Jablonec B – Živanice 2:1 (kon.) | Ml. Boleslav B – Dukla B 1:1 (kon.) | Teplice B – Brozany 3:0 (kon.)
Ústí n/O – Hr. Králové B 0:0 (kon.) | Velvary – Přepeře 2:1 (kon.)
FK Jablonec B
2:1 (0:0)
TJ Sokol Živanice
Sobota 09.10.2021, 10:15 • Areál Břízky • Česká fotbalová liga (B) • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Hezké sobotní dopoledne, naše nejvyšší třetí liga má i přes reprezentační přestávku na programu své jedenácté kolo a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas skupiny ČFL mezi Jabloncem B a Sokolem Živanice. Zápasem Vás hodlá provést Radim Polák.

FK Jablonec B: Vajner – Antonín Vaníček, Munzar, Rozkovec, Diviš, Vošahlík, Ali-Abubakar, Daníček, Haitl, Smejkal, Břenek
    Náhradníci: Ježek, Svrček, Werani, Kinčl, Podzimek, Skuhravý

TJ Sokol Živanice: Frydrych – Spěvák, Pánek, Staněk, Kakrda, Buriánek, Nikodem, Štěpánek, Václavek, Langr, Kopecký
    Náhradníci: Jakub Vaníček – Pánek, Gašpar, Knespi

Rozhodčí: Ježek – Novotný, Haleš.

1

10
    Za slunečného počasí jsou nyní u balonu domácí.

13
    Jablonečtí rozehráli špatně autové vhazování, po kterém se hned dostali do ofsajdu. Rozehrávat budou hosté.

14
    Domácí hráči drží míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se dostávají na útočnou polovinu.

15
    Nejprve autové vhazování, poté rohový kop. Jablonec je čím dál blíž k ohrožení živanické branky.

16
    Domácí akce byla přerušena hvizdem rozhodčího, který viděl v pokutovém území nedovolený zákrok na brankáře Živanic.

17
    Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Další nepříjemný zákrok na domácí hráče, tentokrát na polovině hřiště.

19
    Na chvíli se nehrálo kvůli lékařskému ošetření jednoho z domácích hráčů. Domácí poté rozehráli standardní situaci, která ale k ohrožení branky nevedla.

20
    Živanický útok skončil u nedovoleného zákroku jednoho z jejich hráčů. Míč se opět stěhuje na jablonecké kopačky.

21
    Frydrych musel vyběhnout ze své branky, aby byl u míče dřív než proníkající útočník. To se nakonec povedlo.

22
    Hra se převážně odehrává ve středu hřiště, kde ani jeden tým nemá převahu na hrací ploše.

23
    Rychlá kombinace domácího týmu slaví úspěch. Jablonec je opět před vápnem soupeře a kombinuje.

25
    Žlutou kartu dostává Lukáš Kopecký (TJ Sokol Živanice).

26
    Jablonec rozehrával zajímavou standardní situaci, která ovšem nedopadla podle jejich představ. Živanice se ubránily.

27
    Jablonec měl k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden nevyužil ve svůj prospěch.

28
    Hráči Živanic vysunuli své napadání a vytlačili rozehrávku svého soupře až na jejich polovinu.

29
    Ojedinělá šance hostujícího týmu skončila v rukaviích domácího brankáře. Ten si připsal jednoduchý zákrok, který mu moc problémů nenadělal.

30
    Třicet minut tohoto utkání máme za sebou a my tady stále čekáme na úvodní branku zápasu.

32
    Akce Jablonce byla zakončena nepřesnou střelou, která skončila vysoko nad živanickou brankou.

33
    Skvělá poziční hra jednoho z hostujících obránců, který nepustil pronikajícího útočníka k zakončení.

34
    Buriánek se prokličkoval do střeleckého zakončení, které namířil pouze vedle branky. Vajner bude odkopávat od své branky.

35
    Břenek to zkusil sám, ale neuspěl. Jeho inviduální akce skončila hned v zárodku jeho akce.

37
    Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by vedla k obdržené brane. Proto jejich hra vypadá tak, jak vypadá.

38
    Ani důraz nepomohl k ohrožení jablonecké branky. Akce Živanic bývají nepřesné a končí mimo branku.

39
    Živanice to zkusily po pravé straně, ale přes Antonína Vaníčka se nikde nedostali. Skvělá obranná práce tohoto obránce.

40
    Následný brejk jabloneckého týmu skončil v zámezí. Domácí tým bude rozehrávat rohový kop.

41
    Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Munzar, ale ten svou hlavičku namířil pouze do prostoru, kde stál hostující brankář.

42
    Vošahlík se stal obětí nedovoleného zákroku, kterého si všimnul i rozhodčí. Ten neváhal ukázat proti brance soupeře.

43
    Hostující hráči těžce kombinují, ale zvládají to. Jablonec se zatahuje před vlastní branku.

44
    Žlutou kartu dostává Michal Buriánek (TJ Sokol Živanice).

45
    Frydrych uvede míč zpět do hry svým odkopem od branky. První poločas za malou chvíli skončí.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 11:20.

46

47
    Jablonec se snaží začít druhý poločas tam, kde začal, ale skvělé napadání Živanic jim jejich snahu kazí.

48
    Živanice právě vstřelily branku!
    Rychlý protiútok hostujícího týmu zakončil LUKÁŠ KOPECKÝ, který doklepnul míč do odkryté branky – 0:1.

50
    Domácí tým by rád rychle odpověděl, ale obrana Živanic se na jich útoky dává pozor.

51
    Standardní situace jabloneckého týmu odvrátil svou hlavičkou jeden z hostujích obránců. Míč skončil až na polovině hřiště.

52
    Hostující brankář si poté připsal jednoduchý zákrok na malém vápně, když si právě tam došel na nákop z domácí obrany.

53
    Zajímavá akce, ale ani ta neskončila vyrovnávací brankou. Snaha domácího hráče byla oceněna aspoň potleskem.

54
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Werani.

54
    Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Je až s podivem, že jsme neviděli další karetní potrestání.

58
    Stav na hřišti se nemění. Jablonec dobývá hostující branku a jejich soupeř vyčkává na brejky.

59
    Tým Jablonec B právě vstřelil branku!
    Centr na zadní tyč dopadnul na kopačku TOMÁŠE SMEJKALA, který svou střelu z voleje napálil do branky. Brankář neměl šanci zasáhnout – 1:1.

60
    Munzar zkusil své štěstí, ale jeho střela neskončila v brance. Hostující brankář bude opět odkopávat od své branky.

61
    Rychlý přesun hostujícího týmu je přerušen nedovoleným zákrokem. Živanice budou rozehrávat z místa přestupku.

64
    Domácí tým během pěti minut otáčí nepříznivý průběh zápasu a dostává se do vedení. Tentokrát se trefil TORFIG ALI-ABUBAKAR, který se štěstím překonal hostujícího brankáře.

65
    Langr převálcoval na polovině hřiště jednoho z domácích hráčů a byl mu následně odpískán nedovolený zákrok.

66
    Další faul, tentokrát na domácí straně. Rozhodčí si všimnul nedovoleného zákroku útočníka, který si při zpracování pomohl rukama.

67
    Slibný protiútok Živanic skončil asistent rozhodčího, který odmával ofsajd. Hostující útočník si bohužel pro jeho tým nepohlídal své postavení.

68
    Pánek namířil svou střelu pouze do ochranné sítě za domácí brankou. Brankář Jablonce se protáhne odkopem od branky.

69
    Tohle nebyl úplně povedený přímý kop z dílny Živanic. Míč se dostal pouze do rukavic domácího brankáře.

70
    Jablonec se snažil překvapit svého soupeře rychlým protiútokem, ale ten byl zakončený nepřesnou střelou.

71
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Štěpánek, přichází Pánek.

72
    Rychlá akce domácího týmu byla zakončena centrem, který byl zablokován na rohový kop.

74
    Domácí brankář sice zazmatkoval, ale se štěstím jeho branka odolala. Jablonec i nadále drží jednobrankové vedení.

75
    Byli jsme svědky hlavičkované v Břížkách, kdy tuto bitva vyhráli domácí hráči. Ti právě ještě k tomu nakonec získali výhodu rohového kopu.

77
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Staněk, přichází Knespl.

78
    Už to mohlo být o dvě branky, ale nadějnou domácí akci zastavil pohotovým zákrokem jeden z hostujících obránců.

79
    Až příliš snahy projevil jeden z hostujících hráčů, který fauloval a nabídnul svému soupeři standardní situaci.

80
    Do hlavičkového zakončení se dostal skvělým výskokem Vošahlík, ale ten míč poslal vysoko nad branku.

81
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice: ze hřiště odchází Pánek, přichází Gašpar.

82
    Hostující tým by se rád dostal na dostřel domácí branky, ale bohužel pro ně je Jablonec v obranné fázi důsledný a nikde svého soupeře nepouští.

83
    Jablonec vstřelil další branku, ale ta platit nebude. Domácí hráč byl v době přihrávky v ofsajdu, a tak gól platit nemohl.

84
    Hra se rychle stěhuje před jabloneckou branku, kde budou Živanice chtít dotáhnout nepříznivý výsledek.

85
    Domácí se provinili faulem na polovině hrací plochy. Živanice spěchají s rozehrávkou přímého kopu.

86
    Čas je proti Živanice v tuto chvíli nepřítel číslo jedna. Konec zápasu je čím dál blíž a tento tým stále prohrává.

88
    Rozkovec zatáhnul za ruční brzdu a svým faulem překazil rodící se akci soupeře. Živanice budou rozehrát přímý kop.

89
    Jeden z hostujících hráčů si při zpracování pomohl rukou, což si všimnul rozhodčí a přerušil postup hostujícího týmu.

90
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Smejkal, přichází Kinčl.

90+1
    Rozhodčí nastavil ve druhém poločase jednu minutu nad rámec zákaldní rhací doby.

90+1
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Ali-Abubakar, přichází Svrček.

90+2

Je dobojováno! Druhý poločas byl už o něco zajímavější, dokonce se v něm rozhodlo i o vítězi tohoto utkání. Jablonec sice nevstoupil do tohoto poločasu úplně správnou nohou, zvlášť když prohrával po brance Lukáše Kopeckého. Domácí tým se ale nevzdal a během pěti minut (59.-64.) dokázal zásluhou Tomáše Smejkala a Torfiga Ali-Abubakara otočit nepříznivý průběh utkání a dostat se do vedení, které už do konce zápasu nepustil. Jablonec tedy vyhrál 2:1 a připsal si další tři body do tabulky.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (12:13:01)