Newcastle – West Ham 2:4 (kon.) | Tottenham – Manchester City 1:0 (kon.)
Newcastle United
2:4 (2:1)
West Ham United
Neděle 15.08.2021, 15:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 1. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek víkendu. (17:04:24)

Fauly: 4:3

Zápas je u konce, West Ham se raduje z vítězství 4:2 na hřišti Newcastlu. Sledovali jsme velmi atraktivní a z obou stran velmi útočné utkání s množstvím šancí. Do vedení šli domácí, už v páté minutě se prosadil po centru Saint-Maximina hlavou Callum Wilson. Domácí reagovali v 18. minutě, branku Aarona Cresswella musel posvětit až VAR. West Ham mohl poslat do vedení Bowen, ale Woodmana nepřekonal a pak už byli zase aktivnější hosté. Almirónova střela byla ještě sražena na břevno a Wilsonovu patu chytil Fabianski, na hlavičku Jacoba Murphyho už ale ani Polák nedosáhl. Ve 41. minutě vrátil domácím vedení Jacob Murphy. Druhý poločas ale jasně patřil West Hamu. V 53. minutě po Antoniově centru hlavou srovnal na 2:2 Saïd Benrahma. O osm minut později se kopala penalta, kterou sice Antonio neproměnil, ale s úspěšnou dorážkou přispěchal Tomáš Souček. O tři minuty později si Michail Antonio zpravil chuť, když uzavřel skóre atraktivního zápasu na 4:2 pro West Ham.

90+5

90+4
    Utkání už se jen dohrává, o výsledku je jasno, slavit bude West Ham.

90+3
    Nový muž na hřišti Johnson už nestihl míč na hřišti, takže od branky bude rozehrávat Woodman.

90+3
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Benjamin Johnson.

90+2
    Sudí Atkinson píská faul Newscastlu, hrát budou moci hosté.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Andrij Jarmolenko.

89
    Newcastle se usadil na polovině West Hamu, který se nyní brání. Má dvoubrankový náskok, takže tohle mu teď úplně stačí.

88
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saïd Benrahma, přichází Ryan Fredericks.

88
    Další rohový kop už nebezpečí pro branku Hammers nepřinesl, rozhodčí totiž viděl ofsajd Fernándaze.

87
    Newcastle zahrával rohový kop. Fraser centroval na střed vápna a k odraženému míči se dostal Ritchie. Jeho rána byla sražena na další rohový kop.

86
    Dlouhý nákop našel Joelintona, který dostal míč do vápna na Murphyho. Ten se snažil ještě situaci vylepšit další přihrávkou, tu však vystihl Coufal.

85
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Sean Longstaff.
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Joelinton.

84
    Wilson se snažil dostat rozehrávajícího Fabianského pod tlak, ten se ale nenechal rozhodit a dokázal míč odkopnout až na útočnou polovinu.

83
    Rice našel Coufala, který pak přihrál pod sebe svému krajanovi Součkovi. Ten vypálil, ale jeho rána byla sražená na rohový kop.

Petr Sumbal

Branky: 5. C. Wilson (Saint-Maximin), 41. Jacob Murphy (Ritchie) – 18. Cresswell (Fornals), 53. Benrahma (Antonio), 63. Souček, 67. Antonio (Benrahma)

Karty:   51. Shelvey (NEW)

Neproměněná penalta: 63. Antonio (WHU), brankář Woodman zneškodnil

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:3.
    Newcastle United: Woodman – Jacob Murphy, Krafth (85. S. Longstaff), F. Fernández (C), Clark, Ritchie – Hayden, Shelvey (70. Fraser), Almirón – C. Wilson (85. Joelinton), Saint-Maximin.
    Náhradníci: Gillespie – Fraser, Gayle, Joelinton, Lascelles, Lewis, Schär, Hendrick, S. Longstaff.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Rice (C), Souček – Bowen (90. Jarmolenko), Benrahma (88. Fredericks), Fornals – Antonio (90+3. Johnson).
    Náhradníci: Aréola – Baptiste, Coventry, Diop, Fredericks, Johnson, Lanzini, Noble, Jarmolenko.