Česko – USA 4:6 (kon.) | Švýcarsko – Německo 2:3 (1:2 po s.n.) | Rusko – Švédsko 7:5 (kon.)
Slovensko – Finsko 6:2 (kon.)
konec
Česko
4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
USA
Pátek 06.08.2021, 15:30 • FOSFA Aréna, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • O 5. - 6. místo
Partner:
  58:27 Cole KNUBLE - 4:6
   
  58:27
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Hattrik pro COLEHO KNUBELA! To, co nyní tento hráč předvedl bylo neskutečné. Nejprve si položil českého hráče, který se snažil zblokovat střelu a po parádní kličce zavěsil. Asistence: Ryan Abraham a Mikey DeAngelo.
  55:07 Jiří KULICH - 4:5
   
  55:07
  Česko právě vstřelilo branku!
  Zde vidíme kouzlo mládežnického hokeje! I přesto, že byl český národní tým úplně mimo, dokázal se díky dobré souhře v přesilové hře přiblížit do kontaktu. Autorem branky je JIŘÍ KULICH. Asistence Matěj Prčík.
   
  53:46
  Vyloučení v týmu USA (Ryan Healey – 2 min., podrážení).
  49:00 Jakub HUJER - 3:5
   
  49:00
  Česko právě vstřelilo branku!
  JAKUB HUJER po nahrávce Hrdličky dravě vyjel do útočného pásma a přímo ze středu pásma propálil Markse. Krásná individuální akce! Bohužel pro Česko pozdě. Asistence: Jakub Hrdlička.
  47:34 Soukupova šance
   
  47:34
  Do gólové příležitosti se přiřítil Marek Soukup. Bohužel netrefil přesně puk a gólman hostí si může oddechnout. Češi sází na rychlé protiútoky.
   
  44:12
  Vyloučení v týmu USA (Jonah Aegerter – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
  Vyloučení v týmu USA (Jake Livanavage – 2 min. + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu Česko (Jiří Kulich – 2 min., hrubost).
   
  44:06
  Vyloučení v týmu USA (Brennan Ali – 2 min., nedovolené bránění).
  41:41 Luke DEVLIN - 2:5
   
  41:41
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  USA dominuje! V přesilové hře pět na čtyři tečoval střelu od modré LUKE DEVLIN. Česko nezvládlo vstup do třetiny a jednoznačně prohrává. Asistence: hunter Brzustewicz.
   
  40:59
  Vyloučení v týmu Česko (Robin Sapoušek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu USA (Cole Knuble – 2 min., hrubost).
  40:11 Mikey DEANGELO - 2:4
   
  40:11
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Velká chyba i smůla domácího gólmana. Po vhazování Američané nahodili puk do útočného pásma, kde Michael Schnattinger zajel za branku, ale kotouč se od mantinelu odrazil před úplně prázdnou klec na hokejku MIKEYHO DEANGELA. Ten už jen pohodlně zakončil. Bez asistence.
  32:16 Cole KNUBLE - 2:3
   
  32:16
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Neskutečná parádička mladého prospektu. Po přihrávce Bocharova objel COLE KNUBLE z prava českou branku a jedovatou střelou pod břevno prostřelil Schnattingera. Asistence: Pavel Bocharov a Mikey DeAngelo.
  27:49 Mikey DEANGELO - 2:2
   
  27:49
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  V břeclavské aréně je vyrovnáno. MIKEY DEANGELO se perfektní střelou bez přípravy trefil ke vzdálenější tyči a nekompromisně překonal českého brankáře. Asistence: Hunter Brzustewicz a Pavel Bocharov.
   
  27:15
  Vyloučení v týmu Česko (Marek Alscher – 2 min., podrážení).
   
  22:44
  Využitá přesilová hra teď zvedla českou hru. V další šanci se ocitl Šapovaliv. Tentokrát brankář Bryant Marks vytasil lapačku a zachránil situaci pro USA.
  20:58 Dominik PETR - 2:1
   
  20:58
  Česko právě vstřelilo branku!
  Bleskurychlým signálem se český tým dostává poprvé v zápasu do vedení. Martin Alscher našel na pravém kruhu DOMINIKA PETRA, který přesně mířenou dělovou ránou poslal kotouč do americké svatyně. Asistence: Martin Alscher a Eduard Šalé.
   
  20:51
  Vyloučení v týmu USA (Jake Livanavage – 2 min., příliš mnoho hráčů).
  15:53 Rinzelovo zakončení, semafor pak ukázal český gólman
   
  15:53
  Parádní sólo v útočné třetině předvedl americký talent Sam Rinzel, když si přes obránce a jednoho útočníka prokličkoval cestu až ke střele.
   
  15:28
  Vyloučení v týmu Česko (Matyáš Šapovaliv – 2 min., hákování).
   
  15:14
  Vyloučení v týmu USA (Cam Lund – 2 min., sekání).
  14:22 Jiří KULICH - 1:1
   
  14:22
  Česko právě vstřelilo branku!
  Domácí publikum je na nohou! Kdo jiný by měl srovnat stav utkání než kapitán reprezentace. JIŘÍ KULICH se po vhazování jako první zorientoval v předbrankovém prostoru a rychlým zakončením překvapil amerického gólmana. Asistence: Matyáš Šapovaliv.
   
  11:38
  Cole Knuble byl před malou chvíli velice blízko druhé branky v tomto utkání. Michael Schnattinger ale jeho jedovatou střelu zápěstím vytěsnil pravým ramenem.
  06:54 Cole KNUBLE - 0:1
   
  06:54
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Amerika jde do vedení. Brzustewicz vyslal tvrdou střelu z levého kruhu, kterou brankář Česka nedokázal zkrotit a COLE KNUBLE poslal puk za jeho záda. Asistence: Hunter Brzustewicz a Pasha Bocharov.
  06:17
   
  06:17
  První velká šance zápasu. Jiří Kulich se dostal sám za obranu Spojených států a vyrazil si přímo na gólmana. Ten však jeho střelu vyrazil levým betonem.
   
  05:35
  Vyloučení v týmu Česko (Adam Bareš – 2 min., hákování).
  04:14 Náznak akce Čechů, přečíslení ale ztroskotalo na Slavíčkovi, kterému se puk zamotal mezi nohama
   
  04:14
  Do přečíslení dva na jednoho se dostal Slavíček se svým kolegou z formace. Prvnímu jmenovanému se bohužel zamotal puk mezi nohama a místo nebezpečného zakončení je puk na amerických hokejkách.

  Michal Krobot

  Branky a nahrávky: 15. Kulich (Šapovaliv), 21. Petr (Alscher, Šalé), 49. Hujer (Hrdlička), 56. Kulich (Prčík) – 7. Knuble (Brzustewicz, Bocharov), 28. DeAngelo (Brzustewicz, Bocharov), 33. Knuble (Bocharov, DeAngelo), 41. DeAngelo, 42. Devlin (Brzustewicz), 59. Knuble (Abraham, DeAngelo)


  Česko: Schnattinger (Maleček) – Čech (A), Prčík, Alscher, Němec, Cibulka, Krajčík, Hrdlička – Kulich (C), Šapovaliv (A), Jecho – Hujer, Sapoušek, Slavíček – Šalé, Petr, Rymon – Bareš, Soukup, Šmajda – Formánek.
  USA: Marks (Szyszka) – Livanavage, Brzustewicz (A), Borgesi, Healey, Dorrington, Bocharov (C), Rinzel, Laylin – DeAngelo, Aegerter, Knuble – Plante, Abraham, Hayes – Clark, Ali, Lund – Devlin, Steenari (A), Finley.

  Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Komínek, Rožánek
  thejrc.org