Philadelphia – Boston 1:2 (kon.) | Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Florida – Nashville 2:1 (kon.)
Anaheim – San Jose 4:5 (0:2 po s.n.) | Vegas – Los Angeles 5:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 1:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 1:3 (kon.)
St. Louis Blues
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Arizona Coyotes
Sobota 06.02.2021, 21:10 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Všem fanouškům zámořské NHL přeji příjemný sobotní večer! Od 21 hodin budeme sledovat odložené utkání mezi St. Louis a Arizonou.

St. Louis vstoupilo do nové sezony velmi slušně, a přestože se mělo utkat s Coloradem, čeká ho další souboj s Arizonou. S Coyotes prohrálo poslední duel 3:4, čímž skončila jeho šňůra čtyř výher v řadě! Mužstvo táhne zejména dvanáctibodový Jordan Kyrou, kterému zdatně sekundují Brayden Schenn a David Perron. I díky nim se Blues drží se sedmi výhrami z jedenácti zápasů na druhém místě Západní divize.

Arizona se výhrou na ledě Blues dočkala čtvrté výhry z deseti odehraných zápasů. Coyotes mají zásadní problém s tím, že se jim nedaří vyhrát alespoň dva zápasy v řadě, což se pokusí změnit v dnešním duelu. Tým táhne šestigólový Christian Dvorak, deset bodů už má Conor Garland a Nick Schmaltz drží třetí místo týmového bodování.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Krug, Faulk, Dunn, Gunnarsson, Mikkola, Parayko – Hoffman, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Barbašev, Thomas, Sundqvist – Clifford, Blais, MacEachern.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Chychrun, Ljubuškin, Goligoski, Hjalmarsson, Oesterle, Demers – Keller, Schmaltz, Garland – Caggiula, Dvorak, Pitlick – Brassard, Hayton, Kessel – Chaput, Jo. Larsson, Hayden.

Rozhodčí: Hebert, South – Galloway, Knorr.

00:01

00:15
    Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování a Blues se ihned ženou do svého útočného pásma.

00:45
    Nicméně Blues se zde nedostali do žádného zakončení a Arizona nakonec svého soupeře vyhnala do středního pásma, odkud se St. Louis následně dostali do ofsajdu.

01:04
    Domácí hokejisté si v útočné třetině nahráli kotouč rukou, a tak rozhodčí přerušují hru a vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

01:29
    Coyotes nyní jen odevzdali puk do středního pásma, kde si ho bez větších potíží přebírají domácí.

01:51
    Sundqvist se dostal do zakončení z celkem velkého úhlu a jeho střela letěla nad bránu Coyotes.

02:19
    O´Reilly chtěl nahrát křižně najíždějícímu spoluhráči, avšak kotouč skvěle sebral vracející se Kessel.

02:50
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak to je parádní vstup do utkání pro hostující celek, který se poprvé v zápase dostal pořádně do útoku, kde nakonec Keller zavezl puk za bránu Blues, odkud nahrál přímo na hůl JACOBA CHYCHRUNA, který byl trestuhodně volný u tyče a následně prostřelil Hussa. Asistence: Clayton Keller, Conor Garland.
    02:50 Jakob CHYCHRUN - 0:1

04:05
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Ovšem Blues mají připravenou rychlou odpověď! Domácí celek skvěle získal puk za bránou Coyotes, a ten se následně dostal na modrou k Paraykovi, který ho nahodil směrem na Kuempera, jenž kotouč vyrazil vedle sebe, kde byl ROBERT THOMAS, jenž hned třikrát dorážel a třetí pokus nakonec skončil v bráně. Asistence: Colton Parayko, Torey Krug.
    04:05 Robert THOMAS - 1:1

05:35
    Arizona se nastěhovala do svého útočného pásma a celou akci Coyotes ukončil svou střelou od modré Hjalmarsson a jeho pokus jen proletěl kolem domácí klece.

06:12
    Na druhé straně se musel mít na pozoru Kuemper, který nejdříve zneškodnil střelu Faulka a následně si poradil i se střelou jeho kolegy z obrany Mikkoly.

07:09
    Coyotes vybojovali puk v rohu obranného pásma a hostující hokejisté jej ihned táhnou do útočné třetiny.

07:31
    Avšak jejich útok dlouho netrval, protože se k puku velmi rychle vrací domácí hokejisté.

07:55
    Kotouč se dostal na modrou k Faulkovi, jehož následná střela skončila hned na prvním bránícím hráči Arizony.

08:19
    Hayden se z čista jasna dostal k puku přímo před Hussem a jeho následné bekhendové zakončení jen proletělo vedle tyče.

08:49
    Znovu je tu hodně šťastný odraz na hůl hostů, a to konkrétně Dvorakovu hokejku, avšak jeho střela skončila na betonech Hussa.

09:36
    Je tu první vyloučení v utkání, když je na dvě minuty za podražení vyloučen hostující Nick Schmaltz (ARI).

09:45
    Arizona začíná své oslabení nejlepším možným způsobem, když hosté vyhráli vhazování a následně kotouč vyhodili co nejdále od své brány.

10:14
    O´Reillymu nyní ujel kotouč z jeho hole, a tak si ho sebral jeden z hráčů Arizony, který jej ihned poslal z obranného pásma.

10:56
    Hoffman vystřelil z pravého kruhu a jeho střelu Kuemper vyrazil za svou klec.

11:15
    A znovu dostal útočník St. Louis nabito do pravého kruhu, avšak jeho střela letěla přesně do lapačky hostujícího brankáře.

11:20
    Coyotes vyhráli následné vhazování a po mantinelu poslali puk až k Hussovi.

11:38
    V závěru přesilové hry se ještě do zakončení dostal O´Reilly a jeho střela letěla přímo do loga na dresu Kuempera, který následně kotouč udržel a přerušil hru.

12:09
    Chychrun se dostal s pukem do útočného pásma, kde i vystřelil, ale o hůl Mikkoly se kotouč odrazil až do ochranné sítě.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:58
    Snaha hostujícího týmu byla zastavena na útočné modré, když se Coyotes dostali do ofsajdu.

13:38
    Hoffman jen nahodil puk do útočného pásma, avšak zde si pro něj nejede žádný z domácích hráčů.

14:37
    Po chybě Pitlicka za vlastní bránou se kotouč nebezpečně odrazil před Kuempera, kde se snažil dotírat Kyrou, ale brankář Arizony nakonec puk schoval pod svou lapačkou.

14:52
    Kyrou hledal křižnou přihrávkou Schwartze, ale jeho pas se nedostal přes bránící hráče Arizony.

15:17
    Po delší době si úspěšný zákrok připsal domácí brankář Husso, kterého od modré vyzkoušel Hjalmarsson.

15:47
    Walman poslal kotouč obloukem přes celé kluziště, a tak je domácím odpískáno zakázané uvolnění.

16:03
    Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Garland chtěl přihrát Kellerovi, avšak tomu kotouč přeskočil přes hůl.

16:42
    Coyotes drží kotouč ve svém útočném pásmu a hosté zatím hodně nebezpečně kombinují kolem brány Blues.

17:03
    Tlak Coyotes nakonec vyústil v první přesilovou hru hostí, když je na trestnou lavici poslán Sammy Blais (STL) na dvě minuty za sekání.

17:23
    Blues získali puk za svou bránou a následně jej ihned odpálili až ke Kuemperovi.

18:02
    Arizona zatím kombinuje ve svém útočném pásmu.

18:18
    Od modré nakonec vystřelil Oesterle a jeho střela letěla mimo bránu St. Louis. Domácím se navíc následně podařilo vyhodit.

19:05
    Od modré letěla další nepřesná střela a domácí a Blais málem následně mohl jet sám na Kuempera, ale domácí ještě jen odpálili puk přes celé kluziště.

19:48
    Kyrou se snažil prodrat do útočného pásma, ale Hjalmarsson mu vystavil stopku hned na modré čáře.

20:00

Je za námi hodně zajímavá první třetina utkání mezi St. Louis a Arizonou, která nabídla hned dvě branky. Do vedení se nejdříve dostali Coyotes, když Keller vybídl Chychruna ke skórování, avšak vedení hostům vydrželo jen něco málo přes minutu.

Blues totiž v následném střídání dobře zatlačili na obranu hostů a vše vyústilo k vyrovnávací brance, kterou vstřelil Thomas, jenž hned na třikrát dorážel kotouč za záda Kuempera.

Po první třetině je tedy stav nerozhodný 1:1.

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 11:7
    Zblokované střely: 3:3
    Hity: 4:8
    Vyhraná vhazování: 7:7
    Po první třetině je stav nerozhodný 1:1.

20:01

20:15
    Domácí hokejisté se ve zbytku utkání budou muset obejít bez střelce své první branky, když je Robert Thomas vyřazen ze sestavy kvůli zranění v horní části těla.

20:53
    Je tu další vyloučení na domácí straně, když je Mike Hoffman (STL) vyloučen na dvě minuty za sekání, avšak ze záznamu to žádný extra faul nebyl.

21:22
    Husso vyrazil střelu Garlanda z levého kruhu před sebe, ale kotouč si poté opět sebrali hosté.

21:50
    Tak to byla obrovská obětavost Sundqvista, který nyní po další zblokované střele odjíždí ve velkých bolestech na střídačku.

22:09
    Arizoně nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

22:47
    Mikkola skvěle překazil rozehrávku Coyotes, a vypadá to tak, že Blues přežijí i své druhé oslabení v utkáná.

23:08
    Blues se navíc hnali ihned do rychlého protiútoku, kde Hoffman nahrával před prázdnou bránu, avšak do jeho pasu vložil svou hůl Oesterle, který kotouč ztečoval do rohu kluziště.

24:04
    St. Louis nyní jen protečovali kotouč do útočného pásma, kde si jej bez větších potíží přebírají hokejisté Arizony.

24:33
    Schenn číhal na útočné modré čáře, kde čekal na dlouhý pas, jenž na něj i směřoval z hole Dunna, avšak domácí útočník jeho přihrávku nezpracoval.

24:58
    Další ofenzivní akce St. Louis navíc končí až na zakázaném uvolnění, a tak se bude vhazovat před Hussem.

25:32
    Jason Demers (ARI) je druhým vyloučeným hráčem Arizony v tomto zápase, když přidržel pronikajícího Walmana.

25:45
    Coyotes se velmi rychle podařilo vytlačit Blues ze svého obranného pásma.

26:12
    Domácí hokejisté se zatím nemohou dostat do svého útočného pásma.

26:32
    Kotouč je opět až v obranné třetině Blues, odkud domácí rozjedou další ofenzivní akci.

26:58
    Hoffman konečně vystřelil z hranice levého kruhu a Kuemper jeho pokus vyrazil za svou klec.

27:08
    Dunn vyslal hodně nepřesnou střelu a kotouč se navíc následně odrazil z útočného pásma Blues.

27:51
    Arizona tedy také přežila své druhé oslabení bez inkasované branky, a tak přesilovky obou mužstev zatím v tomto utkání mlčí.

28:00
    Kotouč byl ze středního pásma vyražen až do hlediště, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat před střídačkou Blues.

28:50
    Chychrun nahodil puk do útočné třetiny, kde si ho sebral domácí Blais, ale ten poté obloukem poslal kotouč až na zakázané uvolnění.

28:57
    Torey Krug (STL) dostává dvě minuty za hákování, a tak nás čeká třetí přesilová hra Arizony.

29:19
    Blues se dostali do útoku ve vlastním oslabení, když nakonec na bránu Arizony vystřelil Faulk a Kuemper jeho pokus vyrazil vedle své klece.

29:45
    St. Louis znova získalo puk ve svém obranném pásmu a domácí jej ihned vyhodili přes všechny čáry.

30:12
    Oesterleho přihrávka od modré čáry byla přizvednuta až do ochranné sítě a vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.

30:44
    Coyotes využívají přesilovou hru! Kessel ve středním pásmu nahrál na levou stranu rozjetému CLAYTONOVI KELLEROVI, který se následně prohnal kolem bránícího hráče a byl sám před Hussem, kterému poslal puk pod jeho betony do brány domácích. Asistence: Phil Kessel.
    30:44 Clayton KELLER - 1:2

31:39
    Ve středním pásmu se dlouho mezi sebou kočkovali domácí Brayden Schenn (STL) a hostující Johan Larsson (ARI) a vše nakonec vyvrcholilo v bitku mezi oběma borci, kterou nakonec vyhrál hráč Coyotes. Oba si nyní odsedí pět minut na trestné lavici.

32:21
    Hosté nyní jen po mantinelu odevzdali puk za bránu St. Louis, odkud mohou domácí rozjet svou další útočnou akci.

32:42
    Sundqvistova snaha však skončila lehce za modrou čárou, kde jej odzbrojil jeden z bránících hráčů Arizony.

34:16
    Krug nahodil puk od modré čáry a jeho pokus letěl vedle brány, kde si ho hned sebral Blais, jenž chtěl zakončit zpoza hostující klece, ale Kuemper byl u své tyče připravený.

35:01
    Dvorak dostal puk do útočného pásma Coyotes, kde se následně odrazil ke Kesselovi, který jej pouze posunula na Hussa.

35:36
    Arizona zastavila ve středním pásmu další ofenzivní snahu domácích a Brassard následně poslal puk do hlediště.

36:19
    Coyotes odrazili další útok Blues a hosté následně jen vyvezli puk do středního pásma, odkud ho poslali za domácí klec.

37:14
    Tentokrát Arizona poslala puk z obranného pásma na zakázané uvolnění a hra se vrátí před bránu Kuempera.

37:35
    St. Lous si vybojovali přesilovou hru, když je Christian Dvorak (ARI) vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:58
    Perron poslal puk před bránu na teč, kde hlídkoval Schwartz a kotouč letěl jen těsně vedle hostující klece.

38:18
    Coyotes se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

38:30
    Tak to byla obrovská šance domácích, když O´Reilly nahrál z rohu kluziště na hranici levého kruhu Schennovi, který zde byl zcela sám, ale Kuemper si dobře vyjel a jeho následnou střelu vyrazil.

38:36
    Perron nahrával křižně na Schenna, avšak jeho pas byl zblokován do hlediště.

38:47
    Arizona získala puk ve středu obranného pásma a hosté jej ihned posílají co nejdále od své brány.

39:14
    Krug dostal přihrávku do levého kruhu, odkud následně i vystřelil, ale kotouč skončil přesně v lapačce Kuempera.

39:26
    Po zblokované střele Hoffmana se puk odrazil ke Kyrouvovi, jenž ihned vystřelil, ale kotouč opět skončil u Kuempera.

39:42
    Arizona tedy přežila i své třetí oslabení v utkání.

39:55
    Coyotes navíc ihned šli do útoku, kde z levého kruhu vystřelil Pitlick a jeho pokus orazítkoval tyč domácí klece!

40:00

Ve druhé třetině jsme tedy mohli vidět pouze jedinou branku, kterou vstřelili hosté z Arizony, jenž se tedy i po druhé v utkání dostali do vedení. V přesilové hře totiž Keller proletěl po levém křídle až před Hussa, kterého překonal zakončením mezi betony.

St. Louis se v tomto utkání zatím hodně trápí, když jim navíc ze sestavy vypadl jediný střelec Thomas a domácí musejí dohrát utkání s deseti útočníky.
    Kellerova branka je zatím po druhé třetině tou rozdílovou.

40:36
    Goligoski vystřelil od modré čáry a jeho pokus zastavil Parayko.

41:14
    Od modré čáry letěla další střela hostů, když to tentokrát zkusil Demers a jeho pokus skončil přesně v lapačce domácího brankáře.

41:35
    Hosté jeli ve dvou na jednoho, ale přihrávka na Kellera byla hodně nepřesná a kotouč letěl až mimo útočnou třetinu Arizony.

42:14
    Larsson se pokusil zasunout puk za domácího brankáře zpoza jeho klece, ale Husso byl u své tyče připravený.

42:14
    Carl Gunnarsson (STL) oslabuje svůj celek na dvě minuty, když dostává trest za sekání.

42:47
    Pitlick vystřelil z pravého kruhu a jeho pokus nakonec Husso vyrazil svým betonem a domácí poté vyhodili puk.

43:16
    Coyotes zatím drží puk ve svém obranném pásmu.

43:41
    Garland dostal nabito na levou stranu, avšak při svém zakončení zlomil svou hůl.

44:09
    Schmaltz vystřelil z levého kruhu a Husso jeho pokus vyrazil za svou klec.

44:23
    Blues jsou již kompletní, a tak jejich vyhození přes všechny čáry znamená odpískané zakázané uvolnění.

45:19
    Dunn vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl sražen mimo bránu Arizony.

45:48
    Kyrou zavezl puk do útočného pásma, kde však o něj domácí hokejisté musejí hodně bojovat.

46:33
    Perron si nyní hodně zahrával se svou rozehrávkou, když byl posledním hráčem Blues a na modré čáře přišel o kotouč, ale hosté jej nakonec jen posunuli do středního pásma.

47:13
    Na druhé straně se dostal ke střele od modré Oesterle, jehož zakončení však letělo těsně vedle domácí brány.

47:42
    Mikkola vystřelil od modré, ale zakončení domácího obránce letělo příliš nad bránu Coyotes.

48:14
    Larsson jen odevzdal puk za bránu Blues.

48:29
    O´Reilly se po pravém křídle prodral až do zakončení, které nakonec Kuemper dokázal udržet ve své výstroji.

48:39
    Na bránu Arizony letěla další střela, kterou tentokrát vyslal Krug, avšak tohle byl hodně lehký zákrok pro Kuempera.

49:13
    Blues si zahrají další přesilovou hru, když je Niklas Hjalmarsson (ARI) vyloučen na dvě minuty za hákování.

49:24
    Nicméně přesilovka domácích končí velmi rychle díky podražení Davida Perrona (STL), který si též odsedí dvě minuty.

50:10
    Goligoski si sjel pro puk na střed útočného pásma, ale jeho následné zakončení letělo příliš nad bránu St. Louis.

50:43
    Kessel se snažil prodrat s pukem do útočného pásma, avšak jeho snaha skončila hned na útočné modré, kde o kotouč přišel.

51:15
    Arizona je již kompletní.

51:28
    I Perron je zpět na ledové ploše, a tak se znovu hraje v plném počtu hráčů na ledě.

52:19
    Blues se sice drží ve svém útočném pásmu, ale domácí se nemohou dostat do nějakého zakončení.

52:33
    Oesterle nakonec zahrál kotouč vysokou holí, a tak je hra přerušena a vhazovat se bude před Kuemperem.

53:00
    Schenn dostal přihrávku na levou stranu, kde si kotouč ještě trochu musel zpracovat a následně i vystřelil, ale Kuemper si připisuje další úspěšný zákrok.

53:16
    Zpoza domácí klece se kotouč dostal k Larssonovi, jenž ihned vystřelil a Husso měl co dělat, aby jeho zakončení vyrazil.

53:42
    Domácí se sami vyhánějí z útočné třetiny špatnou přihrávkou na modrou čáru.

54:11
    Parayko dostal na modré čáře hodně prostoru, a tak napřáhl až skoro ke stropu, ale jeho dělovka letěla hodně mimo bránu.

54:52
    Coyotes vyvážejí puk ze svého obranného pásma, když Kessel získal kotouč v obranné třetině Arizony.

55:16
    Domácím hokejistům už mnoho času nezbývá pokud chtějí ještě zápas překlenout na svou stranu.

55:42
    Další ofenzivní snaha St. Louis je u svého konce a Larsson opět jen poslal kotouč za bránu Blues.

56:18
    Od jednoho z hráčů Arizony se kotouč odrazil na domácí střídačku, a tak nás po reklamní pauze čeká vhazování ve středovém kruhu.

56:41
    Arizona zastavila další útok domácích a hosté opět jen po přejetí středové čáry odevzdali puk svému soupeři.

57:14
    Garland se dokonce dostal do útoku, kde si pohrál s obráncem St. Louis a následně po ledě zakončil a Husso jeho pokus vyrazil svým betonem.

57:44
    Arizona dobře brání své těsné vedení, když hosté téměř domácí celek k ničemu nepouštějí.

58:04
    Šance domácích nyní hodně klesají, protože je na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Jaden Schwartz (STL).

58:10
    Přihrávka Goligoského je sražena až do ochranné sítě. Další vhazování před Hussem.

58:25
    Sundqvist poslal kotouč přes celé kluziště až k brankáři Arizony.

58:39
    Husso míří na střídačku!

58:52
    Perron vyslal svou střelu ze středu útočného pásma a Kuemper kotouč vyrazil mimo svou klec.

59:35
    Coyotes nakonec potvrzují své vítězství střelou do opuštěné klece, když Garland nahrál mezi kruhy JAKOBOVI CHYCHRUNOVI, který tak vstřeluje svou druhou branku v utkání. Asistence: Conor Garland.
    59:35 Jakob CHYCHRUN - 1:3

59:35
    Dvě minuty za podražení ještě dostává David Perron (STL).

Arizona tedy nakonec ve třetí třetině už uhájila své těsně vedení, když jej ještě hosté nakonec zpečetili střelou do prázdné klece. O poslední branku v utkání se postaral obránce Chychrun, pro kterého to byla navíc jeho druhá trefa v zápase.

Arizona Coyotes tedy porazila St. Louis Blues ve druhém utkání za sebou, když tentokrát svého soupeře porazili poměrem 3:1.

Československá stopa v utkání:

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (23:41:53)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 5. Thomas (Parayko, Krug) – 3. Chychrun (Keller, Garland), 31. Keller (Kessel), 60. Chychrun (Garland)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Krug, Faulk, Dunn, Gunnarsson, Mikkola, Parayko, Walman – Hoffman, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Barbašev, Thomas, Sundqvist – Blais, MacEachern.

Rozhodčí: Hebert, South – Galloway, Knorr