Příbram – Kobra 0:0 (*19:00) | Trnava – Levice 3:2 (kon.) | Kometa Brno B – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.)
Písek – Steel Wings Linz 3:0 (kon.) | Cheb – Kadaň 0:0 (18:00) | Bratislava Capitals – HC Slovan 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno B
6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Středa 11.08.2021, 18:00 • DRFG arena • Přípravné zápasy

Poslední třetina nabídla v porovnání s předchozími dvacetiminutovkami méně gólů. Jako jediný se dokázal v 49. minutě prosadit hostující David Kosťál, když se trefil mezi betony domácího brankáře. Závěrečnou část utkání provázela vyloučení, a to především na straně Komety, což se projevilo také na předvedené hře.
    Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný zbytek večera. (20:12:43)

59:46
    Do konce utkání zbývají poslední sekundy. Hosté se ještě snaží o založení poslední útočné akce.

58:53
    Holenda zakončil z mezikruží. Jeho pokus vyrazil Slavíček k pravé tyči, kde čekal Voříšek. Hostující kapitán nedokázal najít skulinku mezi pravým betonem a tyčí, při svém druhém pokusu se pokusil odrazit puk o gólmanova záda, ale ani v tomto případě neuspěl. Slavíček si své brankoviště a brankovou čáru pohlídal.

57:49
    Kališovo lehké nahození od modré se snažil v mezikruží tečovat Škvrně. Kotouč nezasáhl.

57:22

56:26
    Hosté drželi soupeře pod tlakem celou první minutu své přesilovky po vyloučení Kadlece. Střelecky aktivní byli hlavně Kuchta s Davidem Košťálem.

55:22
    Při havlíčkobrodském přečíslení dva na jednoho zahákoval Holendu Kadlec. Gólové příležitosti sice zabránil, nyní však odchází na trestnou lavici s dvouminutovým trestem.

54:48
    Sám proti třem hráčům se v předbrankovém prostoru ocitl Voříšek. Jeho střela přes obránce trefila připraveného gólmana domácích.

53:51
    Trnka rozehrával z vlastního pásma. Kotouč poslal mezi modré čáry, jenže jeho spoluhráči se zrovna vydali střídat. Puku se tak ujali hosté a Mlynář vyzkoušel Slavíčkovu pozornost.

52:51
    Puk nebezpečně poskakoval před Slavíčkem. Havlíčkobrodští se pokoušeli prosadit zpoza branky a před brankoviště se nastěhovali hned tři hráči hostujícího celku. Svému gólmanovi ve zmatku pomohli obránci.

51:31
    Novák sebral gól Štrauchovi, který poslal puk k odkryté pravé tyči. Hostující gólman bleskově zareagoval a k brankové konstrukci přiložil svou brusli.

50:37
    Bruslaři mají puk na svých hokejkách, ale nemůžou se přes brněnskou obranu dostat do útočného pásma. Celou situaci vyřešili nahozením.

48:48
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Gólman Komety měl na situaci před sebou špatný výhled, čehož ke střele z pravého kruhu využil DAVID KOŠŤÁL. Hostující útočník se trefil přesně mezi betony přemisťujícího se brankáře Slavíčka. Asistence: Jakub Čejka.

48:26
    Malcova střela od modré byla ještě v mezikruží tečována a Novák zasahuje pravým betonem.

48:03

47:32

47:16
    Po vyhraném vhazování před vlastním gólmanem dostal Petr Krejčí puk do útočného pásma. Tam se však hráči Komety nedohodli úplně nejlépe a kotouč si přebrali hosté. Bruslaři následně vyhodili jen na zakázané uvolnění.

46:27
    Při hře čtyři na čtyři se v útočném pásmu usadili hráči Brna. Švejdově střele od modré chyběla potřebná razance. Novák zasahuje lapačkou nad levým horním rohem své brány.

45:33
    Kadlec je zpět ve hře a hned se zapojuje do dění na ledě.

45:32
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Trnka – 2 min., hrubost).

44:51
    Další střelu Havlíčkova Brodu vyslal z pravého kruhu David Košťál. Puk proletěl kolem levé tyče a Slavíček zasahovat nemusel.

43:56
    Tecl si po levém křídle nabruslil do útočného pásma. Zdárně mu sekundoval domácí obránce Trnka, který mu kotouč v příhodnou chvíli vypíchl.

43:33
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Kadlec – 2 min., podrážení).

43:22
    Petr Krejčí byl na vrcholu levého kruhu úplně sám. Novák na jeho střelu dobře viděl a hra je po jeho úspěšném zákroku přerušena.

43:03
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Bulín – 5 min. + osobní trest do konce utkání, napadení). Trest odpyká Kalač.

43:03
    Po střetu v útočném pásmu Komety zůstal na ledě ležet domácí obránce Kováčik, který byl zasažen do kolene.

42:37

42:29
    Bulín to vzal na sebe a po přechodu útočné modré čáry dojel až k brankovišti a zakončil na Slavíčkův pravý beton. Domácí gólman úspěšně zakročil.

42:16
    Hosté jsou nuceni rozehrát z vlastního pásma.

41:45
    Havlíčkův Brod drží puk před Slavíčkem. Hraje se ale především kolem mantinelu.

41:02
    Slavíček zasahuje po souhře Holendy s Mlynářem. Zakončení přišlo hned po přechodu Havlíčkova Brodu do útočné třetiny.

40:43
    Moskal získal puk na vrcholu levého kruhu a vyhazuje.

40:37
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Malec – 2 min., držení).

40:28
    Z rohu kluziště poslal Bulín pas na Čermáka do mezikruží. Druhý jmenovaný kotouč zpracoval a vystřelil k levé tyči. Slavíček zasahuje lapačkou.

40:01
    Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod: ze hřiště odchází Chaloupek, přichází Novák.

40:01

Je za námi i druhá třetina přípravného utkání mezi Kometou Brno B a Havlíčkovým Brodem. Domácí navázali na výkon z úvodní dvacetiminutovky a v přesilové hře završil svůj hattrick Robert Havlát. Na čtvrtou inkasovanou branku už Bruslaři odpověděli. Snížil Aleš Padělek. Chvíli se zdálo, že se náskok domácího celku ještě ztenčí, ale Jakub Kadlec vymetl levý horní roh havlíčkobrodské branky. V poslední minutě, osm sekund po návratu vyloučeného Bulína na led, se střelou z otočky prosadil domácí bek Adam Studený. Kometa Brno B tak bude do třetí třetiny vstupovat s pětibrankovým náskokem.
    Třetí třetina začne cca v 19:32.

40:00

39:19
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku!
    ADAM STUDENÝ dostal od Kamila Brabence přihrávku do mezikruží, předvedl otočku a bekhendem poslal puk směrem k bráně. Tam se kotouč odrazil od tyče až za Chaloupkova záda. Asistence: Kamil Brabenec, Patrik Moskal.

39:11

38:57
    Domácí se usadili před brankou Havlíčkova Brodu a začali s kombinací.

38:23
    Z přesilové hry Brna už uběhla více než polovina a domácí se zatím k žádné střelecké příležitosti nedostali.

37:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Bulín – 2 min., sekání).

36:13
    Brnu se to nakonec povedlo a JAKUB KADLEC dostal od Patrika Moskala přihrávku k levé tyči. Domácí útočník zvedl puk nad rameno gólmana a využil volného prostoru v horním rohu hostující branky. Asistence: Patrik Moskal.

35:47
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Oba celky se snaží dostat do útočné třetiny nahozením.

34:38
    Kometa se snažila na obdrženou branku rychle odpovědět, ale místo útočné akce domácích se musel mít opět na pozoru gólman Slavíček. Mlynář dostal dlouhou přesnou přihrávku z obraného pásma až na útočnou modrou čáru. Následně z levého kruhu nahrál do mezikruží najíždějícímu Smutnému, který zakončil mezi betony. Domácí brankář byl připraven.

33:26
    První branku v utkání přidali na své konto také Bruslaři. Po vyhraném vhazování se z pravého kruhu prosadil ALEŠ PADĚLEK. Asistence: David Kalač, Petr Kuchta.

33:09
    Kuchta obral o kotouč Kadlece a obratem založil útočnou akci Havlíčkova Brodu. Sám vystřelil z vrcholu levého kruhu. Slavíček má kotouč v lapačce a a hra je přerušena.

31:42
    Petr Krejčí se pokusil překvapit Chaloupka nenápadnou střelou z ostrého úhlu. Pokus mířil po ledě a hostující gólman si prostor mezi betony pohlídal.

30:47
    Hostující obránce Čermák zamířil od modré. Jeho pokus byl ještě tečován a zastavil se u připraveného Malce. Domácí dostávají puk na druhou stranu kluziště.

29:51
    Po úniku jednoho z hráčů Komety se v situaci dva na dva ocitli Štrauch s Hasoněm. Tato dvojice už se v dnešním utkání v podobné situaci ocitla, ani tentokrát jejich souhra neskončila střelou.

28:47
    Hosté po inkasované brance dostali soupeře pod tlak. Jejich útočné snažení skončilo nastřelením břevna.

26:49
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku! Domácí využívají i druhou přesilovou hru. ROBERT HAVLÁT v přečíslení dva na jednoho vystřelil bez přípravy z levého kruhu a kompletuje hattrick. Asistence: Patrik Moskal, Kamil Brabenec.

26:19
    Brabenec dostal na pravém kruhu přihrávku od Havláta a měl možnost zamířit za přemisťujícího se gólmana. Nahrávka ale mířila na brusle a prvně jmenovaný domácí útočník musel kotouč nejdříve zpracovat.

25:57
    Havlíčkobrodští se chopili kotouče a vyhazují. Domácí se rychle a bez problémů dostávají zpět před Chaloupka.

25:40
    Kališovu střelu od modré tečoval bránící Ludvík do ochranné sítě.

25:14
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Voříšek – 2 min., podrážení).

24:35
    Bruslaři se nemohou dostat ze svého pásma. Domácí modrou čáru dobře brání.

23:51
    Domácí vyhráli souboj o puk za svou brankou a chvíli to vypadalo, že se Hasoň se Štrauchem dostanou do přečíslení dva na jednoho. Akci překazila nepřesná přihrávka.

23:21
    Hraje se v útočném pásmu Komety. Ani jednomu celku se nedaří dostat kotouč pod kontrolu.

22:27
    Holenda se objevil sám před Slavíčkovou brankou. S pokusem směřovaným pod horní tyč domácí brankář poradil.

21:53
    Kometa se drží v útočném pásmu, k zakončení se však nedostává.

20:23
    Padělek vystihl rozehrávku domácích a přesměroval hru na druhou stranu. Tam se podobná věc povedla Moskalovi, který se dostal do brejku. Jeho pokus na vzdálenější tyč vytěsnil Chaloupek vyrážečkou.

20:12
    Domácí se hned po úvodním vhazování druhé třetiny natlačili do brankoviště, odkud se pokusili procpat puk kolem pravé tyče.

20:01

První třetina vyšla lépe domácímu celku. Kometa sice v úvodních minutách musela odrazit havlíčkobrodský nápor, ve zbytku dvacetiminutovky už ale byla aktivnější. První branku celku HC Kometa Brno B vstřelil ve 3. minutě utkání Robert Havlát. Další gól přidali domácí na konci přesilové hry, když se z pravého kruhu trefil Patrik Moskal. Při dvoubrankové ztrátě zahrozili i hosté, Košťál s Čejkou pokoušeli dostat puk nad Slavíčkův levý beton. Místo snížení přišla další branka Komety. Z individuální akce se opět prosadil Robert Havlát.
    Druhá třetina začne cca v 18:45.

20:00

19:29
    Domácí nepřestávají s kombinací ani v poslední minutě úvodní třetiny. Přihrávky Komety ale nejsou přesné.

18:50
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku! ROBERT HAVLÁT zavezl puk po pravém křídle do útočné třetiny. Nahození na branku ještě dobruslil a kotouč nakonec procpal i za brankovou čáru. Asistence: Bez asistence.

18:04
    Hostující útočník Ludvík vybojoval pro svůj tým útočné pásmo. Bruslaři se usadili před Slavíčkem, ten ale zatím zasahovat nemusel, protože všechny pokusy skončily na bránících hráčích.

17:29
    Moskal hledal před brankovištěm Havláta. Přihrávka nebyla přesná.

16:36
    David Košťál neprošel přes tři bránící hráče Komety. Havlíčkův Brod je u kotouče, ale nedaří se mu usadit v útočné třetině.

16:00
    Švejda s Kováčikem nyní trochu uklidnili tempo hry rozehrávkou z vlastního pásma.

15:33
    Kometa je střelecky aktivní, její pokusy ale končí především na boční síti.

14:44
    Z akce jeden na jednoho vystřelil zpoza obránce hostující Holenda. Domácí obránce Malec pokus zblokoval.

13:14
    Hasoň nezvedl u levé tyče puk na gólmanův beton, ale Kometa se udržela na puku. Následnou kombinaci zakončil z levého kruhu Petr Krejčí. Chaloupek se stačil proti střele na bližší tyč rychle přemístit.

12:31
    Hosté měli na hokejkách snížení. David Košťál z bezprostřední blízkosti nastřelil Slavíčkův levý beton. K dorážce se dostal ještě Čejka, ale ani on ležícího brankáře nepřekonal a trefil pouze jeho výstroj.

11:25
    Souhra domácích nebyla přesná, a tak mohli Bruslaři založit útok zpoza vlastní branky. Jejich útočné snažení překazil po přechodu modré čáry domácí obránce Studený.

10:54
    Domácí se po vhazování rychle přemístili zpět před Chaloupkovu branku.
    Proti střele z mezikruží vytáhl hostující gólman lapačku.

10:27
    Souboj o puk za brankou Havlíčkova Brodu přerušil až hvizd rozhodčího. Hra se přesouvá do středního pásma.

09:40
    Je za námi téměř polovina první třetiny a víc práce měl zatím hostující brankář Chaloupek. Naposledy musel zasahovat po Brabencově střele z ostrého úhlu, která mířil k levé tyči.

08:07
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku! Dvě sekundy před koncem přesilové hry přidává Kometa druhou branku. Domácí vybojovali kotouč a Kamil Brabenec poslal z mezikruží přihrávku na pravý kruh, kde čekal PATRIK MOSKAL. Ten poslal puk přesně nad beton hostujícího brankáře. Asistence: Kamil Brabenec, Robert Havlát.

08:05
    Studený zakončoval od pravé tyče, ale volný prostor mezi tělem gólmana a brankovou konstrukcí nenašel.

07:31
    Po pokusu Petra Krejčího z vrcholu levého kruhu neměl hostující brankář puk pod kontrolou. Ve zmatku před brankovištěm mu pomohli spoluhráči.

07:07
    Brněnští rozehrávají zpoza vlastní branky.

06:35
    Kombinaci domácích zakončil Kováčik prudkou ranou od modré. Kotouč se od Chaloupkových betonů odrazil zpět do hry, kde jej v mezikruží získali hosté.

06:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Padělek – 2 min., sekání).

05:29
    Přechod domácích do útočného pásma skončil zblokovanou střelou. K dalšímu pokusu se poté dostal Škvrně.

04:44
    Nepříjemnou střelou zpoza obránce překvapil hostujícího gólmana Kováčik. Odražený kotouč se dostal ještě k Havlátovi, který zakončil bez přípravy.

04:11
    Po inkasované brance se Havlíčkobrodští stali aktivnějším týmem. Střely hostů jsou však nepřesné.

02:32
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku! Domácí celek se usadil před brankou soupeře a z první větší akce se dostává do vedení. Napoprvé ROBERT HAVLÁT nezvedl puk nad Chaloupkův pravý beton, při druhém pokusu už ale prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Josef Kováčik.

01:46
    Švejda s Trnkou rozehrávají z vlastního pásma. Puk mají na hokejkách po většinu času domácí, ale nedaří se jim dostat k zakončení.

01:21
    Kometa vyhodila puk za Chaloupkovu bránu. Píská se zakázané uvolnění.

01:03
    Domácí vyhráli vhazování před svým brankářem a Škvrně zavezl puk až na druhou stranu kluziště. Ke střele se však Brněnští nedostali.

00:15
    Aktivněji začali hostující hokejisté. Z vrcholu pravého kruhu vyzkoušel Slavíčkovy reflexy Kliment, další pokus na domácího gólmana mířil z hranice brankoviště.

00:01

HC Kometa Brno B: Slavíček (Šembera) – Kováčik, Malec, Studený, Kališ, Švejda, Trnka, Buchal – Havlát, Brabenec, Krejčí P., Škvrně, Moskal, Kadlec, Štrauch, Halász, Hasoň, Račický, Novosedlík, Říčka.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Novák) – Čermák, Kliment, Nepokoj, Benák, Najman, Smutný, Krejčí M. – Košťál D., Čejka, Bulín, Mlynář, Kuchta, Voříšek, Holenda, Ludvík, Tecl, Košťál J., Padělek, Kalač.

Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Otáhal.

Kometa zatím nastoupila pouze do střetnutí s Bruslaři. V prvním vzájemném utkání nasadila řadu mladších hráčů, zkušenosti dodával Patrik Moskal. Brankoviště střežil v prvním střetnutí Zdeněk Slavíček.

„Byl to náš první přípravný zápas. Máme nějaké zraněné obránce. Zkoušíme hráče, je to nový tým. Musíme zabrat, dnes nám vůbec nešla koncovka, tam jsme úplně propadli. Šancí jsme měli hodně, výsledek by pak vypadal úplně jinak," hodnotil úvodní zápas přípravy trenér Jan Konečný.

Havlíčkův Brod odehraje v Brně své třetí přípravné utkání. Za sebou má zápasy s divokými výsledky, když nejprve podlehl prvoligové Jihlavě 3:10, aby pak uspěl právě proti nováčkovi soutěže z Brna 6:0.

„Brno dává dohromady mužstvo z kluků, kteří tam kdysi hráli. Nechci tím říct, že to byl slabý soupeř, měli spoustu šancí. Nelíbila se mi třetí třetina, když jsme si podvědomě mysleli, že je vyhráno. Výsledek je pěkný, ale samozřejmě se vždycky najdou chyby. Spíš jsem kritičtější, je to druhý zápas po prohře s Jihlavou,“ hodnotil po čtvrtečním vzájemném utkání trenér Michal Konečný.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u online přenosu z přípravného zápasu mezi celky HC Kometa Brno B a BK Havlíčkův Brod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 3. Havlát (Kováčik), 9. Moskal (Brabenec, Havlát), 19. Havlát, 27. Havlát (Moskal, Brabenec), 37. Kadlec (Moskal), 40. Sudený (Brabenec, Moskal) – 34. Padělek (Kalač, Kuchta), 49. Košťál D. (Čejka)

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (41. Novák) – Čermák, Kliment, Nepokoj, Benák, Najman, Smutný, Krejčí M. – Košťál D., Čejka, Bulín, Mlynář, Kuchta, Voříšek, Holenda, Ludvík, Tecl, Košťál J., Padělek, Kalač.

Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Otáhal