Hranice – Jičín 23:30 (kon.) | SHC Maloměřice – Lovosice 27:37 (kon.) | Nové Veselí – Kopřivnice 33:30 (kon.)
Karviná – Dukla 31:20 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
33:30 (15:12)
KH ISMM Kopřivnice
Sobota 11.09.2021, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 2. kolo

Dnešní utkání sledovalo 360 diváků. (18:52:07)

Z mé strany je to tak dnes vše. Bylo mi ctí vás dnešním utkáním provázet, mějte krásný víkend a někdy příště se na vás ve Veselí budu těšit na počtenou!

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 33:30 (15:12)
    Nejvíce branek: Burnazović 6/2, Bartůněk 5, J. Flajsar 4/2 – Grizelj 7/1, Čadra 5, Petřík 5/3. Rozhodčí: Letev, Králíček. Sedmimetrové hody: 6/4 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 360.

Peter Kostka (Sokol Nové Veselí): Jsme šťastní, že jsme to zvládli v úvodu sezóny. Kopřivnice se postupně zlepšuje, hrála velmi dobře v přípravě a v momentě, kdy si sedne, tak bude těžký tým pro všechny. Fungoval nám útok v druhém zápase po sobě, ale dostat 30 branek je moc, tam musíme hodně věcí zlepšit. Těšíme se ve středu na Duklu, dnes si to užijeme a zítra jdeme zase pracovat. Také jsme rádi za takovou atmosféru, která tady dnes panovala, bylo to něco neskutečného a lidem musíme poděkovat.

Lubomír Veřmiřovský (KH ISMM Kopřivnice): Chtěl bych pogratuloval domácím k vítězství. Bojovali více a chtěli více ty dva body urvat, což bylo klíčové. Pokud se nebudeme rvát srdcem, tak nebudeme mít body, které potřebujeme. Na 33 inkasovaných branek se vyhrát nedá, nejsem spokojen s obrannou fází, tam máme hodně mezer. Diváci nám dlouho chyběli, hraje se úplně jinak před narvanou halou a jsme rádi, že přišli v takovém počtu.

Během chvíle přinesu ještě přepis z tiskové konference obou trenérů, která se uskuteční za chvilku!

Ve Veselí je dobojováno a naplněná hala slaví úvodní výhru Veselí na domácí palubovce! Byl to skvělý zápas po celých 60 minut, kterému nechybělo vůbec nic. Sokolu sedl vstup do druhé půle, nepustil Kopřivnici ke srovnání, i když často osciloval na hraně těsného výsledku.

Ve 48. minutě to už bylo o pět branek, Kopřivnice ale nic nevzdávala, vysunula osobní obranu na jednoho hráče a do útoku chodila v herní situaci 7 na 6. Domácí to ale zvládli ubojovat, ustát klíčové momenty a výhra nad Kopřivnicí se do tabulky bude počítat. Nutno ocenit i parádní kulisu ze strany hostujících fanoušků, kteří notně přispěli k úrovni tohoto zápasu.

Konec zápasu. (33:30)

60
    Domácí dohrávají zápas do postavené obrany a během chvíle začnou slavit druhou výhru v letošním ročníku! (33:30)

60
    Do konce zbývá zhruba půl minuta, trenér Kostka bere oddechový čas a ve veselské hale se již slaví. (33:30)
    60
    Čadra přidává v závěru zápasu svoji pátou branku, celkově pak 30. na hostující straně. (33:30)
    60
    Dodica osobku využil k tomu, aby proběhl středem hřiště a skóroval, teď už je to opravdu jenom honba za brankami. (33:29)
    59
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík).
    (32:29)

59
    Závěr dohrají domácí v oslabení! Bartůněk za faul na Čadru dostal dvě minuty a Kopřivnice sedmimetrový hod. (32:28)

59
    Flajsar mohl zápas potvrdit sedmičkou, jenže i vzhledem k zákroku Žingora trefil jenom tyčku! (32:28)
    59
    Ten samý hráč sice snižuje, na drama už ale hosté nemají sílu a ani čas. (32:28)
    58
    Ani osobka ale hostům nepomohla. Bartůněk přešel kličkou přes Grizelje a úspěšně zakončil. (32:27)
    57
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Zdeněk Čadra). (31:27)
    57
    A je hotovo! Dodica po zisku míče trefil z půlky prázdnou kasu, tři minuty do konce vede Veselí už o pět branek! (31:26)
    56
    Burnazovič dal branku, ale v ten moment šlo o něco jiného! Dodica dostal pořádnou dardu mimo hru na žebra, ani jeden rozhodčí ale situaci neřešil a byla z toho strkanice, do které se zapojil i kouč Kostka.

Emoce se však alespoň částečně uklidnily oddechovým časem na straně Kopřivnice. (30:26)
    56
    Po neúspěšném přehozu Gřese to vypadalo, že Veselí bude mít míč. Rozhodčí ale byli jiného názoru, nechali hosty na míči a bleskově snížil Čadra! (29:26)
    55
    Rozborka obrany úspěšná, Parolly z křídla nezaváhal a vedení o čtyři branky je už pro Sokol dost nadějné! (29:25)

55
    Hosté navíc ztrácí míč v útoku a v momentě, kdy tenhle útok dotáhnou Veseláci do konce, tak bude pravděpodobně hotovo! (28:25)
    54
    Flajsar s velkým štěstím proměnil a Veselí se dostalo do pozice, ze které by to už mohlo do konce uhrát. (28:25)

54
    Navíc je z toho další sedmička pro Sokol a Petřík dostává za svůj faul dvě minuty! Tohle je pro Kopr velká rána! (27:25)

54
    Musálek mohl snížit na branku, v klíčové chvíli jej ale vychytal Martin Štohanzl a domácím tohle sedlo! (27:25)

53
    Sokol mohl jít zpět na tři proměněnou sedmičkou, ale Burnazovič neproměnil! Žingor si zalezl až na brankovou čáru a pokus lapil! (27:25)
    52
    Hosté zvládli situaci dohrát až na pravé křídlo, kde se nabídl Hanus. Štohanzla přehodil, je to o dvě branky a ještě není vůbec rozhodnuto! (27:25)

52
    Veselí v pasivní hře, Flajsar přehrál nalevo pro Burnazoviče, který možná šel do zakončení až moc na sílu a Žingor jeho střelecký pokus lapil! (27:24)
    51
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Gřes). (27:24)
    51
    Burnazovič se dostal k míči a vzal to na sebe. Mezi dvojblokem našel prostor a míč napasoval Žingorovi přímo pod břevno! (27:23)
    50
    Petřík zakončil nad Schamsovo rameno a je to o tři branky. Posledních 10 minut bude zkrátka velké drama! (26:23)

50
    Z druhého útoku v řadě vytáhli hosté sedmičku! Domácí střídají gólmana a dost možná to může být klíčový moment zápasu. (26:22)

49
    Melichar zakončoval dlouhý kříž těsně před obránci a střelu Žingor vytáhl mimo tři tyče! Hned navíc spěchá na střídačku a Kopřivnice hraje vabank! (26:22)
    48
    Petřík těžký moment ustál, míč pověsil pod víko a Kopřivnice vytahuje obranu, včetně osobní na Burnazoviče! (26:22)

48
    Bukovský přešel snadno přes Melichara a Dodica jej fauloval jenom za cenu sedmimetrového hodu! (26:21)
    48
    Grizelje z pravé spojky vylapal Martin Štohanzl a přes Melichara se míč v brejku dostal až na Bartůňka, který dává domácím zpět vedení o pět branek! Kopřivnice bere oddechový čas. (26:21)
    47
    Další dlouhá kombinace, při které si domácí hráči několikrát vyměnili posty. Melichar nešel ani do souboje, zvedl to na 11 metrech a uspěl. (25:21)
    46
    Čadra to zkusil odehrát z křídelní pozice, dnes hrál skoro na všech postech vyjma brankáře a pivota. Ale gól se mu povedlo vsítit. (24:21)
    46
    Kreativní hra v útoku ale domácím vynáší další branku! Gregorovič zůstal viset na brankovišti, Melichar si jej včas všiml a je z toho 24. gól domácích. (24:20)
    45
    Grizelj se ze hry lehce vytratil, divákům se připomněl až v 15. minutě druhé půle, kdy po rusáku došel až na šestku a skóroval. (23:20)
    45
    Burnazovič si nedělal problémy se zakončením ani tentokrát, Žingora překonal ihned po odpískání. (23:19)

45
    Flajsar viděl možnost proskočit mezi hráči, Bukovský s Musálkem jej vzali do kleští ve výskoku, za následek to má sedmičku pro Sokol! (22:19)

44
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl). (22:19)
    44
    K Britovi se ale míč nakonec dostal, hostující pivot se protlačil k brance a navíc vybojoval dvě minuty pro Štohanzla, který jej nezastavil. (22:19)

44
    Adamovič zatáhl hru do obrany Veselí, což mělo za následek snadné přerušení. Kopřivnice je již v pasivní hře a nemá moc času na zakončení. (22:18)

43
    Bartůněk zachyboval, přesáhl povolený limit tří kroků a Kopřivnice míří dopředu především pošetřit čas. (22:18)

43
    42 sekund 6 na 4 pro Veselí! Gřes dostává další dvojku a Kopřivnici se to začíná trochu sypat na hlavu. (22:18)
    43
    Jenže do konce utkání je ještě spousta času. Adamovič to tahá přes pravou stranu, což mu vyneslo rovnou třetí branku v utkání. (22:18)
    42
    Veselý téměř spojkový úhel v přesilovce vzal a Veselí vede znovu o pět branek. Pomalu se zdá, že směřuje za druhou výhrou. (22:17)

42
    35 sekund pro Veselí 6 na 4! Ježek nesmyslně fauloval zezadu v oslabení Halíčka, který byl navíc zády k brance, a je odeslán na lavičku. (21:17)

41
    Přihrávka na Gřese byla nepřesná, hostující hráč navíc zahrál nohou a Veselí jde v přesilové hře do útoku. Navíc došlo ke střídání v brance, za Schamse naskočil Martin Štohanzl. (21:17)
    40
    Burnazovič sedmičku zakončil přesně k tyči a domácí jsou zpět na čtyřech brankách plusu! (21:17)

40
    Musálek uhasil problém, který vytvořil jeho spoluhráč Gřes, jednoduše. Zakončujícího Flajsara nabral bokem, vidí za to dvě minuty a Veselí má sedmičku! (20:17)
    40
    Dodica s Gregorovičem až moc kombinovali na pravé spojce, Hanus poslal vpřed Hardta, jehož brejk byl gólový. Dvě rychlé branky v řadě nutí brát domácí lavičku oddechový čas! (20:17)
    39
    Gřes šel na střední spojce do výskoku a zakončoval přes dvojblok, který míč mírně tečoval. To stačilo k tomu, aby nakonec Schamsovi balon za brankovou čáru propadl! (20:16)
    38
    Flajsar sedmičku bezproblémově proměnil a Veselí jde poprvé v zápase na náskok pěti branek! (20:15)

37
    Bukovský se kličkou dostal na šestku a přetahem na zadní tyč netrefil ani kasu! Rychlý kontr zakončoval Krčál, zezadu mu ale Adamovič nasadil kravatu a je z toho sedmička, avšak bez vyloučení, což se domácím vůbec nelíbí! (19:15)
    36
    Ptáčník po jednoduchém kříži na středu vymetl z deseti metrů vingl a Veselí vstoupilo do druhé půle s velkým nasazením. (19:15)
    36
    Adamovič dostal míč v lajně do náběhu a z pravé spojky prostřelil Schamse mezi nohama. (18:15)

35
    Halíček ale za přispění Žingora trefil z pravého křídla jenom tyč a na tahu jsou tak hosté! (18:14)

34
    Ztráta míče od hostí na střední spojce, Veselí jde do postupného útoku a může navýšit vedení na pět branek. (18:14)
    34
    Pokrývání pivota Kopřivnici moc nejde. Burnazovič snadno Krčála na šestce našel, okolo sebe neměl veselský pivot skoro nikoho. Proto je to zpátky o čtyři branky. (18:14)

33
    Vlivem nepřesných přihrávek jsou domácí v pasivní hře a musí jít do zakončení. Na sebe to vzal Krčál, bylo to s faulem a domácí mají devítku. (17:14)
    32
    Do druhé půle se vstoupilo v šíleném ofenzivním tempu. Musálek z levého křídla snadno překonal Schamse a za necelé dvě minuty padly rovnou čtyři branky. (17:14)
    32
    Snadná sehrávka do pivota od Melichara, Krčál se otočil na fleku a prostřelil ze šestky hostujícího brankáře! (17:13)
    31
    Adamovič ale předvedl víceméně to stejné, což mělo za následek snížení na rozdíl, který byl v poločasové přestávce. (16:13)
    31
    Ptáčník dostal do náběhu z druhé vlny míč, se kterým šel na 10 metrech do vzduchu a propálil z první Žingora! (16:12)

31
    Začal druhý poločas. (15:12)

Druhý poločas začíná zhruba za 11 minut, mezitím probíhá tradiční tombola. S prázdnou do Kopřivnice určitě nepojedou fanoušci, jeden z nich totiž vyhrál balení nealko piva Birell. A to se počítá!

Tahle házená musí zaplněnou halu bavit! Od prvních minut se hraje hodně ofenzivně a kombinačně, navrch má v tomto směru Veselí, které má v útoku menší výpadky než soupeř. Po úvodní vyrovnané desetiminutovce se na konci 21. minuty dostal Sokol na čtyřbrankový náskok, který sice Kopr dokázal stáhnout na jedinou branku (10:11). Závěr první půle ale šel lépe domácím, kteří vedou o tři branky, poměrem 15:12.

Kopřivnici se nedaří spíše v útočné fázi, hodně útoků skončilo mimo nebo na Schamsovi, který chytá povedený zápas. Veselí skóruje hodně často přes křídla, kterému se vysunutou obranu 1-5 daří přečíslovat.

30
    První poločas skončil. (15:12)

30
    A protože se nepovedlo v poslední sekundě Čadrovi prostřelit z deseti metrů Schamse, zůstává poločasový stav 15:12! (15:12)
    30
    Halíček na startu poslední půlminuty dává Sokolu tři branky plus! Jednalo se o tradiční zakončení z křídla, Žingora prostřelil skrze bližší tyč. (15:12)

29
    Hosté po veselské ztrátě chtěli jít okamžitě do brejku, ale překvapil je Flajsar, který se vrátil a dlouhou přihrávku na Hanuse uzmul pro sebe! (14:12)
    29
    Čadra přešel na druhou stranu hřiště, i z levé strany ale prošel na šest metrů, Schamse překonal podél stojné nohy! (14:12)

28
    Levý křídelník Veselí se ale zranil, byl mu ošetřován kotník a na následující tři útoky bude Bartůněk ze hry. (14:11)
    28
    Souhru do pivota hosté ubránili, zakončení z křídla od Bartůňka už ne. Žingor sice rukou pokus ztlumil, nezabránil ale tomu, aby se dostal až do branky. (14:11)

27
    Bukovský přihrávkou z levé spojky pozdravil diváky na tribuně kdesi ve třetí řadě a domácí tak šli do rychlého útoku. Halíček už vypadal, že půjde do střely, nakonec to ale strhl do kličky a získal alespoň devítku. (13:11)

27
    Flajsar zakončoval z kroku přes obránce střelbou o zem, Žingor jeho pokus konečky prstů vytáhl a možnost jít zpátky na tři branky tak pro tento moment Sokol promarnil! (13:11)

26
    Čadra překvapil na pravé straně kličkou ze střeleckého úhlu, trefil ale jenom bližší tyč veselské branky! (13:11)
    25
    Na branku Kopru ale domácí rychle odpovídají! Halíček využil toho, že se hra bleskově přenesla na pravou stranu, kde nebyl dostoupen a měl volnou ruku. Pak už to nebylo moc složité. (13:11)
    25
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jaromír Petřík). (12:11)
    24
    Grizelj na střední spojce nezastavil Flajsara a došlo ke snadnému přečíslení, které vyřešil přehozem vyběhnuvšího brankáře ze šestky Melichar. (12:10)
    24
    A Kopřivnice chytla dech! Grizelj úspěšně dotáhl útok přes střední spojku a je to již jenom o jednu branku. Není tak divu, že si kouč Kostka bere oddechový čas! (11:10)

23
    Dodica nalétl do dvou chlapů za účelem získat sedmičku, oba obránci ale stáli v poli, jedná se tak o útočný faul, respektive průraz. (11:9)
    23
    Po zákroku Žingora mohla Kopřivnice rozvíjet postupný útok, který z křídelního prostoru zakončil s přehledem Hanus. (11:9)
    22
    Brito nicméně velmi rychle z prostoru pivota snižuje, veselská obrana jej nedokázala včas přerušit. (11:8)
    21
    Burnazovič umotal bránícího Hanuse a uvolnil tím zcela snadno Bartůňka, jehož zakončení bylo z kategorie těch snadnějších. Sokol vede už o čtyři branky! (11:7)

21
    Grizelj ale selhal i podruhé! Zkoušel zakončit do vrchní části branky, Schams jeho náznaky ale ustál a vzal míč prakticky do teplých! (10:7)

20
    Hosté však budou házet další sedmičku! Brito brnkl o nohu Krčála při zakončení a rozhodčí po chvilce nařizují trestný hod! (10:7)
    20
    Burnazovič na druhé straně byl však taktéž úspěšný, šel do poměrně těžkého zakončení z deseti metrů. Prostor na zavěšení střely pod víko však měl a dává svůj první gól v utkání. (10:7)
    19
    Hostujícímu hráči se ale povedlo hned uspět z následné dorážky, a tak je to o dvě branky, 9:7. (9:7)

19
    Grizelj si ale při sedmičce na Schamse nepřišel, ten šel včas na zem a záměr střely o zem snadno přečetl! (9:6)

18
    Burnazovič při převzetí přihrávky na středu podklouzl, a to byl celý problém. Rozhozená obrana pak musela celou situaci hasit jenom za cenu sedmimetrového hodu. (9:6)

18
    Dodica šel rusákem přes Čadru, byl z toho klasický faul, hra je však přerušena. Je nutno utřít hrací plochu tak, aby nedošlo k případnému zranění. (9:6)

17
    Veselý přečetl přihrávku hostí na levé křídlo a nastartoval kontr, který nakonec domácí uklidnili a jdou již v postupném útoku s potřebným prostřídáním. (9:6)
    16
    V útoku se ale Bartůňkovi povedlo dát branku, vzal poměrně ostrý úhel po sklepnutí od Ptáčníka a o zadní tyč opřel svůj úspěšný pokus. (9:6)
    16
    Hosté nakonec po několika minutách branku vsítili, Ježek si zaběhl z křídla na spojku, Bartůněk jej nestihl zachytit a zakončení na bližší tyč bylo úspěšné. (8:6)

15
    Dobrá výměna obránců mezi spojkou a pivotem znamenala to, že Brito sice dostal míč, šel ale do dvou chlapů, kteří jej spolehlivě přerušili. (8:5)

15
    Kopřivnici se přestalo dařit zejména v útočné fázi a trenér Veřmiřovský chce euforii domácího celku zastavit velmi brzy, bere tak oddechový čas! (8:5)
    15
    O tři branky je to však o celých 14 sekund později. Kopřivnice nezakončila útok tak, jak by chtěla a nastartovala tím Veseláky do kontru, který ze šestky zakončil Gregorovič! (8:5)

14
    Mohlo to být hned o tři, jenže Bartůněk v tutovém brejku napálil jenom spojnici tyčí Žingorovy klece! (7:5)
    14
    Flajsar dostává ve hře hodně prostoru a chutná mu to. Tentokrát si na dlouhou kličku obešel Adamoviče a zakončil přetahem na vzdálenější tyč. (7:5)

13
    Brito dobře zapracoval na pivotu a skončilo to nakonec gólem, avšak s přešlapem, tudíž branka neplatí a Sokol jde pozvolna do postupného útoku. (6:5)
    12
    A domácí jdou zpátky do vedení! Melichar přehrál míč na šíři pro Dodicu, který do toho prostě šel natvrdo a proskokem nedal šanci Žingorovi na to, aby mohl vůbec nějak zasáhnout! (6:5)
    12
    Vysunutého střeďáka obehrál Melichar klepákem za něj a Dodicovi se otevřela cesta. Přesto dal šanci na střelu Halíčkovi, který se nemýlil a srovnává stav utkání! (5:5)

11
    Oslabení se Sokolu nedaří. Ztrátu míče po průrazu ale skvěle vykompenzoval zákrokem Schams, který v brejku vylapal křídelníka Musálka! (4:5)
    10
    Grizelj se nabídl v pivotu jako hráč v záběhu a obrana Veselí jej nedostoupila. Proto to bylo pro střední spojku hostí velmi snadné na zakončení. (4:5)

10
    Dodica při souboji upadl a přišla ztráta míče. Kvůli přelepení jej ale nemohl z ruky uvolnit a následovala menší strkanice, do které rozhodčí včas vstoupili a emoce uklidnili. Zatím odvádí výbornou práci. (4:4)
    10
    A Grizelj si poradil bez problémů, domácího gólmana propálil mezi nohama. (4:4)

9
    Melichar stáhl zakončujícího Adamovice na zem, za což dostává rovnou dvě minuty. Kopřivnice má pak sedmimetrový hod! (4:3)
    9
    Dodica se vyhoupl v dohrávce útoku do vzduchu, letěl napříč brankovištěm a dává svůj druhý gól v dnešním zápase! (4:3)

9
    Veselí dohrávalo útok už hodně na sílu a nepřesně, Halíček úhel na pravé straně vzít musel, Žingor zasahuje, na míči ale zůstanou i nadále domácí! (3:3)
    8
    Rezultoval tak z toho rychlý brejk Kopru, který pohodlně zakončil Petřík a nedal Schamsovi prakticky žádnou šanci. (3:3)

8
    Melichar sice po kličce na levé spojce branku dal, pro útočný faul Krčála na pivotu ale branka není uznána a na tahu je Kopr! (3:2)

7
    Hosté v útoku neuspěli, zaskvěl se totiž proti Britově zakončení ze šestky Schams! Následně byl Štohanzl při rozehře faulován a Veselí jde do postupného útoku. (3:2)
    6
    A Sokol jde poprvé v utkání do vedení! Flajsar táhl kontr do otevřené obrany a z devítky nastřelil jenom bránící ruce, od nich se ale míč dostal do Žingorova protipohybu, na což kopřivnický gólman už nereagoval! (3:2)

6
    Grizelj v pasivní hře měl jako první odražený míč a snadno prošel až na brankoviště, klepákem o zem však trefil jenom tyč veselské branky! (2:2)

5
    Krčál nepustil Brita k míči na pivotu a stáhl ho s sebou do brankoviště. Zůstáváme u rozehrávky faulu na devíti metrech. (2:2)
    5
    Flajsar navázal na středu dva hráče a pustil míč doprava na Dodicu, který ze šesti metrů snadno překonal Žingora zakončením okolo hlavy! (2:2)

5
    Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Vojtěch Krčál). (1:2)
    4
    Musálek ale dává hned Kopřivnici náskok jedné branky zpět. Z levého křídla si našel prostor, jak Schamse překonat, a to úspěšně. (1:2)

3
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (David Zima). (1:1)
    3
    Podruhé to již Veselí vyšlo. Krčál byl volný na pivotu a zakončení po přihrávce ze šesti metrů nebylo problémem. (1:1)

3
    Flajsar v pasivní hře střílel z dobrých 10 metrů, jeho pokus vytáhl Žingor nohou těsně před brankovou čárou! Odražený míč ale mají domácí, tudíž pokračují v útoku. (0:1)

2
    Kopřivnice hraje vysunutou obranu na středu a projít přes tento post zkusil Flajsar, ale Grizelj jej strčil nepřiměřenou silou v zakončení, je tak z toho žlutá karta. (0:1)
    1
    A Grizelj to vzal na sebe, z podstřelu nakonec se štěstím propálil Schamse, kterému se míč dostal za brankovou čáru! (0:1)

1
    Kopr je už v pasivní hře a moc přihrávek mu nezbývá. Musí jít každou chvíli do střelby. (0:0)

1
    Gřes nabíhal do obrany, odkud dával za sebe na Grizelje, ale bylo to s faulem, tudíž je z toho kopřivnická devítka. (0:0)

1
    Výhoz mají hosté, kteří rozjíždějí první útočnou akci dnešního duelu! (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-8
    Zápas bude rozhodovat zkušená jihomoravská dvojice Milan Letev a Jiří Králíček. V nejvyšších vodách se tito rozhodčí pohybují již velmi dlouhou dobu.

-10
    Na tribunách se objevil i kopřivnický kotel, který hned rozvěsil ohromnou vlajku zabírající dobrou třetinu jediné tribuny ve Veselí. Hala se mezitím naplnila a dnešní souboj tak bude mít určitě skvělou kulisu.

-23
    Ještě jednou krásné sobotní odpoledne z Nového Veselí! Do zápasu zbývá něco přes 20 minut a oba celky mají zbrusu nový vizuál dresů, které jsou opravdu povedené. Kopřivnice dnes nastoupí v netradiční šedočerné kombinaci, Sokol bude mít klasickou červenou.

Co se zaplněnosti tribun týče, není to tak, jak by to ve Veselí bylo v tuto dobu před utkáním zvykem, ale i tak zde budeme mít velmi slušnou návštěvu s kvalitní atmosférou.

-25

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Martin Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Veselý, Halíček, Dodica, Bartůněk, Melichar, Parolly, Burnazović, Krčál, Miroslav Štohanzl, Gregorovič, A. Tomášek, Ptáčník.

KH ISMM Kopřivnice: Žingor – Ježek, D. Zima, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Polcar, Hardt, Grizelj, Adamovic, Brito Benítez, Musálek, Hanus, Bukovský.

Rozhodčí: Letev, Králíček.

KH ISMM KOPŘIVNICE
    10. místo, 0 bodů, skóre 23:27, bilance 0-0-1

Kopřivnice ztratila před sezónou dva klíčové hráče. Prvním byl bezpochyby reprezentant Patrik Fulnek, který přestoupil k rivalovi do Karviné, Chilan Victor Donoso jako úderná spojka odešel do slovenských Topolčan. Z hispánské letky také skončil s házenou definitivně Hector Magdiel, španělský gólman Admella se vrátil domů, do Sagunta. Lovit příchody musel Kopr převážně v zahraničí, k čemuž přibalil prověřeného Zdeňka Čadru z Hranic.

Vstup do ročníku se ve městě tatrovek nepovedl tak, jak by si Kopřivničtí představovali. Jak podotkl po utkání hlavní trenér Veřmiřovský, Karviná byla agresivnější a sehranější, což byl jeden z hlavních důvodů, proč nakonec doma body nebrali. K tomu se přidalo i hodně neproměněných šancí a po 60 minutách na tabuli svítil výsledek 23:27.

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
    4. místo, 2 body, skóre 32:30, bilance 1-0-0

Veselí vstoupilo do ročníku prakticky s čistým štítem, spoléhá na návrat brankáře Schamse ze Švýcarska a střední spojky Burnazoviče ze Slovenska. Přičemž prvně jmenovaný byl klíčovým hráčem v tažení extraligou, Anur Burnazovič pamatuje doby, kdy Veselí hrálo první ligu a pod vedením kouče Michaliska prolétlo až mezi elitu. Na druhou stranu muselo kousat odchod Martina Kocicha, který přišel z Frýdku-Místku jako velká posila a do týmu parádně zapadl, od letošního ročníku se však přestěhoval do Králova Pole.

A hned v prvním zápase hrálo v Plzni, což je sice úřadující mistr, nutno dodat, že s jeho vstupy do ročníku je to všeljaké. Přesto byl Talent brán jako favorit, nakonec ale odcházel jako poražený o dvě branky, 30:32. Veselí tak vyhrálo v Plzni poprvé v extraligové historii a je jenom na něm, jak s Kopřivnicí doma špíl odehraje.

Krásné sobotní odpoledne z Nového Veselí! Je to tady, po necelém roce mohou vlétnout Sokoli na domácí palubovku s diváckou podporou v zádech, která bude pravděpodobně velmi bouřlivá a návštěvou se bude blížit k horní kapacitě sportovní haly, tedy ZDT Arény.

A v domácí hale přivítá Veselí soupeře, se kterým snad žádný vzájemný zápas nenudil. Kopřivnice se etablovala v extralize jako zavedená značka a pod vedením trenéra Veřmiřovského dosáhla historických úspěchů. Kádry na obou stranách se obměnily, Sokol dokázal setnout Plzeň o dvě branky na jeho palubovce, Kopřivnice naopak nestačila na Karvinou, která pravděpodobně bude hrát o titul.

Atraktivní zápas začíná v 17:00, příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.