Toronto – San Jose 3:5 (kon.) | Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Vegas – Edmonton 3:5 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 2:3 (kon.) | Washington – Calgary 3:4 (po pr.)
Dallas Stars
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
Sobota 23.10.2021, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:26:48)

Hvězdy utkání:

1. Denis Gurjanov (DAL) – 1+0
    2. Braden Holtby (DAL) – 43 zákroků
    3. Miro Heiskanen (DAL) – 1+2
    Miro Heiskanen se třemi body podepsal pod výhru Dallasu.

V oslabení: 0:0

Čtyřicet minut byl Dallas v utkání mnohem horším týmem, ale díky znovu skvělému Holtbymu domácí celek prohrával před poslední dvacetiminutovkou pouze o jednu branku. Tuto ztrátu se následně Stars podařilo smazat a poslat zápas do prodloužení.

V něm jsme mohli vidět mnoho zajímavých momentů na obou stranách, ale ten rozhodující přišel jen 45 vteřin před koncem, kdy svým bekhendovým zakončením dokonal obrat domácích Gurjanov.

Dallas Stars tedy nakonec slaví hodně šťastné vítězství 3:2 nad Los Angeles Kings, jenž si však za svůj velmi dobrý výkon porážku vůbec nezasloužilo.

Svěřenci Ricka Bownesse tedy i svou třetí výhru v této sezóně slaví až nastaveném čase.

64:15 Denis GURJANOV - 3:2

64:15
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars otáčejí stav tohoto utkání, když se přeci jen dočkáváme branky v tomto nesmírně napínavém prodloužení. DENIS GURJANOV vzal vše na sebe. Najel s pukem po pravé straně k bráně Los Angeles, kde jej bekhendem poslal do vzdálenějšího růžku hostující klece, a rozhodl tak o výhře domácího týmu. Asistence: Miro Heiskanen, Roope Hintz.

64:01
    Holtby musel nyní během krátké chvíle předvést hned dva zákroky, když na něj nejdříve vystřelil Walker a poté ještě Arvidsson.

63:35
    Hra se nám nyní trochu uklidnila.

62:52
    Radulov nahrál křižně Bennovi, jehož okamžitou střelu však Quick parádně vychytal. Benn poté i dorážel, jenže přestřelil bránu Los Angeles.

62:00
    Brown byl zcela sám před Holtbym, kam i dostal přihrávku, ale příliš před domácím brankářem míchal s pukem a Holtby zasáhl svou hokejkou a vypíchl puk.

61:44
    Kings jeli ve dvou na jednoho, kde Roy vše řešil přímou střelou, která skončila přesně v lapačce Holtbyho, jenž chtěl rychle rozehrát, ale píšťalka rozhodčího byla rychlejší.

60:58
    Heiskanen se vydal s pukem do útočného pásma, kde vyslal hodně nepříjemnou střelou, kterou Quick vyrazil.

60:37
    Kopitar parádním pasem vyslal Walkera, který poté v útoku dvou na jednoho hledal Arvidssona, ale skvělý obranný zákrok předvedl Benn.

60:04
    Úvodní vhazování patřilo domácím hokejistům.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 20. Seguin (R. Suter, M. Heiskanen), 51. M. Heiskanen (Pavelski, Seguin), 65. Gurjanov (M. Heiskanen, Hintz) – 18. Kopitar (Arvidsson, D. Brown), 38. Vilardi (Kaliyev, S. Walker)

Dallas Stars: Holtby (Chudobin) – R. Suter, Sekera, Lindell, M. Heiskanen, Hakanpää, Hanley – Kiviranta, Seguin, Glendening – Peterson, Hintz, A. Radulov – M. Raffl, Faksa, Pavelski – Kero, Jamie Benn, Gurjanov.
    Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty, Edler, S. Walker, Björnfot, M. Roy – Arvidsson, Kopitar, D. Brown – A. Kempe, Danault, Iafallo – Grundström, Lizotte, Kupari – T. Moore, Vilardi, Kaliyev.

Rozhodčí: Pochmara, Meier – Gawryletz, Deschamps

Diváci: 18 532