Slavia – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:3 (2:3 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 2:1 (2:0 po s.n.)
Pardubice – Liberec 5:3 (kon.) | Havířov – Nitra 6:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 3:1 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Motor ČB – Kladno 3:2 (po pr.) | Frýdek-M. – Vsetín 2:3 (kon.)
Žďár n/S – Tábor 6:5 (kon.) | Kobra – Klatovy 0:0 (zruš.) | Velké Meziříčí B – Kometa Brno B 0:0 (zruš.)
Kobra – Příbram 3:2 (kon.) | Jablonec n/N – Řisuty 4:3 (po pr.) | Znojmo – Jihlava 4:5 (po pr.)
Sokolov – Litoměřice 5:6 (kon.) | Salzburg II – Benátky n/J 4:5 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:1 (kon.)
Děčín – Chomutov 3:2 (kon.) | Martin – Vlci Žilina 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Dvůr Králové n. L. 6:5 (po pr.)
Mostečtí Lvi – Bílina 10:1 (kon.) | Přerov – Zlín 2:1 (kon.)
HC Frýdek-Místek
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 19.08.2021, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Frýdek-Místek: Foltán (Šimonů) – Zbořil, Krenželok, Adámek J., Malík, Kareš, Marcinko – Szturc, Bartoš, Šedivý – Zabloudil, Matiaško, Macháček – Blaško, Čmiel, Klimša – Geidl.

VHK ROBE Vsetín: Gába (Sachr) – Ondračka, Říha, Jenáček Š., Smetana, Vosátko, Hryciow – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Klímek – Vítek, Březina, Hořanský – Apolenář, Majdan..

00:01

00:11
    Jako první se k puku dostali domácí. Hosté jim ale nedovolují přejít přes střední pásmo.

00:39
    Valaši získali puk na pravém křídle útočné třetiny, čehož okamžitě využili ke střele. Foltán zasahuje proti pokusu z vrcholu pravého kruhu a hra je přerušena.

01:13
    Hra se zatím nedostala do žádného velkého tempa. Jenáček s rozvahou rozehrává zpoza vlastní branky.

01:48
    Útočná akce Frýdku-Místku skončila nepřesnou střelou Szturce. Po následném vyhození přišel nedovolený zákrok vysokou holí, za který odchází na trestnou lavici domácí Klimša.

02:01
    Domácí okamžitě vyhazují. V situaci dva na dva zakončil po přechodu útočné modré čáry Macháček. Gába kotouč vytěsnil mimo branku.

02:43
    Valaši jsou zpět v útočném pásmu a kombinují.

02:58
    Říhova střela z větší vzdálenosti se zastavila na jednom z bránících hráčů. I přes snahu Valachů udržet pásmo se puk dostává na druhou stranu kluziště.

03:40
    Hráči Frýdku-Místku se opět osvobozují.

03:48

03:51
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vyloučený Klimša už byl zpět na ledě, když z levého křídla zamířil na vzdálenější tyč DAVID BŘEZINA, který z ne příliš výhodné pozice zakončil přesně. Valaši sice přesilovku nevyužili, ale těsně po jejím konci se dostávají do vedení. Asistence: Radim Kucharczyk, Daniel Klímek.

04:53
    Vsetínští se drží u kotouče. V individuální akci zkusil své štěstí Vlach, ale proti domácímu obránci neuspěl.

05:57
    Hosté zavezli puk ke své brance, kde v klidu rozehráli. Na konci útočného výpadu stál opět Vlach, jenž zakončil z levého kruhu. Jeho střelu ukryl Foltán mezi levou ruku a tělo.

06:13
    Domácí gólman se nyní musel mít na pozoru. Hosté hned třikrát zakončili hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu. Pokusy Smetany a Apolenáře Foltán pokryl, proti střele Březiny zasahovat nemusel.

06:58
    Po delší době se v útočném pásmu usadili také hráči Frýdku-Místku. Střela Kareše od modré čáry mířila příliš vysoko.

08:03
    Zakončení domácího Matiaška z ostrého úhlu zprvu nebezpečně nevypadalo. Gába měl však s jeho pokrytím problém.

08:28
    Na druhé straně se nenechal zahanbit Foltán, jenž ve své výstroji ukryl pokus obránce Smetany od modré čáry.

09:05
    Smetana se ke kotouči dostal tentokrát v mezikruží, odkud vypálil bez přípravy. Jeho střela se zastavila o prvního bránícího hráče Frýdku-Místku.

09:48
    Hraje se u Gábovy branky. Oba celky bojují o kotouč u mantinelu.

10:21
    Klímek podržel kotouč na levém kruhu útočného pásma, kde čekal na najíždějícího Ondračku. Hostující obránce ale přihrávku nezpracoval úplně ideálně a vhodnou střeleckou příležitost prováhal. Zkusil zakončit alespoň zpoza branky, ale místo ve Foltánově bráně nenašel.

11:24
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Smetana – 2 min., podrážení).

11:45
    Finální střela ve frýdecko-místecké přesilovce padla na obránce Zbořila. Pokus zblokovala jedna z hostujících hokejek a kotouč končí v ochranné síti.

12:30
    Gába si poradil se střelami Šedivého a Szturce. Valaši vyhazují.

12:40
    Zmatek v Gábově brankovišti končí přerušením hry. Domácí pětice se nacpala ke vsetínské brance, ale gólman hostů měl puk pod kontrolou u svých betonů.

12:52
    Domácím se kombinace v přesilovce daří, chybí jí jen přesná gólová tečka. Krenželok vystřelil přes bránícího hráče a Gába zasahuje lapačkou.

13:24

13:40
    Valaši jsou v plném počtu a ihned se ujímají kotouče.

14:03
    Ani jeden ze soupeřů se nemohl dostat přes střední pásmo. Nakonec se to povedlo Říhovi a Valaši se teď snaží kotouč uhájit i v soubojích u mantinelu za Foltánovou brankou.

14:33
    Zakázané uvolnění stěhuje hru na levý kruh před frýdecko-místeckého gólmana.

14:46
    Napodruhé už hosté vyhodili kotouč lépe a vydávají se střídat. Do rozehrávky se zapojuje také hostující gólman Gába.

15:41
    Nyní hru symbolizují nepřesné přihrávky a souboje o kotouče. Brankáři moc práce nemají.

16:22
    Ondračka s Říhou se snaží uklidnit hru ve vlastním pásmu, okamžitě k nim však přijeli napadající hráči domácího celku.

16:54
    Zeman zavezl puk do útočného pásma, kde objel branku a nahrál do jízdy najíždějícímu Vlachovi. Ten střelou z první netrefil přesně.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marcinko – 2 min., vysoká hůl).

17:04
    Valaši zazmatkovali na buly a kotouč končí u domácího útočníka Šedivého, který vyhazuje.

17:43
    Frýdek-Místek drží puk daleko od své branky.

17:57
    Valaši se probojovali dopředu a Říha z ostrého úhlu nahodil kotouč na branku. K Foltánovi se okamžitě sjeli Berger s Hryciowem, ale ani jeden nedokázal puk zasáhnout.

18:04
    Hosté otestovali Foltánovu pozornost ihned po vhazování. Domácí brankář byl připraven a ukrývá kotouč pod lapačkou.

18:19
    Valaši museli pro kotouč opět až do vlastního pásma.

18:59

19:15
    Vsetínští si svou aktivitu z přesilové hry ponechali i po jejím skončení a rozehranou kombinaci dokončili. Z levého kruhu zakončil Jenáček. Trefil u bližší tyče připraveného brankáře.

19:25
    Hostující obraně unikl Šedivý, jenž se tak dostal do brejku. Ani jeden ze vsetínských obránců ho už nedokázal zastavit. Gólman Gába si však se zakončením mezi betony poradil a vyrovnání v poslední minutě první třetiny nepřipustil.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka přípravného utkání mezi Frýdkem-Místkem a Vsetínem přinesla šance spíš na straně hostů. Ti se také dokázali prosadit, když se ve čtvrté minutě vrátil na led vyloučený Klimša a David Březina ještě dokončil rozehranou kombinaci přesnou střelou z levého kruhu. Největší šance domácích přišly také v přesilové hře, se všemi pokusy si však v tomto případě poradil gólman Gába. Valaši tak po první třetině vedou o jednu branku.

20:01

20:12
    Druhá třetina začala útočným výpadem Valachů. Po vyhraném vhazování zamířil dopředu Vlach s Bergrem. První jmenovaný nahodil kotouč na branku z pravého křídla, Berger se snažil puk ještě tečovat, ale Foltán jej měl již pod kontrolou.

20:30
    Ofenzivní tažení zahájili také domácí. Szturcova rána z prostoru mezi kruhy zasáhla připraveného hostujícího gólmana.

21:16
    Valaši si zahrají další přesilovku. Dvouminutový trest za podrážení si odpyká Kareš.

21:31
    Hosté v přesilové hře navyšují své vedení. Z vrcholu levého kruhu se do vzdálenějšího horního rohu trefil DANIEL KLÍMEK. Asistence: Šimon Jenáček, Roman Půček.

21:49
    Domácí se po druhé inkasované brance nahrnuli do útočného pásma. Gába zatím zasahovat nemusel.

22:13
    Kucharczyk zakončil z mezikruží bekhendem. Střela mu ale nesedla a Foltán s ní neměl žádné problémy.

22:47
    Domácí brankář znovu v akci. Proti Březinovi vytáhl svou vyrážečku a kotouč končí v ochranné síti za brankou.

22:56
    Nyní se Foltán za letícím pukem jen ohlédl. Pokus Bergera proletěl kolem pravého horního rohu.

23:35
    V útočném pásmu se usadili také domácí. Geidlovu střelu od modré tečoval před brankovištěm Čmiel. Kotouč se zastavil u Gábův pravý beton.

24:18
    Hráči Frýdku-Místku předvedli po vhazování před vsetínskou brankou souhru na jeden dotyk. Posledním u kotouče byl Macháček, jehož střela bez přípravy se zastavila o spoluhráče před ním.

25:26
    A spoluhráč zastavil také pokus vsetínského obránce Jenáčka. Kotouč po střele od modré čáry skončil v mezikruží na bruslích Půčka.

26:13
    Majdanovu střelu z větší vzdálenosti tečoval Zbořil do bezpečí. Domácí okamžitě přesměrovali hru na druhou stranu, kde si Gába připisuje další úspěšný zákrok.

26:48
    Valaši vybojovali puk ve vlastním pásmu, odkud se jednoduše dostali před Foltána. Vlach objel branku a vybídl k zakončení Zemana. Ten si ještě vylepšil svou střeleckou pozici a pokusil se vytáhnout gólmana z branky. Foltán se ale nenechal nachytat a Zemanovo zakončení pokryl.

27:49
    Se střelami se na obou stranách roztrhl pytel. Nejprve to zkusil sám po pravém křídle Matiaško, na druhé straně zakončil z mezikruží Hořanský.

28:54
    Čmiel vybojoval útočné pásmo, vsetínskou branku ohrozil Zbořil. Gába měl velké štěstí při zakončení dalšího z domácích hráčů zpoza branky.

29:17
    Ve vsetínském přečíslení dva na jednoho se Klímek chystal ke střele. V klíčový okamžik mu kotouč vypíchl Zbořil.

29:42
    Domácí jsou zpět před Gábou. Po druhé inkasované brance jsou aktivnějším týmem.

30:38
    Valaši se dostali k puku ve středním pásmu. Berger po pravé straně pronikl před Foltána, ale jeho střelu zastavil obránce Adámek.

31:22
    Březina nahrával zpoza branky do mezikruží Vítkovi, ten v dobré pozici promáchl. Hosté se ještě chvíli drželi před Foltánem a přibližovali se k jeho brankovišti, nakonec se domácí z tlaku osvobozují.

31:50
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Blaško – 2 min., sekání).

32:08
    Vsacané vyhráli vhazování a ihned začali s kombinací. Zemanova střela končí na betonech Foltána.

32:25
    Také další pokus Zemana od mantinelu končí ve výstroji domácího brankáře.

32:57
    Domácí vyhazují.

33:21
    Valaši jsou zpět v útočném pásmu. Prudká střela z vrcholu levého kruhu končí u Foltána a hra je přerušena.

33:37
    Půčkovu střelu tečoval směrem k brance jeden z domácích obránců. Kotouč se zastavil v brankovišti, kde si jej našel RADIM KUCHARCZYK a procedil ho mezi brankářovy betony. Asistence: Roman Půček, Šimon Jenáček.

34:00
    Domácí bylo blízko prvního gólu v dnešním utkání. Kotouč zůstal ležet nehlídaný vedle levého betonu brankáře Gáby. Hostující gólman si jej však všiml dřív než dojíždějící hráči.

34:48
    Pokus Krenželoka z vrcholu levého kruhu mířil do horních pater vsetínské branky. I s touto střelou si hostující brankář poradil.

35:29
    Vysoké nahození, které letělo nad branku, má Foltán ve své lapačce.

35:35
    Vítek po vhazování před Foltánem udržel útočné pásmo. Domácím hráčům se však daří přerušovat vsetínskou kombinaci, a tak se hráči ve žluto-zeleném nedostávají do zakončení.

36:34
    Půček prokličkoval mezi bránícími hráči Frýdku-Místku, bekhendový pokus zastavil Foltán betonem.

37:02
    Krátká přihrávka Klímka směřovala na Půčka, tomu se přes domácí obránce tentokrát nepodařilo dostat.

37:29
    Do třetice se v útočné šanci ukázal Půček. Své tažení po levém křídle proti dvojici soupeřů zakončil střelou z ostrého úhlu. Foltán na jeho střelu dobře viděl a poradil si s ní.

38:22
    Od modré čáry vyslal pokus Říha. Foltán své betony však sklapl včas.

38:48
    Další střela vyšla z hokejky Jenáčka. Valaši v posledních minutách druhé třetiny převzali otěže zápasu a jsou daleko aktivnější.

39:39
    Po ohlášení poslední minuty druhé třetiny se snaží zaútočit domácí. Jejich cesta končí u mantinelu v útočném pásmu, kde jsou napadáni vsetínskými hráči.

40:00

Hned zkraje druhé třetiny se hostům naskytla příležitost přesilové hry, kterou po patnácti sekundách a přihrávkách Šimona Jenáčka a Romana Půčka využil Daniel Klímek. Druhá inkasovaná branka domácí celek nabudila. Frýdek-Místek nebyl daleko od snížení na rozdíl jediného gólu, Vsetínské ale v klíčových momentech podržel brankář. Jestli se dnes hostům něco daří, pak jsou to přesilové hry. Také vyloučení Blaška v 32. minutě totiž dokázali potrestat. Gól opět připravili Šimon Jenáček s Romanem Půčkem, úspěšným střelcem byl tentokrát Radim Kucharczyk.

40:01

40:20
    Foltán má práci hned v úvodu třetí dvacetiminutovky. Betonem zlikvidoval střelu Vlacha, který zakončil z přečíslení dva na jednoho.

41:17
    Při další útočné akci hostujícího celku zakročil Foltán ještě před finální střelou. Smetana od mantinelu přihrával najíždějícímu spoluhráči do mezikruží. Domácí brankář se po nahrávce natáhl a ukryl kotouč v lapačce.

41:57
    Ze situace dva na dva zakončil na vrcholu pravého kruhu Szturc. Pokus k bližší tyči vytěsnil Gába betonem.

42:33
    Szturc opět u kotouče. Tentokrát jeho přihrávka do mezikruží neprošla přes hlouček Vsetínských.

43:12
    Klímek obral soupeře o puk vedle Foltánovy branky a okamžitě předal kotouč Březinovi, který stál ve výhodné pozici před brankovištěm. Březinovo zakončení vytěsnil domácí brankář na Klímka, ale ani střelec druhého vsetínského gólu neuspěl. Neujala se ani střela Smetany z vrcholu levého kruhu.

44:34
    Na druhé straně se znovu ukázal domácí útočník Szturc. Tentokrát v brejku. Jeden z bránících hráčů Vsetína jej ale dostihl a střelu mu nedovolil.

45:47
    V první polovině třetí třetiny se hra přelévá z jedné strany na druhou a k vidění je nespočet gólových příležitostí na obou stranách. Nyní se domácí rozhodli hru uklidnil a rozehrát zpoza vlastní branky. Vyhazují na zakázané uvolnění.

46:33
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Smetana – 2 min., držení).

46:42
    Valaši se osvobozují.

46:58
    Hráčům v černo-červené kombinaci se nedaří probojovat do útočného pásma.

47:34
    Přesilovková kombinace domácího celku skončila v mezikruží u Szturce, kterého o puk obral Ondračka. Vsetín vyhazuje.

47:52
    Přechod domácích do útočné třetiny zastavuje offside.

48:06
    Na druhý pokus už to rysům vyšlo a mohou začít s další kombinací.

48:23
    Ve středním pásmu se strhla potyčka mezi domácím Macháčkem a hostujícím Jenáčkem. Oba míří do šaten. Počkáme na rozdělení trestů.

48:23
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jenáček Š. – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Macháček – 2 min. + 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Macháček – osobní trest do konce utkání, hrubost).

48:33
    Hosté jsou v plném počtu. Následuje přesilová hra Valašského hokejového klubu.

49:50
    Vsetínští jsou v přesilovce aktivní, míří hlavně do horní části branky. Brankář Foltán je pozorný a všechny tyto pokusí dobře hlídá.

50:23
    Domácí v plném počtu. Aktivita Valachů další branku v početní výhodě nepřinesla.

51:01
    Hraje se v útočném pásmu Vsetína. Ani jeden celek však nemá puk pod kontrolou a k vidění jsou jen souboje u mantinelu.

51:45
    Přesnou křižnou přihrávku poslal Hořanský na Vítka. Druhý jmenovaný pálil z první, jeho pokus proletěl kolem pravé tyče.

52:00
    Po další, tentokrát menší, potyčce dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění hostující obránce Hryciow.

52:04
    Vsacané okamžitě vyhazují až za Foltánovu branku.

52:42
    Zbořilova střela míří mimo.

52:56
    Šedivého zakončení od pravé tyče vytěsnil Gába levým ramenem.

53:05
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí se v přesilové hře dočkali první branky v dnešním zápase. Střelu Romana Szturce z mezikruží vykryl Gába betonem. Kotouč zůstal v brankovišti, kde se příhodně odrazil k DAVIDU KLIMŠOVI, jenž jej zametl k odkryté levé tyči. Asistence: Roman Szturc, David Bartoš.

53:32
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vosátko – 2 min., nedovolené bránění).

54:25
    Frýdek-Místek má šanci přidat kontaktní gól. Po pasáží, kterou domácí strávili v útoku, se však oslabeným Valachům daří vyhazovat.

55:17
    Domácí mají puk na svých hokejkách, ale nedaří se jim přejít přes útočnou modrou čáru.

55:32

55:33
    Sekundu po návratu vyloučeného vsetínského hráče na led přidávají domácí druhou branku. Na rozdíl jediného gólu snížila dvojice Matouš Čmiel a DANIEL KRENŽELOK, která si vyměnila puk těsně před brankovištěm a druhý jmenovaný zakončil po ledě za přemisťujícího brankáře. Necelých pět minut před koncem druhé třetiny je náskok Valachů už pouze jednobrankový. Asistence: Matouš Čmiel, Ján Blaško.

56:55
    Mohlo být vyrovnáno! Proti zakončení Krenželoka zasahoval Gába lapačkou. Puk se o jeho výstroj nejprve pouze otřel, až poté jej dokázal hostující brankář ukrýt.

58:31
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Foltán zůstává na střídačce.

58:39
    Hosté vyhazují podél mantinelu. Zakázané uvolnění se nepíská.

58:55
    Valaši zamířili ze středního pásma na odkrytou branku. S pokusem si poradil obránce Zbořil, který ve vlastním pásmu uklidňuje situaci.

59:16
    Zmatek ve vsetínském brankovišti vyřešil Gába. Hosté si berou oddechový čas.

59:25
    Szturcovu přihrávku do mezikruží vystihl jeden z hostujících, který našel zcela volného Bergera na levém křídle. Jeho pokus směrem k prázdné bráně nebyl přesný.

Třetí třetina zprvu přinesla hokej nahoru dolů s množstvím střeleckým příležitostí na obou stranách. Poslední dvacetiminutovka nabídla také potyčku Macháčka s Jenáčkem a drama v závěru. V přesilovce v 54. minutě vstřelil první branku Frýdku-Místku David Klimša, jenž měl před sebou odkrytou levou tyč. A jestli v prvních dvou třetinách úřadovali v početních výhodách Valaši, stejný výkon tentokrát předvedli hráči Frýdku-Místku. Kontaktní branka Daniela Krenželoka padla sekundu po návratu vyloučeného vsetínského obránce na led. Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno, to už však hosté nepřipustili a v přípravě si tak připisují vítězství 3:2.
    Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek večera. (20:18:09)

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 54. Klimša (Szturc, Bartoš), 56. Krenželok (Čmiel, Blaško) – 4. Březina (Kucharczyk, Klímek), 22. Klímek (Jenáček Š., Půček), 34. Kucharczyk (Půček, Jenáček Š.)