NHL
NY Rangers – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Florida – Chicago 6:3 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:1 (kon.)
Buffalo – Washington 0:6 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 2:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Vegas – San Jose 2:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Stav série: 2:3
HC Kometa Brno
Úterý 16.03.2021, 19:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit u dalších onlajn přenosů někdy znovu na počtenou. (21:54:55)

Pro Vítkovice dnes končí cesta, která je přivedla až do předkola play-off. V sérii díky lepšímu umístění začínaly na domácím ledě, kde ve dvou zápasech vyhrály poměrem 2:1 a stačil jim udělat jediný krok, který by je vystřelil do čtvrtfinále. Na led Komety mohli jet vítkovičtí s čistou hlavou a vědomím, že jim stačí uhrát už jen jedinou výhru. Brňané ale v domácím prostředí zabojovali a dokázali srovnat stav série. Všechny čtyři zápasy skončily výsledkem 2:1 pro domácí, třikrát o tomto výsledku muselo rozhodnout až prodloužení. Do dnešního, rozhodujícího zápasu vstoupila Kometa s větším sebevědomím, které už v první minutě přetavila ve vedoucí branku. Vítkovice se na ledě trochu hledaly, ale ještě před první sirénou stačily srovnat. Druhá část byla dlouho nerozhodná, ale před jejím koncem využili hosté vyloučení domácího Hrušky a dostali se znovu do vedení. Vítkovičtí ve třetí třetině bojovali, ale hosté hráli velmi pozorně vědomi si svého hubeného náskoku. Domácí dnes nakonec zkusili hru bez gólmana, ale rychlou přihrávku dostal Zaťovič a na gólu do prázdné branky nezměnil ani faul domácího útočníka. Kometa dokázala otočit celou sérii a prodlužuje si tak letošní sezónu.

59:46
    Dolejš ještě v pohotovosti, Brňané útočí.

59:34
    Domácí v útočném pásmu, ale zdá se, že hosté žádnou senzaci už nepřipustí.

59:17
    Hostě v pásmu, vítkovičtí se snaží dostat k puku.

Kometa právě vstřelila branku!
    Lakatoš stíhal unikajícího MARTINA ZAŤOVIČE, podrazil ho, ale vylučovat se nebude, protože hostující útočník sice upadl na led, ale puk doklouzal do prázdné branky Vítkovic – 1:3. Asistence: Peter Mueller Petr, Holík.

58:17
    Vítkovice zpět v pásmu.

58:03
    Holík žabičkou posílá puk do bezpečí.

57:52
    Oddechový čas pro domácí. Dolejš po něm zůstává na střídačce, Vítkovice to zkusí v šesti.

57:52
    Kotouč odražený od zadního mantinelu Vejmelka pro jistotu přikrývá.

57:15
    Domácí kapitán Polák zavezl kotouč až za hostující branku.

56:54
    Mallet bojoval v pásmu o puk, hosté jej odpalují na zakázané uvolnění.

56:29
    Gulaši dostal puk alespoň na chvíli do středního pásma.

56:22
    Kometa posílá puk na zakázané uvolnění.

55:57
    Schleiss s Mikyskou u hostující branky, puk míří do sítě.

55:33
    Skákavého puku se za domácí brankou ujal Vincour, ale Dolejš nakonec nezasahoval.

55:05
    Bondra se dostával do šance, ale Polák byl proti.

54:48
    Gewiese kličkoval u útočné modré a chvilku mu to i vycházelo.

54:20
    Fridrich se protáhl do pásma podél mantinelu, ale musel přenechat puk Werbikovi.

53:33
    Vítkovičtí ostřelují hostující branku, ale zatím marně.

52:43
    Lakatošova střela končí v lapačce Vejmelky. Následuje komerční přestávka.

52:09
    Svačina si to namířil do pásma, ale Vincour ho obral o kotouč.

51:41
    Domácí kombinovali na zakázané uvolnění.

51:09
    Zaťovič jel sám do pásma, dva vítkovičtí se jej snažili připravit o kotouč, ale nepodařilo se.

50:47
    Rychlý atak Vítkovic zastavuje ofsajd.

50:34

50:26
    Lakatoš nezachytil prudkou přihrávku mezi kruhy a puk míří k Dolejšovi.

49:50
    Domácí musejí znovu vycouvat, hosté se přesunují do středního pásma.

49:36
    Brno vyhazuje od své branky až za Dolejše.

49:22
    Střela Svačiny končí v ochranné síti za brankou.

49:00
    Vítkovice v pásmu, ale hosté je brání natěsno.

48:47
    Tvrdé nahození od modré do pásma končí mezi sedačkami.

48:34
    Domácí dostávají šanci srovnat, za sekání je potrestán Rákos.

48:18
    Kometa střídá, vítkovičtí rozehrávají od Dolejše.

47:53
    Domácí do pásma neprošli, puk se odrazil od bránícího hráče.

46:58
    Rychlá akce hostů, Polák sice stačil zneškodnit největší nebezpečí, ale Valský se dostal až k brance, jenže střílel mimo.

46:39
    Bude se vhazovat u domácí klece, ale až po komerční přestávce.

46:06
    Schleiss vyrazil do pásma, ale ve středním pásmu byl zpomalen.

45:36
    Vítkovice se marně snaží dostat od své branky.

44:54
    K Bondrovi se odrazil puk, hostující útočník se dostal do pásma, objel si branku, ale to bylo vše.

44:21
    Kotouč končí mimo hrací plochu.

44:03
    Puk létá od branky k brance, nyní rozehrávají Vítkovice.

43:17
    Volný Mueller dostal puk zpoza branky do kruhu, ale Dolejše neprostřelil.

42:54
    Oba týmy se snaží dostat puk do pásma za jakoukoliv cenu, gólmani jsou ve střehu, ale příliš práce nemají.

42:07
    Od modré pálil Polák, ale puk je v lapačce Vejmelky.

41:54
    Vítkovičtí rozehráli do pásma, Fridrich s Dejem ale hostujícího gólmana nepřekvapili.

41:28
    Rychlý protiútok Vítkovic, Flick váhal s přihrávkou, Gulaši mu puk vypíchl, ale domácí přece jen branku Komety ohrozili, i když neúspěšně.

40:54
    Gewiese dostal puk do pásma, k brance se dostal Mikyska, ale Vejmelka si tyč pohlídal.

40:23
    Král odehrál puk těsně před najíždějícím Hruškou.

40:01

Druhá třetina byla z obou stran rychlejší, radovala se ale jen Kometa, která díky Muellerovi využila přesilovku. Bude stav 1:2 konečný nebo se v dnešním zápase dočkáme více branek, než v celé sérii? Na to si budeme muset chvíli počkat.

1/3 – 12:14
    2/3 – 11:8

Další třetina začne přibližně v 20:45.

40:00

39:45
    Brňané se protáhli do pásma, ale Dolejš má dobrý výhled.

39:18
    Hruška číhal před brankou, ale vysokou střelu nemohl tečovat.

39:13
    Lakatoš se sice prodral až před branku, ale přišel o kotouč.

38:44
    Zakázané uvolnění Komety.

38:22
    Vítkovičtí v pásmu, ale Vejmelka je na svém místě.
    37:36 Peter MUELLER - 1:2

37:36
    Osm vteřin zbývalo do vypršení Hruškova trestu, po Zámorského nahrávce si PETER MUELLER vybruslil až do prostoru kruhů a poslal puk přesně do vítkovické klece – 1:2. Asistence: Petr Zámorský.

37:25
    Brňané se znovu usazují v pásmu.

36:50
    Holík se chtěl dostat blíž k brance, ale Galvinš mu vypíchl puk a Dej jej vyhazuje až za branku Komety.

36:24
    Mueller pálil do zadního plexiskla.

36:03
    Dejovi se podařilo narušit hostující souhru, ale puk do bezpečí nedostal.

35:44
    Za sekání bude pykat domácí Hruška.

35:36
    Dlouho, opravdu dlouho bojovali hráči za Vejmelkovou klecí o puk, sudá vyčkávali.

34:36
    Rychle se měnící útoky končí zakázaným uvolněním pro domácí.

33:51
    Rákos se nechtěl v pásmu vzdát puku, nakonec se mu podařilo vystřelit na branku, u které stál Schneider, který ale nedokázal dostat puk do klece.

33:16
    Vítkovičtí krouží pásmem, ale hosté hrají pozorně.

32:18
    Zaťovič byl připraven před domácí brankou na teč, ale byl zastaven.

32:08
    Po vhazování se k puku dostal Holík, ale nastřelil jen pozorného gólmana.

32:05
    Klepiš výborně clonil před brankou, přesto má Dolejš puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.

31:36
    Protiútok hostů, Schneider si vybruslil do rohu a posílá puk do lapačky Dolejše.

31:25
    Domácí rozehrávají, Galvinš tečuje puk do pásma, ale tam na něj číhají hosté.

30:47
    Schleiss sebral za modrou puk, vystřelil přes obránce, ale jen do Vejmelkova ramene, puk se dostal ke Svačinovi, ale ten nemířil přesně.

30:16
    Gewiese připravil pronikajícího Bondru o puk.

29:35
    Vítkovičtí při svém rozjezdu nastřelili Vejmelku, Polák poté poslal Bartejse do branky. Ta se bude upravovat.

29:16
    Hosté se vymanili z obranného pásma, vítkovičtí rozehrají ze střední třetiny.

28:54
    Lakatoš nahazuje puk za hostující branku.

28:35
    Gulaši odpálil v pásmu puk jen ke Krenželokovi.

28:13
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění hostů.

28:02
    Nastřelený puk v rohu u domácí klece zpracoval Kovář a přesunuje hru.

27:23
    Brno se propracovalo až k Dolejšovi, ale ten je ve střehu.

26:57
    Od modré pálil Galvinš, ale jen do hráče u branky.

26:54
    Puk je tečovaný mimo hrací plochu, následuje komerční přestávka.

26:27
    Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu, ale Kometa si hlídá branku jako ostříž.

25:51
    Čtvrtá vítkovická formace se natlačila k brance, hostující gólman dostává puk do lapačky.

24:55
    Hostující gólman musel zasáhnout proti pokusu Hrušky.

24:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

24:07
    Kometa má puk pod kontrolou, ale nedaří se jí přejít přes střední pásmo.

23:36
    Dolejš zasahovat nemusel, hosté před ním přišli o puk.

23:13
    Kotouč u Vejmelkovy klece, ale hosté v klidu přenášejí hru do bezpečí.

22:44
    Bondra v urputném objetí s Dejem, oba jsou vyloučeni na dvě minuty na hrubost. Oba týmy hrají ve čtyřech.

22:28
    Sudí signalizují, že to zakázané uvolnění nebude, a tak se domácí moli protáhnout do pásma za pukem.

22:02
    Schleiss byl připraven u branky na teč, ale střela nepřišla.

21:44
    Ofsajd pro Kometu.

20:54
    Pokus Krále je tečovaný do ochranné sítě.

20:17
    Hosté museli rozehrát ze svého obranného pásma.

20:01

Hosté vletěli do zápasu jako velká voda, už po sedmačtyřiceti vteřinách hry se trefoval Valský. Kometa byla na koni a po většinu této části dominovala, vítkovickým se ale podařilo přežít přesilovku a ještě před první sirénou srovnat Fridrichem. Poté se hra začala trochu srovnávat. Uvidíme, který z týmů bude ve druhé třetině odvážnějším.

1/3 – 12:14

Další třetina začne přibližně v 19:54.

20:00

19:58
    Vítkovičtí zakončí první třetinu u Vejmelky.

19:45
    Polák zavezl puk do pásma, od branky nahrál na modrou, ale Vejmelka chytá puk do náruče.

18:39
    Brňané bojují za domácí brankou o puk.

18:00
    Vítkovičtí jsou na koni, ale Vejmelka je pozorný.

17:13
    Do vítkovické branky se vrací Dolejš, Peksa míří zpět na střídačku.
    17:13 Petr FRIDRICH - 1:1

17:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    V OSTRAVAR ARÉNĚ máme vyrovnáno! Rastislav Dej přihrál PETRU FRIDRICHOVI, který zkusil z nulového úhlu vyslat nenápadnou střelu. Hostující brankář si ale nepohlídal bližší tyč a kotouč mu mezi tyčkou a jeho levou rukou zapadl do sítě. Asistence: Rastislav Dej a Nicolas Werbik.

15:06
    Šoustal to myslel u domácí branky dobře, ale Peksa se překvapit nenechal.

14:00
    Kometa se lehce dostává až k vítkovické kleci, domácí postrádají lehkost.

13:30
    Vítkovický Hruška se dostal podél mantinelu do pásma, ale k šanci se nedostal.

12:50
    Hosté hned třemi střelami prověřují nového muže ve vítkovické kleci.

12:41
    Vítkovickou branku během komerční přestávky opouští Dolejš a přenechává své místo Peksovi.

12:39
    Brňané se bleskově dostali před vítkovickou klec, Holland zakončoval, ale Dolejš byl rychlejší. Následuje komerční přestávka.

12:10

11:50
    Vítkovice znovu vyhazují puk, Dej s Krenželokem krouží pásmem.

11:34
    Pokusy hostů končí mimo branku, puk se dostává do středního pásma.

11:02
    Holík se dostal před branku, ale nastřelil jen betony.

10:49
    Hosté se usadili v pásmu.

10:22
    Vítkovičtí posílají puk až za Vejmelkovu branku.

10:10
    Za podrážení bude pykat domácí Polák.

09:35
    Domácí budou rozehrávat zpoza své klece.

08:43
    Rákos si sjel až za kruhy, ale Dolejš měl dobrý výhled a odpaluje puk do rohu.

08:16
    Hostující branka je mimo svou pozci.

08:08
    Zaťovič s Holíkem si dobře sjeli k brance, ale Dolejše nepřekvapili.

07:43
    Zakázané uvolnění Komety, následuje komerční přestávka.

07:18

06:44
    Plášek se v útočné pásmu vrhnul mezi dva domácí hráče, ti ho ale k puku nepustili.

06:34
    Kometa rozehrává od své branky.

06:15
    Kovář měl těžkou práci na útočné modré, nakonec ale pásmo neudržel.

05:38
    Hosté v pásmu, Vincour vypálil od kruhu, ale Dolejš rychle zapracoval lapačkou. Hra je přerušena.

05:13
    Lakatoš tečoval nahozený puk do pásma a rychle se za ním vydal, ale hostující Vejmelka si vyjel a odpálil kotouč daleko od sebe.

04:51
    Kometa u Dolejše, Bondra se protáhl až k brance, ale tam už neměl žádný prostor.

04:22
    Vítkovičtí znovu ohrozili hostující branku, ale ani teď se jim nepodařilo na Vejmelku vyzrát.

03:57
    Lakatoš s Hruškou se dostali k Vejmelkovi, ten ale nic neriskoval a ukryl puk v lapačce.

03:33
    Rychlý protiútok Vítkovic, ale Vejmelkova lapačka byla na místě.

03:08
    Vincour se protáhl do pásma a čeká na spoluhráče.

01:53
    Plášek si nedokázal poradit se Svačinou, který se mu vymanil a dokázal nahrát k brance.

01:20
    Brňané se drží u domácí branky, Dolejš je v nejvyšší pohotovosti.

01:05
    Ofsajd pro hostující tým.
    00:47 Jakub VALSKÝ - 0:1

00:47
    Hosté začali pěkně zostra, Vincour si najel k vítkovické kleci, ale pálil do betonu a ani dorážku do branky neumístil, puk se dostal k JAKUBOVI VALSKÉMU, který z otočky poslal kotouč na vzdálenější tyč – 0:1. Asistence: Tomáš Vincour, Daniel Rákos.

00:29
    Vítkovičtí neměli práci se získáním puku, Hruška s Lakatošem ohrozili Vejmelku, ale puk končí v jeho lapačce.

00:05
    Hosté vyhrávají úvodní vhazování a Zaťovič nahazuje puk do rohu k Dolejšovi.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Šoustal, Schneider.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr.
    Po dvou zápasech měly Vítkovice nakročeno k postupu, teď je však série vyrovnaná!

Páté utkání se bude hrát až do úplného rozhodnutí formou prodloužení, kterých může být i několik za sebou a každé z nich bude trvat dvacet minut. To vše do chvíle, kdy jeden z týmů vstřelí vítěznou branku. Vítkovičtí už tuto zkušenost mají, dvakrát v posledních deseti letech hráli pátý rozhodující zápas předkola a dvakrát z toho byli dlouhé zápasy. V Českých Budějovicích dospělo utkání až téměř do konce třetího prodloužení (v roce 2013 ), doma s Plzní se rozhodovalo na sklonku druhého nastavení (v roce 2017). Uvidíme, zda se podaří překonat některý z těchto "rekordů" a jestli i tento zápas skončí výsledkem 2:1 nebo 1:2. Buďte u toho s námi.

První utkání v sérii se hrálo na ledě Ostravar arény, po opatrné první třetině se ke konci druhé části trefil domácí Kovář, ale hosté necelých šest minut před třetí sirénou srovnali Schneiderem. Z prodloužení poté uplynulo šestnáct vteřin a první výhru domácích trefil tahoun Lakatoš. Do druhého zápasu vstoupili vítkovičtí lépe, v desáté minutě otevíral skóre Mallet, v polovině zápasu pak zvyšoval Svačina. Brňané se do hry vrátili zkraje třetí třetiny, kdy se trefil Král, ale závěrečná power play ani tlak, který Kometa u Dolejšovy branky předvedla, vytoužené prodloužení nepřinesla. Za stavu 2:0 pro vítkovické se celá série stěhovala na jih Moravy. Severomoravané měli před třetím utkáním mnohem lepší pozici, ale dvě třetiny změnu skóre nepřinesly. Téměř v polovině třetí části se ale Kometa radovala po gólu Muellera, ale Vítkovice dokázaly rychle reagovat a srovnaly Hruškou. Zápas znovu došel až k prodloužení, které po třinácti minutách hry rozhodl Zaťovič. Brňané si mohli oddechnout a rychle nabrat síly do čtvrtého zápasu, ale karty v ruce stále drželi vítkovičtí. Ti se také hned v první třetině dostali do vedení Kalusem a dlouho drželi hubený náskok. Až devět minut před třetí sirénou dostal svůj tým zpět do hry Klepiš a znovu muselo rozhodnout až prodloužení. To po šesti minutách rozhodl sváteční střelec Holland a bylo více než jasné, že o postupujícím do další fáze play-off rozhodne až páté utkání sehrané znovu na ledě Ostravar arény.

Všechna utkání skončila výsledkem 2:1, tři ze čtyř pak muselo rozhodnout až prodloužení.

Předkolo Generali play-off Tipsport ligy má už jen dva zástupce, oba týmy bodovaly na svém ledě, a tak se tato série mezi Vítkovicemi a Kometou Brno dočká svého pátého, rozhodujícího utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 18. Fridrich (Dej, Werbik) – 1. Valský (Vincour, Rákos), 38. Mueller (Zámorský), 59. Zaťovič (Mueller, P. Holík)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (13.–18. Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr