Porto – Juventus 2:1 (kon.) | Sevilla – Dortmund 2:3 (kon.)
FC Porto
2:1 (1:0)
Juventus FC
Středa 17.02.2021, 21:00 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Liga mistrů • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:03:00)
    Porto slaví vítězství 2:1, ale situace do odvety zůstává otevřená.

Zápas skončil, Porto rozehrálo dvojzápas osmifinále proti Juventusu o něco lépe, vyhrálo na domácím hřišti 2:1. Juventus se musí spokojit alespoň s jednou vstřelenou brankou na půdě soupeře, což může být v odvetě důležité. Portu vyšel vstup do obou poločasů. Do vedení se dostalo už ve druhé minutě, kdy potrestal velkou hrubku Bentancura Mahdí Taremí. V průběhu první půle navíc musel pro zranění střídat důležitý stoper Juventusu Giorgio Chiellini. Na začátku druhého poločasu se Porto prosadilo dokonce do prvních třiceti sekund, po přihrávce Manafy se trefil chytrou střelou k tyči Moussa Marega. Porto si pak dlouho své vedení celkem bez problému hlídalo, jenže nakonec stejně jednou inkasovalo, v 82. minutě se krásnou střelou trefil Federico Chiesa. V samotném závěru ještě ve vápně Porta spadl Cristiano Ronaldo, penalta se ale správně nepískala.

90+5
    90+4. Po pádu Ronalda se penalta nepíská.

90+4
    De Ligt poslal dlouhý míč do vápna na Ronalda, který se skácel k zemi, ale rozhodčí Del Cerro jasně ukazuje, že penaltu pískat nebude.

90+4
    Nakonec domácí zvolil centr, který letěl na Pepeho, Wojciech Szczęsny však i s trochou štěstí dokázal zasáhnout.

90+3
    Je to 27 metrů od branky, takže Wojciech Szczęsny musí počítat i s tím, že přijde přímá střela na jeho branku.

90+2
    Za faul na Taremího dostává Aléx Sandro žlutou kartu, Porto nyní určitě s rozehrávkou standardní situace spěchat nebude.

90+2
    Po Rabiotově přihrávce střílel zpoza šestnáctky Španěl Morata, jeho ránu ale Porto pohotově zablokovalo.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90+1
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Chico Conceicao.
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Mamadou N'Diaye.

90
    Juventus už se nadechuje k tlaku, tak budou domácí takticky střídat, aby hostující tým zase trochu přibrzdili.

89
    Juventus se konečně dokázal dostat k míči a pomalu se s ním přesunuje na polovinu Porta.

88
    Porto už se po obdržené brance zase vzpamatovalo a dokáže nyní držet míč hodně daleko od své branky. I výsledek 2:1 by domácí do odvety určitě brali.

87
    Juventusu pomohl rohový kop ubránit Bentancur a hosté se pak snažili vyrazit do brejku, nedostali se však daleko. Merih Demiral následně dostává za přidržení za dres žlutou kartu.

86
    Luis Díaz dostal zajímavou přihrávku do vápna, ale měl to těžké, musel si dát míč na prsa. Vybojoval alespoň rohový kop.

85
    Porto začíná být v obraně trochu nejisté, nyní centroval Ronaldo, Moratu ale na zadní tyči nenašel.

Petr Sumbal

Branky: 2. Taremí, 46. Marega (Manafá) – 82. Chiesa (Rabiot)

Karty:   63. de Ligt (JUV), 81. Danilo (JUV), 87. Demiral (JUV), 90+2. Sandro (JUV)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 14:13.
    FC Porto: Marchesín – Manafá, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – J. M. Corona (90+1. N'Diaye), Uribe, S. Oliveira (90+1. Conceicao), Otávio (57. L. Díaz) – Marega (66. Grujić), Taremí.
    Náhradníci: D. Costa – N'Diaye, L. Díaz, Grujić, Baró, Mário, Anderson, Toni Martínez, Evanilson, Nanú, M. Sarr, Conceicao.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini (C) (35. Demiral), Sandro – Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie (63. Morata) – Kulusevski (77. Ramsey), Ronaldo.
    Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Ramsey, Morata, Dybala, Bonucci, Demiral, Bernardeschi, Frabotta, Di Pardo, Fagioli.

Rozhodčí: Del Cerro – Carlos, Alonso
    Úterý 09.03.2021
    Juventus - Porto 3:2

Branky: 49. Chiesa (Ronaldo), 63. Chiesa (J. Cuadrado), 117. Rabiot (Bernardeschi) – 19. S. Oliveira (pen.), 115. S. Oliveira

Karty:   90+3. Chiesa (JUV), 92. J. Cuadrado (JUV), 103. Bernardeschi (JUV), 114. Rabiot (JUV) – 45+2. Otávio (PRT), 52. Taremí (PRT), 97. S. Oliveira (PRT), 120+2. Mbemba (PRT)   54. Taremí (PRT)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 19:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 20:12.