ale vypálit na branku nedokázal. Arťom Galimov neuspěl.

12:15
    Domácí Vjačeslav Osnovin (Čeljabinsk) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli mu kotouč uskočil od hole.

12:06
    Ivan Fedotov (Čeljabinsk) po střele od modré čáry přerušuje hru, komerční přestávka. Ak Bars vybojoval buly v útočném pásmu.

11:34
    Čeljabinsk rozehrává od své branky, hraje se zejména o nadvládu ve středním pásmu.

11:08
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

10:01
    Nigel Dawes (Kazaň) po návratu z trestné lavice nabral ve středním pásmu rychlost, ale nedokázal důraznější střelou brankáře překvapit.

09:53

09:05
    Kirill Petrov (Kazaň) se pokoušel dostat při vlastním oslabení do zakončení, ale nedokázal vypálit. Před branku se i hnal jeho spoluhráč Michail Fisenko. Ani on kotouč nedostal.

08:20
    Lawrence Pilut (Čeljabinsk) přišel o útok, a tak jeho spoluhráči musí rozehrávat ze středního pásma.

07:57
    Přesilovku si nyní zahraje domácí celek, který se rychle po vhazování dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

07:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nigel Dawes – 2 min., podrážení).

07:49
    Komerční přestávka, bude se vylučovat na straně hostů.

07:35
    Nick Bailen (Čeljabinsk) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů, nyní se ani jeden celek nemůže dostat do pásma.

06:50
    Traktor se nyní pokoušel rychle propracovat do útočného pásma, ale Daniil Iljin nedokázal svou akci vyřešit přesnější přihrávkou na spoluhráče.

06:05
    Úvodní přesilovku hokejisté ve světlých dresech nedokázali proměnit, hra pokračuje pět na pět.

05:53

05:40
    Mnoho šancí si Kazaň v přesilovce zatím nevypracovala, domácí se brání zodpovědně.

04:32
    Alexandr Burmistrov (Kazaň) kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následovala střela od modré čáry, kterou brankář v pohodě kryje. Buly v útočném pásmu Barysu.

03:53
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Tělegin – 2 min., podrážení).

02:38
    Ivan Fedotov (Čeljabinsk) kryje ránu, kterou vyslal jeden z hostujících hráčů.

02:22
    Nikita Ljamkin (Kazaň) rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale neuspěl.
    01:04 Lukáš SEDLÁK - 1:0

01:04
    Domácí celek se dostává z první výraznější šance do vedení. Tomáš Hyka, někdejší hráč Vegas, se dostal do střelecké pozice, jeho ránu brankář Kazaně vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval LUKÁŠ SEDLÁK. Ten měl před sebou odkrytou část branky a snadno ji trefil. Asistence: Tomáš Hyka.

00:30
    Nigel Dawes (Kazaň) se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná, brankář zasahovat nemusel.

00:01
    Utkání začíná, domácí celek hraje ve tmavém, hosté oblékli bílozelené dresy.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Pilut, Manuchov, Bailen, Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin, Jevenko – Åberg, Byvalcev, Kalinin – Kravcov, Sedlák, Hyka – Švarjov, Polygalov, Osnovin – D. Iljin, Karlin, Avcin – Kosov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – T. Murphy, Wikstrand, Jarullin, Žuravljov, Chenkel, Pedan, Ljamkin – V. Tichonov, Dawes, S. Da Costa – Zaripov, Voronkov, A. Galimov – K. Petrov, Fisenko, Cormier – Lukojanov, Safonov, M. Gluchov – Burmistrov.

Rozhodčí: Soin, Odins – Sivov, Černyšjov.

Československá stopa v utkání

Roman Will (CLJ) 33 zápasů, 16 výher, úspěšnost zákroků 91,8%, průměr obdržených branek – 2,21.

Tomáš Hyka (CLJ) 50 zápasů, 12+25

Lukáš Sedlák (CLJ) 49 zápasů, 12+16

Kazaň už má nějakou dobu postup do play-off jistý. Po jednapadesáti zápasech má na svém kontě osmdesát jedna bodů, které mu zajišťují dokonce vedoucí pozici Východní konference. To navíc znamená, že Bars je dokonce vedoucím týmem KHL, nikdo nemá více bodů. Kazaň má dokonce druhou nejlepší defenzivu soutěže, která inkasovala 108 branek, celkově jich tento tým nasázel 165. Také Ak Bars bral v posledních třech zápasech pět bodů. Nejprve přišla prohra po samostatných nájezdech nad Lokomotivem 3:4. Následovaly však dvě výhry, když Kazaň porazila Jekatěrinburg a Kunlun shodně 3:1.

Čeljabinsk má hodně blízko k postupu do play-off, ale jistý ho ještě nemá. Po padesáti zápasech má na svém kontě rovných šedesát bodů a patří mu pátá pozice Východní konference. Traktor se celkem může spolehnou na obranu, když dosud inkasoval 117 branek, zatímco jich sám dal 129. V posledních třech zápasech navíc bral pět bodů, takže má celkem slušnou formu. Nejprve porazil Ufu po prodloužení a Barys na jeho hřišti 3:1. I poslední duel došel do prodloužení, ale v něm Čeljabinsk nestačil na Novosibirsk 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Sedlák (Hyka), 55. Bailen (Sedlák, Tělegin) – 19. S. Da Costa (Dawes, V. Tichonov), 38. Lukojanov (Pedan, Burmistrov), 48. K. Petrov (Fisenko, S. Da Costa)

Rozhodčí: Soin, Odins – Sivov, Černyšjov

Diváci: 3 075