Ústí n. L. – Prostějov 1:2 (kon.) | Táborsko – Třinec 2:0 (kon.) | Hr. Králové – Blansko 1:0 (kon.)
Jihlava – Vlašim 3:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:3 (0:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Pátek 30.04.2021, 17:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 21. kola přivítá devátá Vysočina šestou Vlašim. Hosté ze středních Čech doposud odehráli dvacet duelů, v osmi případech dokázali zvítězit a v pěti remizovat. Na svém kontě tak mají 29 bodů. Hráčům Vlašimi se povedlo vstřelit 28 branek a 23 jich inkasovali.

Vysočina na svého pátečního soupeře ztrácí čtyři body. Ve dvaceti odehraných zápasech vyhráli Jihlavané sedmkrát a čtyřikrát remizovali. Doposud vstřelili 30 branek a 33 jich obdrželi.

Domácí budou chtít jistě potvrdit dobrou formu z posledních čtyř zápasů, kdy se třikrát radovali z výhry. Hosté si za stejné období připsali pět bodů. A jak si oba celky vedly v posledním kole?

Vlašim cestovala v sobotu 24. dubna na Duklu, odkud si dovezla bod za remízu 1:1. Pražané šli v prvním poločase do vedení zásluhou Krunerta, který se prosadil ve 24. minutě. V 66. minutě poté srovnal stav Červenka.
    Vlašim nastoupila v této sestavě:
    Řehák – Breda, Štochl, Broukal, Svoboda (89. Zukal) – Ruml, Janda /C/ (46. Jurásek), Zinhasović, Křišťan – Bassey, Červenka

Vysočina hrála také na půdě soupeře, v sobotu 24. dubna zamířila do Blanska, odkud si dovezla tři body za výhru 3:1. Do vedení poslal hosty v 16. minutě Vedral. Domácí srovnali stav tři minuty před poločasem. V 86. minutě proměnil pokutový kop Červ a v poslendí minutě se prosadil Křišťál.
    Vysočina nastoupila v této sestavě:
    Lancman – Křišťál, Pojezný, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (78. Chocholatý) – Ritter (78. Ševčík) – Vedral (90+1. Tureček), Klobása (66. Patrák)

Oba soupeři se utkali na podzim, 25. listopadu se odehrál duel ve Vlašimi a Vysočina si domů dovezla tři body za nejtěsnější možnou výhru. V 82. minutě se prosadil Křišťál.
    Gól: 82. Křišťál
    Vlašim: Vliegen – Zukal, Dias (61. Zinhasović), V.Svoboda, Daniel Kozel (85. Firbacher) – Sváta (85. J. Štochl), Broukal, Červenka, Průcha – Blecha, Vrána (67. Janda)
    Vysočina: Číž – Křišťál, Štefánek, Vlček Horák – Lacko, Červ – Smejkal, Tureček (67. Shudeiwa), Peřina (79. T.Svoboda) – Arroyo (90+2. Křivánek)

Duel 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se může odehrát i za přítomnosti diváků. Ministerstvo zdravotnictví spolu s LFA povolilo vstup fanouškům v celkové výši 10% kapacity stadionu.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa – Ritter – Vedral, Klobása.
    Náhradníci: Číž – Štefánek, Selnar, T. Svoboda, Ševčík, Chocholatý, Patrák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl (C), Broukal, V. Svoboda – Vrána, Průcha, Zinhasović, Křišťan – Bassey, Červenka.
    Náhradníci: Markovič – Zukal, Jurásek, Ogiomade, Firbacher, Janda, Ruml.

Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý.

Hostující trenér Daniel Šmejkal učinil oproti zápasu na Dukle dvě změny. Ruml a Janda jsou pouze na lavičce a místo nich nastoupí Vrána a Průcha.

Trenér Aleš Křeček poslal do hry totožnou jedenáctku jako při vítězném duelu v Blansku.

Něco málo přes půl hodiny do startu zápasu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.

Do začátku duelu chybí necelých deset minut a hráči obou týmů již zamířili do kabin.

Obě základní jedenáctky jsou již na hrací ploše, nechybí ani rozhodčí, takže utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Shudeiwa poslal z levé strany centr do vápna, ale pro Křišťála nebyl balón přesný, tak se dostal mimo ohrožení brány.

2
    K míči se dostali hosté, kteří na polovině hřiště budou vhazovat.

3
    Vysočina kombinuje na své polovině hřiště.

4
    Při zpracování míče byl Klobása faulován a domácí budou mít možnost dostat se na útočnou polovinu.

6
    Domácí rozehráli z pravé strany rohový kop, míč do vápna poslal Lacko, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

7
    Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Petr Breda, ale Michal Lancman si s jeho pokusem poradil.

9
    Do střely Fortuneho Basseye vpadl Matúš Lacko a útočník Vlašimi tak nemohl ohrozit gólmana Lancmana.

10
    Do zakončení se ve vápně dostal Vojtěch Křišťál, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

13
    Pokračuje boj o míč kolem poloviny hřiště.

13
    Domácí se provinili faulem, takže na půlce rozehrají hosté.

14
    Útočná akce Vlašimi končí neb se Marek Červenka ocitl v ofsajdu.

15
    Nedžad Zinhasović zahrál rukou, takže u míče budou domácí.

17
    Peřina poslla z levé strany centr do vápna, kde jej Vedral přihrál na Lacka, ten hledal dalšího spoluhráče, ale bez úspěchu.

18
    Vysočina se provinila ve vápně útočným faulem, takže míč pošle do hry gólman Řehák.

20
    Domácí vhodili na olovině hřiště aut, ale na dlouho jej nezískali. Už jej do své moci získali hosté.

21
    Po zemi poslal míč do vápna Michal Vrána, ale balón do bezpečí odkopl Matúš Lacko.

22
    Adam Ritter se snažil oslovit FIlipa Vedrala, ale neposlal mu přesný pas.

23
    Stanislav Klobása pouštěl ve vápna za sebe, ale bohužel pro jeho tým, za ním se žádný spoluhráč nenacházel.

24
    Petr Průcha se snažil dostat do vápna, ale na Jaroslav Peřinu si nepřišel.

26
    Domácí se ve vápně ocitli pod tlakem hostí, ale i přes problémy se nakonec ubránili.

27
    Jakub Křišťan posílal přihrávku na Marka Červenku, ale k míči měl blíže Michal Lancman.

28
    Petr Průcha rozehrál z nějakých 26 metrů standardní situaci, ale míč poslal mimo tři tyče.

30
    Série několika autů pro hosty na polovině hřiště, alek ohrožení branky se nedostali.

31
    Domácí rychle vyvezli míč a mohli jít do brejku, ale Matúše Lacka ještě před polovinou hřiště zastavil David Broukal. Domácí chtěli pro obránce hostí žlutou kartu, ale u rozhodčího neuspěli.

33
    Domácí se dostanou k míči neb se hosté provinili rukou v obličeji Lukáše Červa.

34
    Moc dlouho si ale míč nenechali a už jej zase mají hosté z Vlašimi.

36
    Marek Červenka se ve vápně mohl dostat do zakončení, ale míč si tak dlouho šteloval až o něj přišel.

37
    Domácí se dostali na útočnou polovinu, ale ani oni nic nedokázali vymyslet.

39
    Petr Breda vystřelil zpoza velkého vápna, ale míč se mezi tři tyče nevešel.

40
    Přihrávku Lukáše Červa na Matúše Lacka vystihl Petr Breda, ale daleko se s míčem nedostal.

41
    Vojtěch Křišťál poslal z pravé strany centr do vápna, kde Stanislav Klobása přiťuknul míč na Adama Rittera, ale ten se nakonec ke střele nedostal.

43
    Nedžad Zinhasović chtěl oslovit Marka Červenku, ale poslal mu příliš rychlou přihrávku.

45
    Domácí kombinují na útočné polovině, k centru z levé strany se dostal Jaroslav Peřina, ale míč nadvakrát zkrotil gólman Josef Řehák.

45

První poločas je v Jihlavě minulostí. Je spíše k vidění boj než nějaký pohledný fotbal. Utkání prozatím příliš šancí na jedné či druhé straně nabídlo.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

46

46
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Adam Ritter, přichází Jakub Selnar.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Vojtěch Patrák.

47
    Matúš Lacko se provinil faulem a u míče zůstanou hosté.

47
    Jakub Křišťan poslal míč do vápna, kde sice našel svého spoluhráče, ale ten ohrozit Michala Lancmana nedokázal.

49
    Po delěí době se na útočnou polovinu podívali domácí, Jaroslav Peřina poslal z levé strany míč do vápna, kde se odražený balón dostal k Matúši Lackovi, ale ten zařízení trefit nedokázal.

50
    Jakub Selnar vystřelil a do rány mu vběhl Petr Průcha, který se ihned skácel k zemi.

51
    Jaroslav Peřina posílal z levé strany další centr, ale k míč do bezpečí poslala obrana hostí.

52
    Jihlava právě vstřelila branku!
    VOJTĚCH PATRÁK převzal míč za polovinou hřiště, prošel přes několik hráčů soupeře, ve vápně si udělal kličku a levačkou poté poslal míč ke vzdálenější tyči.

55
    Lacko přihrál na Křišťála jeho centr do vápna byl tečován a bude z toho roh po domácí.

56
    Z pravé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ale míč jen proletěl pokutovým územím.

56
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Michal Vrána, přichází Matěj Jurásek.

58
    Petr Průcha poslal z pravé strany střílený centr do vápna, marku Červenkovi moc nechybělo, aby míč usměrnil za záda Michala Lancmana.

60
    Domácí vhodili poblíž rohového praporku aut, ale dlouho u míče nezůstali a už jej měli zase hosté.

62
    Filip Vedral byl ve vápně faulován a domácí budou zahrávat pokutový kop.

63
    K pokutovému kopu se postavil LUKÁŠ ČERV, gólman Josef Řehák zůstal stát a rozhodl se neriskovat stranu, záložník Vysočiny poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči.

65
    Na opačné straně rozehrál standardní situaci Petr Průcha, ale ve vápně nejvýše vyskočil Filip Vedral a míč poslal do bezpečí.

67
    Žlutou kartu dostává Petr Breda (FC Sellier & Bellot Vlašim).

67
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Amadin Marvis Ogiomade.

70
    VOJTĚCH PATRÁK si před velkým vápnem zpracoval míč, pronikl do pokutového území a gólmanu Řehákovi nedal šanci.

71
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Michal Ševčík.
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Filip Vedral, přichází Tomáš Svoboda.

72
    Jakub Křišťan rozehrál z pravé strany rohový kop, míč propadl až do náruče Michala Lancmana.

73
    Pojezný neposlal přesnou přihrávku na Peřinu, vhazovat na polovině hřiště tak budou hosté.

75
    Marek Červenka se provinil útočným faulem na Tomáši Vlčkovi, míč do hry pošle gólman Michal Lancman.

76
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Filip Firbacher.
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Nedžad Zinhasović, přichází Ladislav Janda.

77
    Před vápnem se útočným faulem provinil Jakub Selnar, takže míč do hry pošle Josef Řehák.

78
    Matúš Lacko se snažil oslovit Michala Ševčíka, ale jeho přihrávka nebyla z kategorie přesných.

80
    Vlašim právě vstřelila branku!
    MATĚJ JURÁSEK si na hranici velkého vápna zpracoval míč a poslal jej na bránu, ne jeho projektil k tyči byl gólman Michal Lancman krátký.

81
    A z jasného zápasu tu rázem máme drama. FILIP FIRBACHER si převzal ve vápně míč a gólman Michal Lancman byl bez šance.

83
    Domácí se nyní snaží podržet míč neb během jedné minuty dvakrát inkasovali.

84
    Akce domácích byla zastavena neb se Tomáš Svoboda ocitl v ofsajdu.

86
    Tomáš Svoboda svedl s obrnaou hostí rychlostní souboj a získal pro své barvy rohový kop.

86
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Michal Ševčík, míč se nakonec dostal k Jakubu Selnarovi který odcentroval do vápna, ale míč si sebral Josef Řehák.

88
    A máme tu srovnáno. Hostím parádně vyšla poslední desetiminutovka. Hosté rozehráli z pravé strany rohový kop. FILIP FIRBACHER se ve vápně dostal k volnému míči a poslal jje za záda gólmana Lancmana.

88
    Vojtěchu Křišťálovi se nezdála situace před inkasovaným gólem, kdy domácí reklamovali faul, ale od rozhodčího vidí žlutou kartu.

90
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Róbert Štefánek.

90
    Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90+2
    Žlutou kartu dostává Lukáš Červ (FC Vysočina Jihlava).

90+2
    Jakub Křišťan rozehrál standardní situaci, míč se dostal k Davidu Broukalovi, který poslal balón do vápna, konečky prstů jej Michal Lancman poslal do bezpečí.

90+2
    Za protesty proti výkonu sudího vidí už z lavičky žlutou kartu Stanislav Klobása.

90+2

21. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Nudný první poločas, kdy jsme se žádné šance nedočkali nahradila gólová přestřelka ve druhé části. Oživení hry přinesl především Vojtěch Patrák, který se prosadil v 52. minutě po krásné sólo akci, o 11 minut později z penalty zvýšil Lukáš Červ. V 70. minutě už domácí vedli 3:0, když se podruhé trefil Vojtěch Patrák. Domácí nejspíše namlsaní vyoským vedením začali dělat chyby v obraně. Deset minut před koncem se trefil Matěj Jurásek, o minutu později už to bylo jen o gól. Trefil se Filip Firbacher. Tentýž hráč také dvě minuty před koncem upravil na konečných 3:3.

Oba celky si tak do tabulky připsaly po jednom bodu. Vysočina jich má nyní na svém kontě 26. Na záchranu má tak náskok šesti bodů. Vlašim doposud získala bodů 30. (18:57:06)

Jaroslav Wollmann

Branky: 52. Patrák, 63. Červ (pen.), 70. Patrák – 80. Jurásek, 81. Firbacher, 88. Firbacher

Karty:   88. Křišťál (JIH), 90+2. Červ (JIH), 90+2. Klobása (JIH) – 67. P. Breda (VLA)

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (46. Patrák) – Ritter (46. Selnar) – Vedral (71. T. Svoboda), Klobása (71. Ševčík, 90. Štefánek).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl (C), Broukal, V. Svoboda – Vrána (56. Jurásek), Průcha, Zinhasović (76. Janda), Křišťan – Bassey (67. Ogiomade), Červenka (76. Firbacher).

Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý