Bordeaux – Lille 0:3 (kon.) | Méty – Montpellier 1:1 (kon.) | Remeš – Angers 0:0 (kon.)
Rennes – Lorient 1:1 (kon.) | Štrasburk – Brest 2:2 (kon.) | Dijon – Lyon 0:1 (kon.)
Lens – Marseille 2:2 (kon.) | Monaco – Nice 2:1 (kon.) | PSG – Nîmes 3:0 (kon.)
Saint-Étienne – Nantes 1:1 (kon.)
RC Štrasburk
2:2 (1:0)
Stade Brestois 29
Středa 03.02.2021, 19:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 23. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne! (20:56:13)

Je dobojováno! Nakonec se body dělí! O remíze rozhodli hosté v samém závěru, kdy se už nezdálo, že domácí dovolí Brestu skórovat. Na rozdíl jedené branky snížil nejprve v 83. minutě Charbonnier, o remíze pak rozhodl v poslední minutě nastavení přesnou střelou k tyči Le Douaron.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:14.

90+5

90+4
    Brest právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Body se budou dělit! Několik vteřin před závěrečným hvizdem vyrovnává stav utkání JÉRÉMY LE DOUARON, který z první pálil z vápna po přihrávce Faussuriera z pravé strany a nasměroval míč přesně k tyči! Asistence: Faussurier.
    90+4. Jérémy Le Douaron - 2:2

90+4
    Na druhé straně na poslední chvíli hasil protiútok Larsonneur, který pohotově vyběhl a poslal míč za postranní čáru.

90+3
    Hosté mají k dispozici rohová kop, je znát nervozita obou celků, které nyní přitvrzují hru.

90+2
    První nákop do vápna v nastaveném čase byl příliš krátký, Štrasburk zatím bez větších problémů vše zvládá. Bude tak muset pokračovat ještě tři minuty, jestli chce pomýšlet na tříbodový zisk.

90+1
    Rozhodčí v druhém poločase nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Dimitri Liénard.

88
    Brest bude hrát s míčem po tom, co jeden z domácích skončil na zemi, ale pískat se nebude.

87
    Druhou žlutou kartu v zápase dostává brankář Ejdži Kawašima (RC Štrasburk), který nyní viditelně zdržoval hru, což rozhodčí pohotově trestá.

87
    Brestois hraje s míčem na kopačkách, ale domácí svědomitě brání a nepouštějí soupeře do zakončení. Do konce zápasu ale ještě zbývá několik minut, které by mohli být pro domácí velmi krušné.

86
    Brest se mohl dostat do dalšího ohrožení branky, ale to se nepodařilo. Po neúspěšné akci se k odkopu dostane chybují Kawašima, který se nyní musí modlit, aby jeho spoluhráči dohráli utkání mimo jeho blízkost.

85
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kévin Zohi.
    83. Gaëtan CHARBONNIER - 2:1

83
    Tak pozor! Přece jen je tu ještě komplikace pro domácí! O snížení se po pozemní přihrávce do vápna postaral GAËTAN CHARBONNIER, který rychle zareagoval na neúspěšný zákrok Kawašimi, jenž pouze vyrazil míč před sebe, takže ho stačilo dorazit do odkryté klece.

81
    Brest pokračuje ve hře s míčem, ale už se nehraje v tak vysokém tempu. Hosté navíc nyní zbytečně ztrácí a přestože žádají rohový kop, bude vykopávat Kawašima.

Adam Mitáš

Branky: 9. Thomasson (Aholou), 70. Aholou – 83. Charbonnier, 90+4. Le Douaron (Faussurier)

Karty:   48. S. Mitrović (SSG), 87. Kawašima (SSG)

RC Štrasburk: Kawašima (C) – Caci, S. Mitrović, Djiku, Carole – Sissoko, Aholou (90. Liénard) – Diallo (73. Chahiri), Thomasson (73. L. Koné), Bellegarde (85. Zohi) – Ajorque.
    Náhradníci: Kamara – Chahiri, L. Koné, Lebeau, Liénard, Waris, Ousmane, Prcić, Zohi.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel (79. Faussurier), Chardonnet, Hérelle, Brassier – Belkebla (C) (68. Faivre), Jean Lucas, Lasne, Philippoteaux (61. Cardona) – Mounié (79. Charbonnier), Honorat (80. Le Douaron).
    Náhradníci: Hasan – Ludovic Baal, Cardona, Duverne, Faivre, Faussurier, Charbonnier, Le Douaron, Magnetti.

Rozhodčí: Batta F.