Rusko – Švýcarsko 2:3 (po pr.) | USA – Japonsko 10:2 (kon.)
Rusko
2:3 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
Švýcarsko
Sobota 28.08.2021, 18:00 • WinSport Arena, Kanada • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:37:17)

Semifinálovým soupeřem Švýcarska bude lepší z dvojice USA a Japonsko. Vzájemný souboj těchto dvou národů začne chvíli po konci tohoto klání, přesněji ve 21:30.

Parádní obrat! Tak by se dalo shrnout počínání Švýcarek ve čtvrtfinálovém utkání s výběrem stejně starých Rusek. Ty se sice v první třetině dostaly do vedení 2:0, v závěru třetího dějství ale helvétský kříž vyrovnal. Nakonec v prodloužení odšpuntovala švýcarskou semifinálovou radost Laura Zimmermannová, která využila přečíslení 2 na 1.

64:50
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    A máme hotovo! Jestli Švýcarky při vyrovnání jásaly, tak nyní bourají halu! LAURA ZIMMERMANNOVÁ ujela do přečíslení dvou na jednoho se Sinjou Leemannovou a přesnou střelou svůj tým poslala do medailových bojů! Asistence: Sinja Leemannová.

62:32
    Stänzová nejprve trefila beton ruské gólmanky, následně ale netrefila v obrovské příležitosti z těsné blízkosti branky! Mohlo být hotovo!

60:44
    Švýcarky málem ujely do přečíslení dvou na jednoho, v poslední chvíli ale zasáhla ruská obránkyně a jejich šanci zhatila.

60:01

Závěrečná perioda se hráčkám helvétského kříže podařila naprosto parádně! Během necelých deseti minut totiž smazaly dvoubrankové vedení favorizovaného Ruska. Nyní se tedy vše připravuje na desetiminutové prodloužení!

60:00

59:57
    A je to tak! O medailích rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

59:03
    Zdá se, že se Švýcarky dočkají ještě před chvílí vytouženého prodloužení.

57:47
    Švýcarská střídačka šílí! Její hráčky svým důrazem uhájily puk, jehož se chopila na modré PHOEBE STÄNZOVÁ a vyrovnala nechytatelným laserem k tyčce! Bleskově využitá přesilovka. Asistence: Lara Christenová.

57:26
    A máme tu velikou šanci Švýcarek k vyrovnání! Nedovoleně si počínala Faljachová (RUS), uvidíme další přesilovou hru.

56:30
    Aktuálně je zápas hodně o silových soubojích u mantinelu, na obou týmech je vidět dopad důležitosti závěru utkání.

55:15
    Běží poslední pětiminutovka základní hrací doby. Puk má na holích Švýcarsko, Rusko však ze všech sil brání prostor mezi třemi tyčemi Merkuševové.

54:08
    Rusky se dostaly do situace tří proti dvěma, místo pokusu o zužitkování ale odevzdaly a odjely střídat.

53:04
    Švýcarky dusí sbornou v jejím obranném pásmu. Ruská strážkyně svatyně ale zatím odolává. Chuť vyrovnat z výběru helvétského kříže ale přímo vyzařuje!

52:16
    Vyloučení v týmu Rusko (Gončarenková – 2 min., hrubost).

49:30
    A Švýcarky se přece jen dočkaly! Ruediová ujela směrem na ruskou svatyni, nic neukvapila, počkala si na dojíždějící EVELINU RASELLIOVOU, a ta dostala puk mezi betony Merkuševové. Skóre 2:1 a Švýcarsko je na dostřel! Asistence: Dominique Ruediová, Noemi Ryhnerová.

48:30
    Leemannová (SUI) ujela po levé straně hřiště, její rána ale prostor nad pravým ramenem ruské gólmanky nezasáhla.

46:34
    A na druhé straně zřejmě největší šance Švýcarek v utkání! Kapitánka Stalderová ujela sama tváří v tvář brankářce Merkuševové, její prokletí ale ani tentokrát nebylo prolomeno, bekhendový blafák na ni nestačil a na světelné tabuli stále svítí "0" na kontě výběru helvétského kříže.

45:51
    Obrovská šance Pavlovové! Z těsné blízkosti nicméně jen orazítkovala výstroj švýcarské gólmanky.

44:53
    Početní výhody se nepovedly zcela podle představ zřejmě ani jednomu z obou celků, opticky lépe ale přece jen vypadala přesilovka Rusek. Těm ale takový průběh vyhovuje, nepotřebují se nikam zbytečně hnát.

42:53
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stalderová – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

42:10
    Sborná vyhazuje. Švýcarsko musí zakládat útok odznovu.

41:18
    Vyloučení v týmu Rusko (Rodnovová – 2 min., hákování).

41:03
    Ruediová nebyla gólu vůbec daleko! Dostala se ke střele z ideální pozice v mezikruží, Merkuševová ale zůstává stoprocentní.

40:36
    Švýcarky už nemají nač čekat, potřebují skórovat. Teď budou mít šanci ruskou svatyni ohrozit, vhazuje se pře Merkuševovou.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nám žádnou branku nenabídla. Do kabin se tak odchází za stejných podmínek jako po té úvodní. Rozdíl je jediný – Rusky nejsou od medailových bojů vzdáleny čtyřicet, ale pouze dvacet minut. Naopak Švýcarky mají na dramatizaci o polovinu méně času.

36:45
    Nyní už ano! Ránu z vrcholu kruhu ale vyrazila, načež se podařilo jejím spoluhráčkám vyhodit. Při následném pokusu o založení útoku se sborná provinila postavením mimo hru.

35:44
    Rusky kombinují, nic obzvlášť nebezpečného však zatím Mauerová neřešila.

34:55
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Hauserová – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

34:11
    Mauerová dělovku od modré podrží, vhazovat se tak bude znovu v její těsné blízkosti.

33:20
    Zakázané uvolnění Švýcarek.

32:48
    Kapitánka Stalderová (SUI) to zkusila bekhendem, rána ale neměla zdaleka potřebnou razanci.

31:50
    Rusky jsou kompletní, Švýcarsko svou příležitost nevyužilo.

30:34
    Pirogovová se Sosinovou se ve vlastním oslabení dostaly do situace 2 na 1! Obrovská příležitost ale byla zastavena brankářkou Mauerovou, která si dnes připisuje už několikátý luxusní zákrok!

30:04
    Hráčky v bílých dresech se hned na začátek přesilovky samy vyhání.

29:50
    Vyloučení v týmu Rusko (Batalovová – 2 min., vysoká hůl).

29:20
    Skvělá individuální práce Rusek! Největší šanci měla nakonec Kadirová, její dorážka však v brance nekončí.

26:56
    Zakázané uvolnění Ruska.

26:05
    Kadirová se snažila, o kousek ale pásmo nakonec neudržela a její spoluhráčky tak musely zónu před Mauerovou vyklidit.

25:05
    Stänzová znovu v šanci! Tentokrát dostala nahráno do ideální pozice před ruskou strážkyni svatyně, ale nepropálila ji.

24:05
    Smolný moment! Jedna ze Švýcarek omylem zblokovala střelu vlastní spoluhráčky.

22:57
    Rusky se dostaly k puku a snaží se hru uklidnit. Už ale znovu rozjíždějí své akce.

21:53
    RUS 9:5 SUI

20:25
    Veliká šance Stänzové! Švýcarská gólmanka se dostala k nebezpečné dorážce před Merkuševovou, kterou sice svým pohybem roztočila, ale puk za ní nedostala.

20:01

První třetina je za námi a lepším týmem byla rozhodně ruská sborná. Ta si vypracovala dvoubrankové vedení, a prozatím tak potvrdila roli favorita. Uvidíme, zda-li se Švýcarkám se zápasem ve zbývajících 40 minutách něco podaří udělat.

20:00

19:26
    Švývarky jsou kompletní a přečkaly tak i druhou početní nevýhodu.

18:50
    Kadirová měla právě na holi třetí gól! Krásný křižný pas z pravého kruhu ale neproměnila. Pozice to byla ideální!

17:55
    Skvělé čtení hry švýcarské hráčky vyhání sbornou z pásma!

17:26
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Leemannová – 2 min., naražení zezadu).

16:42
    Švýcarsko v plném počtu.

16:36
    Další rána končí v náruči švýcarské gólmanky, bude se vhazovat po její pravici.

15:31
    Maurerová vyrazila dvě dělovky při přesilové hře. Nato se Švýcarkám podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

14:42
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Vallariová – 2 min., podrážení).

12:11
    Rusky tlačí švýcarskou obranu! Maurerová musela vytasit dva dobré zákroky po nepříjemném závaru.

11:15
    Dosavadní střely na branku:
    RUS 4:4 SUI

10:36
    Švýcarky se snaží s pro ně špatně se vyvíjejícím mačem něco udělat, jejich snahy ovšem kvalitní ruská obrana úspěšně eliminuje.
    08:32 MARKOVOVÁ - 2:0

08:32
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A je to druhá branka! Už byla signalizovaná výhoda Rusek po faulu na Koržakovovou, pak se ale k puku dostala ILONA MARKOVOVÁ, obkroužila branku a z kruhu zvýšila na 2:0! Vyhání tak z branky Brändliovou, tu nahradí ve švýcarské brance Saskia Maurerová. Asistence: Veronika Koržakovová, Yelizavetha Rodnovová.

07:30
    Rudá mašina kombinovala v obranném pásmu Švýcarska, jejich souhra ale nebyla přesná a na puk se dostaly hráčky v bílých dresech.

06:44
    Sborná je kompletní.

06:19
    Merkuševová teď ale přece jen likvidovala lapačkou nebezpečnou střelu z levého kruhu!

05:42
    Rusky vyhazují. Helvétský kříž se má problémy dostat do výraznější šance.

04:44
    Vyloučení v týmu Rusko (Savoninová – 2 min., hrubost).

03:38
    Sbornou vstřelená branka povzbudila a své sokyně aktuálně tlačí.
    01:18 RODNOVOVÁ - 1:0

01:18
    A Rusky jako velký favorit utkání jdou do vedení! Po střele Ganejevové od modré se z dorážky prosazuje YELIZAVETHA RODNOVOVÁ. Asistence: Liana Ganejevová, Fanuza Kadirová.

00:59
    Úvodní minutu máme téměř za sebou, hráčky se rozehrávají. Po zakázaném uvolnění Ruska se vhazuje po pravici Merkuševové.

00:01
    Zápas právě odstartoval, na puku začínají Rusky.

00:01

Po ledové ploše se již prohánějí reprezentantky obou zemí. Za malý moment čtvrtfinále odstartuje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Pacák

Branky a nahrávky: 2. Rodnovová (Ganejevová, Kadirová), 9. Markovová (Koržakovová, Rodnovová) – 50. Raselliová (Ruediová, Ryhnerová), 58. Stänzová (Christenová), 65. Zimmermannová (Leemannová)

Rusko: Merkuševová (Morozovová) – Pirogovová (A), Šibanovová (A), Provorovová, Savoninová, Gončarenková, Ganejevová, Batalovová – Pavlovová, Sosinová (C), Vafinová – Kadirová, Dobrodějevová, Bratiševová – Markovová, Koržakovová, Rodnovová – Lifatovová, Kulišovová, Faljachovová – Šaškinová
    Švýcarsko: Brändliová (9. Maurerová) – Christenová, Leemannová, Hauserová, Vallariová, Sigristová, Wetliová, Forsterová, Hofstetterová – Stalderová (C), Martiová, Stänzová – Raselliová (A), Ryhnerová, Ruediová –Ruediová, Zimmermannová, Lutzová – Quennecová (A), Ingoldová, Freyová, Enzlerová.