Kometa Brno – Havířov 4:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 2:4 (kon.)
Slavia – Salzburg 3:0 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
Mountfield HK
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 29.10.2021, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký víkend a u dalších zápasů mládeže se budu těšit. Na počtenou! (19:34:13)

Mountfield si svoji nedisciplinovaností velmi zkomplikoval možnost vyrovnat, když jeho hráči pykali hned třikrát v rozmezí osmi minut. To ukazuje i celkový poměr střel ve třetí dvacetiminutovce, kde i přes jednobrankové manko byla Plzeň aktivnější (11:18). Východočeši v závěru zkoušeli hru se šesti hráči v poli, ani útočník navíc však nepomohl. Škodovka tak pod Bílou věží nezaváhala a i po 14. kole zůstává stoprocentní.

59:50
    Němeček vyjel za branku, aby pomohl s rozehrávkou. Ke kotouči se vzápětí dostal ještě Lang, jenž z ostrého úhlu netrefil branku. To už si indiáni pohlídají.

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:37
    Naar pálil od modré, v před brankou navíc clonil jeden z jeho spoluhráčů. Němeček však zasáhl vyrážečkou. Hra byla posléze přerušena z důvodu přihrávky rukou.

58:46
    Škodovka zatím dobře brání a drží hru v rozích.

58:29
    Oddechový čas pro domácí. Uvidíme, jak svěřenci Jiřího Janouška zvládnou závěrečné minuty. Hradecká branka je navíc prázdná!

58:03
    Lvi připravují závěrečný tlak. Po jednoduchém nahození to vypadá, že chtějí přejít do pásma co možná nejjednodušeji.

57:33
    Matěj Beneš zůstal ležet na ledové ploše, i on je ale naštěstí v pořádku a může vypomoci svým spoluhráčům v závěrečných minutách.

56:54
    Trenér Západočechů hlasitým pokřikem povzbuzoval své svěřence k většímu pohybu.

55:14
    Odrazy teď putovaly na hradecké hole. Nejprve puk vyplaval před Peričku, jenž z mezikruží neprostřelil obranou hráz v čele s Němečkem. Následnou dorážku nevyužil ani Lang, který nezamířil do prostoru hostující klece.

54:25
    Kašpar vyzkoušel Němečka od modré čáry, gólman však zasáhl hokejkou.

54:00
    Nahození přes půl kluziště Tichý rychle vyklepal ze své lapačky. Jeho spoluhráči mají na srovnání ještě šest minut!

52:44

51:48
    Hamšíkovu bombu od modré ztratil gólman z dohledu a musel do univerzálního rozkleku. Ostrý pokus ho však se trochou štěstí zasáhl do rukávu.

51:12
    Východočechům se znovu komplikuje cesta za vyrovnáním, přesilovka Škodovky je opět rozmístěná na svých místech.

50:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

50:39
    Hra se teď velmi kouskuje, nyní kvůli zásahu střídačky.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 5. Kašpar (Pilný, Perička) – 36. Kvasnička (Slanina, Kremláček), 40. Vajner (Marcel)

Mountfield HK: Tichý (Dřínovský) –⁠ Naar (A), Perička, Pelda, Havlíček, Boukal, Červenka –⁠ Novotný, Lang, Michal Beneš, Matěj Beneš, Idžan, Šedivý (A), Šimek, Janda, Kašpar (C), Pilný.
    HC Škoda Plzeň: Němeček (Vondraš) –⁠ Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner, Malák (C) –⁠ Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Dvořák, Slanina (A), Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Pešek.

Rozhodčí: Libor Veinfurter –⁠ Jan Řezníček, Jakub Všetečka