Montreal – Toronto 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 0:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 2:1 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 2:1 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Calgary Flames
Úterý 28.09.2021, 04:00 • Abbotsford Entertainment Centre • Příprava NHL

Daniel Vladař (CGY) – 14 zákroků, 1 OG, úspěšnost 93,3 %
    Adam Růžička (CGY) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0 (06:44:18)

Vancouver Canucks vyhrává tento přípravný zápas nad Calgary 4:2. Ve třetí části zápasu předvedl dobrý výkon hostující brankář Vladař, ale prohru neodvrátil

59:50
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks.

59:36
    DiPietro se roztáhl v brankovišti a puk ukryl někam pod své tělo. Dobré šance měli hosté, ale domácí brankář své spoluhráče podržel.

59:15
    Välimäki od modré čáry nedokázal přesněji trefit puk.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:47
    Jeden z hráčů Canucks pálil na prázdnou branku, ale trefil jen tyč. Byl to Highmore.

58:17
    Brankář domácích rozehrával za svou brankou, jeho spoluhráči o puk přišli.

57:55
    Hosté sice dostali puk do branky, ale gól neplatí kvůli nedovolenému bránění brankáře.

57:30
    Stone pálil z otočky, jeho pokus ale končí vedle branky. Hosté hrají bez brankáře.

57:17
    Hostující celek hraje nyní aktivně a tlačí se do zakončení.

57:00
    DiPietro si připsal výborný zákrok proti střele soupeře z bezprostřední blízkosti.

56:10
    Mangiapane se dostal po pravé straně do útočného pásma, jeho rána na vzdálenější tyč končí vedle.

55:24
    Hosté se dostali k zakončení, rána od modré čáry nebyla dostatečně důrazná.

55:01
    Canucks pokračují v aktivní hře a snaží se své vedení ještě navýšit. Hosté mohou litovat neproměněných šancí, kterých dnes neměli málo.

54:20
    Domácí hokejisté odskočili do dvoubrankového vedení, které platí i po rychlé akci Flames.
    53:31 Tanner PEARSON - 4:2

53:31
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Po rychlé akci navyšuje domácí celek vedení, krásnou ránou se do horní části z křídla prosazuje TANNER PEARSON. Asistence: Oliver Ekman-Larsson.

52:07
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Mnoho hokejové krásy třetí třetina tohoto přípravného zápasu nenabízí.

50:43
    Horvath se spoluhráči kombinoval v útočném pásmu, následná rána byla zblokovaná.

50:26
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

50:15
    Komerční přestávka.

50:14
    Vladař musel řešit nepříjemnou situaci před svou brankou, poradil si se střelou i dorážkou. Následně se před jeho brankou strhla potyčka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí drží těsné vedení a nyní jsou aktivnějším týmem.

49:18
    Růžička vedl rychlou akci Flames, ale on ani jeho spoluhráči se do zakončení dostat nedokázali.

48:51
    MacEwen byl na malý moment volný před brankou, ale spoluhráči mu přihrát nedokázali.

48:04
    Bo Horvat byl volný před brankou, dostal rychlou přihrávku, ale jeho zakončení tečí postrádalo přesnost.

47:30
    Nyní se hra uklidnila, domácí rozehrávají od své branky a vyčkávají na možnost rychlého přechodu do útočného pásma.

47:00
    Duehr se zkoušel prosadit od modré čáry, ale jeho rána byla zblokovaná, následně domácí dostali kotouč do středního pásma.

46:20
    Phillips nahazoval kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk dobruslit, hrát tak může obrana. Následně je přerušená hra a sledujeme komerční přestávku.

45:06
    Tempo hry odpovídá přípravnému zápasu, k vidění je celá řada nepřesností

44:50
    Canucks se usadili v útočném pásmu, následovala rána od modré čáry, která byla zblokovaná.

44:21
    Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný obráncem.

43:37
    Momentálně na nějakou výraznější šanci čekáme. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:10
    Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč.

42:47
    Pearson mohl domácím dopřát dvoubrankové vedení, ale jeho pokus velmi dobře dokázal zastavit Vladař, který si připisuje dobrý zákrok.

42:00
    Flames se pokouší dostat do útočného pásma, domácí obrana si dobře dokázala poradit a akci zastavila.

40:54
    V úvodu třetí třetiny sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

40:26
    Horvat se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus kryje Vladař, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině, hostující celek dokázal snížit na rozdíl jediného gólu.

40:00
    39:19 Connor MICKEY - 3:2

39:19
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se v závěru druhé třetiny prosazuje a snižuje rozdíl na jedinou branku. Prosazuje se ránou od modré čáry CONNOR MICKEY. Asistence: Luke Philp.

39:04
    Hosté se nyní dostali do útočného pásma, kde kombinují.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:27
    Přesilovka Vancouveru pomalu končí. Domácí ji proměn nedokázali.

37:02
    Vladař kryje tvrdou ránu od modré čáry. K dorážce se domácí hokejisté nedostali.

36:36
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

36:35
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., držení).

36:11
    Domácí Wouters tečoval kotouč před brankou a jeho pokus končí těsně vedle branky.

35:50
    Vladař musel znovu zasahovat proti střele od modré čáry, hostující brankář si poradil.

35:36
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

35:18
    Duehr se málem v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, ale chyběl mu kousek.

34:40
    Gawdin to zkoušel samostatně, ale do výraznější šance se dostat nedokázal. Obrana si s jeho výpadem poradila.

34:04
    Vladař si nyní dokázal poradit s akcí soupeře, hostující brankář vytáhl povedený zákrok.

33:05
    Po vstřelené brance se pokouší hostující celek hrát dál aktivně, domácí musí výrazně zlepšit obranu, pokud chtějí tento mač zvládnout.
    32:48 Dillon DUBÉ - 3:1

32:48
    Je to gól, hosté využívají přesilovku, po rychlé individuální akci se střelou do horní části branky prosazuje DILLON DUBÉ. Domácí brankář toho moc neviděl. Asistence: Nick DeSimone a Oliver Kylington.

32:35
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., krosček).

32:22
    Calgary se dostalo do útočného pásma, kde kombinuje.

31:58
    Následná rána od modré čáry byla zblokovaná. Välimäki tak musí znovu za svou branku.

31:32
    Flames kombinují v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Mangiapane nedokázal přesněji vypálit.

30:59
    Za faul za brankou si zahrají přesilovku hostující hokejisté, kteří tak mají možnost vstřelit první gól v zápase.

30:59
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., krosček).

30:24
    Canucks rozehrávají od své branky, pokouší se hrát aktivně a snaží se něco vymyslet a rychle přejít přes střední pásmo.

30:03
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, domácí hokejisté stále vedou o tři branky.

30:03
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

27:39
    Werner byl připravený a dokázal si poradit se zakončením, které vyslal z dobré pozice Lockwood.

27:11
    Růžička vedl zajímavou akci Flames. Dostal se do situace dva na jednoho, ale přihrávka na spoluhráče postrádala přesnost. Obrana Canucks si poradila.

25:30
    Canucks se zkoušeli prosadit individuálně, ale Philp zblokoval na poslední chvíli střelu soupeře.

25:08
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Šance jsou k vidění na obou stranách,

24:42
    Bleskovou akci hostů vedl Dube, jehož pokus tak tak vykopl domácí brankář betonem.

21:32
    Sledujeme klidnou pasáž hry v úvodu druhé třetiny, k vidění je minimum šancí.

21:20
    Domácí se rychle dostali do útočného pásma, Myers se dostal k zakončení. Jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

20:55
    Välimäki by volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát přesněji.

20:27
    Hra je nyní přerušena pro ofsajd Flames, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01

Po první třetině vede ke spokojenosti zdejšího publika Vancouver poměrem 3:0. Hosté na nějakou zajímavější šanci zatím čekají.

20:00

19:33
    Další dobré zakončení Flames míří vedle branky.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, Dube z dobré pozice neuspěl.

18:41
    Hosté budou mít v závěru první třetiny možnost přesilové hry.

18:41
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jett Woo – 2 min., nedovolené bránění).

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:45
    Domácí pokračují v aktivní hře, další jejich střela přišla od modré čáry, puk byl ale zblokovaný.

17:14
    Garland rozehrává od své branky, jeho spoluhráči ovšem střídají, následně se píská zakázané uvolnění, a proto se hra vrací před branku domácích.

16:42
    Flames rozehrávají od své branky, pokouší se hrát aktivně, ale zatím čekáme na nějakou výraznější šanci hostů.

15:55
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.
    15:33 J.T. MILLER - 3:0

15:33
    Velmi rychle se podařilo domácím proměnit přesilovou hru, z bezprostřední blízkosti poslal volný kotouč za brankovou čáru J.T. MILLER. Asistence: Bo Horvat, Alex Chiasson

15:18
    Komerční přestávka, po které bude následovat přesilovka Canucks.

15:18
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Andrew Mangiapane – 2 min., krosček).

15:13
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, navíc se píská.

14:22
    Välimäki rozehrával od své branky, soupeři mu však vzali puk, ale rychlou akci nedokázali zakončit přesněji.

14:00
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají domácí hokejisté.

13:22
    Vhazovat se bude před brankou Flames.

13:15
    Domácí to zkoušeli rychlou samostatnou akcí, Pearson však nedokázal zakončit podle představ.

12:52
    Po krátké přestávce se bude znovu vhazovat před brankou Vancouveru, jehož brankář musí být pozorný.

12:52
    12:19 Chase WOUTERS - 2:0

12:19
    Blesková domácí akce a už je to o dva góly. Situaci dva na jednoho dokázal střelou do horní části skvěle zakončit CHASE WOUTERS. Asistence: Jonah Gadjovich.

12:10
    Stone to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

11:07
    Canucks vyhráli buly, ale rychlý přechod do útočného pásma se nepovedl, akci zastavil Duehr.

11:00
    Domácí brankář Dipietro přerušuje hru, nechtěl rozehrávat, vhazovat se bude před jeho brankou.

10:11

Růžička byl volný před brankou, ale spoluhráči mu puk nedokázali poslat přesně.

09:12
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

07:38
    Flames střídají, mají kotouč za svou brankou a postupně rozehrávají.

07:14
    Vancouver se dostal do útočného pásma, Pearson byl volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát.

06:54
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek stále vede o jednu branku.

06:41

06:35
    Hosté se po rychlé akci dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

06:00
    Calgary rozehrává od své branky, Duehr to zkoušel samostatně, ale ve střední třetině o kotouč přišel, směr hry se tedy znovu otáčí.

05:02
    Podkolzin to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

04:30
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, Werner musel za svou branku, odkud rozehrál na spoluhráče.
    02:38 Conor GARLAND - 1:0

02:38
    Domácí celek proměnil přesilovku a jde do vedení, po rychlé akci se z bezprostřední blízkosti prosazuje CONOR GARLAND. Asistence: Oliver Ekman-Larsson

02:06
    Přesilovku hraje domácí celek, Miller dostal puk do útočného pásma, následná střela byla zblokovaná.

01:41
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Glenn Gawdin – 2 min., vysoká hůl).

01:01
    Canucks rozehrávají od své branky, sledujeme poklidnou akci domácích. MacEwen se dostal do zakončení, ale minul.

00:45
    Hostující celek se sice dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal

00:01

Hymnu dnes zazpívá Cambree Lovesy.

Zápas brzy začne.

Vancouver Canucks: DiPietro (Silovs) – Pathbone, Poolman, Ekman-Larsson, Juoleva, Woo, Myers – Garland, Miller, Highmore, Chiasson, Gadjovich, Horvat, Lockwood, Pearson, MacEwen, Dowling, Wouters, Podkolzin

Calgary Flames: Vladař (Werner) – Välimäki, Stone, Kylington, Gravel, Mackey, DeSimone – Mangiapane, Dube, Ritchie – Pelletrier, Růžička, Phillips – Pospíšil, Gawdin, Philp – Kirkland, Froese, Duehr.

Oba kluby své úvodní přípravné zápasy prohrály. Vancouver nestačil na nováčka Seattle Kraken 3:5 a Calgary v zápase s Edmontonem nedalo ani gól a prohrálo 0:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Garland (Ekman-Larsson), 13. Wouters (Gadjovich), 16. Miller (Horvat, Chiasson), 54. Pearson (Ekman-Larsson) – 33. Dubé (DeSimone, Kylington), 40. Mickey (Philp)

Calgary Flames: Werner (Vladař) – Välimäki, Stone, Kylington, Gravel, Mackey, DeSimone – Mangiapane, Dube, Ritchie – Pelletrier, Růžička, Phillips – Pospíšil, Gawdin, Philp – Kirkland, Froese, Duehr