Kanada – Finsko 5:3 (kon.) | Švýcarsko – USA 0:3 (kon.) | Německo – Maďarsko 3:0 (kon.)
Kanada
5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
Finsko
Sobota 21.08.2021, 00:00Mistrovství světa žen • Skupina A

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený sobotní den. Na počtenou! (02:27:23)

Nejlepší hráčky utkání

Jamie Rattrayová (Kanada)
    Anni Keisalaová (Finsko)

Kanada sice první třetinu dnešního zápasu prospala, ale poté už byla dominantním týmem. Finkám nestačil ani náskok 2:0, který po dvaceti minutách měly. Po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 2:2 a ve třetině třetí skórovaly domácí hokejistky dokonce třikrát. Kanada tedy vyhrála 5:3.

59:17 Brianne JENNEROVÁ - 5:3

59:17
    Kanada právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Kanada si v prvním vystoupení na turnaji připíše všechny body. BRIANNE JENNEROVÁ dopravila kotouč do opuštěné klece, takže domácí s největší pravděpodobností vyhrají 5:3. Asistence: Sarah Nurseová.

59:01
    Brána hostujících hráček je opět prázdná. Finsko se pokouší založit akci z hloubi pole.

58:18
    Evropanky se teď nedokázaly dostat do útočného pásma. Navíc se bude vhazovat před jejich bránou, neboť Keisalaová znovu zasahovala.

57:39
    Keisalaová se už do branky vrátila a ihned musela prokázat výborný reflex. Se střelou Jennerové si poradila.

57:00
    Kanada hraje v plném počtu. Finky stále pobývají v útočném pásmu a na ledě tedy nechávají šestou hráčku.

56:31
    Navíc to zkouší i v šesti. Uvidíme, jestli jim powerplay vyjde.

56:04
    Finky potvrzují, že mají přesilovky skvěle sehrané. Znovu jsou v početní výhodě pořádně nebezpečné.

55:26
    Hiirikoskiová se objevila ve výborné pozici na vrcholu kruhu. Zamířila však až příliš vysoko.

55:00
    Vyloučení v týmu Kanada (Jocelyne Larocqueová – 2 min., podrážení).

54:19
    Do konce řádné hrací doby zbývá necelých šest minut. Kanadské hráčky mají situaci opticky pod kontrolou, ale to jsme mohli vidět i těsně před vyrovnáním na 3:3.

53:34
    Finky ale v těchto minutách ani nemohou útočit, neboť je Kanada k puku skoro nepouští. Nic na tom nezměnila ani Karvinenová.

53:00
    Keisalaová musela dvakrát po sobě do zákroku. Stále platí, že v dnešním utkání si počíná naprosto fantasticky.

52:16
    Kanada podržela kotouč v rohu kluziště v útočném pásmu a pošetřila několik cenných sekund, které se jí hlavně v závěru mohou hodit.

51:31
    Kanada stačila rychle prostřídat. Poulinová si udělala prostor k zakončení, ale zadní tyč zhruba o dvacet centimetrů minula.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 35. Rattrayová (Spoonerová), 36. Poulinová (Thompsonová, Ambroseová), 43. Ambroseová (Jennerová, Thompsonová), 48. Fillierová (Spoonerová, Daoustová), 60. Jennerová (Nurseová) – 3. Laitinenová (Sundelinová), 7. Tuominenová (Hiirikoskiová), 48. Holopainenová (Lindstedtová)

Kanada: Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová, Fastová, Thompsonová, Ambroseová, Sheltonová, Bourbonnaisová, Bellová – Bachová, Poulinová (C), Jennerová (A) – Daoustová, Fillierová, Spoonerová – Johnstonová, Turnbullová (A), Clarková – Maltaisová, Nurseová, Saulnierová – Rattrayová
    Finsko: Keisalaová (Raisanenová) – Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Laitinenová, Tuominenová, Viitasuová, Lindstedtová, Karppinenová – Karvinenová (A), Tapaniová, Nieminenová (A) – Vainikkaová, Tulusová, Liikalaová – Holopainenová, Niskanenová, Hakalaová – Sundelinová, Vanhanenová, Nilssonová – Nylundová

Rozhodčí: Ermaková (RUS), Rapinová (USA) – Mochová (RUS), Strongová (USA)