Monaco – Šachtar 0:1 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Dinamo Záhřeb 3:0 (kon.) | Salzburg – Brøndby 2:1 (kon.)
AS Monaco
0:1 (0:1)
FK Šachtar Doněck
Úterý 17.08.2021, 21:00 • Stade Louis-II, Monaco • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (22:55:06)

Už se toho více nestane. Dnešní utkání je u konce a poměrně překvapivě půjde do odvety v lepší pozici Šachtar Doněck, který vyhrál v Monacu 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 19. minutě hry Pedrinho. První poločas nejprve patřil ukrajinskému týmu, potom zase Monacu. Podobně na tom byl i ten druhý. Ke konci byl ale francouzský celek asi nejsilnější v celém utkání. Branku z toho vytěžit nedokázal. Nejblíž se dostal Diop, jehož střela skončila pouze na tyčce branky Trubina. Monaco další zápas čeká 21.8., kdy doma vyzve v rámci třetího kola Ligue 1 Lens. Šachtar ve stejný den zamíří na ligový zápas do Oděsy. Odveta je na programu 25.8. na stadionu v Charkově.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 20:5.

90+4

90+4
    Nepříjemnou nahrávku si u lajny dokázal zpracovat Henrique, bohužel pro něj a pro jeho tým si pomohl lehce rukou.

90+3
    Hodně odvážně se středem vydal dopředu Diatta, jehož nástřel do vápna byl pouze dáreček pro Šachtar.

90+3
    Vysoký míč si ve vápně zpracoval Volland, poté ale nedokázal míč přesně nacentrovat do ohně.

90+2
    Minuta z nastavení je pryč a hosté si v klidu nahrávají na polovině hřiště. Tohle pro ně do odvety vypadá hodně nadějně.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Druhou žlutou kartu si zblízka prohlédl Alan Patrick, když mimo hru zastavil nedovoleně Vollanda.

89
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tete, přichází Marlos.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Traoré, přichází Sikan.

88
    Přímý kop z pravé strany rozehrával Sidibe, ale jeho centr přelétl všechny přítomné v pokutovém území.

87
    Tak jsme se přeci jen dočkali první žluté karty zápasu. Taras Stěpaněnko musel na pravé straně zastavit Diattu, což se mu také povedlo.

87
    Alan Patrick našel šikovnou kolmicí za obranou Traorého, který se z úhlu pokusil ohrozit branku. Nic velkého ale nepředvedl.

86
    Lucas poslal solidní centr od praporku na hlavu Tchouaméniho, jehož hlavička mířila pouze do rukavic brankáře.

85
    Monaco stupňuje tlak a následuje rohový kop.

84
    O další hostující faul se postaral Matvijenko, který nedovoleně zastavil pronikajícího Diattu.

83
    Maripán ukázal svoji šikovnost v osobním souboji a vybojoval si na soupeři útočný faul.
    82. Diop pálil pouze do tyče

82
    Asi největší šance domácího celku. Volland byl opět v akci, když našel na hraně vápna Diopa, jehož střela letěla pouze do tyče.

81
    Sidibe našel z pravé strany na středu hřiště Tchouaméniho, který povolal svoji levačku. Hodně tvrdý pokus však pouze štípl Trubina na hrudi.

80
    Z druhé vlny se deset minut před koncem dostal ke střele Antonio. Tečovaný pokus skončil v rukavicích Majeckiho.

79
    Na středu hřiště se uvolnil Volland, jehož nahrávku do lajny parádně vystihl jeden z hostujících beků.

78
    Hezkou kolmici středem hřiště vymyslel domácí Lucas. Nikdo jeho nápad ovšem nepochopil a míč skončil mimo hrací plochu.

77
    Volland dobře přenesl těžiště hry na levou stranu pro Henriqueho, jehož centr slabší pravačkou byl nepřesný.

76
    Monaco sice drží míč delší dobu na svých kopačkách. Bohužel pro ně to je pouze na polovině hřiště.

74
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Maycon, přichází Stěpaněnko.

73
    Na hrací ploše leží Maycon, kterého pravděpodobně sužují křeče.

72
    Na hrotu útoku si míč píchl kolem soupeře Alan Patrick a zkoušel nasimulovat pád. Rozhodčího píšťalka zůstala němá.

71
    Hodně nepřesné přenesení hry předvedl na levou stranu středopolař Tchouaméni. Jeho centr v pohodě zachytila hostující obrana.

70
    Po pravé straně se znovu až do vápna prohnal Dodo, tentokrát to kvalitním centrem neskončilo a od branky bude rozehrávat Majecki.

69
    Po dlouhém odkopu se dopředu mohl dostat Traoré, který by šel do tří, tak raději hru zpomalil a počkal na spoluhráče.

68
    Šachtar opět v klidu kombinuje na své polovině, to se mu náramně hodí.

67
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ben Yedder, přichází Boadu.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Martins, přichází Diatta.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Solomon, přichází Konopljanka.

66
    Na střed hřiště dostal míč domácí Lucas, který předvedl rychlou práci s míčem a hned vypálil. Jeho rána skončila kousek vedle branky.

65
    Solomon se sice výborně uvolnil z levé straně na osu hřiště, poté ale našel Teteho v ofsajdové pozici.

64
    Hostující tým se ve druhém poločase opravdu moc nikam nežene. Snaží se hlavně držet míč na svých kopačkách a daleko od branky Trubina.

63
    Alan Patrick si skvěle pohlídal míč na polovině soupeře, čímž získal faul na svoji osobu a čas pro svůj tým.

62
    Po delší době se do hry opět zapojil Volland. Německý útočník se uvolnil na středu hřiště, ale poté předložil nepřesnou nahrávku pro Martinse.

61
    Martins táhl akci po pravé straně, poté předložil míč Sidibemu, který hodně nepřesnou nahrávkou daroval míč soupeři i s mašličkou.

60
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Golovin, přichází Diop.

59
    Zády k brance si na středu hřiště zpracoval míč Tete a vybojoval tak faul na svoji osobu.

58
    Hodně bolestivou ztrátu na středu hřiště způsobil svému celku Marlon. Naštěstí pro hostující tým Monaco solidní brejk zastavilo.

57
    Monaco se opět po nějakých sedmi minutkách dostalo na polovinu soupeře a bylo z toho solidní příležitost. Ve vápně se před Trubinem zjevil Ben Yedder, kterého však hostující brankář vystál a vychytal.

56
    Hostujícímu celku opět vyšel presink. Celou akci nakonec ukončil až nepřesnou kličkou u brankové čáry Tete.

55
    Monaco opět prožívá špatný nástup do poločasu. V úvodních deseti minutách diktuje tempo hry Šachtar, který svého soupeře navíc nepouští na vlastní polovinu hřiště.

54
    Nepřesnou rozehrávku předvedl Marlon, když vysokým centrem o kousek nedokázal najít SOlomona čekajícího na levé straně hřiště.

53
    Obdivuhodnou práci předvedl na pravé straně Tete, když dokázal projít přes tři soupeře a vynutil si na sebe faul Golovina.

52
    Solomon zkusil míč nacentrovat na Doda podél levé lajny. Brazilský bek neměl ani malou naději na míč dosáhnout.

51
    Tohle rozhodně Šachtaru vyhovuje. Ukrajinský tým hraje s míčem na polovině soupeře.

50
    Rohu se ujal také Golovin, ale jeho centr byl výrazně horší než střela před malou chvilkou.

49
    První velká šance druhého poločasu. Na středu hřiště si míč perfektně zasekl Alexandr Golovin a vypálil. Jeho pravačku na zadní tyč musel Trubin vytáhnout na roh.

48
    Hodně špatnou rozehrávku středem předvedl Maripán, když našel pouze prvního soupeře.

47
    Druhý poločas začíná relativně vlažně. Domácí tým kombinuje na vlastní polovině a dopředu ho to moc netáhne.

46
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Pedrinho, přichází Alan Patrick.
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Fofana, přichází Lucas.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

Úvodních 45 minut je minulostí. Poločasový výsledek se může jevit jako překvapivý. Ukrajinský Šachtar totiž vede v Monacu 1:0, když jedinou branku vstřelil s lehkou dávkou štěstí hostující Pedrinho v devatenácté minutě. Právě do té doby působila Monaco hodně ospale a na hřišti byl prakticky pouze tým z Doněcku. Po brance se ale hra kompletně změnila a Šachtar měl velký problém se dostat na polovinu soupeře. Ukrajinský tým také na první pohled zaujme extrémně konstruktivní rozehrávkou, kterou často žene až na opravdovou hranu.

45+1
    Šachtar drží míč na svých kopačkách a do šaten si pravděpodobně donese průběžné vedení.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45
    Na samém konci prvního poločasu měli domácí ještě rohový kop. Centr Golovina šanci pro jeho spoluhráče nepřinesl.

44
    Na levé straně opět ukázal rychlost Izraelec Solomon, jež se odpoutal od levé lajny a navedl si míč na střed. Poté však zakončil jen do prvního bloku soupeře.

43
    Opět byl v akci brazilský levý bek v domácích službách. Tentokrát si hodil míč po levé straně a nabízel míč do vápna, kam si zkušeně pro hrací předmět došel Trubin.

42
    Přímo proti noze předložil míč na levé straně Henriquemu Golovin. Centr levého beka domácích žádné ovoce nepřinesl.

41
    Rychlou nahrávkou našel Volland na pravé straně Martinse, který si nepohlídal ofsajd.

40
    Po delší odmlce má opět míč na kopačkách Šachtar a uklidňuje hru na vlastní polovině hřiště.

39
    Do rychlého brejku se středem hřiště snažil vydat Antonio. Parádní se však vrátil domácí Fofana a míč čistě vybojoval zpět.

38
    Zdravotní problémy má Lassina Traoré. Hostující hrotový útočník je na hrací ploše v péči lékařů.

37
    K zajímavému přímého kopu z větší dálky se dostali domácí. Golovin nacentroval do vápna, kde nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal prostřelit blok Šachtaru.

36
    Po levé straně hřiště se dopředu snažil dostat Henrique, lajnu mu ovšem zavřel Dodo a parádní práci dokončil získáním autu.

35
    Do konce prvního poločasu zbývá deset minut hry. Monaco kombinuje na vlastní polovině hřiště.

34
    Matvijenko hodně zbytečně přišel o míč blízko svého vápna a nabídl ho Sidibemu. Pravý bek Monaca ho krásně předložil pod sebe, kde Ben Yedder vypálil vedle branky.

33
    Hosté se po delší době dostali na polovinu soupeře a Tete z na pravé straně zkusil mezi dva soupeře. Obrana Monaca však zafungovala na jedničku.

32
    Do otevřeného prostoru mohl upalovat Henrique, který se rozhodl pro okamžitý centr do vápna, kde však nikdo v červeném dresu nebyl.

31
    Po dalším zisku míče presinkem se k centru dostal Sidibe. Nikterak přesný centr Šachtar v klidu odvrátil.

30
    Hodně hluboko se při rozehrávce octl hostující Traoré, z presinku soupeře ho vysvobodila až píšťalka rozhodčího.

29
    Obraz hry se po první brance rozhodně změnil. Domácí tým se rychle dostalo do zápasu a je jasně lepší v posledních minutách.

28
    Dobrým napadáním získalo Monaco míč za vápnem soupeře a hned se do míče opřel Fofana. Rychlá rána nakonec skončila kousek vedle ukrajinské branky.

27
    Teď se do toho Monaco obulo a je z toho další šance. Ben Yedder našel centrem z pravé strany hřiště Vollanda, jehož hlavička nezaměstnala Trubina.

26
    Monaco mělo druhou velkou šanci ve dvou minutách. Míč na pravou stranu vápna dostal obávaný kanonýr Ben Yedder, který na nic nečekal a pálil. Trubin byl na svém místě a míč vyrazil do hřiště.

25
    Solidním pasem hledal Matvijenko od lajny Traorého na hrotu. Na poslední chvíli pohotově zakročil stoper Maripán.

24
    První větší šance pro Monaco! U rohového praporku si míč připravil Golovin a na zadní tyči našel přesně hlavu Badiashileho. Domácí stoper ale ve velké šanci zklamal, když míč poslal vedle branky.

23
    Golovin našel na levé straně lehce volnějšího Henriqueho, který na nic nečekal a chtěl nacentrovat do vápna. Míč však při cestě do pokutového území narazil na dvojitou překážku v černých dresech.

22
    Ze strany Monaca to je hodně vlažný výkon. Šachtar se zdá rozhodně živějším týmem. Knížecí klub se po delší době dostal na polovinu soupeře a snaží se tento fakt změnit.

21
    Šachtar i po vstřelené brance je stále aktivní a drží míč na vlastní polovině hřiště.
    19. PEDRINHO - 0:1

19
    Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
    Máme tu první branku dnešního zápasu a rozhodně jde o překvapivé vedení pro hosty. PEDRINHO si to z levé strany hodně odvážně namířil na střed hřiště. Na hraně vápna s trochou štěstí obešel tři soupeře a poté v klidu překonal vyběhnutého brankáře Majeckiho.

18
    Na levé straně vápna se dvou soupeřů zbavil hostující Solomon, našel si střeleckou pozici a pravačkou vyprášil rukavice brankáře Majeckiho.

17
    Zpoza vápna natáhl Rus Golovin. První střelu domácího celku poslal sice důrazně, leč nad branku ukrajinského celku.

16
    Po špatné rozehrávce na středu hřiště od Šachtaru mohlo jít dopředu Monaco. Celou akci však hodně špatnou nahrávkou překazil Bek Yedder.

15
    I další standardní situaci rozehrával Solomov, který našel na zadní tyčce Matvijenka, jehož volej z těžké pozice letěl vedle branky.

14
    Rozehrávku přímého kopu na sebe vzal Solomon, ale jeho centr odvrátila obrana soupeře.

13
    Hodně špatnou rozehrávku předvedl Tchouaméni, který následně ještě fauloval. Šachtar rozhodně nemá špatnou pozici pro centr.

13
    Hosté následně rozehrávali rohový kop. Maycon však centroval hodně nepřesně a Monaco v klidu odkopává míč.

12
    Tete našel na pravé straně hřiště Doda a hostující pravý bek hned centroval do vápna. Zblokovaná nahrávka skončila rohem pro ukrajinský celek.

11
    Deset minut je za námi. Nikterak oslnivé tempo zatím k vidění není, oba celky se zatím okoukávají. Překvapením může být to, že jsou zatím aktivnější hosté ze Šachtaru.

10
    Na pravé straně si šikovně pohlídal míč Dodo a donutil tak k faulu Golovina.

9
    Hodně nepovedený odkop Majeckiho od vlastní branky. Polský brankář míč katapultoval mimo hrací plochu.

8
    Z hostujícího pohledu následoval rohový kop, který poslal Antonio pouze do rukavic Majeckiho.

7
    Do první větší šance se dostal hostující Matvijenko po nahrávce Traorého. Hostující kapitán míč nakonec napálil do nohy Majeckiho.

6
    Šachtar se rychle dostal dopředu, ale centr z kopačky Doda přeletěl všechny přítomné v pokutovém území.

5
    Z pravé strany se na střed hřiště uvolnil Tete a po kontaktu s Fofanou zamířil na trávník. Rozhodčí píská faul.

4
    Po špatné hostující rozehrávce se k míči dostal Maripán. Jeho okamžitý centr na Vollanda však byl hodně nepřesný.

3
    Na středu hřiště prohrál těžký souboj s gravitací Pedrinho, hra se na chvilku přerušuje.

2
    V úvodu zápasu jsou na míči hostující borci, kteří kombinují okolo poloviny hřiště.

1

AS Monaco FC: Majecki – Sidibe, Badiashile, Maripán, Henrique – Martins, Fofana, Tchouaméni, Golovin – Ben Yedder (C), Volland
    Náhradníci: Mannone – Aguilar, Boadu, Diatta, Diop, Disasi, Fabregas, Isidor, Jakobs, Lucas, Matazo, Pavlovič

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodo, Marlon, Vitao, Matvijenko (C) – Pedrinho, Antonio, Maycon – Tete, Solomon – Traoré
    Náhradníci: Pjatov – Alan Patrick, Dentinho, Ismaily, Konopljanka, Konoplja, Kornijenko, Kryvcov, Marlos, Mudryk, Sikan, Stěpaněnko

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, Vries.

Poslední vzájemná utkání

2015 Šachtar VS. Monaco 3:0
    1979 Monaco VS. Šachtar 2:0
    1979 Šachtar VS. Monaco 2:1

Ukrajinský celek má za sebou už pěknou řádku zápasů v nové sezoně. Ke čtyřem ligovým kolům se počítá ještě dvojutkání třetího předkola proti belgickému Genku. Belgický tým na svého soupeře nestačil, když dvakrát prohrál 1:2 a se soutěží se rozloučil. Za ukrajinský tým se prosadil v úvodním utkání Tete a Alan Patrick, v odvetě to byl pro změnu Traore a Antonio. Šachtar začil i solidní vstup do ligové soutěže, který kazí pouze překvapivá domácí prohra s Oleksandrijí 1:2. Jinak tým vyhrál zbylé tři zápasy a zatím mu patří třetí příčka.

Poslední tři zápasy

Šachtar VS. Metalist 1925 2:0
    Šachtar VS. Genk 2:1
    Šachtar VS. Oleksandrija 1:2

AS Monaco FC

Řada českých fanoušků má knížecí klub v živé paměti. Monaco totiž hrálo v minulém předkole proti pražské Spartě a vzpomínky to rozhodně nejsou pro fanouška českého fotbalu příjemné. Monaco vyhrálo na Letné 2:0 po gólech Tchouameniho a Vollanda a doma si došlo pro postup, když vyhrálo 3:1. Branky padaly až ve druhé půli a trefil se Martins, Golovin a Diop. Za letenský tým pálil pouze David Moberg Karlsson. Monaco už má také za sebou vstup do domácí soutěže. V úvodním kole remizovalo doma s Nantes a o víkendu dokonce tým trenéra Kovače prohrál 0:1 na hřišti Lorientu.

Lorient VS. Monaco 1:0
    Monaco VS. Sparta 3:2
    Monaco VS. Nantes 1:1

Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu. V rámci play off předkola o Ligy mistrů se utká francouzské Monaco proti ukrajinského Šachtaru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ondřej Černý

Branky: 19. Pedrinho

Karty:   87. Stěpaněnko (SAC), 90. Alan Patrick (SAC)

AS Monaco: Majecki – Sidibe, Badiashile, Maripán, Henrique – Martins (67. Diatta), Fofana (46. Lucas), Tchouaméni, Golovin (60. Diop) – Ben Yedder (C) (67. Boadu), Volland

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodo, Marlon, Vitao, Matvijenko (C) – Pedrinho (46. Alan Patrick), Antonio, Maycon (74. Stěpaněnko) – Tete (89. Marlos), Solomon (67. Konopljanka) – Traoré (89. Sikan)

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, Vries
    Středa 25.08.2021
    Šachtar - Monaco 2:2

Branky: 74. Marlos (Patrick), 114. Aguilar (vla.) – 18. Ben Yedder, 39. Ben Yedder (Silva)

Karty:   40. Dodô (SAC), 54. Tetê (SAC), 70. Marlon (SAC), 80. Solomon (SAC), 105+1. Kryvcov (SAC), 113. Fernando (SAC), 118. De Zerbi - trenér (SAC) – 14. Volland (ASM), 72. Golovin (ASM), 81. Fofana (ASM), 107. Badiashile (ASM)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:15.