Florida – NY Islanders 5:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:1 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Chicago 5:2 (kon.) | Washington – Tampa 1:2 (po pr.) | Columbus – Seattle 2:1 (po pr.)
Boston – Dallas 3:1 (kon.) | Montreal – NY Rangers 1:3 (kon.) | Nashville – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – St. Louis 3:5 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 2:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Winnipeg Jets
Neděle 17.10.2021, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Československá stopa v utkání

Obránce Radim Šimek
    Útočník Tomáš Hertl
    Útočník Adam Raška – ten však zatím na svou šanci čeká a hraje v nižší kanadské soutěži

V hostujícím celku není žádný český nebo slovenský zástupce.

Jets už vstoupilo do nové sezóny zápasem s Anaheimem. V něm Ducks dali v první třetině dvě branky. Winnipeg se ke kontaktu dostal ihned na počátku druhé třetiny a to bylo od Jets v daném zápase vše. Anaheim vsítil ještě další dvě trefy a rozhodl o svém vítězství 4:1.
    Winnipeg v minulé sezóně bojoval v severní divizi s ostatními kanadskými celky. V letošním ročníku už však bude konfrontace i s americkými týmy. Jets se dostalo do play off, v němž v osmifinále na série 4:0 porazilo Edmonton. Ovšem ve čtvrtfinále Winnipeg neuhrál ani jeden zápas v sérii s Montrealem.

Sharks vstupují do nové sezóny a budou doufat, že se jim povede rozhodně lépe, než ta minulá. V sezóně, která byla poznamenána Covidem – 19, Sharks ve své západní divizi skončil na předposledním místě. Po celou sezónu se pohybovali v těch nižších patrech tabulky. V aktuální sezóně se však NHL vrátilo k původnímu formátu na dvě velké konference, ze které po základní části postoupí do vyřazovacích bojů osm celků.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

San Jose Sharks: Hill (J. Reimer) – B. Burns (A), M. Ferraro, E. Karlsson (A), M.-É. Vlasic, J. Middleton, R. Šimek – T. Meier, Couture (C), Dahlén – Balcers, Hertl, W. Eklund – Labanc, Bonino, Nieto – Pederson, Cogliano, Weatherby.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Pionk, DeMelo, Stanley – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Copp, Dubois, Ehlers – P. Stastny, Lowry, Perfetti – Vesalainen, Harkins, Riley Nash.

Rozhodčí: K. Rehman, F. StLaurent – V. Rody, R. Gibbons.

00:01

00:50
    Timo Meier podržel puk na modré čáře a nakonec se jeho celek dostal krkolomně až do zakončení. Logan Couture našel mezi kruhy Meira a brankář Winnipegu si připsal první těžší zákrok.

01:15
    San Jose má aktivitu v úvodu zápasu na své straně. Nyní se opět dostalo do útoku a vyslalo puk na branku soupeře.

02:07
    Riley Nash se dostal ke střele a donutil Hilla k prvnímu zákroku!

02:46
    Obrana Jets si nyní poradila ve své obraně a hosté vyráží na zteč.

03:10
    Hosté dokázali následně dostat puk až před Hilla a ten musel dávat pozor na nahození z pohledu Winnipegu.

03:35
    Nate Schmidt už neměl dostatek sil, aby se prosadil, navíc šel do útoku sám a proti třem hráčům Sharks.

04:09
    Nahození od modré čáry šlo mimo branku San Jose, ale Jets poprvé zamkli svého soka před jeho brankou.

04:20
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Brance předcházela velká šance! Hill měl pocit, že puk půjde mimo a již opustil branku. Nakonec musel hokejkou zastavit puk mířící do jeho branky. Ovšem Jets si vytvořilo následně tlak a po další střele nedokázal puk udržet a před jeho brankou se k dorážce dostal PIERRE-LUC DUBOIS. Asistence: Brenden Dillon a Neal Pionk.
    04:20 Pierre-Luc DUBOIS - 0:1

05:34
    Blake Wheeler dokázal u mantinelu ve středním pásmu vybojovat puk a hned založil útočnou akcí. Brankář domácího celku musel opět chytat puk do své lapačky.

06:05
    Erik Karlsson nahodil puk od modré čáry, ale ten neznamenal výraznější nebezpečí pro branku, kterou dnes za Winnipeg stráží Connor Hellebuyck.

06:56
    Cole Perfetti se snažil dostat individuálně před branku, ale nakonec si s ním obrana domácích poradila a bere si puk za svou brankou.

07:43
    Na druhé straně průnik hráče po levé straně, který nedokázal lépe zamířit mezi tři tyče.

08:32
    Další větší pobyt Jets v pásmu San Jose. Connor Hellebuyck musel přikrýt puk, který k němu vyplaval z rohu kluziště.

09:29
    Po komerční přestávce byly k vidění dva dobré pokusy na obou stranách. Andrew Copp se sice ke střele nakonec nedostal, hráč San Jose naopak prověřil připravenost brankáře.

10:17
    Chyba Jets v jejich útočném pásmu, která nakonec pomohl k usazení San Jose v pásmu. Vše skončilo dalším úspěšným zákrokem Connora Hellebuycka.

11:08
    Domácím se nyní ani na podruhé nepodařilo udržet pásmo a pokouší se o to potřetí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:31
    Jejich třetí pokus už přinesl nebezpečí pro branku Winnipegu. Nebezpečně zakončoval Erik Karlsson. Zpoza branky se ještě pokoušel puk zastrčit za brankáře Meier!

12:10
    Útočný výpad Jets a puk skončil mimo branku Hilla, který se za ním jen ohlédl.

12:54
    Po chybné rozehrávce se snadno k puku dostal Jasúer Weatherby, ten však nedokázal lépe v nečekané situaci seřídit mířidla.

13:38
    Jansen Harkins nyní neprošel přes obránce a ihned po přechodu modré čáry dostal lehčí hit a přišel o puk.

14:26
    Cole Perfetti oslovil na pravé straně Pierre-Luc Duboise, který si sjížděl pro přihrávku zcela osamocený, ten jen trefil Hilla do jeho výstroje a svou další trefu dnes zatím nepřidá.

15:30
    Slibná akce Sharks, která však byla záhy přerušena a to pro ofsajd.

16:33
    Po další komerční přestávce se pokračuje ve hře. Nyní ani jeden celek nedokázal po svém přechodu do útoku zakončit.

17:14
    Domácí celek nepustil svého soka přes modrou čáru a jeden z obránců dobře vypíchl puk zpět do středního pásma.

17:58
    Connor Hellebuyck si pohlídal vysoký puk a svou hokejkou jej vyrazil k mantinelu. V závěru třetiny sledujeme trochu hlušší pasáž hry.

18:29
    K vidění bude první přesilovka pro Jets. Kevin Labanc se dopustil ve středním pásmu držení.

18:55
    Sharks se podařilo vyhodit puk a Winnnipeg nedokázal ihned ze začátku své první přesilovky udržet puk v pásmu soupeře.

19:27
    Mark Scheifele si sjel až před branku, ale přes bránícího hráče a zasahujícího Hilla neměl šanci dostat puk do branky.

19:37
    Pionk musel hasit průnik Karlssona a kousek za svou modrou čarou chtěl zastavit soupeře, ale dostal hokejku příliš vysoko do oblasti obličeje.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět jednu branku a to ze strany Jets. San Jose mělo dobrý aktivní vstup do zápasu, ten byl však zastaven úvodní brankou Winnipegu. Postupně nám šancí ubývalo, v samotném závěru první třetiny došlo nejprve k vyloučení na straně domácích. Přesilovka hostí trvala jen jednu minut, neboť i oni se provinili svým prvním faulem v zápase.

Střely na branku v první třetině: 6:10!

20:01

20:18
    Winnipeg dokázal zahrozit hned ze svého prvního útoku. Hill dokázal udržet puk před svou brankovou čarou.

21:11
    Erik Karlsson si nyní nerozuměl se svým brankářem a měl zato, že Hill puk odehraje. Ten však skonči za brankou, kde si jej dojel Lowry a ten poslal puk před branku, kde pohodlně zakončil ANDREW COPP. Asistence: Adam Lowry.
    21:11 Andrew COPP - 0:2

22:06
    San Jose tedy nezačalo vůbec dobře druhou třetinu a Jets ve vlastním oslabení dokonce dokázalo navýšit své skóre.

22:40
    Domácí se hned snažili něco vymyslet před brankou hostí. Ti se však ubránili a vyváží puk do středního pásma.

23:23
    William Eklund nestačil rychlosti Harkinse a dopustil se ve středním pásmu faulu.

23:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A máme tu druhou branku, která padla v oslabení daného celku. San Jose se dostalo do přečíslení dva na jednoho. ANDREW COGLIANO to nakonec vzal sám na sebe a přes padajícího obránce dobře umístil puk pod horní tyčku. Asistence: Logan Couture a Brent Burns.
    23:38 Andrew COGLIANO - 1:2

25:01
    Hráčům Winnipegu se nyní vůbec nedaří přesilová hra a jsou viditelně otřeseni nedávnou brankou San Jose.

25:34
    Vyloučení Eklunda dalo nakonec nový impuls pro domácí, kteří se dostali ke kontaktní brance. Přesto se Jets dostali ve své přesilovce k jedné střele, která z opakovaného záběru skončila na tyči.

26:44
    Rychlý útočný výpad, hráč domácího celku zamířil mimo. Poté se ve středním pásmu strhla menší mela. Z ní nakonec vyplula dvojice Jacob Middleton a Logan Stanley, kteří si to následně rozdali mezi sebou!

26:44
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jacob Middleton – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Logan Stanley – 2 min., hrubost).

26:44
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., vražení na hrazení).

28:10
    Nick Bonino dobře clonil před brankou. Následně se po střele ještě snažil u levé tyčky poslat puk do brankoviště. Tomu mu zabránil bránící hráč.

28:30
    Další slibná střela domácího celku, kdy puk šel mimo pravou tyč! San Jose už moc v přesilovce času nezbývá.

29:22
    Winnipeg to nyní nevykombinoval tří proti dvěma zrovna ideálně a nedostal nyní puk na branku Hilla.

30:47
    Logan Couture si sebral puk ve středním pásmu, ovšem na modré čáře nedokázal prohodit puk přes hráče a nedostal se tak do útočné třetiny.

31:23
    Nick Bonino sice dostal puk na střed, ale nebyl ve střelecké pozici a nedokázal se (navíc ještě v tísni obránce) dostat k zakončení.

31:59
    Josh Morrissey se nyní spíše věnoval držení hole Tomáše Hertla a půjde za tento prohřešek pykat.

32:37
    Začátek přesilové hry se zatím San Jose nedaří a nyní dojde ke vhazování ve středním pásmu.

33:03
    Jasúer Weatherby se pokoušel zabojovat na středovém kruhu, přesto se San Jose musí vrátit do své třetiny a odtud zahájit další útok.

33:17
    Přesilovka Sharks nakonec končí vyrovnávací trefou. Autorem branky je JASPER WEATHERBY, kterému přihrával Karlsson a ten se trefil z levé strany k protější tyčce! Jasper Weatherby si tak mohl oslavit vůbec svou první trefu v NHL! Asistence: Erik Karlsson a Kevin Labanc.
    33:17 Jasper WEATHERBY - 2:2

34:41
    Domácím rázem narostla křidýlka a opět měli snahu ohrozit branku Winnipegu, který v průběhu druhé třetiny ztratil dvou brankový náskok.

37:00
    U puku jsou domácí, ale stejně jako v první třetině, i závěr druhé třetiny se nese v menším tempu hry.

37:46
    U pravého mantinelu se k puku dostal Blake Wheeler, který zkoušel nahodit puk na branku, což nepřineslo nic nebezpečného.

38:29
    Rudolfs Balcers si zpracoval puk přesně na modré a šel do střely. V rozhodujícím momentu nechal puk za sebou. Vzápětí se objevil u puku Meier a ten už se dostal k zakončení. Connor Hellebuyck jej vychytal.

39:15
    Běží poslední minuta druhé třetiny a Jets se ještě od své branky nadechuje ke své poslední útočné akci.

40:00

Jets se ve druhé třetině dostalo záhy ke své druhé brance, která padla při jejich oslabení. Ovšem jejich vedení nevydrželo dlouho. Ve vlastní přesilovce hostující celek obdržel kontaktní branku. Sharks následně dokázali vyrovnat ze své další přesilové hry a do třetí třetiny se půjde za nerozhodnutého stavu. Svou premiérovou trefu v NHL si zapsal Jasper Weatherby!

Střely na branku ve druhé třetině: 11:6!

40:01

40:30
    Mark Scheifele si najel do útočného pásma a poslal puk na branku. Ovšem Hill nemusel nakonec zasahovat.

41:34
    Winnipeg má aktivní vstup do třetí periody.

41:38
    Ten bude však zastaven jejich vyloučením. Dubois se provinil úderem loktem v souboji se Šimkem.

42:50
    Až ve druhé části přesilové hry se podařilo San Jose utvořit tlak v pásmu soupeře.

43:16
    A ten přinesl závar před brankou Connora Hellebuycka, následně jeho spoluhráči vyhodili puk z vlastní třetiny.

43:25
    Přesilovku nakonec domácí celek dokázal přetavit ve vedoucí branku. Eklund vystřelil na branku, puk se odrazil před brankáře, kde si jej uzmul TOMÁŠ HERTL a ten si jej stáhl a a zakončil do branky. Asistence: William Eklund a Jasper Weatherby.
    43:25 Tomáš HERTL - 3:2

45:02
    San Jose docílilo své druhé slepené branky. Nejprve Hertl zkoušel oslovit Meira, který vystřelil. Connor Hellebuyck dokázal zareagovat, ovšem odražený puk před jeho brankou hbitě dorazil RUDOLFS BALCERS, který následně neubrzdil a srazil brankáře Jets. Poté se strhly menší potyčky před jeho brankou. Asistence: Timo Meier a Tomáš Hertl.
    45:02 Rudolfs BALCERS - 4:2

45:02
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hrubost).

45:56
    Sano Jose hraje svou další přesilovku a nebyli daleko od své další trefy. Střelu z pravé strany vychytal Connor Hellebuyck, který se natáhl ke své levé tyčce a betonem zastavil letící puk!

46:56
    Tuto početní převahu už domácí nejspíše nevyužijí. Jets se dokázalo ubránit, nicméně třetí perioda se nese jak v otočení stavu skóre ve prospěch Sharks, tak i emocemi na ledě.

47:50
    Po delší době musel nyní dávat pozor ve své brance i Hill, ale ten nyní nemusel nakonec zasahovat.

49:01
    Jets nyní hledá cestu k brance Hilla a snaží se zvrátit hru na svou stranu.

49:46
    Jansen Harkins měl hodně smělý plán, ovšem prokličkovat se skrze tři, čtyři hráče, bylo předem nemožné.

50:38
    San Jose si nepohlídalo počet hráčů na ledě a nabízí přesilovku pro soupeře.

52:31
    Přesilovka Winnipegu utekla jako voda a hostující celek si nevypracoval vážnější šanci.

52:48
    Hráč domácího celku se mohl dostat do úniku, ale delší puk dokázal Connor Hellebuyck u mantinelu poslat do středního pásma. Odtud střílel do prázdné branky další hráč San Jose. Ovšem jeho spoluhráč se nestihl vrátit z útočného pásma a pro ofsajd nemohla být branka uznána.

53:28
    Hosté se nevzdávají a dávají kontaktní branku. JANSEN HARKINS se dostal ke střele z levé strany a přesně zacílil do polo odkryté branky. Asistence: Logan Stanley a Josh Morrissey.
    53:28 Jansen HARKINS - 4:3

54:57
    Connor Hellebuyck se musel opět ohánět ve svém brankovišti, aby zamezil dalšímu odskoku svého soka.

55:54
    Josh Morrissey se dostal před poslední komerční pauzou ke střele, se kterou Hill neměl větší problémy.

56:40
    Jets si bere puk ve vlastní třetině a zatím se nedostává k nějakému závěrečnému náporu.

57:39
    Domácí celek se zatím velmi dobře brání a nepouští Winnipeg do svého pásma.

58:21
    Jets už hraje bez svého brankáře a moc nechybělo, aby vzápětí jeden z hráčů San Jose trefil ze středního pásma prázdnou branku!

58:59
    Ani v šesti hráčích se hostům nedaří dostat San Jose pod tlak.

59:23
    Před Hillem byl osamocen Blake Wheeler, který však stál zády brance a z otočky nebylo jeho zakončení přesné. Tentýž hráč se dostal následně už k lepší střele a Hill zasáhl!

59:27
    Oddechový čas pro hosty.

59:43
    Puk už přešel modrou čáru a bude se vhazovat ve středním pásmu. Hostům už moc času nezbývá.

59:52
    Winnipeg se dostal ještě k závaru před Hillem. Ten drží puk ve své lapačce a poté co rozhodčí rozpustí skrumáž, se bude vhazovat poslední vhazování v útočné třetině San Jose.

San Jose začalo vstup do nové sezóny výhrou! V zápase však prohrávalo 2:0 a muselo následnými čtyřmi brankami otočit vývoj utkání na svou stranu. O to se velkou měrou zasloužil i Tomáš Hertl, který si dnes připsal dva body za branku a asistenci. Důležitým okamžikem pro domácí celek byl začátek třetí třetiny, kdy se jim podařilo vstřelit dvě slepené branky, díky kterým otočili vývoj zápas na svou stranu.

Střely na branku ve třetí třetině: 14:6!
    Střely celkem v zápase: 31:23!

Kdo se postavil do brankoviště?
    Adin Hill (SJS) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0%, odchytal 60:00.
    Connor Hellebuyck (WPG) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 58:12.

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Hertl (SJS) – 1+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 16:42.
    Radim Šimek (SJS) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:52.

Tři hvězdy utkání
    1. Tomáš Hertl (SJS) 1+1
    2. Jasper Weatherby (SJS) 1+1
    3. Andrew Cogliano (SJS) 1+0 (06:50:12)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 24. Cogliano (Couture, B. Burns), 34. Weatherby (E. Karlsson, Labanc), 44. Hertl (W. Eklund, Weatherby), 46. Balcers (T. Meier, Hertl) – 5. Dubois (Dillon, Pionk), 22. Copp (Lowry), 54. Harkins (Stanley, Morrissey)

Rozhodčí: K. Rehman, F. StLaurent – V. Rody, R. Gibbons