Šachtar – Monaco 2:2 (po pr.) | Dinamo Záhřeb – Šeriff Tiraspol 0:0 (kon.) | Brøndby – Salzburg 1:2 (kon.)
FK Šachtar Doněck
2:2 (0:2)
AS Monaco
Středa 25.08.2021, 21:00 • Oblasny SportKomplex Metalist, Charkov • Liga mistrů (předkola) • Play-off

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:53:17)

Utkání sledovalo 26 697 diváků.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:15.

Je dobojováno! V prodloužení to dlouho vypadalo, že se pořádné akce nedočkáme, oba celky si dávaly velký pozor, jenže ve 114. minutě podnikl Šachťar rychlý výpad a Ruben Aguilar si po Mudrykově akci dal nešťastný vlastní gól. Ve zbývajících minutách se Monaco k šanci na gól nedostalo a Doněck si tak postupový stav uhlídal. Ano, Šachťar Doněck postupuje do skupiny Ligy mistrů, na Monaco zbyla skupinová fáze Evropské ligy.

120+4

120+3
    Ten byl hodně nepřesný, skončil mimo hrací plochu, Pjatov rozehrávku hodně natahuje.

120+3
    Disasi vhazuje na útočné polovině, za chvíli se dá čekat centr do šestnáctky.

120+1
    Hosté už mají otevřenou obranu, snaží se vše hrnout do útoku.

120
    Ve druhé části prodloužení se budou nastavovat tři minuty.

118
    Žlutou kartu dostal i trenér domácích Roberto De Zerbi.

117
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Axel Disasi.

116
    Hosté teď musí pospíchat, potřebují dát gól, a dopomoci k tomu mají i další dvě změny na trávníku.
    114. Ruben AGUILAR - 2:2

114
    Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
    Domácí dávají gól a jsou blízko postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Po rychlém přechodu do útoku a kombinaci s Fernandem vracel pod sebe Mudryk a hostující RUBEN AGUILAR si míč nešťastně poslal do vlastní branky. Nübel se po obloučku sice ze všech sil natahoval, ale nedosáhl!

113
    Ještě jedna žlutá karta, za faul na unikajícího protivníka ji dostal domácí Fernando.

113
    Pomalu, ale jistě se blížíme k úplnému závěru prodloužení a s tím se nám blíží i penaltový rozstřel.

111
    Hosté se dlouze chystali na rozehrávku rohového kopu, jenže centr byl odvrácen hned u první tyče.

110
    Ten si ale při svém zákroku zřejmě lehce ublížil a drží se za stehno. Snaží se to rozběhat.

109
    Z levé strany útočil domácí Mudryk, na hranici šestnáctky jej ale čistým skluzem zastavil Maripán.

Aleš Pur

Branky: 74. Marlos (Patrick), 114. Aguilar (vla.) – 18. Ben Yedder, 39. Ben Yedder (Silva)

Karty:   40. Dodô (SAC), 54. Tetê (SAC), 70. Marlon (SAC), 80. Solomon (SAC), 105+1. Kryvcov (SAC), 113. Fernando (SAC), 118. De Zerbi - trenér (SAC) – 14. Volland (ASM), 72. Golovin (ASM), 81. Fofana (ASM), 107. Badiashile (ASM)

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Marlon, Vitão (101. Kryvcov), Matvijenko (46. Ismaily) – Antonio (86. Stepaněnko) – Tetê (66. Marlos), Maycon, Patrick, Solomon (82. Mudryk) – Traoré (101. Fernando).
    Náhradníci: Ševčenko – Kryvcov, Stěpaněnko, Dentinho, Marlos, Bondarenko, Mudryk, Sudakov, Konoplija, Ismaily, Kornilenko, Fernando.

AS Monaco: Nübel – Sidibé (98. Aguilar), Maripán, Badiashile, Henrique (117. Jakobs) – Tchouaméni (117. Disasi), Fofana – Martins (70. Lucas), Volland, Golovin (76. Diop) – Ben Yedder (C) (76. Isidor).
    Náhradníci: Majecki, Lienard – Fàbregas, Disasi, Boadu, Lucas, Jakobs, Aguilar, Matsima, Matazo, Diop, Isidor.

Rozhodčí: Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Nunn (ENG)

Diváci: 26 697