Vítkovice – Vsetín 0:2 (kon.) | Pardubice – Kobra 10:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:3 (kon.)
Havířov – Olomouc 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:2 (po pr.) | HC Litvínov – Třemošná 6:5 (kon.)
Motor ČB – Sparta 1:2 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Technika Brno 7:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 5:3 (kon.)
Poruba – Zlín 3:6 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 2:3 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 21.10.2021, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Ode mě je to v tuto chvíli už vše. Přeji vám příjemný zbytek týdne a někdy příště se těším na shledanou! (19:22:01)

Bylo to napínavé, zaslouženě došlo k dělbě bodů. V první části byla o něco aktivnější Slavia, v té druhé Lvi zvedli tempo a k vidění byl pěkný dorostenecký hokej s šancemi a ke konči třetiny i góly. V té třetí se brzy dostali do vedení sešívaní a vypadalo to, že si budou chtít hubený náskok udržet, v 54. minutě se však Východočechům povedlo dorovnat a v první minutě prodloužení pak z přesilovky rozhodli o svém těsném vítězství 3:2. Mountfield si tak připsal sedmou výhru v řadě, poprvé u ní ale ztratil bod – ten dnes putuje do hlavního města.

60:43
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nyní už však kotouč místo určení našel a je rozhodnuto, Hradec dnes bere dva body! Hokejistům se povedlo rychle přenést hru na levou stranu, kde byl nachytaný ADAM BEZPALEC, jenž trefil místo u bližší tyče kolem přesouvajícího se brankáře. Rozhodující gól na 3:2 si pak užil náležitou oslavou. Asistence: Pavel Šimek, Lukáš Král.

60:18
    V pokračující hradecké přesilovce už jsme viděli střelu z pravého kruhu a od modré, obě byly nepřesné.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo! Slavia se sice na startu třetí části dostala do vedení, Hradec ale sebral síly a dokázal srovnat. Po krátké pauze tak budeme pokračovat prodloužením, pro oba týmy se jedná o první nastavovaný zápas v této sezóně!

60:00

59:53
    Teď se bude dokonce vhazovat před Janem Kasalem, který musel zasáhnout při sešívaném výpadu.

59:37
    Tomáš Hora nastavoval hůl na příklep po křižné nahrávce, soupeře ale stačil puk vypíchnout a Slavia se osvobodila.

59:12
    Hradec ovládl buly a drží se v útočné třetině, zatím jen kombinuje nahrávkami.

59:01
    Hostující trenéři si před začátkem hry v početní nevýhodě ještě berou oddechový čas.

59:01
    59 vteřin před třetí sirénou jsou slávisté do čtyřech, Nikolas Filip je totiž potrestán za faul loktem!

58:51
    Ani jeden z týmů nechce inkasovat, naopak oba celky by si přály branku dát – a podle toho taky vypadá hra, která se rychle obrací ze strany na stranu.

57:55
    Slávisté už se radovali z dalšího gólu, jenže předčasně! Střelu Alexe Kubánka kontroloval Kasal nejistým pohledem za záda a hosté už se začali radovat, rozhodčí však rozpažil, jelikož hrací předmět nepřešel brankovou lajnu!

57:23
    Tuhle domácí akci zastavilo postavení mimo hru, buly tak bude vhozeno na neutrální půdě.

56:45
    Šimkova střela byla bránícím hráčem ztečována vysoko nad bránu.

56:13
    Tomáš Hora nahodil na Vavřenu puk ihned po přejetí modré čáry a hostující gólman černou pryž před dojíždějícími hráči Mountfieldu raději podržel.

55:23
    Gól nyní povzbudil pro změnu Hradecké, kteří se snaží přidat ještě jeden zásah, sešívaná obrana v čele s brankářem však odolává.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 38. Klíma (Vencl), 54. Žaba (Trejbal, Klíma), 61. Bezpalec (Šimek, Král) – 40. M. Tichý (Curran, Nemes), 41. Tomas (J. Tichý)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Burda, Žaba (A), Pavič, Černý, Bezpalec – Pavlík, Vencl (C), Hora, Klíma, Trejbal, Šimek, Král, Šinkovský, Novotný. Trenér: Václav Pánek.
    HC Slavia Praha: Vavřena (Vedral) – Ciolek, Kříženecký, M. Tichý, Málek (A), Švec, Kubánek – Curran, Nemes, Krejčí, J. Tichý, Sander, Chludil, Filip, Tomas (A), Vosmík (C). Trenér: Ladislav Slížek.

Rozhodčí: Bernat – Landsmann, Brož.