FK Liepāja – FC Struga 1:1 (kon.) | FK Sileks – CS Petrocub 1:1 (kon.) | Noah – KuPS 1:0 (kon.)
Inter Turku – Puskás Akadémia 1:1 (kon.) | Honka Espoo – Runavík 0:0 (kon.) | Sant Juliá – Gżira 0:0 (kon.)
RFS Riga – KÍ Klaksvík 2:3 (kon.) | FK Sūduva – Valmiera 2:1 (kon.) | Levadia Tallinn – St Joseph's 3:1 (kon.)
Dundalk – Newtown 4:0 (kon.) | Žilina – Dila Gori 5:1 (kon.) | Racing FC – Breidablik 2:3 (kon.)
Milsami – FK Sarajevo 0:0 (kon.) | Glentoran – New Saints 1:1 (kon.) | Europa – Kauno Žalgiris 0:0 (kon.)
Fehérvár – Ararat 1:1 (kon.) | Bala Town – Larne FC 0:1 (kon.) | Paide – Śląsk 1:2 (kon.)
Hafnarfjördur – Sligo Rovers 1:0 (kon.) | Partizani Tirana – Sfîntul Gheorghe 5:2 (kon.) | Shkupi – Llapi 2:0 (kon.)
Domžale – Swift Hesperange 1:0 (kon.) | Birkirkara – La Fiorita 1:0 (kon.) | KF Drita – Dečić 2:1 (kon.)
Sutjeska – Gagra 1:0 (kon.) | Velež Mostar – Coleraine 2:1 (kon.) | Maribor – Urartu 1:0 (kon.)
Tre Penne – Dinamo Bt. 0:4 (kon.) | Široki Brijeg – Vllaznia Skadar 3:1 (kon.) | Stjarnan – Bohemians Dublin 1:1 (kon.)
NK Široki Brijeg
3:1 (1:0)
KF Vllaznia Skadar
Čtvrtek 08.07.2021, 21:00 • Pecara Stadium • Evropská konferenční liga (předkola) • 1. předkolo

NK Široki Brijeg vyhrává celkem jednoznačně tento zápas, dostal se do tříbrankového vedení, hosté korigovali jen v samotném závěru zápasu. Domácím k výhře pomohly dvě úspěšné penalty. (22:59:35)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:2. Fauly: 10:12.

90+5

90+5
    Hostující Gjurgjevikj se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

90+3
    Domácí mohli přidat další branku, ale Lukić trefil pouze břevno.
    90+2. Mehdi COBA - 3:1

90+2
    Tým Vllaznia Shkodër právě vstřelil branku!
    Hostující celek snižuje, po rychlé akci se v samotném závěru zápasu prosazuje MEHDI COBA.

90+1
    Žlutou kartu dostává Bože Vokoja (NK Široki Brijeg).

90+1
    Žlutou kartu dostává Mato Stanić (NK Široki Brijeg).

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

90
    V samotném závěru se Jurilj dostal do zakončení, ale trefil jen brankáře Zagoviče.

89
    Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Ivan Ikič, přichází Toni Kolega.

89
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ardit Krymi (KS Vllaznia Shkodër).

88
    Dnes aktivně hrající Ikič se dostal do zakončení, jeho ránu kryje brankář.

86
    Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Zvonimir Begič, přichází Ilija Mašič.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, domácí fotbalisté kontrolují hru, vedou o tři branky a míří v tomto prvním duelu za výhrou.

84
    Žlutou kartu dostává Mevlan Adili (KS Vllaznia Shkodër).

83
    Hostující celek bojuje dál, nyní se do střelecké pozice dostal Da Silva, ale jeho ránu vytáhl brankář Miškić.

82
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Darko Bulatovič, přichází Abdurramani Fangaj.

82
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Arsid Kruja, přichází Liridon Latifi.

80
    Oba hráči dostali žlutou kartu za faul na soupeře. Nyní nám zbývá deset minut hry do konce utkání. Šikori vede o tři branky a míří za výhrou.

79
    Žlutou kartu dostává Kristijan Medič (NK Široki Brijeg).

78
    Žlutou kartu dostává Victor Da Silva (KS Vllaznia Shkodër).
    77. Daniel LUKIČ - 3:0

77
    Široki Brijeg právě vstřelil branku!
    Krásný míč za obranu , Medič z první přihrával před branku, odkud bez přípravy zakončoval zcela přesně DANIEL LUKIČ. Asistence: Medič.

76
    Žlutou kartu dostává Fahrudin Gjurgjevikj (KS Vllaznia Shkodër). Hostující hráč dostává kartu po faulu na Staniče.

74
    Domácí to nyní zkoušeli dlouhým míčem za obranu, ale Lukić byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce NK tak končí.

72
    Hostující celek se prokombinoval až do střelecké pozice, ale obrana si dokázala v pohodě poradit. Směr hry se rychle otáčí.

70
    Týmy nyní měly přestávku na občerstvení, utkání po krátké pauze pokračuje dál.

69
    Dvacet minut před koncem budou domácí fotbalisté díky aktivní hře rozehrávat rohový kop. Stanič se rozhodl pro centr před branku, ale obrana si poradila.

68
    Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Valentino Vujinovič, přichází Daniel Lukič.

65
    KS Vllaznia Shkodër kombinuje na útočné polovině, ale marně čeká na nějakou výraznější šanci.

65
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Ardit Hoxhaj, přichází Mehdi Coba.
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Miloš Kalezič, přichází Fahrudin Fjurgjevkj.
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Haris Dilaver, přichází Victor Da Silva.

64
    Žlutou kartu dostává Ikić (NK Široki Brijeg).

62
    Vllaznia bude rozehrávat rohový kop. Kruja centroval od rohového praporku. Následně zakončoval Adili, jehož rána končí mimo branku.

60
    Domácí defenziva poklidně rozehrává od své branky, do kombinace se zapojil i brankář a klub z Bosny a Hercegoviny čeká na možnost, jak se dostat do střelecké pozice.

60
    Půl hodina hry nás dělí od konce zápasu, Široki má dvoubrankový náskok a míří za výhrou v tomto utkání. Hosté si také nějaké šance vypracovali, ale trápí je přesnost koncovky.

57
    Domácí celek navýšil své vedení a pokračuje v aktivní hře. Shkodër musí hrát hodně defenzivně a pokouší se důrazně přistupovat k soupeři.

55
    Hostující celek mohl nyní snížit, ale Hoxhaj nedokázal prostřelit brankáře. Miškić v pohodě zasáhl.
    53. Mato STANIČ - 2:0

53
    Domácí fotbalisté, kteří jsou aktivnější, navyšují své vedení. S přehledem proměnil pokutový kop MATO STANIČ. Poslal míč nechytatelně do horního rohu.

52
    Žlutou kartu dostává Zogovic (KS Vllaznia Shkodër). Penalta pro domácí po žluté kartě pro brankáře.

49
    Až po čtyřech minutách druhého poločasu registrujeme střelecký pokus. Domácí Ikič minul branku. Jeho rána byla tvrdá, ale výrazně nepřesná.

48
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře i v úvodu druhého poločasu, ale zatím na nějakou slibnější příležitost čekáme.

46
    Utkání pokračuje druhým poločase, zdá se, že ani jeden celek nestřídal.

46

Sledujeme divácky atraktivní fotbal, v prvním poločase jsme viděli dvanáct střel. Sedm šlo mimo branku, pět mezi tři tyče. Jediným zatím úspěšným střelcem je domácí Stanič, který proměnil penaltu.

45+4

45+3
    Hosté vybojovali v samém závěru poločasu rohový kop. Kruja pro své spoluhráče ale výraznější šanci nevypracoval.

45+3
    V poklidném tempu se úvodní poločas dohrává, sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy.

45+1
    Domácí Medić to vzal na sebe, jeho rána končí vedle.

45+1
    Tři minuty uvidíme nad rámec prvního poločasu.

44
    Žlutou kartu dostává Miloš Kalezič (KS Vllaznia Shkodër).
    43. Mato STANIČ - 1:0

43
    Domácí celek se dostává v závěru prvního poločasu do vedení. Pokutový kop s přehledem proměnil MATO STANIČ. Posla míč ze svého pohledu na levou stranu.
    42. Žlutá karta

42
    Žlutou kartu dostává Erdenis Gurišta (KS Vllaznia Shkodër). Hostující kapitán fauloval v pokutovém území, penalta.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, i když sledujeme aktivní hru z obou stran, na první gól v tomto mači čekáme.

40
    Po klidnější pasáži se hry se domácí znovu dostali na dostřel branky soupeře. Jurilj to zkoušel, ale neuspěl. Ani tento pokus se mezi tři tyče nevešel.

37
    S bezbrankovým stavem se domácí celek nechce spokojit a nyní to zkoušel aktivně hrající Vukoja. Jeho rána ovšem minula branku. Gólman Shkodëru bude vykopávat.

35
    Deset minut hry před koncem prvního poločasu to na sebe vzal Begić. Jeho rána byla ovšem zblokovaná.

33
    Domácí budou rozehrávat, jelikož byl Stanič faulovaný Dilaverem.

32
    Registrujeme další střelecký pokus. Domácí Vujinović nedokázal přesněji vypálit.

30
    Půlhodina atraktivního fotbalu je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry. Šance k vidění ovšem jsou.

29
    Žlutou kartu dostává Darko Bulatovič (NK Široki Brijeg).

29
    Na polovině hrací plochy se srazili dva hráči a domácí na tom není blíž dobře. Bulatovič a Ikič se střetli.

29
    Vukoja v osobním souboji fauloval soupeře. Kalezič odnesl jeho důraznou hru.

28
    Velkou šanci měl nyní domácí celek, ale brankář si dokázal poradit. Výborný zákrok drží stav zápasu bezbrankový.

26
    Žlutou kartu dostává Thomas Brdarič (KS Vllaznia Shkodër). Za protesty má žlutou kartu hostující trenér.

26
    Po sérii několika šancí nyní sledujeme klidnější pasáž hry a časomíra nezadržitelně míří k úvodní půlhodině hry. Fanoušci na stadionu se rozhodně nenudí.

25
    Vukoja to zkusil přímo na branku, a tak musel hostující gólman Zagovič zasahovat.

24
    Stanič rozehrával volný kop, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Vukoja bude rozehrávat od rohového praporku.

23
    Kalezič způsobil volný kop proti svému týmu, v osobním souboji totiž fauloval Ikiće.

21
    Dvacet minut hry je pryč, zatím sice platí bezbrankový stav, ale sledujeme atraktivní fotbalovou podívanou.

20
    Hostující celek rychle otočil směr hry a k zakončení se propracoval Krymi. Jeho rána minula cíl. Domácí brankář bude vykopávat.

18
    Domácí celek tedy rozehrával rohový kop, ale obrana si dokázala poradit a centr odvrátila.

17
    Žlutou kartu dostává Krymi (KS Vllaznia Shkodër).

17
    Ikić se dostal do střelecké pozice, jeho ránu dokázala obrana zblokovat pouze na rohový kop.

15
    Další výraznější šanci si už domácí nevytvořili, a tak se směr hry otočil. Po postupné akci zakončoval mimo branku hostující Hoxhaj. Jeho hlavička po dobrém centru končí vedle.
    13. Begič a jeho šance.

13
    Stanić vybojoval rohový kop pro domácí. Následně zakončoval Begič, jehož střelu vytáhl brankář Zagovič na rohový kop.

11
    Čuljak následně centroval před branku, ale výrazněji soupeřovu svatyni neohrotil. Akce domácích pokračuje dál.

10
    Stanić bude rozehrávat od rohového praporku. Centr se snesl před branku, ale obrana si vy pohodě dokázal poradit.

10
    Svou aktivní hrou vybojoval domácí celek rohový kop.

9
    Od samého úvodu sledujeme atraktivní fotbal, fanoušci mohou být spokojení, oba týmy si vypracovávají šance. Tento fotbal rozhodně nenudí.

7
    Vujinović z domácího celku si vypracoval dobrou střeleckou pozici, jeho ránu vyrazil brankář Zagovič, následná rána stejného hráče byla zblokovaná.

6
    Čuljak vybojoval pro svůj tým autové vhazování na útočné polovině, následně ho také sám provedl. K výraznější šanci se domácí nedostali.

5
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, fotbalisté v modrém se pokouší něco vymyslet na polovině soupeře, ale zatím na výraznější šanci čekáme.

4
    Registrujeme první střelecký pokus, hostující Jonuzi se propracoval k zakončení, ale s jeho pokusem si dokázal brankář Miškić celkem snadno poradit. Vyrazil míč před sebe, ale pak si poradila obrana.

2
    Miškič se zapojil do rozehrávky svého celku, ale spoluhráči o míč přišli. Hrát tak mohou fotbalisté Shkodëru.

2
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde se týmy pokouší vybojovat míč a dostat se hlouběji na polovinu soupeře.

1
    Domácí celek oblékl modré dresy, hosté bílé. Utkání právě začalo.

1

NK Široki Brijeg: Miškič – Medič, Obšivač, Jurič, Čuljak – Vukola, Begič, Stanič (C) – Ikič, Vujinovič, Jurilj
    Náhradníci: Pehar – Grgič, Llanos, Mašič, Šabič, Kolega, Brekalo, Lukič, Lasič

KS Vllaznia Shkodër: Zagovič – Gurišta (C), Adili, Krymi, Bulatovič – Imami, Jonuzi – Kalezič, Hoxhaj, Kruja – Dilaver
    Náhradníci: Quarri – Šima, Paloka, Latifi, Gjurgjevikj, Kalaja, Smajli, Fungaj, Radovani, Hoxha, Da silva, Coba

Rozhodčí: Maťunin – Dančenko, Mosjakin (RUS).

Hlavním sudím je Aleksej Matjunin, asistenty Valeri Dančenko a Dmitrij Mosjakin. Čtvrtým sudím je Jevgenij Kukuliak. Všichni jsou z Ruska.

Tento duel se bude hrát na Pecara Stadium v v Široki Brijeg v Bosně a Hercegovině. Stadion pojme až 7 tisíc fanoušků.

Tyto dva týmy proti sobě v historii nikdy nehrály, půjde tak o vůbec první vzájemné měření sil.

NK Široki Brijeg hraje nejvyšší soutěž v Bosně a Hercegovině. Odehrál dva přípravné zápasy. Veleži Mostar podlehl 0:2 a v zatím posledním zápase remizova s Dragovljac 2:2. Za Široki se trefil dvakrát třiadvacetiletý Mato Stanic, svou druhou branku dával ve 28. minutě z penalty.

KS Vllaznia Shkodër hraje nejvyšší soutěž Albánii. Tým odehrál tři přípravné zápasy. Nejprve remizoval s Budoucnost 1:1, pak se Sutjeskou 1:1 a nakonec s Novi Pazarem 2:2. Za Shkodër se v posledním zápase trefil dvakrát jednadvacetiletý Mehdi Coba.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase předkola Evropské konfederační ligy proti sobě nastoupí NK Široki Brijeg a KS Vllaznia Shkodër

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.