Minnesota – Nashville 2:5 (kon.) | Chicago – Detroit 3:6 (kon.) | Vegas – NY Islanders 0:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
New York Islanders
Pondělí 25.10.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Přeji hezké pondělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes budeme společně sledovat duel mezi Vegas Golden Knights a New Yorkem Islanders. Začínáme krátce po 4:00. Hezkou zábavu!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Rytířům se úvod sezony tak úplně nevydařil. Jeden z hlavních favoritů na zisk Stanley Cupu uhrál 2 body ve čtyřech dosud odehraných zápasech. Po úvodní výhře 4:3 nad Seattlem hokejisté Vegas prohráli s Los Angeles, St. Louis i Edmontonem. Olejářům v minulém zápase podlehli 3:5. Nejproduktivnějším hráčem celku z města hazardu je útočník Chandler Stephenson, jenž vstřelil dvě branky a na další dvě asistoval.

NEW YORK ISLANDERS

Islanders by rádi znovu zaútočili na co nejvyšší pozice, v minulých dvou sezonách totiž vždy vypadli v semifinále s Tampou. Svěřenci Barryho Trotze mají za sebou pět odehraných utkání, ve kterých vytěžili 5 bodů. Po prohrách s Carolinou a Floridou se vzchopili vítězstvím 4:1 v Chicagu, ale v dalším utkání nestačili po prodloužení na Columbus. Předešlou noc hráli Ostrované v Arizoně, kde vyhráli poměrně jasně 3:0 díky trefám Clutterbucka, Nelsona a Beauvilliera. Poslední dva jmenovaní jsou spolu s Oliverem Wahlstromem, Kylem Palmierim a Noahem Dobsonem nejproduktivnějšími hráči týmu. Všichni zmínění mají na svém kontě tři kanadské body.

Česká a slovenská stopa

Zdeno Chára (NY Islanders) – 5 zápasů, 0 bodů

Poslední vzájemný zápas

Vegas změřilo síly s Islanders naposledy v únoru 2020. Na domácím ledě slavilo těsnou výhru 1:0 po brance Reillyho Smithe.

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Hague, Coghlan, Theodore, McNabb (A), Miromanov – N. Roy, Stephenson, Krebs – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, Leschyshyn, Dadonov – Janmark, B. Howden, W. Carrier.

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Mayfield, Pelech, Pulock, Chára, Dobson, Greene – Palmieri, Barzal, A. Lee (C) – Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Skilliter, Meier – Gawryletz, Mills.

00:01

00:18
    Hned v úvodu se Islanders kvůli špatné rozehrávce dopustili icingu. Vhazovat se bude před Sorokinem.

00:49
    Brayden McNabb zkusil štěstí střelou z ostrého úhlu. Zadní tyč hostující branky ale o pár centimetrů minul.

01:28
    V úvodu jsou domácí aktivnější. Do zajímavé pozice ke střele se rovnal Roy, jehož zakončení Sorokin pokryl.

01:54
    Golden Knights pokračovali v tlaku. Ilja Sorokin se znovu musel mít na pozoru, opět vše dokázal zvládnout.

02:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ovšem z následné protiakce se Ostrované ujímají vedení. JOSH BAILEY na pravé straně vybídl mezi kruhy stojícího Jeana-Gabriela Pageaua, který vystřelil do betonu Lehnera. Od něj se puk odrazil právě před Baileyho, jenž měl s doklepnutím snadnou práci. 0:1. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.
    02:16 Josh BAILEY - 0:1

03:22
    Hra se znovu usadila v obranném pásmu Islanders. Zápěstím to zkoušel Hague, ale hráz těl před sebou nepropálil.

03:54
    Jake Leschyshyn oslovil na modré čáře ruského zadáka Miromanova. Muž, jenž dnes hraje svůj první zápas v NHL, vypálil zápěstím. Sorokin zasahovat nemusel, neboť před ním zapracoval Adam Pelech.

04:46
    Na druhé straně zachytil puk u mantinelu Pulock. S ničím neváhal a okamžitě pálil. Robin Lehner si připsal druhý úspěšný zákrok v duelu.

05:24
    Hague pálil znovu, tentokrát z mezikruží. Obránce Vegas ale svatyni zhruba o dvacet centimetrů minul.

06:09
    Lehner měl na brankovišti plné ruce práce. Jean-Gabriel Pageau operoval těsně před ním, ale gólman Vegas si nakonec poradil.

07:21
    Jake Leschyshyn se snažil obhodit bránícího hráče, ale příliš se mu to nepovedlo. Následovalo nahození od modré čáry, avšak Sorokin se rychle stačil přesouvat.

08:05
    Shea Theodore si nabruslil na levý kruh, odkud mířil do horních pater hostující branky. Sorokin vystrčil rameno a znovu úspěšně zakročil.

08:34
    Bekhendové nahození Williama Karlssona skončilo na betonech hostujícího brankáře. Domácí jsou sice aktivnější v úvodu střetnutí, ale stále gól ztrácí.

09:07
    Dylan Coghlan od modré čáry klec Ostrovanů minul. Posléze se kotouč odrazil od zadního mantinelu, ale dorážka nepřišla.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:26
    Brock Nelson se jako tank natlačil před Lehnera, který touš vyrazil před sebe. Rozhodčí ale brzy foukli do píšťalky, neboť si mysleli, že Lehner má puk pod sebou.

09:35
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Zdeno Chára – 2 min., podrážení).

10:12
    Scott Mayfield přidržel touš za brankou hostujícího celku, nicméně vyhodit černou gumu přes všechny čáry nedokázal.

10:36
    Stejný hráč o chvíli později zapracoval v předbrankovém prostoru při tlaku domácích.

11:05
    Theodore nabil spoluhráči na modrou čáru, avšak rána z této pozice přesně nezacílila. Posléze hráči v bílých dresech vyhodili přes všechny čáry.

11:35

12:06
    Peyton Krebs našel v útočném pásmu McNabba, jenž ale pálit nemohl, neboť před něj se stačili vrátit hostující hráči.

12:38
    Nahození Miromanova bylo zablokováno. Hosté dostali kotouč do rohu kluziště.

13:15
    Andy Greene udržel útočnou třetinu. K ráně se ale neodhodlal, poněvadž před ním bylo v danou chvíli přehuštěno.

14:00
    Cal Clutterbuck se rozjel po pravém křídle. Člen čtvrté lajny hostů pálil po ledě, ale Robin Lehner pohotově zakročil.

14:31
    Střílené nahození Hagueho k zadní tyči nezapadlo. Žádnou potíž tedy Sorokin řešit nemusel.

15:01
    Dlouho se hrálo bez přerušení, až nyní musel Robin Lehner předvést skvělý zákrok. Brock Nelson dostal na hůl přihrávku zpoza brány, ale svou střelou nechal vyniknout lapačku domácího gólmana.

15:15
    Rytíři vyhodili jen na zakázané uvolnění. I o čtrnáct sekund později se bude vhazovat před Lehnerem.

15:51
    Krebs předal do tandemu Pietrangelovi, který ale pálit nemohl, neboť před něj se postavili hned dva hokejisté celku z New Yorku.

16:27
    Rána Leschyshyna byla od bruslí hostujících hráčů sražená zhruba dva metry vedle levé Sorokinovy tyče.

16:59
    V útočné třetině hrál Barzal, který ale přesnou přihrávku do předbrankového prostoru nevyprodukoval.

17:31
    K odraženému puku se dostal Casey Cizikas, jenž zakončoval úplně sám před Lehnerem. Centr čtvrté lajny Islanders ale puk nezvedl, tudíž Lehner zasáhl levým betonem.

18:14
    Po poslední komerční pauze této třetiny už pokračujeme ve hře. Ještě se budou hrát necelé dvě minuty.

18:45
    Pageau byl chycen do ofsajdu. Bude se vhazovat v neutrální zóně.

19:17
    Jean-Gabriel Pageau vydoloval puk na vlastní modré čáře a následně mířil vpřed. Hru poté pozdržel u modré čáry, odkud zápěstím vystřelil. Lehner si ale kotouč ve výstroji našel.

19:36
    Domácí vyhazují obloučkem kotouč alespoň do střední třetiny.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 11

V úvodu utkání byli domácí lepší, avšak z první vážnější šance skórovali hosté. Ve 3. minutě se po dobré práci Pageaua trefil dorážející Josh Bailey. Velké množství práce měl i Ilja Sorokin, ale důležitější zákroky musel předvádět Robin Lehner, jenž ve druhé polovině periody vychytal šance Nelsona i Cizikase.

20:01

20:54
    Shea Theodore dostal nabito od spoluhráče, avšak těsně minul zadní tyč Sorokinovy svatyně. Posléze Islanders poslali puk na zakázané uvolnění.

21:19
    Ilja Sorokin měl na brankovišti plné ruce práce. Nejprve vyrážel ránu Jonathana Marchessaulta z kruhu a následně si musel poradit i s dorážkou Reillyho Smithe.

21:46
    Do kloudné pozice se dostával i Keegan Kolesar, avšak kotouč mu nakonec z hole utekl. Obránci Islanders situaci zvládli.

22:27
    Úvod třetiny patří Golden Knights. Islanders se však poctivě brání.

22:46
    Do protiútoku ale vyrazil Mathew Barzal, jenž si touš stáhl na bekhend a poté zakončil. Lehnerova vyrážečka byla v pohotovosti.

23:34
    Hostům byl signalizován ofsajd, svěřenci Barryho Trotze tak museli opustit útočnou třetinu.

24:12
    Daniil Miromanov musí hrát ve středním pásmu, neboť hosté to znovu na vlastní modré čáře zvládli.

24:23
    Brett Howden zůstával volný u zadní tyče, ale přihrávka spoluhráče na něj nedoputovala.

24:59
    Na druhé straně ze strany vystřelil Cal Clutterbuck. Vyrážečka Robina Lehnera ale dávala pozor.

25:38
    Anthony Beauvillier předvedl skvělou kličku a poté našel pod sebou najetého Cháru. Slovenský obránce klec Vegas o pár centimetrů minul.

25:50
    Do následného brejku vyrazili domácí, ale Kolesar se u levé tyče branky Sorokina neprosadil.

26:46
    William Carrier teď bojuje o černou gumu za bránou Islanders. Je to úporná bitva z obou stran, Ostrované zatím pilně stráží své jednobrankové vedení.

27:22
    Martin se dostal ke kotouči po nepřesné rozehrávce Vegas mezi kruhy. Důrazný útočník zakončoval po ledě, Lehnerovy betony znovu zapracovaly rychle.

28:23
    Marchessault musel jen nahodit puk do útočného pásma, neboť jinak by se domácí objevili v ofsajdu.

28:47
    Stejný hráč o pár sekund později nepropálil hromadu těl před sebou. Islanders hrají směrem dozadu opravdu pečlivě.

29:43
    Kolesar se objevil před bránou, odkud rychle zamířil. Sorokin si ale bližší tyč pokryl.

30:24
    Domácí hokejisté se znovu napevno usadili v útočném pásmu. Nyní mají dokonce ponechanou výhodu, tudíž zanedlouho budou hrát přesilovku.

30:31
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Zdeno Chára – 2 min., nedovolené bránění).

30:56
    Úvod přesilovky tráví Golden Knights v útočném pásmu, nicméně přímo do střeleckých pozic se zatím nedostávají.

31:24
    Anders Lee pošetřil cenné sekundy v útočném pásmu. Obránci Vegas na něj dotírali marně.

32:06
    Nahození Dylana Coghlana od modré čáry zapadlo několik desítek centimetrů nad horní tyč branky hostujícího mužstva.

32:31
    Islanders přežili i své druhé oslabení v zápase. Zdeno Chára se už vrátil na led.

33:09
    Miromanov přihrál až příliš důrazně na Carriera, který si jeho přihrávku v rohu kluziště nezpracoval.

33:36
    Hosté si situaci ve vlastním pásmu znovu nekomplikovali. Touš poslali obloučkem do neutrální zóny.

34:06
    Nicolas Hague byl rychle dostoupen Pageauem, který dnes patří mezi nejlepší hráče Ostrovanů.

34:29
    Štěstí zkusil z levé strany útočného pásma William Karlsson, jehož pokus zaduněl o pravý beton ruského brankáře ve službách celku z New Yorku.

35:09
    Do konce prostředního dějství už zbývá zhruba pět minut. Stále platí, že hosté jsou o jednu branku napřed.

35:42
    Barzal bekhendem postrčil kotouč na Anderse Leeho, jenž stál na levém kruhu. Jeho rána zápěstím ale až k Lehnerovi nedoputovala.

36:19
    Mattias Janmark zavezl puk do předbrankového prostoru. Těsně před Sorokinem se bekhendem neprosadil.

36:59
    Ani tentokrát se hokejisté Vegas proti důrazným bekům Islanders neprosadili. Vpřed si to záhy mířil Jean-Gabriel Pageau, jenž těsně minul zadní tyč.

37:50
    Bekhendová střela Peytona Krebse neměla gólové parametry. Znovu se o puk bojuje v rohu hrací plochy.

38:13
    Ilja Sorokin musel dávat pozor. Nicolase Hagueho si ale výtečně vybruslil a s jeho střelou zápěstím problém neměl.

38:46
    Zlatí rytíři se znovu dostali do zajímavé pozice. Jonathan Marchessault ale prováhal ideální moment na střelu nebo přihrávku.

39:00
    Minutu před koncem druhé periody kotouč opustil hrací plochu. Bude se vhazovat po pravici Sorokina.

39:23
    Na druhé straně kluziště se ke střele od modré čáry dostal Andy Greene, jehož ránu Lehner v pohodě vyrazil.

39:39
    Nepřesná předávka Vegas znamená, že se muselo pískat zakázané uvolnění. Buly bude provedeno před Robinem Lehnerem.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 26 – 15

Druhá třetina branku, ani žádné větší šance, nenabídla. Více ze hry měli domácí, avšak ti zatím ztroskotávají na naprosto kompaktní defenzívě Islanders. Navíc Ilja Sorokin předvádí výborný výkon, dnes už kryl šestadvacet střel soupeře. Dokáží Golden Knights s tímto duelem něco udělat a podaří se jim ve třetí periodě srovnat?

40:01

40:31
    Přihrávka Chandlera Stephensona našla na pravém kruhu najetého Krebse, útočník domácích ale trefil Sorokinův beton.

40:50
    Obrovskou šanci si vytvořil Casey Cizikas, který pádil úplně sám na bránu Vegas. Jeho střela ale skončila jen na tyči, takže Islanders si dvoubrankový náskok nevytvořili.

41:23
    Manévry Nelsona v útočné třetině se s přesností nepotkaly. Domácí hokejisté získali kotouč a nyní už míří kupředu.

41:40
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., nedovolené bránění).

42:15
    Robin Lehner se musel rychle vracet mezi tři tyče, neboť kotouč se pro něj velmi nepříjemně odrazil k Brocku Nelsonovi. Útočník Islanders se ale ani teď neprosadil, kotouč nezvedl dostatečně vysoko.

42:52
    Teď už hokejisté ve zlatých dresech vyhazují kotouč přes všechny čáry. Rozehrávku si vzal na starost Sorokin.

43:18
    Šanci měl na levém kruhu i Anthony Beauvillier. Lehner už byl téměř překonán, ale forvard hostů trefil jen boční síť.

43:39
    Hague ležérně odehrál kotouč. Černá guma se odrazila před brankoviště, kde stál znovu Nelson, jenž zvolil dlouhý bekhendový blafák, ale touš za Lehnerův beton nezastrčil.

44:40
    Už po skončení přesilovky Ostrovanů se hraje v útočném pásmu Vegas. Domácí mohou být velice rádi, že v posledních desítkách sekund neinkasovali podruhé.

45:24
    Hosté ale už nahodili puk za bránu Golden Knights. Zdá se však, že ve třetí části podstatně zlepšili bruslení.

45:47
    Je pískáno postavení mimo hru domácího celku. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.

45:54
    Keegan Kolesar byl nepříjemně zasažen koncem hokejky Anderse Leeho. Musel odjet na střídačku, kde se o něj nyní starají kluboví lékaři.

46:01
    Icing hostů. Těžiště hry se po delší době přesouvá před Ilju Sorokina.

46:23
    Brayden McNabb zakončoval z druhé vlny. Jeho rána zápěstím ale zapadla kousek vedle zadní tyče.

46:46
    Reilly Smith se z levého křídla probil k zakončení. Sorokin si prostor u přední tyče dokonale pokryl.

47:22
    Pietrangelo našel Kolesara, od jehož bruslí se ale puk odrazil na hokejky hostů.

47:33
    Newyorčané vedou už o dva góly! Po nedůrazu Hagueho se ke kotouči dostal Josh Bailey, jenž jej okamžitě posunul na hůl MATHEWA BARZALA. Centr první lajny hostujícího týmu poté parádně pověsil černou gumu pod horní tyč. 0:2. Asistence: Josh Bailey.
    47:33 Mathew BARZAL - 0:2

48:19
    Po reklamní přestávce už pokračujeme ve hře. Nyní se hraje ve střední třetině.

48:38
    Ostrovanům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Na buly se už sklání Pageau a Stephenson.

48:56
    William Carrier si hledal místo na pravém kruhu. Jeho rána ale byla sražená do ochranné sítě.

49:46
    Shea Theodore vyslal dvě dělovky v řadě od modré čáry. Jednou napálil bránícího hráče a podruhé minul bránu.

50:09
    Hosté už jsou z nejhoršího venku. Teď už puk vyhodili do středního pásma.

50:38
    Ani rána Scotta Mayfielda na druhé straně až k bráně Vegas nedoputovala.

51:18
    Karlsson si sjížděl do střelecké pozice, ale jeho rychlá střela příklepem nebyla zrovna nejpřesnější.

52:06
    Brock Nelson se skvěle vrátil do vlastního pásma, aby vypomohl s defenzívou obráncům. Následně poslal puk na Palmieriho, s jehož ranou neměl Robin Lehner žádné větší starosti.

52:49
    Čas se domácím velice rychle krátí. Golden Knights stále ztrácí dvě branky na svého dnešního soupeře.

53:09
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mattias Janmark – 2 min., podrážení).

53:21
    Kyle Palmieri se po šikovné stahovačce v mezikruží objevil v zajímavé střelecké pozici. Bránu domácího celku o pár čísel přestřelil.

53:40
    Kotouč zapadl na střídačku hostujícího celku. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:12
    Ryan Pulock pěkně pronikl do útočné třetiny, avšak tam celkem rychle touš ztratil. Domácí vyhodili přes všechny čáry.

54:37
    Smith se v oslabení dostal do zajímavé pozice. Jeho bekhendová střela ale přesunujícího se Ilju Sorokina ničím nenachytala.

55:09

55:23
    Po chybě Braydena McNabba zachytil puk Mathew Barzal, který poté manévroval v útočném pásmu. Jeho rána zápěstím ale byla posunuta do ochranné sítě. Na řadu přichází komerční pauza.

55:58
    Čtyři minuty před koncem třetí třetiny vyráží kupředu domácí celek. Islanders ale znovu mají na vlastní modré čáře přehuštěno.

56:29
    A hokejisté v bílých dresech opět vystrčili černou gumu do středního pásma. Žádný větší tlak Vegas zatím nepřichází.

56:49
    Anders Lee se uvolnil mezi kruhy, jeho projektil ale skončil na těle obránce Nicolase Hagua.

57:16
    Po tlaku McNabba brankář Sorokin raději přerušil hru. Uvidíme, jestli náhodou nepřijde na řadu oddechový čas Petera DeBoera.

57:39
    Keegan Kolesar nahodil puk na zadní mantinel a posléze za ním rychle spěchal. Vybojoval útočnou třetinu a brankář Lehner tedy už míří na střídačku.

58:02
    Nedůraz v obraně vyšel hosty málem draze. Těsně před Sorokinem zakončoval Smith, ale ruský brankář se opět činil.

58:23
    Jen těsně minul vyhozený kotouč prázdnou klec Vegas. Je pískáno zakázané uvolnění.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:40
    Alex Pietrangelo se musel vracet pro kotouč. Hosté se totiž osvobodili tak, aby se nemusel pískat icing.

58:59
    Jednašedesát sekund před koncem třetí třetiny je hra přerušena. Bude se vhazovat po levici dnes zatím stoprocentního Sorokina.

59:22
    Hosté odvádí důslednou práci. Domácí tým do střeleckých pozic nepouštějí.

59:38
    Teď už to s Islanders vypadá velmi dobře. O touš se bojuje v rohu kluziště v obranném pásmu hostů.

Utkání dvou posledních semifinalistů NHL vyznělo lépe pro hostující hokejisty, kteří dnes v Las Vegas zvítězili 2:0 a připsali si tak druhou nulu v řadě. Skórovali už ve 3. minutě, kdy Josh Bailey dorazil ránu spoluhráče Pageaua. Ve druhé třetině byli domácí lepší, ale stoprocentní příležitosti si netvořili. Do závěrečné části vstoupili lépe Ostrované, kteří ve 48. minutě navíc navýšili své vedení zásluhou Mathewa Barzala. Závěr si už tým Barryho Trotze pohlídal. Hrdinou utkání se stal Ilja Sorokin, jenž kryl 42 střel soupeřova celku.

3. Mathew Barzal (NYI) – 1+0

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený pondělní den. Na počtenou! (06:40:19)