FK Liepāja – FC Struga 1:1 (kon.) | FK Sileks – CS Petrocub 1:1 (kon.) | Noah – KuPS 1:0 (kon.)
Inter Turku – Puskás Akadémia 1:1 (kon.) | Honka Espoo – Runavík 0:0 (kon.) | Sant Juliá – Gżira 0:0 (kon.)
RFS Riga – KÍ Klaksvík 2:3 (kon.) | FK Sūduva – Valmiera 2:1 (kon.) | Levadia Tallinn – St Joseph's 3:1 (kon.)
Dundalk – Newtown 4:0 (kon.) | Žilina – Dila Gori 5:1 (kon.) | Racing FC – Breidablik 2:3 (kon.)
Milsami – FK Sarajevo 0:0 (kon.) | Glentoran – New Saints 1:1 (kon.) | Europa – Kauno Žalgiris 0:0 (kon.)
Fehérvár – Ararat 1:1 (kon.) | Bala Town – Larne FC 0:1 (kon.) | Paide – Śląsk 1:2 (kon.)
Hafnarfjördur – Sligo Rovers 1:0 (kon.) | Partizani Tirana – Sfîntul Gheorghe 5:2 (kon.) | Shkupi – Llapi 2:0 (kon.)
Domžale – Swift Hesperange 1:0 (kon.) | Birkirkara – La Fiorita 1:0 (kon.) | KF Drita – Dečić 2:1 (kon.)
Sutjeska – Gagra 1:0 (kon.) | Velež Mostar – Coleraine 2:1 (kon.) | Maribor – Urartu 1:0 (kon.)
Tre Penne – Dinamo Bt. 0:4 (kon.) | Široki Brijeg – Vllaznia Skadar 3:1 (kon.) | Stjarnan – Bohemians Dublin 1:1 (kon.)
FC Levadia Tallinn
3:1 (2:0)
St Joseph's FC
Čtvrtek 08.07.2021, 18:30 • Lilleküla Stadium, Tallinn • Evropská konferenční liga (předkola) • 1. předkolo

Fotbalisté Levadie FC potvrdili roli favorita a v úvodním zápase prvního předkola porazili St. Joseph's. O osudu utkání rozhodlo úvodních deset minut, během kterých se bleskově a nádherně prosadili Zakaria Beglarišvili a také Ernest Agyiri. Cristian Pecci po přestávce sice rychle odpověděl na penaltu Marka Putinčanina z penalty, na porážce gibraltarského týmu to ovšem nic nezměnilo. Skóre. Levadia Tallinn 3 St. Joseph's FC 1. (20:24:52)

90+5

90+4
    Brent Lepistu viděl v poslední minutě utkání druhou žlutou a následně také červenou kartu!

90+1
    Mateo Veera vytáhl během závěrečných deseti minut dva skvělé zákroky, když nejprve vychytal protihráče tváří v tvář a pak si poradil se střelou z úhlu! Na porážce hostů už to ale nic nezmění.

90
    Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.

88
    Žlutou kartu dostává Rojas Piner (St Joseph's FC).

88
    Brent Lepistu v poslední minutě utkání fauloval a navíc se sám poranil. Vrcholem byla žlutá karta pro něho.

85
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Juan Peña, přichází Aymen Mouelhi.

85
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Cristian Pecci Macías, přichází Kelvin Morgan.

81
    Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Maximiliano Achille Ugge, přichází Ilja Antonov.

76
    Domácí fanoušci už se radovali z gólu, radost jim ovšem překazil zdvižený praporek pomezního.
    74. Cristian PECCI - 3:1

74
    St Joseph's právě vstřelil branku!
    CRISTIAN PECCI MACÍAS fantasticky napadal jednoho ze stoperů stojícího zády ke hře a poté míč poslal do prázdné brány! Neskutečná chyba domácí obrany a blesková reakce. Snížení – 1:3.

73
    Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Robert Kirss, přichází Hannes Anier.

73
    Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Frank Liivak, přichází Karl Rudolf Õigus.
    72. Marko PUTINČANIN - 3:0

72
    Levadia právě vstřelila branku!
    Mateo Veera teď sice vystihl směr střely, jenže MARKO PUTINČANIN míč ze značky pokutového kopu neomylně napálil do pravého horního rohu brány! Domácí fotbalisté vedou už vysoko 3:0.

71
    Federico Martín Villar fauloval v pokutovém území a kromě penalty byl potrestán také žlutou kartou.

70
    Žlutou kartu dostává Rasmus Peetson. Útočný faul.
    69. Okamžik, po kterém domácí mohli rozehrávat penaltu!

69
    Fotbalisté Levadie vyrazili do přečíslení čtyři na dva a už to vypadalo na gól do prázdné brány, jenže přihrávka byla odvrácena na rohový kop!

63
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Domingo Ferrer, přichází Boro.

63
    Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Zakaria Beglarišvili, přichází Mark Oliver Roosnupp.

62
    Fotbalisté Levadie rozehráli na pravé straně hřiště standardní situaci a pohotová rybička jednoho z domácích skončila těsně mimo!

56
    Zakaria Beglarišvili rozehrál na levé straně hřiště v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom z nich se ovšem domácí fotbalisté do zakončení nedostali.

54
    Juanma chtěl přenést hru po autovém vhazování vysokým pasem z levé strany hřiště na pravou, jenže míč přelétl hlavy úplně všech hráčů a domácí vhazovali.

52
    Obrana Talllinu ovšem v dnešním utkání brání naprosto dokonale. Hosté už se několikrát dostali k hranici šestnáctky, jenže tam jejich útočné snažení končí.

50
    Ze druhého poločasu uběhlo necelých pět minut a nutno konstatovat, že obrázek hry se úplně změnil. St. Joseph's je směrem vpřed mnohem aktivnější.

49
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Carlos Carrasco, přichází Toni Conejo.

48
    Carlos Carrasco si dobře pokryl míč na levé straně vlastní poloviny hřiště a jeden z napadajících hráčů Tallinnu ho nepříjemně fauloval. Hra byla přerušena.

47
    St. Joseph's rozehrál druhých pětačtyřicet minut, do kterých oba týmy vstupují ve stejném složení. Levadia vede zásluhou dvou brzkých branek pohodlně 2:0.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

Levadia prožila fenomenální vstup do zápasu, když během úvodních deseti minut vstřelila hned dva góly. Výstavní střelou ze střední vzdálenosti se prosadil již ve druhé minutě Zakaria Beglarišvili a o sedm minut později neméně pohledným gólem z volného přímého kopu Ernest Agyiri. Skóre po prvním poločase tak vyznívá pro domácí. Levadia Tallinn 2 St Joseph's FC 0.

45+1

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45
    Juanfri vyvážel míč podél pravé postranní čáry a poté, co skončil na trávníku, si pořádně zařval. Po pár sekundách ovšem opět vstal a rozhodčí nereagoval.

43
    Domingo Ferrer využil volného prostoru na levé straně hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké přízemní střele, která o pořádný kus minula přední tyč brány.

42
    Píseň se opakuje neustále dokola a už začíná být ze strany domácího týmu protivná. Levadia předvedla nepřesnou narážečku a poté tragickou přihrávku.

40
    Tallinn se nechal dvoubrankovým vedením uchlácholit a nyní předvádí jednu nepřesnou přihrávku za druhou, což otevírá možnosti pro hráče St. Joseph's. (2:0)

37
    St. Joseph's vyrazil podél pravé postranní čáry do rychlého protiútoku a přizvednutého centru využil Karl Andre Vallner, když ho snadno stáhl ze vzduchu.

35
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a St. Joseph's se snaží se zápasem něco udělat, jenže hosté se zatím jen stěží dostávají k ohrožení brány.

32
    Maksim Podholjuzin vlétl do souboje hodně pozdě a navíc předvedl ostrý skluz oběma nohama napřed.

31
    Carlos Carrasco se chtěl prosadit na pravé straně hřiště, nakonec ale zvolil hodně nepřesnou kolmou přihrávku, po které tak Levadia v klidu rozehrávala.

29
    Juanma teď rozehrál u levé postranní čáry standardní situaci nápaditě, jeho kolmá přihrávka naslepo ovšem zamířila do území nikoho a domácí se snadno ubránili.

27
    Konečně se St. Joseph's dostal ke střele na bránu, jenže střela zpoza šestnáctky mířila pouze doprostřed a Karl Andre Vallner si připsal první a snadný zákrok.

26
    Domingo Ferrer chtěl vybojovat míč na levé straně hřiště tak urputně, až fauloval a viděl žlutou kartu.

24
    Tallinn se teď mohl dostat na hranici šestnáctky do zakončení, jenže jednomu z domácích fotbalistů mířil diagonální pas z levé strany hřiště na paty. Škoda.

22
    Levadia vyrazila do rychlého protiútoku tři na tři, jenže fantastický sprint zpět do obrany předvedl Cristian Pecci Macías, který pak míč dokázal čistě vybojovat.

21
    Marko Putinčanin vlétl na domácí straně do souboje hodně zostra a okamžitě byl potrestán kartou.

20
    Maksim Podholjuzin chtěl vybojovat míč v blízkosti středového kruhu na útočné polovině domácího týmu, jenže si pomohl faulem a hra byla znovu přerušena.

19
    Levadia se snažila prosadit podél levé postranní čáry, kde fauloval Domingo Ferrer a vzápětí musel na koberec k rozhodčímu. Vše se obešlo bez karty.

17
    Obrázek hry se po čtvrthodině dnešního střetnutí výrazně nemění. Tallinn je neustále lepším týmem a hra se odehrává převážně na polovině St. Joseph's.

15
    Utkání má velice svižné tempo a hosté se snažili opět prosadit na levé straně hřiště, tentokrát si ovšem pomohli útočným faulem. Snir Levy teď přerušil hru.

13
    Juanfri si naběhl na vzdálenější pravé tyči na nádherný přetažený centr z levé strany hřiště a z blízkosti mohl skórovat hlavou, jenže míč nakonec zřejmě trefil hrudí, od které se míč odrazil o pořádný kus mimo bránu! Málem 2:1!

11
    St. Joseph's inkasoval velice rychle dva góly, na které se nyní snažil odpovědět na levé straně šestnáctky. Na střelu ani přihrávku ovšem nedošlo. Odkop od branky.

9
    ERNEST AGYIRI se ujal po delší prodlevě exekuce volného přímého kopu a čekání se vyplatilo, protože nádhernou střelou vymetl přední pravý horní roh brány! Druhý a znovu krásný gól.

8
    Brent Lepistu pronikal do šestnáctky po zpětné přihrávce a těsně před její hranicí ho sestřelil Carlos Carrasco. Rozhodčí poté odměnil jeho faul kartou.

4
    Brzký gól fotbalisty domácí Levadie pořádně nakopl a nebezpečí hasil uvnitř pokutového území Cristian Pecci Macías. Míč minul pravou tyč. Málem vlastní gól hostí.
    2. Zakaria BEGLARIŠVILI - 1:0

2
    ZAKARIA BEGLARIŠVILI vybojoval na ose hřiště míč proti dvojnásobné přesile a z otočky napřáhl k výstavní dalekonosné střele, po které míč zapadl přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Fantastický gól, po kterém Levadia vede už ve druhé minutě 1:0! Skvělý začátek.

1
    Fotbalisté domácí Levadie rozehráli zápas a po třiceti sekundách se vydali směrem vpřed podél pravé postranní čáry. Hosté však dobře zapracovali dozadu.

1

FC Levadia Tallinn: Vallner – Peetson, Podholjuzin, Ugge, Ilić – Lepistu (C) – Liivak, Putinčanin, Beglarišvilli, Agyiri – Kirss.
    Náhradníci: Pareiko, Kotenko – Lipp, Luković, Roosnupp, Jürgenson, Abdallah, Anier, Elhi, Krstevski, Oigus, Antonov.

St Joseph's FC: Mateo Veera – Ferrer, Ramos Acevedo, Rojas Piner, Pons – Carrasco Llorens, Pecci (C), Villar, Nano – Juanma, Peña.
    Náhradníci: J. Robba, Victor – Cottrel, Morgan, Boro, Conejo Jaime, Mouelhi.

Rozhodčí: Snir Levy (ISR). Asistenti: Tom Adi (ISR), Omer Barbiro (ISR). Čtvrtý rozhodčí: Aviad Yahav-Hai Shiloach (ISR).

St. Joseph's je fotbalovým klubem z Gibraltaru, který byl založen v roce 1912. Jen pro porovnání, Levadia byla založena v roce 1998. Gibraltarský tým si zahrál své první a doposud jediné předkolo v roce 2017, když v prvním předkole schytal výprask od Limassolu. Kyperský tým vyhrál na agregát jednoznačně 10:0.

Levadia je klubem pocházejícím z Estonska. Na domácí scéně získala devět mistrovských titulů a pochlubit se může také zkušenostmi z dvou předních evropských soutěží. V sezóně 2000-2001 tehdy vypadla v druhém předkole UEFA Champions League, zatímco v sezóně 2006-2007 překvapila v Poháru UEFA. Tallinn porazil Haku a překvapivě také nizozemské Twente, v prvním předkole už byl ale nad jeho síly Newcastle (1:3 agr.).

Hostující St Joseph's je sice mnohem starším klubem než Levadie, s evropskou scénou ovšem mají více zkušeností domácí. Dokáží je uplatnit a postoupit dále? Vítejte u sledování střetnutí předkola nově vzniklé soutěže s názvem UEFA Europa Conference League.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.