BFC Dynamo – Stuttgart 0:6 (kon.) | Greifswalder – Augsburg 2:4 (kon.) | Lokomotive Lipsko – Leverkusen 0:3 (kon.)
Sandhausen – RB Lipsko 0:4 (kon.) | SpVgg Bayreuth – Bielefeld 3:6 (kon.) | Wuppertaler – Bochum 1:2 (po pr.)
Magdeburg – St. Pauli 2:3 (kon.) | Babelsberg – Fürth 2:2 (5:4 po pen.) | Wiesbaden – Dortmund 0:3 (kon.)
BFC Dynamo
0:6 (0:2)
VfB Stuttgart
Sobota 07.08.2021, 15:30Německý pohár • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky německého poháru. V tomto zápase proti sobě nastoupí BFC Dynamo a VfB Stuttgart.

VfB Stuttgart je v tomto zápase považovaný za velkého favorita, hraje nejvyšší soutěž v Německu. Na začíná až příští víkend a tento odehrají kluby úvodní kolo Německého poháru. Stuttgard poslední přípravný zápas prohrál s Barcelonou 0:3.

BFC Dynamo hraje až osmou německou ligu. V novém ročníku Regionální Severovýchodní ligy Dynamo odehrálo tři zápasy a všechny vyhrálo. Zatím v posledním zápase porazilo Eilenburg 2:0.

Tento duel se bude hrát na Friedrich Ludwig Jahn Sportpark v Berlíně.

BFC Dynamo: Stajila – Brandt, Beck, Rehar, Schulz – Breitfeld, Pollasch, Siebeck, Bolyki – Streinborn, Blum
    Náhradníci: Sommer – Geurts, Hoppe, Klump, Mobius, Reischstein, Schrewe, Stutter, Zefi

VfB Stuttgart: Bredlow – Ito, Karazor, Kempf – Massimo, Klement, Mavropanos, Sosa – Forster, Klimowicz – Al Ghaddioui
    Náhradníci: Müller – Bazzoli, Didavi, Churlinov, Michel, Sankoh, Stenzel, Thommy, Weil.

1

1
    Domácí hrají v modrém, hosté oblékli červené dresy.

1
    Domácí brankář rozehrává od své branky, následně ale nedokázali nic vymyslet. Mavropanos hrát nemusel, a tak bude rozehrávat brankář hostů.

2
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

5
    Hosté budou rozehrávat volný kop. Míš se dostal před branku, kde hlavičkoval Forster mimo.

6
    Mavropanos rozehrával autové vhazování, jeho spoluhráči se ale nedokázali dostat do výraznější šance.

7
    Žlutou kartu dostává Schulz (BFC Dynamo). Domácí hráč byl příliš důrazný a za faul si vysloužil kartu.

8
    Streinborn to zkoušel individuálně, dostal se k centru před branku, ale obrana Dynama si dokázala poradit.

9
    Velkou šanci měl nyní hostující Al Ghaddioui, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen prostor, kde byl brankář.

10
    Stuttgart vstoupil do zápasu aktivně, snadněji se dostává do střeleckých pozic.

12
    Brandt na poslední chvíli dokázal zastavit dobře vypadající akci soupeře. Hrát tedy budou domácí, ti rozehrávají od své branky.

13
    Bolyki se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat.

15
    Karazor byl volný před brankou, vyskakoval na centr spoluhráče, ale nedokázal přesněji hlavičkovat.

15
    Dynamo díky aktivní hře nyní vybojovalo rohový kop.

16
    Výraznější šanci si ale domácí hráči vypracovat nedokázali. Následně se dopustili faulu.

20
    Rychlá akce Dynama končí nepřesnou finální přihrávkou, a tak má míč brankář Bredlow.

21
    Stuttgart hraje aktivně, Mavropanos kombinoval se spoluhráči na útočné polovině. Následovala střela Klementa, která končí vysoko nad.

22
    Stajila bude vykopávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

23
    Klement se znovu propracoval do střelecké pozice, ale ani tentokrát nedokázal přesněji trefit branku.

26
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není.

27
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Hostující celek dává gól a prosazuje se jako první. Po centru spoluhráče se prosazuje hlavou z bezprostřední blízkosti neobsazený AL HAMADI GHADDIOUI.
    27. Al Hamadi Ghaddioui - 0:1

30
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí fotbalisté se brání tlaku soupeře.

30
    Autor úvodní branky se dostal do další šance, ale hlavičkovat nedokázal.

32
    Stuttgart to zkoušel akcí středem hrací plochy, ale nedokázal se propracova do zakončení.

33
    Stajila bude vykopávat od své branky.

34
    Blum byl faulovaný na polovině hrací plochy, míč tedy budou rozehrávat domácí tým.

37
    Žlutou kartu dostává Brandt (BFC Dynamo).

38
    Boliky to zkoušel individuálně, ale narazil na soupeře. Akce Dynama končí.

38
    Domácí vybojovali autové vhazování. Míč se dostal před branku, ale obrana si poradila za cenu rohového kopu.

40
    Rohový kop pro Dynamo. Centr se snesl před branku, ale obrana na přední tyči si dokázala poradit.

41
    Žlutou kartu dostává Steinborn (BFC Dynamo).

42
    Žlutou kartu dostává Massimo (VfB Stuttgart).

42
    Stuttgart se díky rychlé kombinaci propracoval před braku soupeře, kde si Sosa počínal nedovoleně.

43
    Domácí fotbalisté rozehrávají od své branky, dlouhý výkop zkoušel Reher protečovat do střelecké pozice, ale brankář VfB byl připravený.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

46
    Zdá se, že ani jeden celek neudělal změny v sestavě.

48
    Dynamo hraje aktivně, tlačí se do zakončení.

50
    Domácí hráči vybojovali rohový kop, centr se snesl před branku, ale Pollasch hlavičkoval nad.

51
    Domácí hráči se brání tlaku soupeře, Stuttgard hraje aktivně, ale zatím na další výraznější šanci čeká.

53
    V pohodě hrající hostující celek přidává třetí branku. Po rohovém kopu se hlavou prosazuje neobsazený KONSTANTINOS MAVROPANOS.
    53. Konstantinos MAVROPANOS - 0:3

54
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se na polovině hrací plochy.

60
    Domácí se pokouší hrát sympatický fotbal, ale na nějakou výraznější šanci čekají.

62
    Klement si nabíhal do volného prostoru, ale míč se k němu nedostal.

64
    Domácí Steinborn to vzal na sebe, individuální akci zastavila obrana.

65
    Karazor kombinuje na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry. Kombinace se odehrávají zejména na polovině.

66
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mavropanos, přichází Stenzel.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Massimo, přichází Didavi.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Kempf, přichází Churlinov.

68
    Stuttgart přidává další branku, po obrovské chybě domácího hráče vybojoval míč MATEO KLIMOWICZ. Sám mířil na brankáře a v pohodě si poradil.

70
    Domácí měli nyní obrovskou šanci na snížení. Bolyki centroval před branku, Steinborn z první trefil břevno. Míč se odrazil do hry, ale dobíhající hráč Dynama minul branku.

72
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, podle všeho brzy uvidíme několikanásobné střídání na obou stranách.

73
    Střídání v týmu BFC Dynamo: ze hřiště odchází Schulz, přichází Stutter.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Klimowicz, přichází Thommy.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Al Ghaddioui, přichází Sankoh.

75
    Čtvrthodina hry zbývá do konce, domácí celek se pokouší hrát aktivně a něco vymyslet.

76
    Střídání v týmu BFC Dynamo: ze hřiště odchází Pollasxh, přichází Möbius.
    Střídání v týmu BFC Dynamo: ze hřiště odchází Bolyki, přichází Geurts.

77
    Elegantní nůžky Siebeck sice provedl velmi pěkně, ale jeho rána končí nad brankou.

79
    Dynamo vybojovalo autové vhazování, Steinborn to udělal dobře, hodil dlouhý aut, ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet.

80
    Domácí hráči rozehrávají od svého brankáře. Pokouší se založit útočnou akci, ale nedaří se jim to.

82
    Hostující celek se usadil na polovině soupeře, kde se pokouší něco vymyslet.

82
    Hostující celek tak dlouho napadal obranu soupeře, až chybovala. Do zakončení se dostal MOHAMED SANKOH a uspěl. Hosté vedou už 5:0.
    82. Mohamed SANKOH - 0:5

83
    Střídání v týmu BFC Dynamo: ze hřiště odchází Siebeck, přichází Klump.

85
    Dynamo se i za tohoto stavu pokouší hrát sympaticky a svým fanouškům předvést pohledný fotbal.

88
    Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se prosazuje po výborné přihrávce spoluhráče DARKO CHURLIKOV.
    88. Darko CHURLIKOV - 0:6

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.

Stuttgart potvrdil roli favorita a vyhrává tento zápas 6:0. Stuttgart postupuje do druhého kola. Dynamo podalo v rámci možností sympatický výkon. (17:23:46)

Jan Prošek

Branky: 27. Ghaddioui, 45+1. Sosa, 53. Mavropanos, 68. Klimowicz, 82. Sankoh, 88. Churlikov

Karty:   7. Schulz (BFD), 37. Brandt (BFD), 41. Steinborn (BFD) – 42. Massimo (STU)