Tampa – Nashville 2:6 (kon.) | Detroit – Buffalo 6:2 (kon.) | Boston – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Minnesota 6:4 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit Red Wings
6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
Buffalo Sabres
Pátek 01.10.2021, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Příprava NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný páteční den. Na počtenou! (04:11:22)

3. Moritz Seider (DET) – 0+0

Je dobojováno! Utkání mezi Detroitem a Buffalem skončilo jasnou výhrou domácího celku v poměru 6:2. V první třetině sice skórovali jen Sabres, ale druhá perioda jednoznačně patřila Red Wings, kteří v ní skórovali čtyřikrát. Za stavu 4:2 přidali domácí ještě další dva góly a vyhráli tak rozdílem čtyř branek. Jediným dvougólovým střelcem utkání se stal útočník Detroitu Robby Fabbri.

59:52
    Ještě jedno přerušení, po kterém utkání skončí. Brattström zastavil puk po akci hostů po pravém křídle.

59:25
    Ještě jsme sledovali drobnou potyčku před brankovištěm Red Wings. Těžko říct, jestli se bude vylučovat. To záleží na rozhodčích.
    58:33 Jonathon MARTIN - 6:2

58:33
    Detroit právě vstřelil branku!
    Vzápětí přichází šestá trefa Red Wings. JONATHON MARTIN se nádherně proháčkoval až před bránu Buffala, načež Luukkonena překonal střelou mezi betony. Opravdu pěkná individuální akce. 6:2. Asistence: Dan Renouf a Troy Stecher.
    57:42 Robby FABBRI - 5:2

57:42
    Hosté to rovnou zkusili po buly v šesti, ale během pár sekund inkasovali do prázdné brány. Lucas Raymond ještě před prázdnou klecí vybídl ROBBYHO FABBRIHO, jenž už měl jednoduchou práci. 5:2. Asistence: Lucas Raymond a Pius Suter.

57:32
    Victor Brattström teď svůj celek podržel. Po chybné rozehrávce pálil Thompson, jehož rána byla gólmanem Detroitu zastavena.

57:05
    Robert Hägg znovu postrčil kotouč až k brance Brattströma. Čas se ale na druhou stranu krátí hlavně hostům.

56:24
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry. Rozehrávky z hloubi pole se ujímá Nick Leddy.

55:39
    Krátká přesilovka pěti proti třem využita nebyla, nicméně Detroit má před sebou ještě několik desítek sekund přesilovky klasické.

55:11
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Cody Eakin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:58
    Pearson byl chycen do ofsajdu. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

54:48
    Nepovedlo se to ani nyní. Pro kotouč si musí dojet Troy Stecher.

54:17
    Brett Murray se vydal šetřit vteřiny do neutrální zóny. Detroit se zatím v pásmu soupeře při své přesilovce příliš neohřál.

53:22
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Robert Hägg – 2 min., držení).

53:06
    Zdá se, že Detroit kontroluje tento zápas. Nyní znovu vybojoval útočné pásmo, ve kterém se však bude vhazovat až po komerční pauze.

52:23
    Lucas Raymond řídil přečíslení dva na jednoho, jenže kotouč se mu na okamžik zamotal pod bruslemi, a proto z toho větší ohrožení branky Buffala nebylo.

51:38

51:36
    Pius Suter ale teď šetří cenné vteřiny ve střední třetině. Je téměř jisté, že tato početní výhoda Sabres využita nebude.

51:06
    Peterka se do útočného pásma dostat nemohl, proto zvolil ještě ve středním pásmu přihrávku přes celou šíři kluziště.

50:42
    Hokejisté v červených dresech ale už vyhodili kotouč přes všechny čáry. Dvojice beků může vystřídat.

50:14
    Buffalo načalo svoji druhou přesilovku v utkání. Tu první využilo, povede se mu proměnit i druhou?

49:38
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathon Martin – 2 min., nedovolené bránění).

49:13
    Buffalo předvedlo další kvalitní střídání. Rychlá střela z mezikruží o chlup minula zadní tyč.

48:33
    Leddy chyboval, tudíž Buffalo mohlo ihned vystřelit. Pohotový pokus Shanea Maloneho ale Brattström ukryl na hrudi.

47:30
    Po chybě hostující defenzívy převzal touš dnes velmi aktivní Filip Zadina, jehož rána zapadla těsně vedle šibenice u přední tyče.

47:14
    Kvůli ofsajdu je hra přerušena. Ze třetí třetiny je odehráno něco málo přes sedm minut a na řadu přichází reklamní přestávka.

46:56
    Will Butcher vybídl kolegu na modré čáře. Následná rána ale mezi tři tyče nezamířila.

46:24
    Newpower nyní uklidnil hru za detroitskou bránou. Je zcela zřejmé, že domácí nemají potřebu nikam spěchat.

45:23
    Hayden Verbeek ve velké rychlosti přejel celé kluziště, nicméně k zakončení už dostatek času a prostoru neměl.

44:38
    Zadina u mantinelu dohrál Brysona, díky čemuž získal útočné pásmo pro svůj celek, který se v něm ale moc dlouho neohřál.

43:34
    Dylan Cozens napálil brusle bránících hráčů. Ani tentokrát se Šavle nedostaly do vyloženější pozice vhodné ke skórování.

43:09
    Hvizd píšťalky přišel až nyní, když Luukkonen raději přikryl puk před dojíždějícím Seiderem.

42:36
    Victor Brattström vytřepal puk na Stechera, který posléze přesně rozehrál. Ve třetí periodě se zatím nepřerušovalo.

41:59
    Hostující zadák Davidson se vymotal s kotoučem na holi až do útočného pásma, avšak zpětnou přihrávku nezvládl dle představ.

41:12
    Pysyk udržel pro Buffalo útočné pásmo a následně si pomohl se spoluhráčem. Brattström ale zasahovat nemusel.

40:22
    Nick Leddy hned na začátku třetího dějství hledal u zadní tyče Sutera. Druhý jmenovaný těsně promáchl.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 27 – 24

Rudá křídla po dvou třetinách v domácím prostředí vedou 4:2. Všechny své góly vsítila ve druhé periodě, kterou vyhrála poměrem 4:1. Za Detroit se trefili Robby Fabbri, Lucas Raymond, Troy Stecher a Luke Witkowski. Druhý gól Sabres v zápase vstřelil Arttu Ruotsalainen.

40:00

39:40
    Druhou třetinu končí Detroit velmi aktivní hrou. Rozhodně to není tak, že by své vedení jen bránil.

39:11
    Rychlá střela Fabbriho byla přizvednuta do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve třetině Sabres.

38:49
    Domácí za chvíli založí další akci směrem dopředu. Buffalo teď rozhodně tahá za kratší konec provazu.

38:15
    Do další útočné akce se hnal Pearson, ale od obránců Buffala příliš prostoru nedostal.
    37:01 Luke WITKOWSKI - 4:2

37:01
    Hned po vhazování přidává Detroit svou čtvrtou branku v utkání. Suter vyhrál buly na LUKEA WITKOWSKÉHO, jehož pumelice zaplula přímo do šibenice. Náskok Detroitu je opět dvougólový. 4:2. Asistence: Pius Suter.

36:44
    Joe Veleno vybojoval touš pro Filipa Zadinu, jemuž naservíroval ukázkový tandem. Český útočník ale pozorného Luukkonena nepropálil.

35:19
    Rychlá střela ze strany skončila nad svatyní Brattströma. Brankář Red Wings ale nakonec zasahovat musel proti zakončení Cozense.

34:59
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Riley Barber – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (John Hayden – 2 min., hákování).

34:36
    Teď se už opět hraje v pásmu Sabres. Nicméně puk má na hokejce Casey Fitzgerald.

34:02
    Druhá třetina pokračuje v poměrně rychlém tempu. Buffalo se snaží založit útočnou akci.

31:52
    Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Alex Nedeljkovic, přichází Victor Brattström.
    31:52 Arttu RUOTSALAINEN - 3:2

31:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Sabres nakonec využívají přesilovku na jejím úplném konci. Hned dva hráči Red Wings mohli touš vyhodit, ale to se jim nepovedlo. Ke střele z otočky se proto vzápětí dostal ARTTU RUOTSALAINEN, jenž našel mezírku v Nedeljkovicově postoji. 3:2. Asistence: Dylan Cozens a Rasmus Asplund.

31:05
    Alex Nedeljkovic předvedl důležitý zákrok lapačkou. Buffalo se ale už naplno stačilo usadit v útočném pásmu.

30:19
    Bryson téměř dokonale ukryl svoji ránu od modré čáry. Zamířil ale nepřesně a následně do brejku ujeli Red Wings. Přihrávka do úniku na Gagnera přesná nebyla.

30:00
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dan Renouf – 2 min., hákování).

29:52
    Hosté teď měli obrovskou šanci. Cozens už mohl pálit do zcela prázdné brány, jenže právě tu o kousek minul. Tohle může hosty mrzet.

28:46
    Stejný hráč to zkoušel po levé straně i o pár sekund později. Ztroskotal však na dvou bránících hráčích Detroitu.

28:15
    Quinn vyhrál osobní souboj u mantinelu. Následně předložil na modrou čáru, odkud ale přišla nepřesná rána.

27:42
    Obránce Newpower vyslal od modré čáry prudkou střelu zápěstím. Luukkonen měl co dělat, aby touš stačil levým betonem vykopnout.

27:11
    Na řadě je první komerční přestávka druhé třetiny. Pokračovat budeme za pár desítek sekund.

26:32
    Eakin z otočky plácl do puku. Gólman Red Wings do zákroku nemusel.
    25:18 Troy STECHER - 3:1

25:18
    Do druhé periody vstoupil Detroit skvěle, přidává už třetí gól. Tentokrát se trefuje obránce TROY STECHER, který si povyjel na kruh a krásně zamířil přímo do brány. Dobrou práci na brankovišti odvedl i jeho spoluhráč, který Luukkonenovi stínil. 3:1. Asistence: Riley Barber a Turner Elson.

25:09
    Obránci domácích uklidňují hru u své svatyně.

24:36
    Dylan Cozens se z rychlého protiútoku dostal do obrovské šance. Nedeljkovic jej ale výtečně vybruslil a bekhendové zakončení útočníka Buffala zastavil.
    22:29 Lucas RAYMOND - 2:1

22:29
    Během pár sekund překlápí celek v červených dresech skóre na svou stranu. LUCAS RAYMOND se na kruhu dostal k volnému puku, povyjel si na střed a poté našel mezírku mezi betony hostujícího gólmana. 2:1. Bez asistence.
    22:06 Robby FABBRI - 1:1

22:06
    První formace domácích udeřila! Pius Suter vystřelil z pravé strany a následně se kotouč odrazil od Luukkonenova betonu. K dorážce se dostal ROBBY FABBRI, který s přehledem skóroval. 1:1. Asistence: Pius Suter a Turner Elson.

21:12
    Už po skončení přesilovky Red Wings se pokoušel útočnou akci založit Seider. Přihrávka německého obránce byla o chlup nepřesná.

20:31
    Detroit ještě pokračoval v přesilovkovém snažení. Zadina před bránou našel Velena, jenž se rychle obtočil. Bránu Buffala těsně minul.

20:01

Detroit sice v první třetině měl střeleckou převahu, ale jedinou branku zatím vsítilo Buffalo. Brankář Luukkonen předvedl hromadu kvalitních zákroků, přičemž Alex Nedeljkovic si gól Sabres za rámeček rozhodně nedá. Rasmus Asplund jej propálil z kruhu.

Střely na branku po 1. třetině: 18 – 9

20:00

19:57
    V posledních sekundách třetiny se do velké šance prodral Robby Fabbri. Útočník Red Wings střílel z voleje, ale Luukkonen se stačil přemístit.

18:40
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jacob Bryson – 2 min., hákování).
    18:31 Rasmus ASPLUND - 0:1

18:31
    Hosté otevírají skóre dnešního duelu. Tento gól si Alex Nedeljkovic za rámeček rozhodně nedá. RASMUS ASPLUND jej překvapil prudkou střelou z poměrně velké dálky na vrcholu kruhu. Brankáři Detroitu černá guma proletěla mezi rukou a tělem. 0:1. Asistence: Dylan Cozens a Robert Hägg.

18:12
    Hayden zachytil rozehrávku Red Wings ve středním pásmu. Následně ale černou gumu jen nahodil do třetiny soupeře.

17:15
    Leddy založil akci, ve které pokračoval Veleno se Zadinou. Puk se nakonec dostal pod Luukkonenovu lapačku. Finský brankář hru raději přerušil.

16:42
    Lucas Raymond si odskakoval mezi kruhy. Na pobídku svého kolegy ale nakonec nedosáhl.

16:02
    Cozens opět ukázal svoji sílu na kotouči. Do dobré šance dostal Asplunda, jenž ale na Nedeljkovicovi ztroskotal.

15:25
    Detroit zatím v tomto utkání působí jistějším dojmem. Nicméně na první branku stále čekáme.

15:00
    Verbeekova přihrávka z levého křídla byla sražena do hlediště. I fanoušci si tedy budou moct odnést suvenýr.

14:09
    Třetí formace Detroitu zatím hraje dobré utkání. Znovu pobývala v pásmu soupeřova celku, jenže i tentokrát byla obrana v čele s brankářem úspěšnější.

13:39
    Sam Gagner byl vidět i po komerční přestávce. Proti jeho střele po ledě ale Luukkonen zasáhl.

13:15
    Sam Gagner operoval na brankovišti Buffala. Luukkonen byl ale v daný okamžik pohotovější.

12:46
    Stecherova střela ze strany mířila jen pár centimetrů nad horní tyč branky hostujícího celku.

11:56
    Jacob Bryson se ke střele od modré čáry dostat nemohl, neboť už s kotoučem hrál ve středním pásmu. Jeho spoluhráči tak museli zónu soupeřova celku vyklidit.

10:58

10:48
    Dorážející Riley Barber vůbec nebyl daleko ke vstřelení branky. Jeho rána bekhendem ale mezi tři tyče nešla.

10:14
    Po zdlouhavé kombinaci Detroitu vypálil Filip Zadina. Finský brankář ve službách Sabres ale touš viděl, takže zasáhnout dokázal.

09:45
    Leddy vybízel na levém kruhu ke střele Fabbriho, jenž si ale střelecký pokus nakonec rozmyslel. Zvolil kombinaci se spoluhráčem.

08:58
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Robert Hägg – 2 min., krosček).

08:36
    Ukko-Pekka Luukkonen musel předvést další složitější zákrok ihned po vhazování. Střelu z levého kruhu si ale pokryl.

08:18
    Chase Pearson předvedl ukázkovou otočku, po které mu ale hostující obránci sebrali černou gumu z čepele.

07:22
    Arttu Ruotsalainen chtěl střílet z otočky. K pokusu z kruhu se i dostal, jenže svoji ránu nenamířil přesně.

06:47
    Pius Suter se snažil sympaticky protáhnout mezi obránci Buffala. Téměř se mu to povedlo, ale k zakončení už dostatek času neměl. Luukkonen zakročil.

06:27
    I Cody Eakin to zkusil po bráně Red Wings. Nedeljkovic se zákrokem lapačkou žádné starosti neměl.

06:00
    Dylan Cozens odvedl skvělou práci u mantinelu. Posléze vybídl Asplunda, který zamířil do připravené Nedeljkovicovy lapačky.

05:08
    Zadina pokračoval v kvalitním střídání. Nádherně se vymotal na pravém kruhu, načež se dostal do ještě lepší pozice. Luukkonen ale pravým betonem zapracoval.

04:26
    Filip Zadina zachytil puk a následně jej vyvezl do útočného pásma. Tam uvolnil Gagnera, jehož rána mezi tři tyče nemířila.

03:39
    Dan Renouf napřáhl příklepem od modré čáry. Luukkonen si kotouč našel a dokázal zasáhnout.

02:56
    Nyní se už Detroit ujal kotouče a před svatyní Sabres zkoušel něco vymyslet. Nick Leddy pálil mimo tři tyče.

02:02
    Ruotsalainen se dostal do velké šance. Před Alexem Nedeljkovicem ale neuspěl. Bývalý gólman Caroliny jej brilantně vychytal.

01:19
    Je signalizován ofsajd. Hosté musí opustit útočné pásmo, přičemž brankář Nedeljkovic má dostatek času na rozehrávku.

00:46
    Cody Eakin momentálně bojuje v rohu kluziště o kotouč. Domácí se jej snažili co nejdříve vyvézt do třetiny Buffala.

00:01

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Brattström) – Leddy, Seider, Renouf, Stecher, Witkowski, Newpower – Fabbri, Suter, Raymond – Zadina, Veleno, Gagner – Elson, Pearson, Barber – Spezia, Verbeek, Martin

Buffalo Sabres: Luukkonen (Robson) – Pysyk, Hägg, Fitzgerald, Davidson, Butcher, Bryson, Eliot, Boka – Thompson, Cozens, Asplund – Peterka, Ruotsalainen, Weissbach – Quinn, Malone, Murray – Hayden, Eakin, Warren.

Česká a slovenská stopa

Filip Hronek (Detroit)
    Filip Zadina (Detroit)
    Jakub Vrána (Detroit)

Detroit má za sebou sezonu, ve které skončil daleko za branami play-off. Přes léto ale zajímavě posílil kádr o brankáře Alexe Nedeljkovice, obránce Nicka Leddyho či útočníka Piuse Sutera. Cíle Red Wings tak budou pochopitelně vyšší než v sezoně minulé. Detroit odehrál jeden přípravný duel, a to na ledě Chicaga. Svého soupeře udolal po nájezdech díky vyrovnávací trefě Bobbyho Ryana z 59. minuty.

Buffalo bylo v loňské sezoně vůbec nejhorším týmem NHL. Má co dělat, aby se alespoň o pár příček zlepšilo. Šavle angažovaly brankáře Andersona a Della, zadáky Hägga či Butchera a útočníky Hinostrozu s Haydenem. Z Buffala ale odešli velmi důležití hráči, kterými kupříkladu byli Linus Ullmark, Rasmus Ristolainen nebo Sam Reinhart. První utkání Buffalo vyhrálo 5:4 po nájezdech na ledě Columbusu.

Přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z přípravy na NHL. Dnes uvidíme v akci celky Detroitu Red Wings a Buffala Sabres. Začínáme v 1:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 23. Fabbri (Suter, Elson), 23. Raymond, 26. Stecher (Barber, Elson), 38. Witkowski (Suter), 58. Fabbri (Raymond, Suter), 59. Martin (Renouf, Stecher) – 19. Asplund (Cozens, Hägg), 32. Ruotsalainen (Cozens, Asplund)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (32. Brattström) – Leddy (A), Seider, Renouf, Stecher, Witkowski, Newpower – Fabbri (A), Suter, Raymond – Zadina, Veleno, Gagner (A) – Elson, Pearson, Barber – Spezia, Verbeek, Martin
    Buffalo Sabres: Luukkonen (Robson) – Pysyk (A), Hägg (A), Fitzgerald, Davidson, Butcher, Bryson – Thompson, Cozens, Asplund – Peterka, Ruotsalainen, Weissbach – Quinn, Malone, Murray – Hayden, Eakin, Warren

Rozhodčí: Kea, Luxmore – Murray, Flemington

Diváci: 14 352