Kazachstán – Turecko 0:1 (kon.) | Arménie – S. Makedonie 1:2 (kon.) | Polsko – San Marino 3:0 (kon.)
Slovensko – Malta 4:0 (kon.) | Lucembursko – Bosna 0:2 (kon.) | Island – Portugalsko 0:1 (kon.)
Bulharsko – Švýcarsko 0:1 (kon.) | Ukrajina – Faerské ostrovy 1:0 (kon.) | Maďarsko – Německo 1:5 (kon.)
Litva – Rusko 0:3 (kon.) | Černá Hora – Irsko 2:1 (kon.) | Itálie – Švédsko 1:1 (kon.)
Norsko – Estonsko 3:0 (kon.) | Kypr – Řecko 0:0 (odl.) | Bělorusko – Lichtenštejnsko 6:0 (kon.)
Moldavsko – Gibraltar 1:0 (kon.) | Česko – Kosovo 3:0 (kon.) | Izrael – Lotyšsko 2:1 (kon.)
Ázerbájdžán – Chorvatsko 1:5 (kon.) | Finsko – Rakousko 3:1 (kon.) | Srbsko – Francie 0:3 (kon.)
Nizozemsko – Wales 5:0 (kon.) | Belgie – Dánsko 1:0 (kon.) | Španělsko – Sev. Irsko 3:0 (kon.)
Nizozemsko
5:0 (2:0)
Wales
Úterý 12.10.2021, 20:00 • Goffertstadion - Nijmegen • Kvalifikace ME U21 • Skupina E

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (21:57:50)

Fauly: 10:3

Je za námi dnešní kvalifikační utkání o postup na evropský šampionát hráčů do 21 let. Domácí Nizozemci utkání ovládli a po vítězství 5:0 se příblížili ke špičce skupiny E. Dvě branky v duelu zapsal „Jurgen Ekkelenkamp“, po jedné zapsali Sven Botman a Daishawn Redan, vlastní branku si poté vstřelil Finley Stevens. Velšané měli také své šance, skvělými zákroky však domácí podržel Scherpen. Holanďané tak tento reprezentační sraz zakončují se ziskem čtyř bodů.

90+3

90+3
    Ve velké šanci selhal Vale, kterého skvěle vychytal Scherpen!

90
    Hlavní sudí dnešního duelu nastaví nad rámec základní hrací doby tři minuty!

85
    Dobře se do obrany vrátil Vale, který zablokoval střelu jednoho z domácích hráčů.

84
    Další střídaní Velšanů. Dnešní duel končí pro Daniela Williamse, jehož místo zaujme Oliver Hammond.

84
    Žlutou kartou je potrestán i hráč Oranjes, konkrétně Anthony Musaba.

82
    Centr Reisovi nevyšel podle představ, na balonu hosté.

82
    Tvrdý zákrok i na druhé straně, který je už potrestán. Žlutý kartonek vidí od hlavního sudího Brandon Cooper.

81
    Vale tvrdě faulován Redanem, který upozorňovám hlavní arbitrem.

81
    Ratcliffe předvádí další skvělý zákrok proti van Kaamovi!

79
    Centr aktivního van Kaama nenadělal hostující obraně větší problémy.

78
    Další centr, další bloky. Rohový kop pro Oranjes.

76
    Musaba netrefuje ze slušné pozici branku!

76
    Další rohový kop pro domácí.

75
    Skvělým zákrokem se blýskl Ratcliffer proti Taylorovi!

74
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Frimpong, přichází Hoever.
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Rensch, přichází Geertruida.

70
    Další střídání na hostující straně. Hřiště opouští Samuel Pearson, jeho místo zaujme Owen Beck.

68
    Novic na hřišti v domácích barvách Taylor si nepohlídal ofsajdovou lajnu.

65
    Mohlo být sníženo. Skvělý zákrok však vytáhl Scherpen proti jednomu z hostů.

64
    Zirkzee to zkusil z dálky, jeho pokus nemířil přesně.

63
    Centr van Kaama hostující branku neohrozil.

63
    Další zblokovaný centr domácích, následuje rohový kop.

60
    Dnešní utkání končí také pro dvojnásobného střelce Jurgena Ekkelenkampa, kterého nahrazuje Anthony Musaba.

60
    Se střídáními se roztrhl pytel. Hřiště opouští také střelec druhé branky domácích Sven Botman, kterého nahrazuje Sepp van den Berg.

59
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Jephcott, přichází Vale.
    Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Hughes, přichází Spence.

56
    První střídání duelu je tu. Hřiště opouští Quinten Timber, kterého nahrazuje Kenneth Taylor.

54
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!

Nizozemci demolují svého soupeře! Momentálně tam domácím spadne vše na co sáhnou. Podruhé v duelu se prosazuje záložník Herthy Berlín JURGEN EKKELENKAMP!

52
    Taylor trochu frustrován fauluje van Kaama, ten bude zahrávat standardní situaci.

50

Dominance Oranjes pokračuje! Po další asistenci Bakkera se prosazuje aktivní DAISHAWN REDAN – 4:0.

48

A máme to již o tři branky! Hned v úvodu druhé půle si ke smůle hostů střílí vlastní branku FINLEY STEVENS.

46
    Hned na úvod druhé půle mají Velšané k dispozici další rozehrávku, fauloval Redan.

46

Obě družstva jsou zpět na hřišti, jdeme na druhou půli!

Máme za sebou první poločas dnešního kvalifikačního duelu na evropský šampionát hráčů do 21 let mezi Nizozemskem a Walesem. Duel zatím vychází lépe domácím favoritům, kteří vedou 2:0. Skóre otevřel hned po sedmi minutách Ekkelenkamp, na kterého navázal v minutě pětatřicáté Botman. Velšané herně nejsou určitě horším celkem, do větších šancí se však zatím nedostali. Uvidíme, co nám týmy předvedou ve druhém poločase.

45+2

45+1
    Další pokus Hughese, projektil hostujícího útočníka zamířil mimo tři tyče.

45
    Hlavní sudí nastaví nad rámec prvního poločasu dvě minuty!

44
    Cooper hledal nákopem jednoho z útočníků, domácí stopeři jsou zatím bezchybní.

43
    Hra se teď často přerušuje, další faul obstaral van Kaam.

42
    Jephcott sestřelil Scherpena, domácí brankář bude rozehrávat.

42
    Branku domácích se pokusil ohrozit Jephcott, jeho pokus byl nepřesný.

37
    Balon od Stevense nenadělal problémy ve vápně domácích.

37
    Střelec druhé branky domácích Botman fauloval, volný přímý kop mají k dispozici Velšané.

36
    Aktivní Zirkzee se ukázal i v obraně, zablokoval pokus jednoho z hostů.

36
    A rázem to mohlo být o tři branky! V další velké šanci ztroskotal Frimpong na hostujícím brankáři!

35

A je to druhý gól v síti hostů! Na krásný balon od van Kaampa si naskočil SVEN BOTMAN a posílá domácí do dvoubrankového vedení!

34
    Rozehrání se chopí van Kaam.

34
    Po zablokovaném centru další roh pro domácí.

31
    Centru se chopil Taylor, ani tentokrát nebyla jeho nabídka úspěšná.

31
    Sudí Farrugia teď vysvětluje Reisovi, že takhle ne. Domácí středopolař si počínal v soboji až moc tvrdě.

31
    Následný rohový kop odvrací hostující obrana do bezpečí.

30
    Do šance se protlačil Zirkzee, skvělým zákrokem se vytáhl Ratcliffe!

29
    Holanďané nikam nespěchají, spoléhají na postupný útok.

28
    Nepřesná kombinace hostů, Oranjes budou vhazovat.

27
    Po autovém vhazování fauloval Ekkelenkamp, hosté budou rozehrávat.

27
    Holanďané uzamkli hosty na své polovině, žádné větší ohrožení branky z toho nebylo.

24
    Střela Pearsona míjí branku Scherpena.

24
    Centr Timbera nenašel adresáta.

23
    Rohový kop budou mít tentokrát k dispozici domácí.

23
    Jeho nabídku odvrací Zirkzee.

22
    Zahraní volného přímého kopu se zhostí Adams.

20
    Tvrdý zákok Rensche, hlavní sudí domácí stoper upozorňuje, že tohle bylo poslední varování.

15
    Ani postupný útok domácích nebyl úspěšný, míč má na svých kopačkách Wales.

14
    Ani další postupný útok hostů nebyl úspěšný, Oranjes kombinují na své polovině.

13
    Nedovoleně si počínal Zirkzee, který poslal k zemi Taylora.

11
    Domácí útočník Redan fauloval na útočné polovině, brankář Ratcliffe bude rozehrávat.

10
    Další střelu hostů zablokoval Redan.

8
    Ohrozit branku Holandska se snažil Adams, jeho pokus byl však zablokován.

7

Nizozemci jdou v sedmé minutě do vedení! Skóre dnešního utkání otevřel JURGEN EKKELENKAMP, který nedal brankáři hostů žádnou šanci.

7
    Zahrání rohového kopu se ujme Timber.

7
    Máme tu první roh duelu, k dispozici ho budou mít domácí.

5
    Zahrání standardní situace se chopil Hughes, jeho centr nenašel adresáta.

5
    Reis faulovan Adams, volný přímý kop pro hosty.

3
    Utkání odstartovalo velmi opatrně, ani jeden z týmů nepodniká riskantnější akce.

1

Formality máme za sebou, půjdeme na to!

Oba celky jsou na place, následují státní hymny.

Nizozemsko: Scherpen – Frimpong, Rensch, Botman, Bakker – Timber, Reis, van Kaaam – Ekkelenkamp, Redan, Zirkzee
    Náhradníci: Gorter – Boadu, Bogarde, Geertruida, Hoever, Maatsen, Musaba, Taylor, van den Berg

Wales: Ratcliffe– Stevens, Cooper, Sass-Davies, Jones – Pearson, Taylor, Williams, Adams – Jephcott, Hughes
    Náhradníci: Shepperd, Webb – Spence, Vale, Beck, Boyes, Davies, Hammond

Rozhodčí: Philip Farrugia – Alan Camilleri, Mitchell Scerri (všichni Moldavsko).

Wales
    Velšané však nebudou chtít oranžovému favoritovi dát nic zadarmo. Kvalifikační výsledky má Wales zatím jako na houpačce. Na nečekanou remízu s Moldavskem dokázali Velšané reagovat v duelu s Bulharskem, které rozdrtili vysoko 4:0. Ještě větší překvapení však přišlo v pátek, kdy Wales nestačil na Moldavsko, se kterým prohrál o gól. V kádru Walesu nenajdeme pro diváky známá jména, proto je tento tým pro diváky velmi nečitelný. Zápas s Oranjes bude pro Wales opravdovou zkouškou kvality a hodně napoví ve vývoji kvalifikační skupiny A.

Nizozemsko
    Holanďané jsou velkými favority skupiny. Oranjes mají za sebou zatím odehrané dva kvalifikační duely. I proto jsou prozatím až na čtvrtém místě tabulky. Kvalifikaci Nizozemci odstartovali vítězstvím nad Moldavskem, poté přišla na řadu remíza se Švýcarskem. Souboj s Walesem bude pro svěřence van de Looe velmi důležitý. V kádru Nizozemska najdeme spoustu známých tváří. Nejznámější je zřejmě útočník Monaka Myron Boadu, další znáá jména najdeme v obraně, kde úřaduje stoper Sven Botman a pravý obránce Jeremie Frimpong. I díky zvučným jedincům jsou Nizozemci dnes favoritem na zisk tří bodů

Krásný večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Vítám všechny u sledování přenosu kvalifikačního duelu na evropský šampionát hráčů do 21 let mezi favorizovaným Nizozemskem a Walesem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Adam Černý

Branky: 7. Ekkelenkamp, 35. Botman, 48. Stevens (vla.), 50. Redan, 54. Ekkelenkamp

Karty:   84. Musaba (NED) – 82. Cooper (WAL)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:3.
    Nizozemsko: Scherpen – Frimpong (74. Hoever), Rensch (74. Geertruida), Botman (60. van den Berg), Bakker – Timber (56. Taylor), Reis, van Kaam – Ekkelenkamp (60. Musaba), Redan, Zirkzee

Wales: Ratcliffe – Stevens, Cooper, Sass-Davies, Jones – Pearson (70. Pearson), Taylor, Williams (84. Hammond), Adams – Jephcott (59. Vale), Hughes (59. Spence)

Rozhodčí: Philip Farrugia – Alan Camilleri, Mitchell Scerri (všichni Moldavsko)