Karviná – SHC Maloměřice 52:23 (kon.) | Plzeň – Jičín 25:26 (kon.) | Královo Pole – Hranice 28:21 (kon.)
Lovosice – Kopřivnice 31:35 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
25:26 (13:14)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 27.03.2021, 18:00 • Sportovní hala města Plzně (SH 1), Plzeň 2–Slovany • Chance Extraliga mužů • 22. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště! (19:43:47)

Výhra Ronalu je zasloužená, celek z východu Čech s favoritem celých šedesát minut držel krok a zodpovědnou hrou ho nepouštěl do větších šancí. Naopak domácím dnes hru hatila jak soupeřova obrana, tak jeho vlastní chyby a nedůslednost v koncovce.

Překvapení je na světě, Jičín poráží Talent rozdílem jediné branky a těsně před startem vyřazovacích bojů se usazuje na šestém místě tabulky. Po solidním výkonu za sebou nechal Kopřivnici i Zubří.

Čtvrtfinálové dvojice
    (1) Karviná – (8) Zubří
    (2) Plzeň – (7) Kopřivnice
    (3) Dukla – (6) Jičín
    (4) Lovosice – (5) Frýdek-Místek

Talent tým Plzeňského kraje – HBC Ronal Jičín 25:26 (13:14)
    Nejvíce branek: Režnický 7, Nejdl 6, Douda 5 – Kastner 7/1, Šulc 3, Hlava 3.
    Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
    Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1.
    Vyloučení: 5:8.

Na Slovanech je dohráno, Ronal dnes večer přetlačil papírového favorita a ziskem dvou bodů se posouvá na šesté místo tabulky!

Konec zápasu. (25:26)

60
    Milan Škvařil si vylámal zuby na domácím brankáři, Ronal bere dva body! (25:26)

60
    Poslední minuta druhého poločasu! (25:26)

Oddechový čas pro domácí.
    59
    Gólman Talentu Jiřího Dolejšího nevychytal, Ronal se opět ujímá vedení! (25:26)

59
    Komplikace pro Plzeň, dvouminutový trest od sudích obdržel Jakub Douda (PLZ)! (25:25)

58
    Talent drží hru před brankovištěm svého soupeře, jenže se mu nedaří akci přetavit v zakončení. (25:25)
    57
    Domácí ale nechtějí nechat svému soupeři výhru bez boje, Daniel Režnický srovnává! (25:25)
    57
    Zdeněk Kubík se z levého křídla nemýlil, jeho střela zamířila do vzdálenějšího rohu! (24:24)

57
    Oddechový čas pro hosty.

56
    Milan Škvařil trestuhodně přestřelil, Ronal má tak znovu šanci si v útoku vybojovat náskok. (24:24)

55
    Dlouhá jičínská kombinace zatím ke střele nevedla, Talent hodně zpevnil svou defenzívu. (24:24)
    54
    Martin Hlava z protiútoku vyrovnává, tohle bude nejspíš ještě pořádné drama! (24:24)

Kopřivnice vede v Lovosicích 33:28, Jičín by tak za momentálního stavu klesl na osmou příčku tabulky a ve čtvrtfinále by potkal silnou Karvinou.

53
    53
    Projektilem z levé strany na rozdíl jedné branky upravuje Ondřej Šulc, Ronal je stále ve hře. (24:23)
    53
    Jakub Douda rychlý brejk zakončil naprosto nechytatelnou dělovkou, to byla rána! (24:22)
    52
    Dlouhé dobývání jičínské svatyně vyústilo v trefu Michala Tonara, do vedení jde Talent. (23:22)

51
    Napadající Douda na poslední chvíli předal míč Tonarovi, akce Talentu pokračuje dál. (22:22)
    50
    Proměněná sedmička znamená sedmou branku na kontě Jakuba Kastnera, je vyrovnáno! (22:22)

49
    Tentokrát si Milan Škvařil proměněnou sedmičku do statistik nezapsal, na brankáře nevyzrál. (22:20)
    49
    Hosté se nevzdávají a brankou Jakuba Kastnera dále dramatizují druhou polovinu poločasu. (22:21)
    48
    Šestý zásah pro Tomáše Nejdla, neprostupná obrana Ronalu začíná pomalu povolovat. (22:20)

48
    Karel Šmíd vychytal Jiřího Dolejšího a skvělým zákrokem nyní podržel svůj celek. (21:20)

47
    Pevná jičínská defenzíva se nyní snaží co nejdříve napadající protihráče připravit o míč. (21:20)
    46
    Martin Hlava otevírá poslední patnáctiminutovku střetnutí svým druhým gólem v utkání. (21:20)

46
    45
    Tomáš Nejdl popáté v zápase rozvlnil hostující síť, Talent si malinko pojišťuje svůj náskok. (21:19)

45
    Šulc si nyní úplně nerozuměl s Dolejším, akce Jičína tak po individuální chybě končí. (20:19)

Karviná si v souběžně hraném utkání nad posledními Maloměřicemi udržuje naprosto kolosální vedení 41:17, Plzeň tak bez ohledu na výsledek dnešního utkání základní část zakončí na druhém místě.

44
    Běží čtrnáctá minuta druhé části, v útočném pásmu nyní kombinují házenkáři Jičína. (20:19)
    43
    Milan Škvařil šancí nepohrdl, gólman Jičína nezvládl proti jeho zakončení včas zakročit. (20:19)

43
    A právě Režnický byl teď zastaven nedovoleným způsobem, Talent se ujme další sedmičky. (19:19)
    42
    Každý chvilku tahá pilku, po přesném zakončení Daniela Režnického je znovu vyrovnáno. (19:19)

41
    Sudí znovu ukázal na Martina Miľka (JIC), který si jde na dvě minuty nuceně odpočinout. (18:19)

41
    Obrana Jičína nedovolila Tonarovi zakončit, domácí se ale nenechávají odradit a zkouší to znovu. (18:19)
    40
    V závěru desáté minuty se prosazuje Šimon Drbohlav, Talent vzápětí míří do protiútoku. (18:19)
    39
    Domácí ale nezůstávají pozadu, tentokrát se na střeleckou listinu zapisuje Daniel Režnický. (18:18)
    39
    Hosté se nakonec přeci jen prosazují, podruhé ve druhém poločase dává gól Petr Freiberg. (17:18)

38
    Hra se už dlouhou dobu pohybuje před domácí svatyní, hosté ale nejsou schopni akci zakončit. (17:17)
    37
    Michal Tonar skóruje, plzeňská gólová mašina se prosadila vůbec poprvé v zápase! (17:17)
    37
    Na Freibergovu ránu půlminutu nato navazuje Jakub Kastner, hosté jdou do vedení! (16:17)
    36
    Poprvé v utkání se trefuje Petr Freiberg, manko Ronalu je to tam! Vyrovnáno! (16:16)

36
    Machalický vyrazil plzeňskou střelu, domácí hráči se ale i nadále drží před jičínskou klecí. (16:15)
    36
    Hosté se ale stále drží ve hře, jejich první gól ve druhém poločase vstřelil Jakub Kastner. (16:15)
    35
    Škvařil poslal míč na pravou stranu Vinkelhöferovi, který ho bez váhání uklidil k tyči. (16:14)

34
    Na Slovanech se už pár desítek sekund nehraje, po faulu a následném vyloučení Jakuba Šindeláře (PLZ) dochází k lehkým úpravám palubovky. (15:14)
    34
    Milan Škvařil otevřel čtvrtou minutu proměněnou sedmičkou, Talent jde do vedení! (15:14)

33
    Martin Kovařík (JIC) jde podruhé v zápase ven ze hry, poměr sil na palubovce se vyrovná. (14:14)

33
    Z Vinkelhöferova trestu zbývá už jen minuta, Západočeši zatím oslabení hravě zvládají. (14:14)

32
    Talent velmi rychle obral hostující hráče o míč a nyní přesouvá hru před branku svého soupeře. (14:14)

32
    Dlouhé dobývání klece Plzně bude po vyloučení Petra Vinkelhöfera (PLZ) pokračovat. (14:14)
    31
    Hned z následující akce odpovídá Tomáš Nejdl, máme znovu vyrovnáno! (14:14)

31
    Prudké zakončení Thorovského skončilo na pravé ruce připraveného domácího gólmana. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (13:14)

Úvodní půlka střetnutí mezi Talentem a Jičínem přinesla celkem překvapivý výsledek. Papírově slabší hosté zatím drží svého soupeře na uzdě a po prvních třiceti minutách vedou o jeden gól, přičemž jejich náskok je naprosto zasloužený. Domácí zatím nepůsobí tím nejlepším dojmem a v útoku zahazují jednu šanci za druhou. Uvidíme, jestli se po pauze dostanou do tempa.

Druhý poločas začne přibližně v 18:51.

30
    První poločas skončil. (13:14)

30
    Ronal v závěru drží hru před brankou Talentu a nepouští svého soka ani na sekundu k míči. (13:14)

30
    Domácí se pokusili střelou ze své poloviny trefit opuštěnou klec hostů, kterou ale přestřelili. (13:14)

30
    Poslední minuta prvního poločasu! (13:14)
    29
    Nyní skóruje Škvařil, kontaktní gól je na světě. Uvidíme ještě před koncem poločasu vyrovnání? (13:14)

28
    Talent si v přesilovce znovu nepočíná úplně nejlépe, hosté se zvládají bránit bez větších obtíží. (12:14)

27
    Martin Miľko (JIC) si po žluté kartě nyní na své konto zapisuje i dvouminutový trest. (12:14)
    27
    Daniel Režnický přetavil střelu z pivota v další branku Talentu, znovu je to o dva góly. (12:14)
    26
    Neproměněná sedmička ale hosty moc dlouho mrzet nemusela, o chvíli později skóruje Kastner. (11:14)

25
    Domácí brankář podržel svůj tým a Krahulcovo zakončení do dolní části klece vykopl! (11:13)

25
    Pětadvacátou minutu uzavře první sedmička, na pásmu se staví hostující David Krahulec. (11:13)
    25
    Talent nechce nechat svého soupeře znovu utéct, na dvoubrankový rozdíl stav upravuje Nejdl. (11:13)
    24
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, o dvacet sekund později se trefil Šimon Thorovský. (10:13)
    24
    Následná akce plzeňských borců vede ke čtvrtému přesnému zakončení Jakuba Doudy. (10:12)

24
    Východočeská defenzíva si počínala možná až moc tvrdě, míč se nyní vrátí do rukou domácích. (9:12)
    23
    Jiří Dolejší se natáhl nad bránícího protihráče a podepsal se pod dvanáctý zásah hostů. (9:12)

23
    Ondřej Šafránek (PLZ) je vyloučen, na palubovku míří údržbář s mopem v ruce. (9:11)

22
    Oddechový čas pro hosty. (9:11)
    22
    Tentokrát už ale Jakub Douda mířil přesně a aspoň trochu vyhnal vítr z plachet Jičína. (9:11)
    22
    A už je to o tři branky, Východočeši Talentu znovu utíkají díky zásahu Jiřího Dolejšího. (8:11)
    21
    Šimon Thorovský domácím borců znovu trochu ztížil práci a dal kulatý desátý gól Ronalu. (8:10)

20
    Mohlo být vyrovnáno, ale Jakub Douda nyní nastřelil jen břevno hostující klece! (8:9)
    20
    Tomáš Nejdl drží svůj celek nad vodou a střílí kontaktní branku, Talent se snaží srovnat krok. (8:9)
    19
    Do dvoubrankového trháku posílá Ronal Martin Hlava, domácím to stále na palubovce neklape. (7:9)
    19
    Hosté se nechtějí s vyrovnáním smířit a o půl minuty později odpovídají brankou Jakuba Kastnera. (7:8)
    18
    Poprvé se na střeleckou listinu dostává jméno Tomáše Nejdla, znovu máme vyrovnáno. (7:7)

18
    Další početní výhoda pro plzeňské hráče, zchladit si hlavu tentokrát míří Ondřej Šulc (JIC). (6:7)

18
    Nepříjemný pohled na žlutou kartu se nyní naskytl Tomáši Nejdlovi (PLZ), sudí jsou přísní. (6:7)
    17
    Martin Miľko vrací hostům vedení, Plzeň se v početní výhodě ani jednou neprosadila. (6:7)

16
    Talent sice nepouští soupeře k míči, zároveň se mu ale nedaří prorazit skrz jičínskou obranu. (6:6)

15
    A pozor, početní výhoda Talentu se zdvojnásobí! Filip Veverka (JIC) se totiž po Doudově brance nezachoval sportovně, za což je trestán. (6:6)
    15
    Jakub Douda svým druhým zásahem v zápase vyrovnává stav střetnutí! (6:6)

15
    Martin Kovařík (JIC) jde podruhé v zápase na dvě minuty ven ze hry, přesilovka pro Plzeň. (5:6)
    15
    Daniel Režnický neměl dost a míč znovu uklidil do jičínské branky, už je to jen o gól. (5:6)
    14
    Domácí drží krok se svým soupeřem a brankou Daniela Režnického opět snižují jeho náskok. (4:6)
    13
    Jičínský hříšník Martin Miľko se jen pár desítek sekund nato poprvé v zápase prosazuje. (3:6)

12
    Dvojice rozhodčích zatím žlutými kartami nešetří, tentokrát je trestán Martin Miľko (JIC). (3:5)
    12
    Ve vlastním oslabení se prosazuje Daniel Režnický, do útoku nyní míří zase soupeř. (3:5)

12
    Přesilovku si nyní vyzkouší také hosté, sudí nyní trestají zase Jakuba Šindeláře (PLZ). (2:5)
    12
    Martin Kovařík rozšiřuje náskok Jičína, který se podruhé v zápase ujímá tříbrankového vedení. (2:5)

11
    Stále se hraje hlavně před plzeňskou svatyní, nicméně střel vidíme skutečně pramálo. (2:4)

10
    Ronal oslabení zvládá a dlouhou kombinací drží hru velmi daleko od své branky. (2:4)

10
    Pět sekund po Doudově přesném zásahu je žlutou kartou trestán Zdeněk Kubík (JIC). (2:4)
    9
    První trefu přesilovky si do statistik zapisuje Jakub Douda, domácí stahují soupeřův náskok. (2:4)

9
    Domácí získávají šanci srovnat krok se svým sokem, první trest dostává Lukáš Rychna (JIC). (1:4)

9
    Hra po konci oddechového času pokračuje kombinaci Plzeňských před Filipem Veverkou. (1:4)

9

9
    Talent se stále nemůže chytit, před soupeřovou brankou nyní působí naprosto bezzubě. (1:4)
    8
    Martin Kovařík skóruje, papírově slabší celek na palubovce druhé Plzně vede už o tři branky. (1:4)

8
    Kastner se místo střely rozhodl nahrát na střed spoluhráči, kterého nedovoleně zastavil Nejdl. (1:3)

7
    Ani tentokrát Michal Tonar neuspěl, Veverka ho měl přečteného a zneškodnil i jeho další střelu. (1:3)

6
    Vidíme první žlutou kartu, kterou dostal nejlepší střelec Jičína Martin Kovařík (JIC). (1:3)

6
    Tonarovo zakončení rozvlnilo ochrannou síť nad jičínskou brankou, k míči se dostávají hosté. (1:3)

5
    Plzeň se zatím v útoku trápí a nezvládá ohrozit klec, ofenzivní výpad ale teď nevyšel ani Ronalu. (1:3)
    5
    Po nepřesném zakončení domácích se do rychlého brejku dostal Kastner, který se nemýlil. (1:3)
    4
    Ondřej Šulc podruhé, pravá spojka Jičína otevřela čtvrtou minutu utkání hezkým podstřelem. (1:2)

3
    Sudí po možná příliš tvrdém zákroku jednoho z hráčů Ronalu vrátil míč do rukou domácích. (1:1)
    2
    Z ruky Ondřeje Šulce ale rázem přichází rychlá odpověď, v Plzni je opět vyrovnáno. (1:1)
    2
    Z křídla otevírá skóre Jan Chmelík, na úvodní branku jsme čekali přes minutu a půl. (1:0)

2
    Stále čekáme na první branku, před soupeřovou svatyní nyní operují zase hráči Talentu. (0:0)

1
    Dopředu se tak dostali hosté, kterým ale akci zkazila hodně nepřesná přihrávka Kastnera. (0:0)

1
    Dlouhou kombinaci domácích zakončil z pravé strany Tonar, jehož střelu ale Veverka vyrazil. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Plzeňští hráči se ujímají míče, jdeme na to!

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní podvečer, bitva mezi Plzní a Jičínem začíná za dvacet minut. Na palubovce sportovní haly na Slovanech pomalu začíná tradiční předzápasová rozcvička, níže si můžete prohlédnout dnešní soupisky obou klubů.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Sedlák, Šindelář, Vinkelhöfer, Chmelík, Douda, T. Nejdl, M. Říha, Režnický, M. Škvařil, Šafránek, Kaplan, M. Tonar, Wildt.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Kastner, Kubík, O. Šulc, Doškář, Š. Drbohlav, Hlava, J. Dolejší, Pich, Krahulec, Miľko, Thorovský, Martin Kovařík, Rychna, Freiberg.

Hezký den u sledování házenkářské extraligy! Na programu je dnes takřka kompletní poslední kolo základní části, včetně bitvy mezi Plzní a Jičínem!

Oba celky si večer ještě mohou vylepšit svou výchozí pozici pro nadcházející play-off. Potenciální výhra by sedmý Ronal vrátila zpět na šestou pozici poté, co ho z ní ve středu sesadilo Zubří. To v předehrávce vyhrálo nad Frýdkem-Místkem vysoko 34:25 a jeho náskok na Východočechy činí jen jeden jediný bod.

Na druhou stranu favorizovaná Plzeň může pomýšlet na posun na samotnou špici ligové tabulky. Tu nyní okupuje Karviná, které los závěrečného kola přisoudil poslední Maloměřice, a její vítězství je tak asi jen formalitou. Pokud by se ale stal zázrak a uspěl by outsider, přičemž Talent by současně zneškodnil Jičín, zamířili by na první místo právě Západočeši.

První vzájemný zápas dnešních soupeřů se odehrál koncem listopadu na půdě Ronalu, přičemž hosté tehdy potvrdili předzápasové předpoklady a zvítězili 34:27. Domácím nepomohlo ani výborné představení Jakuba Kastnera, který soupeři nasázel celkem deset branek.

Nejlepším střelcem Plzně je Michal Tonar, který má na svém kontě rovných 100 gólů. Týmovou statistiku Jičína vede s 67 zásahy Martin Kovařík.

Duel na Slovanech začíná v šest hodin večer, řídit ho budou pánové Mojmír Valášek a Jaroslav Vychodil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.