Philadelphia – Boston 6:3 (kon.) | Vegas – St. Louis 1:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
St. Louis Blues
Čtvrtek 21.10.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z tohoto atraktivního utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších přenosů ze zámořské NHL zase někdy na viděnou. (07:12:34)

1. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+0
    2. Robin Lehner (VEG) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %
    3. Williams Karlsson (VEG) – 1+0

Česká a slovenská stopa:

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště?

Robin Lehner (VEG) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 58:49
    Jordan Binnington (STL) – 42 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,7 %, odchytal 60:00

Dnešní utkání sledovalo v T-Mobile Areně 17 690 diváků.

Hokejisté St. Louis Blues otočili střetnutí na ledě Las Vegas a vytěžili z úvodního venkovního třízápasového tripu plný počet bodů. Hrdinou zápasu se stal brankář Jordan Binnington, jenž pochytal celkem 42 střel. Jediným hráčem, který jej překonal, byl v 9. minutě Karlsson. Krátce po změně stran srovnal stav Saad a obrat dokonal deset minut před koncem premiérovým gólem v sezoně Tarasenko. Pojistku pak přidal trefou do opuštěné klece Barbašev.

59:22
    Vegas při dvougólovém manku už ani neodvolává brankáře. Duel se viditelně bez většího tempa pouze dohrává.

59:00
    Do konce třetí třetiny schází poslední minuta.
    58:48 Ivan BARBAŠEV - 1:3

58:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Nyní už Bluesmani pojistku skutečně přidávají. Po Thomasově přihrávce zprava střílel IVAN BARBAŠEV z mezikruží elegantně zády k prázdné brance bekhendem přesně. Asistence: Robert Thomas a Colton Parayko.

58:15
    Hosté zkoušeli střelu do prázdné branky. Puk šel kousek vedle levé tyče. Mohlo být hotovo.

57:50
    Krátce po vyhraném buly pohotově střílel Alex Pietrangelo. Jordan Binnington ukryl puk do lapačky.

57:46
    Binningtona nepřekonal ani Nicolas Hague. Brankář St. Louis podržel puk a Vegas bude zkoušet štěstí v šesti!

57:10
    Jordan Binnington vyrážel nepříjemnou střelu od levého mantinelu. Po chvíli to zkoušel i Jevgenij Dadonov.

56:31
    Faulkova skákavá střela se neujala. Na druhé straně našel Alex Pietrangelo Binningtonovu lapačku. Po komerční přestávce bude na programu závěrečná část třetí třetiny. Uvidíme, zda i celého zápasu.

55:45
    St. Louis se hnalo do přečíslení dvou na jednoho. Nakonec byla celá akce zbrzděna a domácí zadáci se stačili vrátit.

55:08
    Další střela Whiteclouda. Tentokrát byla jeho o poznání prudší rána tečována na zadní mantinel.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 9. W. Karlsson (R. Smith, Martinez) – 24. Saad (Perron, R. O'Reilly), 50. Tarasenko (Kyrou, B. Schenn), 59. I. Barbašev (R. Thomas, Parayko)

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Martinez (A), Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – N. Roy, Stephenson, Dadonov – Kolesar, Patrick, Krebs – Leschyshyn, B. Howden, W. Carrier.
    St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), M. Scandella, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Neal, B. Schenn (A), Kyrou – Tarasenko, R. Thomas, I. Barbašev – K. Kostin, Bozak, Neighbours.

Rozhodčí: Rehman, Syvret – Shewchyk, Cherrey

Diváci: 17690