Varnsdorf – Dukla Praha 2:4 (kon.) | Ostrava – Líšeň 2:0 (kon.) | Opava – L. Mikuláš 2:1 (kon.)
Jihlava – Brno 1:2 (kon.) | Teplice – Táborsko 2:2 (kon.) | Zlín – Prostějov 2:2 (kon.)
Ústí n. L. – Plzeň B 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Příbram 1:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chrudim 1:3 (kon.)
Tychy – Karviná 3:3 (kon.) | Vlašim – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Rosice – Vyškov 2:1 (kon.)
Pardubice – Trenčín 2:1 (kon.) | Union Berlín – Dukla Praha 0:0 (zruš.) | St. Pölten – Bohemians 1905 1:0 (kon.)
Olomouc – Midtjylland 1:2 (kon.)
Slezský FC Opava
2:1 (2:0)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Sobota 10.07.2021, 10:30 • Stadion Kobeřice • Přípravný zápas

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit u odpoledního souboje Pardubic a Trenčína. Do té doby na počtenou! (12:15:46)

Duel v Kobeřicích je u konce, Opava nad svým slovenským sokem vítězí těsně 2:1! Domácím hráčům patřila hlavně první polovina utkání, v té druhé už byli na trávníku o něco málo více vidět borci Liptovského Mikuláše. Tatran však byl schopný svůj zlepšený výkon přetavit jen v jeden jediný gól, a výhra tak putuje na konto slezského výběru.

90+1

90+1
    Míříme do nastavení, Opava má nyní balón ve své moci. O výsledku je asi definitivně rozhodnuto.

89
    Trochu ostřejší výměnu názorů mezi dvěma protihráči sudí nakonec řešil jen domluvou. Umím si ale představit, že kdyby se podobná situace odehrála o něco dříve v utkání, skončili by oba aktéři se žlutou.

88
    Zakroucená střela ke vzdálenější tyči Digaňu nepřekvapila, opavský gólman předvedl další zákrok.

86
    Nebezpečná krátká malá domu nakonec Opavě vyšla dle plánu, stačilo ale jen málo a míč mohl skončit na kopačce dravého protihráče.

85
    Jeden z borců Tatranu se těsně u středového kruhu dopustil faulu, Opava tak dostane šanci dění znovu posunout dopředu.

83
    Liptovský Mikuláš se ještě snaží s výsledkem něco udělat, na nějakou propracovanější akci už mu ale zřejmě nezbývají síly. Všechny jeho akce končí daleko před pokutovým územím.

81
    Hra byla nyní v Kobeřicích pozastavena, na trávník krátce po nepovedené standardce Opavy vběhl pes. Uvidíme, jak dlouho ho to bude na pažitu bavit.

Dnešní utkání sleduje 239 diváků.

78
    Rohové kopy dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho celku. Viděli jsme jich celkem požehnaně, příležitosti z nich však byly na obou stranách minimální.

76
    Centr Liptáků zleva byl připraveným protihráčem odhlavičkován ven ze šestnáctky, hosté se ale následně velmi rychle vrátili zpět na balón a znovu útočí.

75
    Digaňa čeká, až mu někdo ze zámezí hodí nový míč, aby jej mohl odkopnout co nejdál od své klece.

73
    Facka v podobě inkasovaného gólu zřejmě domácí výběr probrala. Mikuláš nyní čelí dlouhé kombinaci soupeře, kterého se bezúspěšně snaží odzbrojit.

72
    Opava na poslední chvíli rozebrala útok Tatranu, protihráči se dostali až do pokutového území.

69
    Tempo hry se po Laurově brance výrazně zvedlo, a to na obou stranách východoslezského pažitu. Nyní se však dění opět na malou chvíli zastaví, přichází totiž čas na krátkou občerstvovací přestávku.
    66. LAURA - 2:1

66
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
    V Kobeřicích je to znovu jen o gól! Zvýšená aktivita Tatranu nakonec přeci jen přinesla kýžené ovoce, na rozdíl jedné jediné branky hlavičkou snižuje ĽUBOSLAV LAURA – 2:1!

65
    Manzia se nyní pokusil míč prošťouchnout za položeného brankáře Tatranu, který si ale se situací poradil.

63
    Balón nyní rotuje po kopačkách opavských zadáků, kteří by jej rádi rozehráli dopředu. Zatím ale nemají kudy, press Liptáků je neúprosný.

62
    Sledumeme výrazně odlišnou podívanou než v první půli. Tatran na kobeřickém pažitu stále hraje prim, Digaňa musí být takřka konstantně ve střehu.

60
    Výborný Digaňa vyrazil nebezpečnou střelu z hranice pokutového území, za což ho většina přítomných diváků odměnila naprosto zaslouženým potleskem! Skvělý zákrok!

58
    Ze strany domácího výběru vidíme poprvé od pauzy náznaky ofenzívy. Ke střele se ale zatím nedostal.

56
    Hraje se stále takřka výhradně před Digaňou, Mikuláš má jednoznačně více ze hry a snaží se co nejdříve vsítit kontaktní gól. V koncovce mu to ale skřípe.

54
    Hostující borec se hodně zlobí, podle rozhodčího byl ale zákrok protihráče v rámci pravidel. Místo přímého volného kopu tak uvidíme jen roh, jelikož balón po souboji zaletěl za branku.

53
    Digaňa se opět vyznamenal a lapil centr jednoho z protihráčů. Zatím je ve druhé půli nejsilnějším článkem svého celku, zbytek týmu se stále rozkoukává.

51
    Nepovedenou rozehrávku domácích zachytil protihráč, následný výpad Liptáků skončil zblokovaným centrem. Byl nařízen další rohový kop.

50
    Po přestávce má zatím více ze hry Tatran, kterému se ale, stejně jako v prvním poločase, nedaří prorazit před soupeřovu šestnáctku. Slezská obrana je ve formě.

47
    Opavský gólman vyhmátl nepřesnou střelu ze vzduchu a následně balón poslal jednomu z obránců.

46
    Po ani ne pěti minutách oddychu pokračujeme v boji, o úvodní výkop se tentokrát postarali domácí.

46

Oba týmy ve druhé půli nastoupí v radikálně odlišných sestavách, pauza tak bude jen minimální.

Druhý poločas začne přibližně v 11:23.

45
    45. ŠIGUT - 2:0

45
    Opava právě vstřelila branku!
    A to se jim také daří, domácí přetavili další výpad v gól a do druhé půle utkání s Tatranem půjdou s dvoubrankovým náskokem! Z bezprostřední blízkosti klece balón za brankovou čáru doklepl SAMUEL ŠIGUT – 2:0!

44
    Slezský výběr má v závěru jednoznačně více ze hry a snaží se hosty vyprovodit z trávníku další brankou.

43
    Hosté se pokusili rychle odpovědět, Digaňa ale zakončení do levého dolního rohu vystihl a včas se do dráhy jedoucího balónu položil.
    41. HOLÍK - 1:0

41
    Skoro jako kdyby mě domácí hráči slyšeli a chtěli přesvědčit o omylu! Sváček zvolil pohyb na doprava, LUKÁŠ HOLÍK však balón namířil do horní části branky, a Opava se tak krátce před koncem poločasu ujímá vedení – 1:0!

40
    Tak pozor, to jsem zakřikl! Za zákrok jednoho z hostujících borců byla nyní nařízená penalta!

39
    Pomalu ale jistě míříme do finiše, do konce prvního poločasu zbývá odehrát jen posledních pár minut. Hra se nyní drží daleko od obou branek, gól dost možná před přestávkou neuvidíme.

37
    Častěji jsou v posledních minutách u balónu hráči Tatranu. Převážně se však hraje na jejich polovině.

34
    Sváček byl po velmi pomalé malé domu nucen opustit šestnáctku a pro jistotu odkopnout balón hodně daleko od svého rajonu. Míč skončil až u Digani.

32
    Digaňa po rohu hostů vytáhl z rukávu kvalitní zákrok a udržel bezbrankový stav při životě.

31
    Liptovskému Mikuláši se teď vůbec nedaří prorazit před domácí obranu. Ta si ale sem tam musí pomoci i faulem.

30
    Jednoduchý obranný zákrok z dílny (tuším) Hnaníčka rychle zastavil další ofenzivní tažení Liptáků.

28
    Sprint opavského hráče do šestnáctky vyústil v hodně nepřesný pokus. Sváček jen v klidu sledoval, jak míč letí nad jeho brankou.

27
    Poslední minuta byla obětována pauze na občerstvení, Digaňa nyní bude odkopávat míč od své klece.

25
    Viděli jsme rychlý protiútok v podání Liptovského Mikuláše. Rychlá pozemní přihrávka zprava sice svého adresáta našla, ten ale kvůli dotěrnému protihráči nedokázal pořádně zakončit. Jeho chabá střela jen projela asi dva tři metry kolem levé tyče.

24
    Ani tenhle roh nadějněji vypadající šanci nepřinesl, domácí výběr krom jedné akce hned v úvodu střetnutí zatím působí relativně bezzubě.

21
    Úvodních dvacet minut hry je minulostí, Opava rozebrala nebezpečný nápor Tatranu a nyní po delší době znovu operuje před Sváčkovou svatyní.

19
    Liptovský Mikuláš zahodil přímý volný kop z poměrně nadějné pozice, balón putoval jen do zdi. Od té se však odrazil za branku, a hosté tak zahrají roh.

18
    Nastřelenou přihrávku vystihl sok, Opava tak ani tentokrát nepřetavila brejk ve střelecký pokus.

16
    Dění se v Kobeřicích na malou chvíli zastavilo, jeden z hostujících hráčů byl ošetřován na trávníku a nyní už kulhá mimo hrací plochu. Snad bude v pořádku.

15
    Rychlý brejk papírově domácího celku zastavil čárový rozhodčí, který unikajícího hráče nachytal v ofsajdu.

14
    Centr borce Tatranu vypadal celkem nadějně, jako první ho však nakonec našel protihráč.

12
    Z levé strany nyní zkusil štěstí Joss Didiba, jehož projektil strážce hostující svatyně vytěsnil nad břevno. Opavu tak čeká další roh.

11
    Sváček zachytil tečovanou střelu do svého náručí a následně balón rozehrál nakrátko na jednoho ze zadáků, Tatran opět přechází do ofenzívy.

9
    Dění se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, liptovští fotbalisté jsou znatelně agresivnější než jejich soupeř a pomáhají si nejedním faulem.

7
    Na balónu jsou stále hlavně hosté, kterým se ale nedaří prorazit skrz soupeřovu defenzívu.

5
    Hra se nyní pohybuje kolem středu hrací plochy, Liptáci se snaží hru znovu vrátit k Digaňovi.

4
    Opavští fotbalisté museli poprvé dát na odiv i svůj defenzivní um, Tatran první výpad vpřed ve střelu mezi tři tyče nepřetavil.

3
    Gólman Tatranu si na své konto přispal úspěšný zákrok, hned zkraje střetnutí musí být ve střehu.

2
    Domácí si vyzkoušeli první rohový kop, který vedl k nepřesné hlavičce. Balón skončil na brance.

1
    Hned v první minutě to mohlo být 1:0! Jeden z opavských borců pronikl na hranici šestnáctky, odkud jen těsně minul soupeřovu svatyni!

1
    Bitva v Kobeřicích je v plném proudu, úvodní výkop obstarali fotbalisté Liptovského Mikuláše.

1

Oba celky vyrazily na trávník. Slezský tým nastoupí v modrožlutých dresech, hosté zase v bílých.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné dopoledne, duel v Kobeřicích začne za pár minut! Sestavu Opavy pro první poločas si můžete prohlédnout v boxu na pravé straně stránky, soupisku Liptovského Mikuláše doplníme co nejdříve.

DĚJIŠTĚ STŘETNUTÍ

Dnešní souboj se sehraje v Kobeřicích, malé obci na hranicích s Polskem ležící asi patnáct kilometrů severovýchodně od Opavy, na hřišti tamního Sokola.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Výběr z Liptovského Mikuláše je v úplně opačné situaci – na Slovensku bude nově bude působit mezi smetánkou. Přípravu na svou premiérovou sezónu rozhodně nezanedbává, dosud odehrál hned šest utkání a po dnešním souboji s Opavou ho ještě čeká duel s Trebišovem. Naposledy šli hráči Tatranu do akce ve středu, kdy podlehli olomoucké Sigmě 0:2.

SFC OPAVA

Slezané dosud stihli sehrát dvě přátelská utkání. V rámci přípravy na nadcházející sezónu Fortuna:Národní ligy nejprve poměřili síly se slovenským Púchovem, přičemž účastníka tamní druhé nejvyšší soutěže porazili celkem hladce 3:1. Bitva s Karvinou ale už tak šťastným výsledkem neskončila – Opava svému soupeři nevstřelila ani jeden gól a ve slezském derby padla 0:1.

3. 7.: Opava – Karviná 0:1
    26. 6.: Púchov (SVK) – Opava 1:3

Příjemnou sobotu u sledování fotbalové přípravy! Na neutrální půdě v Kobeřicích na sebe dnes ráno narazí SFC Opava a MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Vojtěch Martinek

Branky: 41. Holík (pen.), 45. Šigut – 66. Laura

Slezský FC Opava: 1. poločas: Digaňa – Čelba, Helebrand, Hnaníček, Janoščín – Tiéhi, Darmozval, Didiba, Šigut – Kramář, Holík.
    2. poločas: Digaňa – Putyera, Rychlý, Vrána, Kadlec, Večerka, Janjuš, Gorčica, Ščudla, Manzia, Smékal.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Pinte, Filínsky, Voško, Janec – Švec, Gerát, Kim, Bartoš, Káčerik – Andrič.
    Náhradníci: A. Krčík, D. Krčík, Flak, Laura, Staš, Václavík, Hranac, Luksch, Mikusiak.