Skalica – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Moser Medical Graz 99ers 6:4 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 2:6 (kon.)
konec
Mountfield HK
6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Moser Medical Graz 99ers
Pátek 13.08.2021, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek již vše. Přeji vám příjemný víkend a někdy příště se těším na počtenou! (19:31:59)
   
  Je dobojováno! Duel dvou Hradců ovládl ten z České republiky, tedy Hradec Králové, který tak navázal na dva úspěšné skalpy Štýrského Hradce z Ligy Mistrů 2019/20. Za vítězstvím vykročili Lvi třemi brankami už v první třetině, a i když šance měli hokejisté na obou koncích hřiště, gólově měli po celý mač navrch domácí. Ti pustili do hry oba své gólmany, kteří se tak o třetí výhru ve čtyřech dnech postarali společně a společně si také užili závěr děkovačky, kterou východočeským hokejistům za výhru 6:4 fanoušci dopřáli. Zatímco na Mountfield teď po nabitém programu čeká pár dnů herního volna, Graz v rámci českého tripu nastoupí hned zítra proti prvoligovému Kolínu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Graz právě vstřelil branku!
  Tak přeci jen Graz ještě stihl využít přesilovku! Z levého kruhu si puk na osu hřiště stáhl ANDREW GORDON a osm vteřin před závěrečnou sirénou ho uklidil pod horní tyč – 6:4. Asistence: Adis Alagic, Michael Boivin.
   
  59:44
  Michael Boivin zkusil vystřelit z vrcholu levého kruhu, levý beton Sajdla byl v pohotovosti.
   
  59:38
  Calle Ackered dostal nabito na pravou stranu na střelu z první, Tomáš Sajdl se však stihl s pukem včas přesunout a udržel ho ve výstroji.
   
  59:29
  Ještě jedna přesilovka pro Rakušany, Jeremie Blain si odpyká trest za vysokou hůl.
   
  59:07
  Hradec je v plném počtu, ještě chvíli předtím se ale do samostatného úniku dostal Lukáš Cingel, ani napodruhé a ani potom z dorážek ale hattrick nezavršil!
   
  58:47
  Tohle byla ovšem nepříjemná střela, rána Kernbergera byla totiž ztečovaná těsně před Sajdlem.
   
  58:24
  A zase vystihli Východočeši rozehrávku, kotouč je znovu až u Peterse.
   
  57:53
  Dobrý forčekink královéhradeckého mužstva teď nedovoluje soupeři rozehrát, vteřiny z přesilovky mezitím ubíhají.
   
  57:23
  Domácí se dostali k puku a vyhodili ho až na opačný konec kluziště.
   
  57:11
  Hosté hned po buly vystřelili, rána Calleho Ackereda ale byla ztečována do ochranné sítě.
   
  57:05
  Richard Nedomlel teď oslabuje svůj tým, po jeho trestu za hrubost se Lvi budou muset bránit ve čtyřech.
   
  56:23
  Lukáš Cingel si mohl zapsat hattrick! U pravé tyčky totiž stál úplně nehlídaný, kotouč si však na holi rovnal tak dlouho, až se Peters proti jeho střele stihl přesunout a zasáhnout.
   
  56:11
  Ti však jenom nahodili a do útoku a odešli na střídačku, hracího předmětu se zase chopili domácí.
   
  55:46
  O kotouč se bojovalo po Petersově pravici, nakonec černou pryž získali hosté z Rakouska.
   
  54:49
  Aleš Jergl si počíhal v mezikruží na volný puk a urychleně ho poslal směrem na bránu, tam stál připravený Anthony Peters.
   
  53:21
  Hradec právě vstřelil branku!
  Z druhé strany už to ale Lvům vyšlo a v síti rakouského týmu je dnes už šestý puk! Petr Poppel poslal puk na pravý kruh LUKÁŠI CINGELOVI, který se dlouho nerozmýšlel a zamířil mezi tyčku a přesouvajícího se brankáře – 6:3. Asistence: Petr Poppel, Radim Šalda.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 5. Orsava (Cingel), 11. Poppel (Jank, Morong), 19. Štohanzl (Blain), 29. Cingel (Lev, Jergl), 40. Nedomlel, 54. Cingel (Poppel, Šalda) – 12. Kainz (Zalewski), 33. Altmann (Pfeffer), 43. Kainz (Rappold), 60. Gordon (Alagic, Boivin)


  Mountfield HK: Lukeš (Sajdl) – Blain, Nedomlel, Gaspar, Jank, Piegl, Šalda – Lamper, Cingel, Kevin Klíma – Orsava, Lev (C), Perret – Jergl, Štohanzl, Pilař – Poppel, Morong, Sklenář.
  Moser Medical Graz 99ers: Peters (Nussbacher) – Ackered, Kirchschläger (A), Boivin, Kernberger, Pfeffer, Altmann, Krainz, Maurer – Grafenthin, Hjalmarsson, Gordon – Oberkofler (C), Martin, Ograjenšek – Kainz, Zalewski, Alagic – Rappold, Schiechl (A), Pesendorfer.

  Rozhodčí: Veselý, Pilný – Lučan, Bohuněk

  Diváci: 788