Philadelphia – New Jersey 1:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 0:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | Toronto – Vancouver 5:1 (kon.)
Minnesota – St. Louis 4:3 (po pr.) | Colorado – San Jose 4:3 (kon.) | Chicago – Florida 4:5 (kon.)
Nashville – Dallas 1:0 (po pr.) | Arizona – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 6:2 (kon.) | Detroit – Tampa 1:2 (kon.)
Washington Capitals
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 02.05.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou! (03:52:41)

3. Jeff Carter (PIT) – 1+0

Skončilo nám utkání mezi Washingtonem a Pittsburghem, které od začátku až do konce patřilo Tučňákům. Ti se dostali do vedení už ve 3. minutě díky trefě Bryana Rusta. Stejný hráč skóroval i v první minutě druhé třetiny a o deset minut později vedení Pittsburghu navýšil Jeff Carter. V závěru druhé periody Washington měl tlak, ale v části třetí si už hosté s přehledem strážili své vedení.

59:44
    Nicklas Bäckström ještě pár sekund před koncem třetí třetiny přihrával před bránu, ale tam mu přihrávku zastavil obětavý Kris Letang.

59:07
    Tom Wilson se vrátil na led. Domácí míří vpřed.

58:57
    Už nám pomalu ale jistě začíná probíhat poslední minuta tohoto utkání. Přesilovka Pittsburghu za okamžik skončí.

58:27
    Přihrávka Kasperiho Kapanena sice mířila na levý kruh, ale tam v danou chvíli nikdo nestál.

57:58
    Garnet Hathaway teď napadá rozehrávku Penguins zpoza jejich brány.

57:27
    Crosby dlouho manévroval na pravé straně útočného pásma, avšak celkem rychle byl defenzivními hráči Washingtonu dobruslen.

57:07
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., krosček).

56:52
    Jevgenij Kuzněcov hledal před bránou Toma Wilsona, jenž byl ale poctivě strážen bránícím hráčem.

56:17
    Jared McCann startoval Kapanena, který si ale jeho poměrně skákavou přihrávku nedokázal zkrotit.

55:47
    Hosté si poté situaci nekomplikovali a kotouč poslali na zakázané uvolnění.

55:22
    Čas už celkem rychle utíká do svého úplného naplnění. Pittsburgh momentálně drží puk co nejdále od své svatyně.

54:32
    T. J. Oshie si odskočil až k modré čáře, ze které ostře vystřelil. Tristan Jarry ale kotouč viděl a vyrážečkou jej posunul do rohu kluziště.

53:56
    Teď mají oba celky čas k vystřídání. Hra je ale stále pod kontrolou hostů, kteří si s přehledem kráčí za ziskem dvou bodů.