Michalovce – Banská Bystrica 1:0 (po pr.) | Nové Zámky – Zvolen 1:4 (kon.) | Trenčín – Košice 5:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Prešov – HC Slovan 2:4 (kon.) | Poprad – Nitra 3:4 (po pr.)
HK Poprad
3:4 (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
HK Nitra
sk Neděle 17.10.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Atraktívnym duelom 9. kola Tipos Extraligy rozhodne bude aj stretnutie medzi kamzíkmi a corgoňmi. Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu medzi HK Poprad a HK Nitra, ktorý sa na popradskom zimnom štadióne začne o 18:00.

Popradskí hokejisti po vysokom víťazstve 8:3 nad Novými Zámkami cestovali na ľad Trenčína, kde však prehrali 3:2. Potom na domácom ľade privítali vo východniarskom derby Košice, ktoré zdolali 4:3 po predĺžení. Divokým zápasom bola piatková repríza minuloročného finále vo Zvolene. Poprad prehrával už 5:3, následne otočil na 5:6, no z troch bodov sa netešil, keďže podľahol napokon rytierom po predĺžení 7:6. Podtatrancom patrí v tabuľke 4. miesto so ziskom 15 bodov a skóre 34:24.

Nitra je zatiaľ v podstate suverénna, prehrala z ôsmich duelov len jediný. Vďaka siedmim víťazstvám sa hokejisti spod Zobora momentálne dostali na čelo tabuľky, kde majú 19 bodov a skóre 40:23. Nitrania v poslednom piatkovom kole doma deklasovali posledný Prešov 8.3, predtým zdolali Banskú Bystricu 5:2, Mikuláš 4:3 po predĺžení, Michalovce 2:8, a tak ťahajú štvorzápasovú sériu víťazstiev.

Poprad a Nitra sa naposledy vzájomne stretli ešte počas základnej časti v minulej sezóne. 19. februára sa zrodilo nitrianske víťazstvo 5:3.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Drgoň, Brejčák (A), Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana (C), Skokan (A), Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Paločko, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek

HK Nitra: O'Connor (Honzík) – Mezei (C), Raskob, Švarný (A), Nemec, Vitaloš, Bodák, Pupák (A), Štefanka – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, Sýkora, Múčka

Rozhodca: Štefik, Žák – Synek, Tvrdoň.

Na ľadovú plochu už nastupujú oba tímy. Nitrania v modrých dresoch a Popradčania v bielych.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Nitrania si pri rozvoji akcie po vyhratom buly pomohli prihrávkou rukou a hra je prerušená.

00:37
    Úvod je kostrbatý, domácim teraz nevyšla rozohrávka z obranného pásma, je z toho zakázané uvoľnenie.

01:06
    Handlovský priťukol na ľavom kruhu Mešárovi, ktorý to skúšal nahadzovať bekhendom, no triafal mimo priestoru bránky.

01:23
    Dalhuisenova jemná strela švihom z modrej čiary mierila priamo na hruď brankára O'Connora. Hravo si s pukom poradil.

02:09
    K puku sa za ľavým kruhom dostal Múčka, ktorý to skúsil rýchlo z otočky nahodiť. Tomek si pripísal prvý zákrok v zápase.

02:53
    Pred Dzivjakom sa na ľavom krídle otvoril priestor. Pokračoval do pásma, ukazoval sa mu medzi kruhmi Jevoš, no napokon dostal nepresnú prihrávku.

03:47
    Rymshova strela od modrej čiary bola zrazená korčuľou a puk vyletel na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred nitrianskym gólmanom.

04:40
    Nitra získala pásmo a usadila sa. Z ľavého kruhu nahadzoval puk pred bránku Švarný. Tomek si dal pozor a vyrážal.

05:28
    Bodák v rohu klziska padol v súboji s Handlovským, nebolo to však po nedovolenom zákroku popradského útočníka.

05:58
    Puk sa znenazdajky odrazil medzi kruhmi, kde už prichádzal Bjalončík, napokon však hokejkou ho nestihol zasiahnuť, a tak premárnil túto dobrú príležitosť na strelu.

06:32
    Hrnka si spracoval na pravom krídle krížnu prihrávku, vošiel do pásma a nahodením na Tomeka získal aspoň buly v útočnej tretine.

07:42
    Handlovský s Vandasom si navzájom ponúkali puk pred nitrianskym bránkoviskom, napokon nezakončil ani jeden z nich.

08:42
    Bodák nabíjal po modrej čiare Vitalošovi, ktorý tvrdo pálil. Tomek dokázal jeho strelu vyraziť na zadný mantinel.

09:15
    Dalhuisenovu strelu od modrej čiary dokázal Paločko spred bránkoviska tečovať, no len jemne priamo do výstroje O'Connora.

09:48
    Krížnu prihrávku Svitanu tečoval jeden z nitrianskych hráčov až na tribúnu medzi divákov. Hra prerušená.

10:42
    Handlovskému nechali nitrianski hráči trochu viac času a priestoru. Prekorčuľoval medzi kruhy, odkiaľ strieľal. O'Connor bezpečne vyrážal.

11:48
    Poprad si zahrá prvú presilovku v zápase. Mário Múčka dostáva dve minúty za hákovanie.

12:17
    Pred Rymshom ostal otvorený priestor. Obranca Popradu to skúsil vystreliť, mieril však iba na plexisklo.

13:32
    Mezei prečítal úmysel Mešárovej prihrávky. Zachytil puk pri zadnom mantineli a úspešne ho vyhodil von z obranného pásma.

14:21
    Presilovú hru si zahrajú aj hráči Nitry. Na dve minúty za podrazenie je vylúčený Filip Mešár.

14:52
    V úvode oslabenia sa Popradčanom podarilo na dvakrát vyhodiť puk až k brankárovi O'Connorovi.

15:23
    Strelu spomedzi kruhov z hokejky Krivošíka dokázal Tomek vyraziť k ľavému kruhu, kde bol pripravený Buček, no puk mu na dorážku úplne nesadol, a tak túto málo výraznú strelu pokryl popradský brankár tiež.

16:06
    Strela Šimona Nemca z modrej čiary bola skrytá poza viacerých hráčov, a tak Tomek asi veľa toho zo svojej pozície nevidel. Dokázal to však akosi vyraziť betónom.

17:02
    Poprad po zvládnutí oslabenia si to namieril hneď do útočného pásma. Dve Drgoňove strely boli nepresné, následne to chcel Svitana servírovať Livingstonovi na modrú, puk mu však preskočil cez hokejku.

18:07
    Handlovský si prebral puk v strednom pásme, chcel prejsť poza Vitaloša, no ten sa nenechal prekonať a znemožnil Handlovskému lepšie vystreliť.

18:10
    Presilovka v závere prvej tretiny pre Poprad. Róbert Varga dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

18:47
    Presilovka domácich sa ani poriadne nerozbehla a Adam Drgoň je vylúčený za seknutie.

19:02
    Brejčák po svojej chybe nechal priestor pre Krivošíka, ktorý sa odpútal od mantinelu, natlačil sa pred bránku, ale na brankára Tomeka už nevyzrel.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodná tretina priniesla aktívny hokej z oboch strán. Bolo to veľmi vyrovnané, gól nepadol. Stav je teda po odohraných 20 minútach 0:0.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:14
    Nitra je už v plnom počte a začína sa jej kratučká presilovka. Dalhuisen nahadzoval od modrej čiary, O'Connor bezpečne zastavil.

21:00
    Nebezpečne sa pred bránku z pravého kruhu natlačil Jozef Baláž. Napokon zakončoval tesne vedľa opačnej žrde, Tomek zasiahnuť nemusel.

21:50
    Handlovskému sa medzi kruhmi ukazoval Bjalončík, bol však dobre tiesnený nitrianskym vracajúcim sa hráčom.

22:28
    Bjalončík šikovne získal puk nadvihnutím protihráčovej hokejky v strednom pásme. Ďaleko sa však nedostal, prišiel o puk po vniknutí do útočnej tretiny.

23:58
    Hrnka jemne nahadzoval puk bekhendom na Tomeka, ktorý si veril a neprikrýval. Rozohral do rohu klziska.

24:24
    Bajtekovi to spoločne s Raskobom nevyšlo. Neprešli cez modrú čiaru v súlade s pravidlami.

25:05
    Vandas prihrával Mešárovi v útočnom pásme rukou a hra je prerušená.

25:49
    Šišovskému sa medzi kruhmi ukazoval Paločko, no napokon nedostal presnú prihrávku. Nitrania rýchlo dokázali prečísliť nebezpečný priestor pred O'Connorom.

26:58
    Svitana to nemyslel zle s krížnou prihrávkou na Skokana, ten však bol už obsadený Mezeiom.

27:41
    Nitra dala gól!
    Nitrania otvárajú skóre stretnutia a dostávajú sa do vedenia. K puku sa na ľavom kruhu dostal RÓBERT VARGA, namieril to veľmi umne a popod Tomekovu vyrážačku puk prepadol do bránky.
    Bez asistencie.

28:21
    Blízko ku gólu mala aj akcia, na ktorej konci bol Martin Volko. Volko dorážal strelu z modrej čiary, Tomek vyrazil pred seba, no dokázal zlikvidovať aj Volkovu následnú dorážku.

29:01
    Presilovku si zahrá popradský tím. Dve minúty za napadnutie dostáva Martin Vitaloš.

29:28
    Po presilovkovom vyhratom buly mali kamzíci puk, následne si však nepresne prihrali a pripravili sa o útočné pásmo.

30:44
    Poprad dal gól!
    Poprad využíva presilovku a vyrovnáva stav stretnutia. Livingston bol síce vytlačený do rohu klziska, no dokázal perfektne nájsť prihrávkou medzi kruhy FILIPA MEŠÁRA a ten nenápadnou strelou k žrdi prekonal O'Connora.
    Asistencie: James Livingston, Michael Vandas.

31:07
    Švarný sa dostal k puku na modrej čiare a okamžite ho nastrelil na bránku. Krivošík nepríjemne tečoval, ale Tomek dokázal zasiahnuť.

31:51
    Hrnka si po prerušení hry čosi chcel vysvetľovať s Livingstonom, no čiaroví rozhodcovia kohútov rýchlo dali od seba.

32:21
    Mešár prenikol do pásma po ľavom krídle a skúsil to vystreliť na bránu. O'Connor pokojne našiel strelu vo svojej lapačke.

32:33
    Presilovku si zahrajú hráči Nitry. Peter Šišovský dostáva dve minúty za podrazenie.

33:09
    Baláž to skúsil vystreliť z pravého kruhu. Tomek vyrazil do opačnej strany, puk sa už nedostal pre nikoho na dorážku.

34:03
    Tomáš Hrnka chcel prekvapiť popradského gólmana strelou z uhlu. Tomek bol trošičku zaskočený a upratať puk z bránkoviska museli jeho spoluhráči.

34:11
    Tvrdoňova vyrazená strela sa dostala na opačný kruh k Samuelovi Bučekovi, ktorý zakončoval ihneď z prvej. Brankár Tomek sa však urýchlene presunul a zakročil.

34:31
    Hostia využívajú presilovku. Hoci to bola trochu kuriózna situácia, po ktorej gól padol, no platí. Zdalo sa, že Tomek už má puk ukrytý pod sebou, no Nitrania aj tak dorážali a napokon sa im podarilo puk pretlačiť do bránky. Autorom zásahu je TOMÁŠ HRNKA a hostia znovu v zápase vedú.
    Asistencie: Samuel Buček, Marek Tvrdoň.

36:22
    Nahodený puk zo stredného pásma letel za Tomeka, domáci opäť pri puku.

36:34
    Rozohrávka domácim hráčom však veľmi nevyšla, je z toho zakázané uvoľnenie.

37:26
    Dalhuisen ustrážil modrú čiaru a nahadzoval na O'Connora. Nitriansky brankár si po dlhšom čase pripísal úspešný zásah.

37:57
    Krivošíkova zrazená strela spomedzi kruhov letela na ochrannú sieť.

38:41
    Mešár sa pokúšal z otočky nájsť Vandasa na pravom kruhu, no veľmi sa mu to nepodarilo.

39:15
    Nitrania získavajú dvojgólové vedenie. Šikovne a rýchlo prenikol do pásma JOZEF BALÁŽ, ktorý sa dostal k ľavému kruhu a prudkou strelou pomedzi betóny prekonal Tomeka.
    Asistencia: Filip Bajtek.

39:45
    V závere druhej tretiny získavajú presilovku kamzíci. Dve minúty za podrazenie dostáva Adrián Holešinský.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná tretina priniesla aj prvé štyri góly. Tri z nich padli do siete Tomeka, presadili sa Varga, Hrnka a Baláž. Za Poprad skóroval Mešár, a tak corgoni po 40 minútach v Poprade vedú 1:3.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:29
    Poprad hneď v úvode tretej tretiny prichádza s kontaktným gólom. Drgoň vypálil od modrej čiary, výborne zapracoval Skokan, ktorý hokejkou perfektne tečoval do vnútornej hornej žŕdky.
    Asistencie: Adam Drgoň, Daniel Brejčák.

41:38
    Buček sa svojimi šikovnými kľučkami vyhol dvom protihráčom, prešiel pred bránkou, no už premárnil správny moment na strelu a rýchlo sa k nemu domáci hokejisti vrátili, aby ho odzbrojili.

42:12
    Presilovka pre Nitru. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Adam Drgoň.

42:38
    Tvrdoňova strela z pravého kruhu bola zblokovaná. Nitra však ostáva v pásme pri puku.

43:12
    Dobrý voľný priestor si našiel medzi kruhmi Róbert Varga, ktorý aj vystrelil, ale triafal iba priamo do Tomeka.

44:21
    Po strele Šimona Nemca z modrej čiary nastal pred popradskou bránou menší zmätok, no nakoniec to domáci hráči vyriešili a nepustili Nitranov k ďalším dorážkam.

46:04
    Nahodený puk zo stredného pásma bol zrazený a letel na ochrannú sieť.

46:49
    Svitana krížne dával v protiútoku na Livingstona, ten to chcel dávať medzi kruhy uvoľnenému Dalhuisenovi, ponúkol mu však ťažko spracovateľný puk.

47:48
    Presilovka pre Nitru. Daniel Brejčák dostáva dve minúty za hákovanie.

48:28
    Hrnka dostal prihrávku do ofsajdovej pozície, hra je prerušená.

49:16
    Z modrej čiary vypálil Nemec, s jeho strelou si Tomek poradil.

49:24
    Nitrianska presilovka sa končí predčasne. Jozef Baláž je na dve minúty vylúčený za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

50:28
    Rymshovu jemnučkú strelu švihom od modrej čiary Skokan ešte tečoval, ale usmernil to ponad bránku.

51:06
    Svitana mieril a mieril na pravom kruhu. Napokon sa rozhodol vystreliť švihom, no minul vzdialenejší horný roh brány.

51:29
    Nitra prežila oslabenie bez inkasovaného gólu, už sú corgoni v plnom počte.

52:16
    Dalhuisenovu nahodenú strelu od modrej čiary O'Connor asi veľmi nevidel, dokázal ju však vyraziť.

53:28
    Bjalončík sa pozeral navôkol a napokon sa z pravého kruhu rozhodol sám zakončiť. Nebola to však veľmi nebezpečná strela, O'Connor ju bez problémov vyrazil hokejkou.

54:04
    Čoraz väčší stupňujúci sa tlak Popradu je pretavený do vyrovnávajúceho gólu. Prihrávku od zadného mantinelu dostal medzi kruhy PETER BJALONČÍK a výborne mierenou strelou k žrdi prekonal nitrianskeho gólmana.
    Asistencie: Matej Paločko, Peter Novajovský.

54:36
    Poprad získava presilovú hru, keď je už v laufe z vyrovnania skóre. Dve minúty za hákovanie dostáva Martin Vitaloš.

55:50
    Rymsha sa ešte neulakomil, ponúkol prihrávku Drgoňovi na ľavý kruh. S jeho delovkou si však brankár Nitry poradil.

56:16
    Individuálnym prienikom sa skúšal presadiť Michael Vandas. Prekorčuľoval k ľavému kruhu a zakončoval. Mieril to však len priamo na hruď gólmana O'Connora.

57:00
    Dalhuisenovu strelu dokázal ešte tečovať Šišovský, no brankár O'Connor opäť Nitru podržal.

57:45
    Baláž sa dostal k strele z pravého kruhu, ako dokázal preniknúť po krídle. Jeho následná strela skončila priamo v Tomekovej lapačke, ktorý už dlhšie nemal zákrok. Poprad ťažil ešte z presilovkového tlaku a Nitra sa teda po pár minútach dokázala nadýchnuť.

58:56
    Vandas to skúsil individuálne, ale cez zodpovedného defenzívneho Bodáka sa presadiť nedokázal.

59:41
    Handlovského strela spoza pravého kruhu letela mimo bránky.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Popradčanom sa v poslednej dvadsaťminútovke podarilo vyrovnať. Hneď v úvode tretej tretiny znížil Skokan a na 3:3 vyrovnával v 55. minúte Bjalončík. Nitra mohla mať tri body, Poprad žiaden, no situácia je odlišná. Oba tímy zatiaľ majú po jednom bode a ide sa hrať o ten druhý.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:17
    Buly vyhrali domáci, sú s pukom na hokejkách.

60:47
    Krivošík si v obrannom pásme trochu nerozumel s Hrnkom, no napokon to nebolo tragické, hostia ostávajú pri puku.

61:04
    Peter Bjalončík vypichol puk v strednom pásme, korčuľoval už sám na brankára O'Connora, snažil sa to prízemnou strelou dať, no nitriansky gólman zasiahol úspešne hokejkou.

62:20
    Nitrania rozhodujú o zisku ďalšieho bodu z tohto zápasu. Krivošík už nemal dostatočnú rýchlosť, tak naštartoval prihrávkou ADRIÁNA HOLEŠINSKÉHO, ktorý využil to, že Svitana so Skokanom prepadli a šiel sám na Tomeka. Blafák na forhend mu vyšiel a Tomeka prekonal.
    Asistencia: Filip Krivošík.

Dva body z tohto duelu berú nitrianski hokejisti. Popradčania určite budú radi aj za jeden získaný bod, keďže do tretej tretiny vstupovali s dvojgólovým mankom. (20:28:41)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 31. Mešár (Livingston, Vandas), 41. Skokan (Drgoň, Brejčák), 55. Bjalončík (Paločko, Novajovský) – 28. Varga, 35. Hrnka (Buček, Tvrdoň), 40. Baláž, 63. Holešinský (Krivošík)

Rozhodčí: Štefik, Žák – Synek, Tvrdoň