NY Rangers – New Jersey 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Washington 1:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 0:3 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 4:0 (kon.) | Carolina – Florida 3:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Washington Capitals
Středa 17.02.2021, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný středeční den. Na počtenou! (03:45:24)

3. Nic Dowd (WSH) – 0+0

Viděli jsme opravdu rychlou třetí třetinu, při které se musely vynechat hned dvě komerční přestávky, neboť se skoro nepřerušovalo. Washington se hned na začátku třetí části ujal vedení 3:0 díky trefě Larse Ellera, kterému asistoval Richard Pánik. Slovenský útočník si připsal hned dvě asistence, tu první na gól Conora Shearyho. V závěru zápasu ještě snižoval Zach Aston-Reese, ale na víc se už domácí nezmohli. Washington zvítězil 3:1. Skvělé utkání odchytal Vítek Vaněček. Do listiny střelců se zapsal i Jakub Vrána, takže v Pittsburghu byl k vidění opravdu povedený zápas českých a slovenských hokejistů.

59:48
    Sidney Crosby nabízel kotouč k zadní tyči, ale v tomto prostoru Rust neseřídil svá mířidla správně.

59:27
    Zřejmě byla odpískána přihrávka rukou. Do konce třetí periody zbývá něco málo přes třicet sekund, přičemž vhazovat se bude ve střední třetině.

59:08
    Při střele Malkina toho Vaněček moc neviděl. Nakonec měl štěstí, protože tato rána nešla do brankového prostoru.

58:54
    Pittsburgh ještě dostane šanci, aby s tímto zápasem něco udělal. Bude hrát přesilovku a dle předpokladů si nyní kouč Sullivan vzal oddechový čas.

58:54
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Conor Sheary – 2 min., hákování).

58:50
    Bryan Rust se dostával do mezikruží, ale Vaněčkova vyrážečka byla na svém místě. K dorážce se už domácí nedostali, protože skvěle zasáhl John Carlson.

58:17
    Jake Guentzel nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu. Dopředu pádil Ovečkin, ale před beka se nedostal, jinak by střílel do opuštěné klece.

58:01
    Tristan Jarry už je na střídačce. Pittsburgh tedy začíná se svou hrou bez brankáře.

57:38
    Oshie přistrčil Bäckströmovi. Švédský centr jen nahodil za bránu Tučňáků.

57:04
    Zdálo se, že Kapanen byl při průniku na pravém křídle faulován Wilsonem, ale pravice hlavního rozhodčího zůstala dole. Vylučovat se tedy nebude.

56:33
    Joseph se musel rychle vracet na svou polovinu, neboť Kuzněcov si to mířil dopředu. Zadák Pittsburghu ale vše velmi dobře zvládl.

55:39
    Alexandr Ovečkin projel okolo bránících hráčů a díky své robustní postavě se dostal do těsné blízkosti Jarryho. Gólmana domácího celku ale dlouhou kličkou do forehandu nepřekonal.
    55:05 Zach ASTON-REESE - 1:3

55:05
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Vítek Vaněček dnes na čisté konto nedosáhne, i když teď rozhodně nemohl nic dělat s touto brankou. Schultz mu totiž do brankoviště natlačil jednoho z hráčů Pittsburghu zrovna ve chvíli, kdy ZACH ASTON-REESE střílel. Penguins jsou tedy zpět ve hře. 1:3. Asistence: Teddy Blueger a John Marino.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 56. Aston-Reese (Blueger, Marino) – 25. Sheary (Pánik, Jensen), 32. J. Vrána (Oshie, Bäckström), 42. Eller (Pánik, Chára)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Sceviour.
    Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Chára, Jensen, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: McIsaac, Hebert – Alphonso, Sericolo

Diváci: bez diváků