NY Rangers – NY Islanders 0:2 (kon.) | Ottawa – Edmonton 1:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:1 (kon.)
Columbus – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Tampa 1:4 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:4 (1:2 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Vancouver Canucks
Úterý 09.02.2021, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vzájemné zápasy
    Od roku 2018, respektive v uplynulých pěti zápasech Vancouver neporazil Toronto. Naposledy se oba celky střetly v březnu 2020, kdy Toronto na svém ledě vyhrálo poměrem 4:2.

Československá stopa v utkání
    Na soupisce Toronta, nebo Vancouveru nenajdeme momentálně jediného českého, či slovenského hokejistu.

Domácí Toronto zatím prožívá opravdu povedenou sezónu NHL. Maple Leafs odehráli dvanáct zápasů, ve kterých získali devatenáct bodů a patří jim první pozice Severní divize bod před Montrealem. Toronto se navíc pyšní vynikající ofenzivou. Soupeřům už nasázelo čtyřicet pět branek. V posledních dvou duelech se utkalo právě s Vancouverem a zvítězilo 7:3 a 5:1. Toronto táhne Marner s dvaceti kanadskými body a Matthews, který vstřelil už deset branek.

Hostující Vancouver je na tom o něco hůře. Canucks odehráli v letošním ročníku už patnáct zápasů, ve kterých získali dvanáct bodů a patří jim pátá pozice Severní divize. Na čtvrtý Edmonton zaostává ve skóre a navíc odehrál o dva zápasy více. Vancouver trápí hlavně špatná defenziva. Dosud inkasoval už patnáct branek, což činí průměr rovné čtyři branky na zápas. Canucks si za sebou navíc táhnou sérii čtyř porážek v řadě.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly, Brodie, Muzzin, Holl, Lehtonen, Bogosian – Hyman, Matthews, Marner – Simmonds, Tavares, W. Nylander – Vesey, Kerfoot, I. Michejev – Barabanov, Boyd, Spezza.

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Q. Hughes, Jo. Benn, Schmidt, T. Myers, Edler, Juolevi – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, L. Eriksson – Höglander, B. Sutter, Ju. Bailey – Motte, Beagle, Roussel..

00:01

00:06
    Utkání právě začalo, úvodní buly pro domácí, ale po špatné rozehrávce se píská zakázané uvolnění.

00:27
    Jake Muzzin (Toronto) rozehrával od své branky, ale následně jeho spoluhráči o kotouč přišli. Canucks se stabilněji do útočného pásma nedostali.

01:10
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, Quinn Hughes (Vancouver) vybojoval kotouč za svou brankou, a tak otáčí směr hry.

01:58
    Alexander Kerfoot (Toronto) kombinoval se spoluhráči, domácí se pokoušeli dostat do útočného pásma, ale puk končí mimo hrací plochu.

02:22
    Vhazovalo se ve středním pásmu, domácí vybojovali kotouč, ale ve střední třetině o něj přišli. Zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.

03:00
    Bo Horvat (Vancouver) se pokoušel dostat do útočného pásma, ale na kotouč nedosáhl, hrát tak mohou domácí hokejisté.

03:50
    Toronto rozehrává od své branky, následně je hra přerušena.

04:12
    Jako první se ke střele na branku dostal hostující celek, ale domácí brankář Frederik Andersen si dokázal snadno poradit.

04:44
    Braden Holtby (Vancouver) byl připravený a proti střele z bezprostřední blízkosti byl úspěšný. První zákrok i pro brankáře Canucks.

05:04
    Adam Gaudette (Vancouver) se dostal do zakončení, jeho ránu k tyči dokázal vyrazit brankář betonem. Pohodlný zákrok pro brankáře Toronta.

06:05
    Komerční přestávka.

06:24
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, rána byla zblokovaná.
    06:38 Morgan RIELLY - 1:0

06:38
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se dostává v sedmé minutě zápasu do vedení. Odražený kotouč dokázal do odkryté části branky poslat obranou Canucks nepokrytý MORGAN RIELLY. Bez asistence.

08:53
    Hostující celek nyní rozehrával od své branky, sice se dostal do útočného pásma, ale vypálit na branku domácích nedokázal.

09:14
    Mikko Lehtonen (Toronto) vybojoval kotouč ve svém pásmu, následovala rychlá akce, Jason Spezza (Toronto) mohl zakončovat, ale před odkrytou částí branky promáchl.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Zach Hyman zkoušel tečovat před brankou puk, jeho pokusu chyběl malý kousek a puk by zamířil do odkryté části branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:40
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, více ze hry mají domácí. Justin Holl pálil od modré čáry, jeho spoluhráči před brankou netečovali.

11:16
    Alexander Kerfoot (Toronto) vedl další zajímavou domácí akci, ale k zakončení se přes obránce nedostal on ani jeho spoluhráči.

11:48
    Nils Höglander (Vancouver) vedl bleskovou hostující protiakci, ale ani tato situace nebyla zakončená střelou mezi tři tyče.

12:12
    2:7, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hosté.

12:35
    Brock Boeser (Vancouver) protečoval kotouč od útočného pásma, Jay Beagle (Vancouver) pálil, ale s jeho pokusem si snadno poradil brankář.

13:17
    Travis Boyd (Toronto) přišel o puk, a tak mohli zaútočit hosté. Frederik Andersen si se střelou snadno poradil. Komerční přestávka.

13:21
    Nils Höglander (Vancouver) zblokoval soupeřovu střelu, kotoučem dostal do obličeje, s krvavým zraněním míří rychle na střídačku, hra je přerušená.

13:47
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Justin Holl – 2 min., podrážení).

14:00
    Přesilovku má k dispozici hostující celek, který ovšem musí rozehrávat od své branky.

14:20
    Canucks se už nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

14:37
    Bo Horvat (Vancouver) mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, brankář si dokázal poradit, následně obrana vyhodila.

15:18
    Po buly ve středním pásmu se pokoušel dostat Jay Beagle (Vancouver) při vlastním oslabení do šance, s jeho pokusem si brankář snadno poradil. Puk vyrazil ramenem.

15:52
    Hraje se pět na pět. Komerční přestávka.

16:15
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže usadil v útočném pásmu.

16:46
    Brock Boeser (Vancouver) se pokoušel dostat k puku v útočném pásmu, ale obrana si dokázala poradit.

17:11
    Tanner Pearson (Vancouver) vedl zajímavou akci hostů, nicméně obrana Toronta byla připravená a nenechala jej vypálit.

17:54
    Jeden z hostujících hráčů se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankáře Toronta nedokázal překonat. Frederik Andersen (Toronto) vytáhl výborný zákrok.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:26
    Elias Pettersson (Vancouver) pálil z dobré pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

19:41
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se úvodní třetina dohrává.

20:00

Morgan Rielly (Toronto) je autorem zatím jediné branky v tomto zápase, domácí celek tak vede po první třetině 1:0, ale je střelecky výrazně pasivnější, 4:13.

20:01

20:27
    Tanner Pearson (Vancouver) pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje hostující brankář. Buly v útočném pásmu Canucks.

20:35
    Rychle po buly následovala další střela, se kterou brankář žádnou práci neměl, puk končí vedle branky.

21:05
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

21:46
    Alexander Kerfoot (Toronto) postupoval do útočného pásma, ale přes obránce soupeře se k puku propracovat nedokázal.

22:05
    Alexandr Barabanov (Toronto) to zkoušel individuálně, napadal rozehrávku soupeře, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal. Dobře zapracovala obrana soupeře, která ho nenechala vypálit.

23:06
    Nils Höglander (Vancouver) to vzal na sebe, propracoval se do střelecké pozice, ale neuspěl.

24:35
    Adam Gaudette (Vancouver) to nemyslel vůbec špatně, propracoval se do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

25:00
    Alexander Kerfoot (Toronto) se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho akci na poslední chvíli zastavila obrana.

25:35
    Jake Virtanen (Vancouver) se dostal do dobré pozice před brankou, jeho pokus tak tak vyrazil brankář.

26:35
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit. Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 18:5.

27:19
    Po krátké komerční přestávce pokračuje utkání dál.

27:30
    Vancouver se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

28:49
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají hráči Canucks, kteří se ovšem nemohou prosadit.

29:06
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Auston Matthews – 2 min., nedovolené bránění).

29:06
    Vancouver má nyní možnost druhé přesilovky v tomto zápase.

29:23
    Jeden z domácích hráčů se položil do střely soupeře, a tak nemusel brankář Leafs zasahovat.

29:56
    Brock Boeser (Vancouver) vybojoval útočné pásmo.

29:59
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks dokázali tuto početní výhodu rychle proměnit, a tak je vyrovnáno. Tvrdou ránou po přihrávce spoluhráče se od modré čáry prosazuje ELIAS PETTERSSON. Asistence: Quinn Hughes a Brock Boeser.
    29:59 Elias PETTERSSON - 1:1

31:20
    Sledujeme rychlou pasáž hry, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný a hosté pokračuje v aktivní hře.

31:35

31:48
    Bo Horvat hledal spoluhráče, Elias Pettersson byl však obsazený.

32:25
    Přesilovku si zahrají domácí.

32:35
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., podrážení).

33:17
    William Nylander (Toronto) výborně tečoval střílenou spoluhráčovu přihrávku před brankou, ale kotouč kryje brankář.

33:30
    Braden Holtby (Vancouver) má na svém kontě další zákrok, poradil se střelou Marnera.

34:35
    Bez výraznější šanci odehráli domácí hokejisté tuto přesilovku, proměnit ji nedokázali.

34:50
    William Nylander se pokoušel tečovat spoluhráčovu střelu, ale neuspěl.

35:34
    Adam Gaudette (Vancouver) to vzal na sebe, z bezprostřední pozice chtěl zakončovat, ale prosadit se nedokázal. Jeho rána končí nad.

36:00
    7:25, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

36:19
    Vancouver se snaží co nejrychleji vstřelit vedoucí branku, ale obrana Toronta hraje zodpovědně.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Přesilovku si zahraje hostující celek, má ponechanou výhodu.

37:31
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Morgan Rielly – 2 min., podrážení).

37:32
    Přesilovka pro Vancouver, v jejím úvodu dokázal domácí celek vyhodit přes všechny čáry.

38:19
    Vancouver kombinuje v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Na nějakou výraznější šanci čeká.

39:00
    Frederik Andersen (Toronto) si poradil se střelou soupeře, následně dokázali jeho spoluhráči vyhodit.

39:31

40:00

3:14, tak vypadala statistika střel na branku ve druhé třetině. Svou aktivní hru dokázal Vancouver přetavit ve vyrovnání, dokázal se prosadit v přesilovce Elias Pettersson. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 1:1.

40:01

41:00
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, hosté se usadili v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázali. Puk končí nad.

41:47
    Jason Spezza (Toronto) to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nyní nemusel. Sledujeme rychlý hokej.

42:15
    Alexander Kerfoot (Toronto) vedl další zajímavou akci svého celku, ale vypálit na branku nedokázal. Následně vypálil jeden z beků od modré čáry, ale s jeho pokusem si poradil brankář.

42:50
    Quinn Hughes (Vancouver) rozehrává od své branky, sledujeme rychlou rozehrávku hostujícího celku, následně Olli Juolevi (Vancouver) pálil od modré čáry, ale netrefil podle představ.

43:48
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

44:18
    John Tavares (Toronto) nedokázal ani nadvakrát překonat brankáře soupeře. Braden Holtby (Vancouver) své spoluhráče nyní podržel.

44:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., krosček).

45:00
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, následně Zach Hyman (Toronto) nedokázal prostřelit brankáře.

46:30
    Toronto na nějakou výraznější šanci čeká, hostující obrana hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho šancí.

46:48

47:07
    Jake Muzzin (Toronto) jen nahodil kotouč do útočného pásma, a tak šel střídat. Následně je hra přerušená. Komerční přestávka.

47:22
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

47:47
    Vancouver je střelecky aktivnější v tomto zápase, vede 30:13, ale stav zápasu je aktuálně stále vyrovnaný.

48:20
    Na nějakou výraznější šanci zatím ve třetí třetině čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

49:16
    Ilja Michejev (Toronto) to zkoušel individuálně, natlačil se do dobré střelecké pozice, ale nedokázal brankáře prostřelit. Naopak brána Canucks vypadla ze svého postavení.

49:22
    Domácí celek se dostává do vedení, tvrdou ránou z první se z mezikruží prosazuje AUSTON MATTHEWS. Našel prostor mezi betony brankáře. Asistence: Mitchell Marner a Rasmus Sandin.
    49:22 Auston MATTHEWS - 2:1

49:33
    Bleskově po vhazování navyšuje domácí celek své vedení. Po pěkné přihrávce před branku se z bezprostřední blízkosti prosazuje ALEXANDER KERFOOT. Asistence: Ilja Michejev.
    49:33 Alexander KERFOOT - 3:1

51:20
    Vancouver měl nyní velkou šanci, ale jeden z hostujících hráčů velmi špatně vypálil.

52:00
    To už jsme se dostali do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté jsou střelecky méně aktivní, ale na góly vedou.

53:07
    Sledujeme nyní rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

55:08
    Domácí celek rozehrává od své branky a čeká na nějakou výraznější šanci. Alexandr Barabanov (Toronto) se dostal do útočného pásma, ale neuspěl.

55:30
    Ponechanou výhodu mají hosté.

55:34

55:34
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexandr Barabanov – 2 min., podrážení).

55:45
    Vancouver musí rozehrávat od své branky, výborně se dokázali domácí osvobodit.

56:02
    Jake Muzzin (Toronto) se položil do střely soupeře, a tak dokázal projektil zblokovat.

56:25
    Canucks sice kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se prosadit, Quinn Hughes páli, jeho rána byla nepřesná.

56:50
    J. T. Miller pálil z dobré pozice, trefil brankovou konstrukci. Frederik Andersen měl nyní také trochu štěstí.

57:34

57:40
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:14
    Mnoho času hosté na zdramatizování zápasu nemají, rozehrávají od své branky.

58:42
    Torontu se nepodařilo vyhodit, a tak mohou hosté kombinovat v útočném pásmu.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:20
    Elias Pettersson (Vancouver) má kotouč ve středním pásmu.

Československá stopa v zápase
    Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil.

Kdo se postavil do brankoviště?

Frederik Andersen (TOR) 31 zákroků, 1OG, úspěšnost 96,9%, odchytal 36:36
    Braden Holtby (VAN) 14 zákroků, 3 OG, úspěšnost 84,2%, odchytal 56:51

Morgan Rielly poslal domácí celek do vedení v první třetině. Za hosty ve druhé třetině vyrovnal v přesilovce Elias Pettersson. Ve třetí třetině se dvakrát prosadili domácí. Auston Matthews a Alexander Kerfoot rozhodli o výhře Toronta nad Vancouverem.

Tři hvězdy zápasu
    V oficiálním zápise o utkání nejsou zatím k dispozici. (03:30:47)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Rielly, 50. Matthews (Marner, Sandin), 50. Kerfoot (I. Michejev) – 30. E. Pettersson (Q. Hughes, Boeser)

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly, Brodie, Muzzin, Holl, Lehtonen, Bogosian, Sandin – Hyman, Matthews, Marner – Simmonds, Tavares, W. Nylander – Kerfoot, I. Michejev, Barabanov – Boyd, Spezza.
    Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Q. Hughes, Jo. Benn, Schmidt, T. Myers, Edler, Juolevi – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Virtanen – Höglander, B. Sutter, Ju. Bailey – Gaudette, Beagle, Roussel.

Rozhodčí: Nicholson, Meier – Cherrey, Shewchyk