Olomouc – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 5:3 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 5:4 (2:0 po s.n.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (1:1, 4:0, 0:2)
Banes Motor České Budějovice
Středa 17.02.2021, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 45. kolo

Další kolo je za námi. Vítkovičtí otevřeli skóre už ve druhé minutě, ale do kabin se o první přestávce šlo s vyrovnaným stavem 1:1. Druhou část domácí odehráli s lehkostí, přidali čtyři branky a Jihočeši se snažili najít recept na jejich hru. Ve třetí části se více vylučovalo na straně Vítkovic, hosté se tak mohli pokusit zápas zvrátit. Výborně chytající Svoboda jim byl ale zdatnou překážkou, kapituloval však v oslabení, kdy se za jeh záda trefil Holec, stejný hráč pak využil v závěrečné hře bez gólmana vyraženého puku, kterým snižoval na rozdíl dvou branek. Necelá minuta, která chyběla do konce třetí třetiny ale na srovnání nestačila, a tak se hosté poprvé v této sezóně musejí ze vzájemného zápasu obejít zcela bez bodu.
    Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (19:39:36)

Střely na branku:
    1/3 – 11:11
    2/3 – 19: 8
    3/3 – 8:14

Celkem – 38:33

59:58
    Domácí se brání výborně, puk putuje do bezpečí.

59:50
    Vítkovičtí vyhazují jen do středního pásma.

59:43
    Hráči Motoru se rychle přesunuli k domácí brance.

59:21
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění, Čiliak se na skok vrací do branky.
    59:08 Miroslav HOLEC - 5:3

59:08
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Necelou minutu před koncem třetí třetiny snižují hosté na rozdíl dvou branek, Voženílek si objel vítkovickou branku, ale nepodařilo se mu dostat puk do klece, odražený puk však z druhé strany umístil MIROSLAV HOLEC – 5:3. Asistence: Daniel Voženílek, Vít Jonák.

58:42
    Motor se dostává do ofsajdu, Čiliak je stále na střídačce a hostující trenéři si vybírají oddechový čas,.

58:27

58:13
    Martin Novák se snažil dopravit puk do klece, ale Krenželok jej tísnil dobře.

57:59
    Vydarený zakládá další útočnou akci.

57:37
    Jihočeši se snažili před Svobodou něco vymyslet, ale nepodařilo se, domácí znovu vyhazují.

56:33
    Vítkovice hned po vhazování vyhazují puk směrem k prázdné brance hostů, Lakatoš jej následuje.

56:27
    Na trestnou lavici odjíždí domácí Irgl, který je vyloučen za sekání. Čiliak zůstává na střídačce!!

55:59
    Vítkovice se snaží přidat nějakou další branku, hosté se ale brání urputně.

55:33
    Gewiesova střel z kruhu končí na výstroji hostujícího gólmana.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 2. M. Kalus (Koch), 25. J. Mikyska (Svačina), 29. L. Krenželok (Lakatoš), 31. Dej (Gewiese), 36. R. Černý (Dej) – 12. D. Voženílek, 47. Holec (Z. Doležal), 60. Holec (D. Voženílek, Jonák)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Dej, Schleiss.
    Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Beránek, Toman, P. Novák – Jonák, D. Voženílek, Holec – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Alderson – Ville.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Lučan, Kis