Buffalo – Vancouver 5:2 (kon.) | Montreal – San Jose 0:5 (kon.) | New Jersey – Seattle 4:2 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.) | Washington – Colorado 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.)
Detroit – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 6:5 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 6:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Florida Panthers
Středa 20.10.2021, 01:08 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:54:10)

Utkání přihlíželo 19 092 diváků.

Florida nenašla přemožitele ani ve třetím utkání nové sezóny, na ledě obhájce Stanley Cupu, Tampy Bay, zvítězila 4:1.

Po bezbrankové první třetině se v prostředním dějství hnulo skóre alespoň jednou, Pantery poslal do vedení obránce Brandon Montour. Domácí v úvodu třetí části srovnali zásluhou Braydena Pointa, ale hned minutu po inkasované brance vrátil hostům náskok Aleksander Barkov a v 54. minutě jej svým premiérovým gólem v NHL vylepšil jiný Fin Anton Lundell. Bolts ještě v závěru zkusili powerplay, ale nedočkali se ani snížení, gólem do prázdné brány naopak pečetil vítězství Floridy Anthony Duclair.

Svěřenci kouče Quennevillea se díky vítězství posunuli do čela Východní konference o skóre před Buffalo a Pittsburgh, Tampa je se ziskem čtyř bodů až dvanáctá.

59:47
    Po levém mantinelu ještě najel do útočného pásma Anton Lundell, ale dlouho se v tomto prostoru nezdržel, zpětný pas poslal na hůl Forslinga.

59:26
    Zápas se podle očekávání už jen dohrává. Za bránou několik vteřin pobyl Radko Gudas přičemž se jej žádný ze soupeřů nevydal napadat.

59:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

58:42
    Alespoň snížit porážku zkusil Pierre-Édouard Bellemare. Francouzský forvard se natlačil před bránu, ale Knight jej vystál a změnu skóre nepřipustil.
    57:54 Anthony DUCLAIR - 1:4

57:54
    Florida právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Barkov využil volnějšího prostoru ve středu hřiště k proniknutí do středního pásma, načež předal touš ANTHONYMU DUCLAIROVI. Kanaďan krátce po přejetí útočné modré čáry bekhendem zamířil do odkryté svatyně neomylně. Asistence: Aleksander Barkov a Gustav Forsling.

57:25
    Domácí se drží v útočném pásmu. Steven Stamkos nahrál napříč útočným pásmem Pointovi, jeho tvrdá rána zvolnila jenom boční síť.

57:01
    Spencer Knight si nebyl vůbec jistý, jestli kotouč drží mezi betony a domácí hráči si toho byli moc dobře vědomi. Na gólmana vyvinuli velký tlak a dotlačili ho skoro až do brány, nicméně ani tak se puk neobjevil.

56:28
    Domácí vybojovali vhazování v útočné třetině, a to je jasný signál pro Andreje Vasilevského, který opustil bránu a pustil na led šestého bruslaře v modrém dresu.

56:05
    Kevin Connauton je zpátky na ledě. S jeho návratem na led nebezpečně střílel Victor Hedman. Knight jeho střelu vyrazil, dorážkám zabránil Gudas.

55:47
    Panteři dokonce mohli v početní nevýhodě definitivně rozhodnout o vítězství. Anton Lundell v přečíslení vybídl k zakončení Cartera Verhaegheho, střelu z levého kruhu k bližší tyči zastavil Vasilevskij.

55:24
    Hosté ubránili v oslabení minutu a půl, přičemž Spencer Knight během této doby nemusel čelit jediné střele. Domácí se v kombinaci trápí.

54:35
    Slabé zakončení Hedmana zblokoval Aleksander Barkov pod vlastní hokejku. Párkrát s kotoučem zakvedlal, až potom vyhodil.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 43. B. Point (Hedman, Rutta) – 27. Montour (S. Reinhart, A. Lundell), 44. Barkov (Verhaeghe), 54. A. Lundell (S. Reinhart, Marchment), 58. Duclair (Barkov, Forsling)

Tampa Bay Lightning: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Šustr, Sergačjov – Perry, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – M. Joseph, Colton, Maroon – Raddysh, Bellemare, Katchouk.
    Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Vatrano – Hörnqvist (A), J. Thornton, Marchment.

Rozhodčí: McIsaac, O'Rourke – Smith, Kovachik

Diváci: 19 092