New Jersey – Calgary 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:5 (kon.) | Colorado – Vegas 1:3 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 3:4 (kon.) | Seattle – Montreal 5:1 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)
Anaheim Ducks
3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Winnipeg Jets
Středa 27.10.2021, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Winnipeg Jets.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Winnipeg odehrál v této sezoně 5 zápasů, vyhrál dva a tři prohrál. Nestačil na Anaheim Ducks 1:4.San Jose Sharks 3:4 a v prodloužení na Minnesotu Wild 5:6 v prodloužení. Jets porazili Anaheim 5:1 a Nashville Predators 6:4.

Anaheim odehrál v sezoně 6 zápasů s bilancí 2-0-1-2. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Porazil Calgary Flames 3:2 v prodloužení. Nestačil na Minnesotu Wild 1:2, Edmonton Oilers 5:6, Winnipeg Jets 1:5 a v prodloužení na Wild 3:4.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Mahura, Shattenkirk – Henrique, Zegras, Rakell – Comtois, Getzlaf, T. Terry – Steel, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, Groulx, D. Grant.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo, Beaulieu – Copp, P. Stastny, Ehlers – Connor, Dubois, J. Svečnikov – Harkins, Lowry, Vesalainen – Riley Nash, Toninato..

00:01

00:11
    Utkání začalo v poklidném tempu. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

00:28
    Hosté vybojovali buly v útočném pásmu, následně Josh Morrissey to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl.

00:55
    Isac Lundeström byl v dobré pozici před brankou, ale jeho rána byla zblokovaná na poslední chvíli obranou.

01:14
    Cam Fowler pálil z dobré pozice, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale obrana si dokázala poradit.

02:38
    Domácí špatně střídali, a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Ducks.

02:52
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., podrážení).

03:12
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, a tak musí rozehrávat od své branky. Jets zatím dobře brání.

04:02
    Troy Terry připravil střeleckou pozici spoluhráči, ale Adam Henrique nedokázal volný kotouč poslat na branku.

04:11
    Domácí sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

04:52

04:52
    Connor Hellebuyck přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

06:00
    Hra je přerušená, domácí vstoupili do zápasu aktivně, vedou na střely 7:1, ale stále platí bezbrankový stav.

06:03
    Komerční přestávka.

06:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hosté musí nyní rozehrávat od své branky. Postupně se pokouší dostat přes střední pásmo.

06:37
    John Gibson si tak tak dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Paul Stastny. Buly před brankou domácích.

07:07
    Kristian Vesalainen byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat přihrávku.

07:41
    Kyle Connor se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář Ducks dokázal poradit. Bude se vhazovat.

07:45
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., hákování).

07:46
    Přesilovku si zahraje hostující celek. Po vyhraném vhazování pálil Neal Pionk od modré čáry, jeho pokus kryje brankář.

08:14
    Isac Lundeström se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu při vlastním oslabení, ale o puk jej rychle připravila obrana.

09:00
    Winnipeg sice hraje přesilovku, ale vůbec se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

09:15
    Pierre-Luc Dubois měl po rychlém přenesení hry před sebou odkrytou část branky, ale trefit se nedokázal.

09:45
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím platí bezbrankový stav.

11:11
    Connor Hellebuyck si poradil se střelou, kterou vyslal Troy Terry. Komerční přestávka.

11:50
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry, na úvodní branku zatím čekáme.

12:09
    Jets rozehrávají od své branky, Nate Schmidt čeká na dostřídání spoluhráčů, následně rychle dostal do šance Coopa, ale jeho rána končí vedle.

14:23
    Winnipeg rozehrává od své branky, Nate Schmidt to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se nedostal, dobře zapracovala obrana.

15:01
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, to se už dostáváme do finální fáze hry v úvodní třetině.

15:20
    Ducks se usadili zhruba na půl minuty v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla poměrně rychle zblokovaná.

16:10
    Josh Morrissey rozehrával od své branky, jeho akci rychle zastavila obrana Ducks. Následně pálil Nicolas Deslauriers, ale minul branku.

16:45
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Winnipegu.

16:46
    Dylan DeMelo byl tvrdě dohraný soupeřem, a tak po kolizi odchází předčasně do kabiny. Uvidíme, zda se vrátí na druhou třetinu.

17:03
    Na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme, spíše se hraje ve středním pásmu, což vyhovuje hostům.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:10
    Ryan Getzlaf byl blízko, ale jeho rána končí vedle pravé tyče branky Jets.

18:48
    Isac Lundeström hlídkoval před brankou soupeře, ale jeho rána byla obranou zblokovaná. Následně se dostal znovu do šance, ale neuspěl.

19:23
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:30
    Ještě jedno přerušení hry, Nate Schmidt pálil od modré čáry a s jeho pokusem si domácí brankář poradil.

20:00

13:6, střelecky byli domácí hokejisté v první třetině aktivnější, vypracovali si lepší střelecké pozice, ale zatím v tomto zápase platí bezbrankový stav. Po přestávce budeme pokračovat. Brzy se z Kalifornie znovu přihlásíme.

20:01

20:41
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí hokejisté se zvládli ubránit první rychlé akci soupeře.

21:10
    Jets měli velkou šanci, ale Pierre-Luc Dubois nedokázal prostřelit obranu soupeře ani brankáře. Defenziva Ducks zafungovala dobře a střelu zblokovala.

22:07
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po rychlé akci a přihrávce spoluhráče se prosazuje střelou do odkryté části branky JEVGENIJ SVEČNIKOV. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Kyle Connor.
    22:07 Jevgenij SVEČNIKOV - 0:1

24:22
    John Gibson kryje kotouč po střele soupeře z dobré pozice, Winnipeg velkou šanci nyní nedokázal proměnit. Tak tak si domácí brankář poradil se zakončením.

25:04
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Krásně sehráno a je vyrovnáno. Trevor Zegras vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, poslal puk do míst, kam si najel SONNY MILANO. Opřel se do puku a do odkryté části branky dokázal poměrně snadno skórovat. První branka v sezoně pro Milana. Asistence: Trevor Zegras.
    25:04 Sonny MILANO - 1:1

26:20
    Domácí pokračují v aktivní hře, Hampus Lindholm se na modré čáře k zakončení dostat nedokázal.

26:47
    Ducks pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale nemohou se prosadit znovu. Obrana Jets hraje zodpovědně.

27:27
    John Gibson přerušuje hru, komerční přestávka.

28:04
    Vhazovat se nyní bude před brankou domácích. Ducks vyhráli buly, a tak mohou rychle otočit směr hry.

28:19
    Domácí se ovšem dostali do útočného pásma, ale rána od modré končí vedle.

29:08
    Andrew Copp zkoušel rychle rozehrát, ale neuspěl, a tak se píská zakázané uvolnění.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stav je stále vyrovnaný.

30:06

30:55
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, hosté rozehrávají od své branky a marně hledají cestu k zakončení.

31:33
    Dylan DeMelo mohl pálit od modré čáry, ale rozhodl se pro přihrávku.

31:47
    Connor Hellebuyck musel zasahovat po rychlém domácím přenesení hry. Nicolas Deslauriers se propracoval ke střele, kterou brankář kryje.

33:18
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Riley Nash – 2 min., krosček).

33:18
    Domácí hokejisté mají možnost přesilové hry, ale první buly prohráli, a tak mohou hrát hosté.

35:00
    Hostující celek se při vlastním oslabení dostal do šance, ale domácí obrana si dokázala poradit.

35:34
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky zde v Anaheimu bavit. Stav zápasu je sice vyrovnaný, ale domácí vedou 24:16 na střely na branku.

36:19
    Jevgenij Svečnikov dostal hru do útočného pásma, na modré zastavil a hledal přihrávkou spoluhráče. Jeho akce byla zblokovaná.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:14
    Adam Henrique mohl zakončovat, ale ještě pokračoval v kombinaci, následná rána byla zblokovaná.

37:34
    Cam Fowler ještě zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu.

37:43
    Domácí půjdou do přesilovky, komerční přestávka.

37:43
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., hákování).

38:00
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

38:51
    Sonny Milano pálil z otočky, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:16
    Ducks sice hrají přesilovku, ale mohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

39:43

39:50
    Už se podle všeho nic nestane ve druhé třetině.

40:00

28:16, tak vypadá stav statistiky střel na branku po dvou třetinách. Domácí hokejisté jsou výrazně střelecky aktivnější, ale stále zde v Honda Center platí stav 1:1. Po přestávce budeme v Kalifornii pokračovat třetí třetinou.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli domácí.

41:00
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí vstoupili do posledního dějství velmi aktivně.

41:39
    Domácí hokejisté se k velké radosti zdejších fanoušků dostávají poprvé v zápase do vedení, ránou od modré čáry se prosazuje JOSH MANSON. Jeho ránu podle všeho do své branky nešťastně srazil obránce. Asistence: Isac Lundeström a Troy Terry.
    41:39 Josh MANSON - 2:1

42:52
    Anaheim se dostal do vedení a pokračuje v aktivní hře. Jets se musí bránit tlaku soupeře.

44:13
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

45:10
    Troy Terry i Ryan Getzlaf byli volní před brankou, ale nedokázali nic vymyslet.

45:24
    Stav zápasu je vyrovnaný, po ryclé akci se prosazuje ANDREW COPP. Dostal puk do střelecké pozice, kterou rychlou ránou dokázal zužitkovat. Asistence: Paul Stastny a Nikolaj Ehlers.
    45:24 Andrew COPP - 2:2

47:19
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale rána končí vedle branky. Nebyla to špatná střela, ale puk končí vedle.

48:00
    Po střele hostujícího hráče byl puk zblokovaný do ochranné sítě. Komerční přestávka.

49:14
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale střela od modré čáry byla zblokovaná obranou Jets.

49:42
    Vhazovat se nyní bude před brankou Jets. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný a domácí mají mírnou převahu.

50:53
    Riley Nash se dostal do zakončení. S jeho střelou přes obránce si domácí brankář poradil. Komerční přestávka.

51:20
    31:20, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, domácí jsou aktivnější, ale stále platí nerozhodný stav.

51:50
    Winnipeg se dostal ke střele od modré čáry, pokus byl ovšem zblokovaný.

52:15
    Rychlá akce domácích a Ducks jdou do vedení. Sonny Milano našel zpětnou přihrávkou před brankou najetého spoluhráče, kterým byl TREVOR ZEGRAS. Jeho rychlé zakončení bylo povedené. Asistence: Sonny Milano.
    52:15 Trevor ZEGRAS - 3:2

53:18
    Ofsajd domácích, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

53:20
    Domácí brankář kryje ránu, kterou vyslal jeden z hostujících hráčů od modré čáry.

54:45
    Neal Pionk na poslední chvíli dobrým obranným zákrokem dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci Ducks.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

55:55
    Domácí hokejisté drží těsné vedení o jednu branku. Hosté se momentálně jen obtížně dostávají do zakončení.

56:17

57:40
    Domácí celek se pokouší hrát aktivně, ale Jets cítí šanci na vyrovnání.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:18
    Hosté hrají v šesti.

58:29
    Nikolaj Ehlers neuspěl, následně Sonny Milano vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

58:40
    Po vyhraném buly v útočném pásmu se střelou do horní části branky prosazuje obranou neobsazený NIKOLAJ EHLERS. Asistence: Andrew Copp.
    58:40 Nikolaj EHLERS - 3:3

58:59
    Hostující celek jde do vedení, spoluhráčovu střelu před brankou dokázal šikovně mimo dosah brankáře Anaheimu tečovat PAUL STASTNY. Asistence: Nikolaj Ehlers a Neal Pionk.
    58:59 Paul STASTNY - 3:4

59:37
    Ryan Getzlaf pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle.

59:55
    Už se nic nestane.

Hostující celek díky povedenému závěru zápasu vyhrává tento mač 4:3 a podařilo se mu ukrást z Anaheimu oba dva body. Domácí měli zápas dobře rozehraný, ale závěr se jim totálně nepovedl.

Československá stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Kdo se postavil do brankoviště?

John Gibson (ANA) – zákroků, 21 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 59:10
    Connor Hellebuyck (WPG) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 59:38

Tři hvězdy utkání

1. Paul Stastny (WPG) – 1+1
    2. Trevor Zegras (ANA) – 1+1
    3. Jamie Drysdale (ANA) – 0+0 (06:41:25)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Milano (Zegras), 42. Manson (Lundeström, T. Terry), 53. Zegras (Milano) – 23. J. Svečnikov (Dubois, Connor), 46. Copp (P. Stastny, Ehlers), 59. Ehlers (Copp), 59. P. Stastny (Ehlers, Pionk)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Mahura, Shattenkirk – Henrique, Zegras, Rakell – Comtois, Getzlaf, T. Terry – Steel, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, Groulx, D. Grant – Milano.

Rozhodčí: O'Rourke, Rehman – Deschamps, Nansen

Diváci: 11 951