Česko – Rakousko cz 7:2 (kon.) | Slovensko – Německo 4:3 (3:1 po s.n.)
Slovensko
4:3 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Německo
sk Sobota 24.04.2021, 20:15 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • Reprezentace

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu pred MS v hokeji medzi Slovenskom a Nemeckom.

Stretnutie sa začne o 20:15.

Na slovenských hokejistov čaká po dvojnásobnej previerke z Lotyšska dvojzápas s Nemeckom v priebehu víkendu. Súboje s pobaltskou krajinou sa skončili zhodne po predĺžení – v prvom sme ťahali za kratší koniec po výsledku 1:2pp, v druhom rozhodol gólom v nadstavení Juraj Slafkovský, ktorý sa stal nielen najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil za seniorskú reprezentáciu, ale zároveň je už aj historicky najmladším strelcom Slovenska.

Tréner Craig Ramsey urobil pred ďalším blokom duelov viacero (vynútených) zmien. V príprave nepokračujú Martin Chovan, kvôli zraneniam prišli o možnosť zabojovať o MS aj Patrik Lamper a Marek Tvrdoň. Ako náhrada za posledného menovaného prišiel do bubliny reprezentácie v Piešťanoch Rastislav Gašpar. Ďalšie zmeny a škrty smerom k majstrovstvám možno očakávať po víkende.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Godla (Konrád) – Grman, Vitaloš, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Gašpar, Buc, Liška – Mucha, Mi. Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Nemecko: Treutle (Pantkowski) – Nowak, Ugbekile, Sezemsky, Ebner, Mebus, Karrer, Huss, Rogl – Fischbuch, Braun, Schmölz – Uvira, Eder, Kammerer – Pfaffengut, Dumont, Ehl – Sternheimer, Eisenmenger, Bassen

Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés – Lauff.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:39
    Buly po pravici Treutla, Slováci začali aktívnejšie.

01:24
    Bekhendový pokus Dumonta len do náručia Godlu, ktorý má takisto za sebou prvý zákrok.

01:50
    Chaos za bránou Nemcov, ktorí nedokázali rozohrať, hoci ich napádal iba jeden zo slovenských hokejistov.

02:12
    Puk opustil hraciu plochu. Gachulinec môže byť rád, že to bolo ešte tečované.

02:54
    Prvá nemecká formácia nás zatlačila, nepustili sme ju však k zakončeniu.

03:31
    Viacero nepresností vo finálnej fáze, Ugbekile po zisku puku čaká na nábeh svojich spoluhráčov.

04:11
    Obrovská smola! Miloš Bubela ťažil z aktivity Faška-Rudáša, šiel sám na bránu, avšak trafil len hornú žŕdku!

04:35
    Menší tlak Nemci hasia zakázaným uvoľnením.

04:59
    Bučko nahadzoval na Treutla, Holešinský ešte dorážal do polodkrytej brány, lenže ani z tohto nie je gól!

05:11
    Toto striedanie ukončil náprah Gachulinca z vrcholu ľavého kruhu, Treutle pozorný.

05:53
    Nemecko dalo gól! Príliš veľa miesta sme pred bránou nechali súperovi. Po bitke o puk potrestal naše šance a zaváhania DANIEL SCHMÖLZ.

Asistencie: Laurin Braun, Daniel Fischbuch.

06:24
    Vylúčenie v tíme Nemecko (John Rogl – 2 min., sekanie).

06:52
    Koch s Kňažkom predviedli zaujímavé koncovky, hostia s týmto nemali výraznejšie problémy.

07:33
    A Kňažko znovu zakončil, tentokrát z uhla a bekhendom. Nečakaná pozícia pre mladého obrancu. Puk skončil v lapačke brankára.

07:54
    Nemci sa oslobodili, po vyhodení puku navyše vysoko napádajú.

08:11
    Gachulinec od modrej trafil pravdepodobne jedného zo spoluhráčov, strela neprešla ani pred bránkovisko...

08:24
    Hostia v plnom počte.

08:29
    Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Rastislav Gašpar.

08:48
    Oslabenie sme začali dobre, hrá sa ďaleko od Denisa Godlu.

09:06
    Nemecko dalo gól! Nasledovala však blesková rozohrávka, pohodlný prechod cez stredné pásmo a po výmene puku s Fischbuchom LAURIN BRAUN zvyšuje na 2:0. Koncovka ponad betón a pod vyrážačku slávila úspech.

Asistencie: Daniel Fischbuch.

10:00
    Oproti súbojom s Lotyšmi situácia, ktorá nastala v príprave prvý raz. Prehrávame už v polovici prvej tretiny o dva zásahy.

10:09
    Koch nahodil puk na Treutla, po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Treutlom.

10:38
    O puk bojujú štyria hráči na našom zadnom mantineli, arbitri hru nechávajú plynúť.

11:11
    Icing Nemecka.

11:56
    Nemci dnes hrajú jednoducho, ale efektívne. Skvelo korčuľujú, robia Slovákom veľké problémy pri napádaní.

12:23
    Zakázané uvoľnenie aj od zverencov Craiga Ramseyho.

12:52
    Hostia sa usadili v našom pásme, akoby to bola presilovka. Od pokračovania ataku zastavilo Nemcov postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

13:28
    Ďaloga prv nahodil puk pred bránkovisko z ľavej strany, Chovan nemal šancu strieľať či tečovať. A tak sa k slovu dostal Šimon Nemec, ktorý od modrej len prevetral lapačku Treutla.

13:40
    Síce vyhrávame v štatistike striel na bránu 10:5, lenže hokejisti v žlto-čiernych dresoch školia z efektivity.

14:14
    Bubela zostal na ľade v momente, keď tam naskočil Slafkovský. Hráči z dvoch útokov sa nedohodli na pohybe do útočnej tretiny, píska sa ofsajd.

14:46
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Kollár – 2 min., sekanie).

15:20
    Úvodnú polminútu sme prečkali aj vďaka odpáleniu puku cez všetky čiary.

15:50
    Nemci navyše nepresní pri rozohrávke útoku, prihrávku poslali len na naše hokejky.

16:26
    Až teraz sa hostia usadili v útoku.

16:40
    Slafkovský zabojoval na modrej čiare, zrazil puk, čím definitívne znemožnil súperovi skórovať počas presilovky.

16:46
    Domáci v plnom počte.

17:19
    Hoci sa už hrá pri rovnovážnom počte hráčov na ľade, stále to vyzerá, ako by sme mali jedného hokejistu na trestnej lavici.

17:43
    Striedame počas hry, sme však bez puku.

18:28
    Po veľmi dlhej dobe sme preverili pozornosť Treutla. Vitaloš so zakončením z pravého kruhu po prihrávke Chovana spoza brány.

18:30
    Gašpar razom po buly pálil, minul ale priestor troch žrdí.

19:05
    Zaváňalo to ďalším vylúčením Slovenska, keď sme si nepostrážili odrazený puk pred našou bránou. Rozhodcovia nám asi odpustili jedno podrazenie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V piatej minúte trafil Bubela žŕdku, nebezpečenstvo hrozilo aj po akcii Bučka s Holešinským. Gól sme však nedali, čo Nemci maximálne potrestali zásahmi Schmölz a Brauna, ktorý sa presadil v presilovke. Hostia pretavili každú tretiu strelu na bránu na gól, my sme Treutla preverili v jedenástich prípadoch bez úspechu.

Druhá tretina sa začne približne o 21:09.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:25
    Schmölz s Fischbuchom v protiútoku, úspešne im ale stíhal Ďaloga. Aj vďaka tomu Godla poľahky prikryl puk.

20:39
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Sebastian Uvira – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

21:00
    V druhej tretine sú striedačky vzdialenejšie od striedačiek, toto môžeme využiť.

21:30
    Holešinský najprv nepríjemne zakončil a potom aj clonil pred Treutlom po strele Kocha. Skóre sa ale nemení.

22:01
    Takmer o polminútu neskôr prišla ďalšia koncovka od modrej. Šimon Nemec to napálil priamo na hruď gólmana súpera, Okuliar nebol v ideálnej pozícii na clonenie.

22:15
    Mucha čakal na prihrávku pred Treutlom, no prišla asi o sekundu neskôr. Škoda.

22:36
    Slovensko dalo gól! Už sa zdalo, že presilovku nevyužijeme, keď to na seba vzal Marek Ďaloga, prekorčuľoval celé klzisko a z bránkovej čiary posielal puk napravo, kde bol pripravený MIROSLAV MUCHA. Rana z prvej, je znížené!

Asistencie: Marek Ďaloga.

23:01
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Schmölz – 2 min., podrazenie).

23:10
    Okamžitá trma-vrma pred Treutlom, puk poskakoval na bránkovisku, neupratali sme ho však do siete!

23:46
    Po dobrom štarte prichádza horšia stredná časť početnej výhody. Nemci dôrazní pri mantineli, puk až pri Godlovi.

24:18
    Situácia sa opakuje, slovenský gólman musí pristaviť puk spoluhráčovi, ktorý sa vracia až do vlastného pásma.

25:01

25:04
    S uplynutím trestu Schmölza sa vhadzovalo po pravici Treutla. Prakticky bleskovo pálili Šimon Nemec aj Martin Bučko, lenže ich zakončenia sa minuli úspechu.

27:00
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Miloš Bubela – 2 min., faul lakťom).

27:46
    Nemci nezačali presilovku dvakrát ideálne. Puk je ďaleko od Godlu, navyše dvaja Slováci aktívne napádajú.

28:02
    Nemecko dalo gól! Bol by to krásny zákrok Godlu, bohužiaľ, Nemci presilovku využívajú! ALEXANDER EHL si spracoval prihrávku pred bránkovisko, nasadil blafák a zvyšuje na 3:1! Náš gólman vytiahol puk z brány v momente, keď už bol jasne za čiarou.

Asistencie: Daniel Schmölz, Colin Ugbekile.

29:06
    Slafkovský sa pokúsil o reakciu, bohužiaľ jeho teč skončil len na Treutlom.

29:18
    Icing hostí.

29:44
    Nemci prečkali nepríjemné momenty, keď predtým nemohli vystriedať. Dostávame sa však do útoku.

30:15
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Daniel Gachulinec – 2 min., držanie).

30:34
    Holešinský vyviezol puk z nášho pásma, hodil si to ešte medzi dvoch protihráčov, no tam jeho výlet skončil.

30:55
    Dumont z ľavého kruhu puk netrafil ideálne, hostia sa sami vyhostili z pásma.

31:32
    Znovu sa nám podarilo oslobodiť sa, do konca oslabenia ešte vyše štyridsať sekúnd.

32:02
    Fominykh vložil hokejku do prihrávky Brauna a vytečoval tak puk na striedačku.

32:15

32:33
    Godla prakticky nabil súperovi na šancu, keď rozohral puk len do rohu. Zakončenie z veľkého uhla musel náš brankár riešiť betónmi.

33:01
    Slovensko dalo gól! MILOŠ BUBELA bol blízko gólu už v prvej tretine, odmena za dobrý výkon prichádza teraz! Vybojovaný puk pri mantineli, prvá strela skončila na Treutleovi, ktorý ho však nedokázal odpratať. Dosledovanie situácie, dorážka a je to 2:3!

34:10
    Zásah Bubelu nás mierne naštartoval, Nemcov sme zatlačili do rohu klziska.

34:39
    Okuliarov pas presný nebol, taktovku prenechávame hosťom.

35:04
    Avizované vylúčenie Nemcov, Godla už na striedačke.

35:20
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Pfaffengut – 2 min., podrazenie).

35:35
    Šimon Nemec po peknej kombinácii so spoluhráčmi na kruhoch namieril len do Treutla, hra sa neprerušuje.

36:10
    Gašpar neuponáhľal prihrávku, držíme puk v moci.

36:27
    A napokon to Gašpar skúsil z ľavého kruhu. Skóre sa nemení, nemecký gólman pozorný.

36:59
    Holešinského rana švihom len v lapačke. Ešte dvadsaťjeden sekúnd do konca trestu Pfaffenguta.

37:20

37:39
    Ďalogova strieľaná prihrávka na bránkovisko. Myšlienkou bolo nájsť Holešinského, ten však na tento scenár nebol pripravený.

38:01
    Bubela vrátil Faškovi-Rudášovi požičané z prvej tretiny, keď mu vypracoval streleckú pozíciu. Nemeckí obrancovia v poslednej chvíli zblokovali strelu nášho krídelníka.

38:42
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Mário Grman – 2 min., držanie).

39:15
    Bránime sa viac ako dobre, Sezemskeho zavedenie puku do pásma rýchlo znegoval Liška.

39:36
    Gachulinec poslal puk až ku Treutlovi, sme aktívni aj počas početnej nevýhody.

39:59
    S koncom tretiny prišla ešte jedna delovka od modrej, ktorá Godlu neohrozila. Uvira tvrdo narazený na zadný mantinel, len ťažko sa zdvíha zo zeme.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Lepší výkon po zmene strán, Treutla prekonali Mucha a Bubela, lenže Godla takisto inkasoval. Do tretice vyťahoval puk spoza svojho chrbta po šikovnom blafáku Ehla.

Tretia tretina sa začne približne o 22:06, ešte 42 sekúnd budeme hrať v oslabení po vylúčení Grmana.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:42

42:01
    Gachulincova strela od modrej. Bohužiaľ, ako to už dnes v niekoľkých prípadoch bolo, pred Treutlom nebol žiaden z našich hráčov.

42:47
    Nemci odplatili tlak rovnakým spôsobom, zakončenie z vrcholu kruhu mierilo len na zadný mantinel.

43:11
    Grman umne dostal nemeckého útočníka do útočného pásma, píska sa ofsajd.

43:34
    Braun obral Vitaloša o puk, ktorý mu skackal pod nohami. Autor gólu na 0:2 tentoraz na Godlu nenašiel recept pri samostatnom úniku!

43:45
    Puk mimo ľadovej plochy, zostávame v našej tretine.

44:10
    Buc to mieril po ľade z väčšieho uhla, Treutle si pripísal ďalší zákrok.

44:18
    Hra sa kúskuje vo väčšom meradle. Nemci sa previnili icingom.

44:24
    Posunutá nemecká brána, postarala sa o to formácia Kollára. Z opakovaných záberov sme sa dozvedeli, že to bol Uvira, kto natlačil Holešinského na vlastnú bránku, zaváňalo to aj vylúčením.

44:42
    Slafkovský blízko dorážky, najmladší hráč a autor gólu v histórii slovenskej reprezentácie mal miernu smolu, že nedokázal z bekhendu trafiť puk.

45:29
    Arbitri vykázali buly do stredového kruhu. Slováci aktívnejší.

46:28
    Teraz sa ale rozhodcovia upískli. Puk bol pravdepodobne ešte v hre, Mucha ho vydoloval v spolupráci s Chovanom, ale ďalšie strely sa už do štatistík kvôli prerušeniu počítať nebudú.

47:04
    Náš druhý útok zostal na ľade a znovu robil veľké problémy hosťom pri rozohrávke. Ofsajd Nemecka.

47:09
    Už po piatich sekundách od buly sme sa prezentovali zakázaným uvoľnením.

47:43
    V krátkom časovom slede ďalší ofsajd, tentoraz od Dávida Buca.

48:10
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Simon Sezemsky – 2 min., hrubosť).

48:41
    Godla vysoko z brány, aby pomohol pri rozohrávke. Škoda prvej polminúty, dobre sme si vymieňali puky, ale vytúžená strela neprišla.

49:17
    Striedame počas hry. Nemci takisto vysoko napádajú pri vlastnom oslabení.

49:36
    Kňažko ubránený Ehlom na modrej, musíme začať tretíkrát od nuly.

49:56
    Táto presilovka nám totálne nevyšla. Kto by to bol povedal, keď sme predchádzajúce minúty boli oveľa lepší.

50:10

50:46
    Liška len nahodil puk do útoku, bol pri tom mierne pridržaný, ale ďalší trest neprichádza.

51:23
    Nemcov vylúčenie akoby prebudilo a začali hrať úplne inak.

51:54
    Muchova strieľaná prihrávka smerom na Kňažka tečovaná nebola.

52:06
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Alexander Ehl – 2 min., hákovanie).

52:38
    Pasívna polminúta z našej strany. Puk nám navyše skackal, musíme to upokojiť.

52:59
    Šimon Nemec to dostal pripravené na pravý kruh, bola to ale privysoká koncovka.

53:22
    Slováci sa ponúkajú, chýba tomu moment prekvapenia.

53:46
    Prihrávky nestačia, bohužiaľ. Aj druhú presilovku v tretej tretine sme mali zahrať lepšie.

54:06

54:12
    Gachulinec s Gašparom sa natlačili pred Treutla. Paradoxne až za stavu piati proti piatim sme mali väčšiu možnosť na skórovanie.

54:34
    Ďaloga predviedol pekný únik po pravej strane, dával to pred bránkovisko, ale bez úspechu.

55:17
    Už tretiu minútu tlačíme na Nemcov, lenže na gól to nestačí.

55:50
    Bučko nemal puk pod kontrolou, dôrazný Kammerer dostáva hru aspoň do stredného pásma.

56:13
    Godla rýchlo vytriasol puk z lapačky, môžeme to skúsiť znovu.

56:25
    O dvanásť sekúnd neskôr však už slovenský gólman puk nechal u seba po koncovke Dumonta.

56:49
    Slovensko dalo gól! Zabudnutý DANIIL FOMINYKH pri ľavej žŕdke dostáva puk do prázdnej brány! Pochváliť ale musíme prácu Bubelu aj Faška-Rudáša či Ďalogu, ktorí výraznou mierou dopomohli k vyrovnaniu!

Asistencie: Marek Ďaloga, Miloš Bubela.

57:17
    Črtala sa slovenská kontra traja proti dvom, Uvira sa ale včas vrátil vypomôcť svojim obrancom.

57:49
    Nemci len nahodili puk na náš zadný mantinel a odchádzajú striedať.

58:15
    Bučko s Kňažkom opečiatkovali len mantinel pri koncovkách od modrej.

58:39
    Neuspeli sme pred bránou Treutla, hrozí tu brejk Nemcov.

59:00
    Ale aj my sme sa dokázali vrátiť a doplnili sme počty v defenzíve.

59:32
    Slováci si nerozumeli pri prihrávke na útočnej modrej. Zostáva ešte čas na jeden útok.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tretie predĺženie v treťom zápase Slovenska v príprave na majstrovstvá sveta. Na 3:3 vyrovnal tri minúty a jedenásť sekúnd pred koncom riadnej hracej doby Fominykh.

Nasleduje päťminútové predĺženie, ktoré sa bude hrať systémom traja na troch. Začne sa približne o 22:43.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:22
    Ďaloga zaviezol puk do útoku, tam však nemal s kým kombinovať.

60:38
    Slafkovský blízko druhému gólu v reprezentácii. Treutle mal veľké problémy s koncovkou spoza hráča, puk vyrazil na ochrannú sieť.

60:58
    Schmölz skóre otváral a nebol ďaleko od toho, aby ho aj uzavrel! Odrazený puk sa spoza brány dostal na čepeľ hokejky tohto Nemca, Godla musel dvakrát kúzliť!

61:47
    Na druhej strane vo veľkej šanci Chovan, ktorý ešte robil kľučku, no pri nej stratil rovnováhu a nedokázal ani prihrať, ani zakončiť!

61:59
    Vylúčenie v tíme Nemecko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Alexander Ehl.

62:18
    Prihrávky na malom priestore, Nemci ho ale výborne vypĺňajú.

62:39
    Nemec v rozhodujúcej chvíli zlomil hokejku, arbitri ale avizujú ďalšie vylúčenie!

62:52
    Vylúčenie v tíme Nemecko (Daniel Pfaffengut – 2 min., zovretie puku).

63:05
    Na strelu si trúfol Ďaloga, Treutle zasiahol na jednotku.

63:26
    Museli sme sa dostať späť do pásma, zopár sekúnd to trvalo.

63:48
    Nemci sa zase oslobodili, chýbajú tomu ale strely...

63:59
    Hostia hrajú už vo štvorici.

64:30
    Tridsať sekúnd do konca predĺženia, koncovky stále neprichádzajú...

64:47
    Iba zrazené pokusy od Šimona Nemca.

64:52

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Bohužiaľ, viac ako minútovú presilovku o dvoch mužov sme nevyužili, o víťazovi rozhodnú samostatné nájazdy. Predtým ešte krátka úprava ľadu.

Začne sa približne o 22:56.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. série
    1:0
    Daniil FOMINYKH premieňa dokonalým blafákom do bekhendu!