Čerepovec – Spartak Moskva 3:2 (3:2 po s.n.) | N.Novgorod – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Minsk – Dynamo Moskva 3:7 (kon.)
CSKA Moskva – Jekatěrinburg 1:0 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 2:3 (0:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Severstal Čerepovec
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Spartak Moskva
Úterý 02.11.2021, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Československá stopa v zápase
    Adam Liška (CER) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:23 (19:57:44)

Severstal Čerepovec nakonec tento zápas vyhrává po nájezdech, autorem rozhodujícího nájezdu je Vladislav Kodola.

Vladislav KODOLA - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
    Autorem vítězné branky je VLADISLAV KODOLA.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení výraznější šanci nenabídlo, a tak uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v prodloužení.

63:36
    Ani jeden celek se nemůže propracovat do zakončení.

63:18
    Dmitrij Šugajev přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Čerepovce.

63:00
    Alexandr Chochlačov to vzal na sebe, ale akci nedokázal zakončit.

62:24
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale nedokázal vypálit.

62:10
    Alexandr Chochlačov se k puku nedostal, píská se zakázané uvolnění.

61:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

60:01

Ve třetí třetině padly tři branky, stav zápasu je vyrovnaný, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:43
    Adam Liška mohl vypálit, ale rána mu nesedla podle představ.

59:08
    Kirill Pilipenko pálil z ostré pozice, ale jeho pokus kryje brankář Moskvy.

58:50
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina.
    57:10 Jori LEHTERÄ - 2:2

57:10
    Spartak právě vstřelil branku!
    Po krásné akci je vyrovnáno, Heed našel před brankou spoluhráče, a tak do prázdné branky poslal puk JORI LEHTERÄ. Asistence: Tim Heed a Jake Virtanen.

56:20
    Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.

55:30
    Andrej Loktionov pálil z dobré pozice před brankou, Dmitrij Šugajev byl připravený.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí celek stále vede o jednu branku.

53:49
    Joonas Nättinen dostal hru do útočného pásma, první střela byla zblokovaná, následně Severstal přišel o puk.

53:10
    David Dumbadze se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

51:10
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění momentálně není.

50:37
    Moskva to zkoušela od své branky, ale k zakončení se nedostala.

50:01
    Spartak rozehrává od své branky, Andrej Loktionov to zkoušel individuálně, ale nedokázal vypálit přesně.
    48:06 Igor GERASKIN - 2:1

48:06
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Krásná akce domácích a Severstal jde do vedení. David Dumbadze se rozhodl pro přihrávku, puk převzal IGOR GERASKIN a jeho rána zapadla do sítě. Asistence: David Dumbadze.

47:25
    Komerční přestávka.

46:49
    Čerepovec rozehrává od své branky, následně je hra přerušená.

46:00
    Šest minut hry je pryč ze třetí třetiny, hra je přelévá ze strany na stranu.

45:09
    Stav zápasu je nyní vyrovnaný.
    43:36 Dmitrij VIŠNĚVSKIJ - 1:1

43:36
    Po rychlé akci je vyrovnáno, k odraženému puku se dostal DMITRIJ VIŠNĚVSKIJ. Jeho rána na vzdálenější tyč končí přesně v bráně. Asistence: Jake Virtanen a Jori Lehterä.

43:16
    Severstal rozehrává od své branky, při přechodu od modré čáry přišel o puk.

42:20
    Danila Kvartalnov rozehrával od své branky, následně se dostal do zakončení, ale trefil jen brankáře.

42:00
    Moskva rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

40:54
    Spartak rozehrává od své branky, Alexandr Bryncev čeká na dostřídání spoluhráčů.

40:01
    Utkání pokračuje dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

40:01

Po druhé třetině platí těsné vedení domácího celku, zatím jako jediný se prosadil Adam Liška. Čerepovec aktuálně vede 1:0.

40:00

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:30
    Jake Virtanen pálil z mezikruží, jeho rána končí vedle branky.

38:03
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michail Tichonov – 2 min., sekání).

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty. Hraje se přes tři minuty bez přerušení.

37:30
    Danila Kvartalnov byl v dobré střelecké pozici, jeho pokus končí vedle branky. Dmitrij Šugajev zasahovat nemusel.

37:00
    Dostáváme se finální fáze hry ve druhé třetině.

36:04
    Oleg Jevenko vedl akci svého celku, ale rána byla zblokovaná.

35:08
    Andrej Čurkin pálil z dobré pozice, jeho rána z ostré pozice končí mimo.

34:53

34:14
    Přes pět a půl minuty se nepřerušovalo, sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

34:00

33:23
    Dmitrij Šugajev rychle rozehrává od své branky, jeho tým se dostal do útočného pásma.

32:40
    Nikolaj Timašov zavezl kotouč do útočného pásma, ale nedokázal nic vymyslet před brankou soupeře.

32:17
    Nyní se hraje ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

31:27
    Spartak vyhazuje přes všechny čáry.

30:53
    Adam Liška byl volný před brankou, ale nedokázali k němu spoluhráči dostat puk.

30:23
    Joonas Nättinen se dostal do útočného pásma, Robin Press pálil od modré čáry, ale jeho rána byla zblokovaná.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase i ve třetině, domácí celek stále vede o jednu branku.

29:12
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, ale rána končí vedle branky.

28:56
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Nikišin – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

28:56
    Hra je přerušena, ve středním pásmu se strhla menší potyčka.

28:18
    Čerepovec se prosadil do útočného pásma, ale další střelecký pokus končí vedle branky.
    27:22 Adam LIŠKA - 1:0

27:22
    Domácí celek se dostává do vedení, po pěkné akci se prosazuje ADAM LIŠKA. Asistence: Joonas Nättinen.

27:00
    Další zakázané uvolnění a hra se vrací před branku Spartaku. Nikita Makejev mohl po vyhraném buly pálit od modré čáry, ale puk byl zblokovaný.

25:50
    Nikolaj Timašov byl u kotouče první, a tak se píská zakázané uvolnění.

25:20
    Andrej Loktionov to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho rána končí vedle.

24:28
    Hraje se ve střední části hrací plochy, domácí se pokouší hrát aktivně, ale nedaří se vypálit.

24:15
    Alexandr Chochlačov se vrací do hry, sledujeme už hru pět na pět.

23:37
    Michail Mamkin se dostal do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.

22:32
    Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene,

22:15
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., hákování).

21:18
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Šugajev – 2 min., podrážení).

20:52
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

20:04
    Utkání pokračuje druhou třetinou, stále čekáme na úvodní branku.

20:01

Mnoho hokejové krásy v první třetině nebylo, stále čekáme na první gól.

20:00

19:24
    Sledujeme hru pět na pět. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

18:55
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., podrážení).

18:50
    Čerepovec hraje zodpovědně.

18:30
    Přesilovku hraje hostující celek, ale vůbec se nemůže stabilně dostat do střelecké pozice.

17:29
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Timašov – 2 min., hákování).

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, na nějakou výraznější gólovou šanci čekáme.

16:53
    Alexandr Chochlačov se dostal do zakončení, jeho pokus kryje brankář.

15:16
    Dmitrij Šugajev musel zasahovat, po střele Nikolaje Čebykina přerušuje hru.

14:12
    Severstal se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Spartak se dokázal osvobodit tak, aby z toho nebyl icing.

13:43

13:10
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

11:41
    Adam Liška vedl zajímavou akci svého celku, ale v přesilovce se nedokázal prosadit.

10:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ivan Drozdov – 2 min., hákování).

09:10
    Přesilovku nedokázal ani jeden celek proměnit.

09:02

08:20
    Spartak hraje aktivně, Maxim Cyplakov to vzal na sebe. Jeho tvrdou ránu kryje Dmitrij Šugajev.

07:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michail Tichonov – 2 min., držení hole).

06:14
    Hostující celek rozehrává od své branky, ale stabilněji do útoku se nedostali.

05:31
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

02:30
    Hosté rozehrávají od své branky, následně pálil Emil Pettersson, ale jeho projektil končí na mantinelu.

01:30
    Maxim Cyplakov se dostal do dobré pozice, ale jeho pokus kryje brankář. Buly před jeho brankou.

01:02
    Dmitrij Kugryšev se dostal v útočném pásmu do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

00:23
    Daniil Vovčenko to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostal nedokázal.

00:14
    Domácí hrají ve tmavých dresech, hosté oblékli bíločervené.

00:01

Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak, Podjapolskij) – Press, Rogov, Stenqvist, Timašov, N. Makejev, M. Tichonov, Čurkin – Liška, Rooba, Joonas Nättinen – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – Guslistov, D. Dumbadze, Geraskin – Dmitrij Moisejev, Jemec, A. Alexejev – Kolmykov.

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov, Skovronskij) – D. Višněvskij, Ručkin, Heed, Nikišin, Bryncev, Mamkin, Savikov, Jevenko – Chochlačov, Loktionov, Jake Virtanen – Lehterä, Kugryšev, Širokov – Emil Pettersson, M. Cyplakov, Čebykin – D. Kvartalnov, Drozdov, Švyrjov.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Lazarev, Šalagin.

Adam Liška (Čerepovec) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:23

Poslední vzájemný zápas se odehrál 3. října a domácí Spartak vyhrál 2:0.

Severstal Čerepovecodehrál 23 zápasů s bilancí 9-4-2-8 a ziskem 28 bodů. V tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů všechny vyhrál. Poradil si s Kunlunem 2:1, Rigou 2:0, Barysem 5:1, Ufou 3:2 a Novgorodem 2:1.

Spartak Moskva odehrál 24 zápasů s bilancí 9-4-0-11 a získal 26 bodů. V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Viťazem 5:2, Kunlunem 4:2 a Novgorodem 5:3. Tým nestačil na Soči 1:3 a na Jaroslavl 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Severstal Čerepovec a Spartak Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Liška (Joonas Nättinen), 49. Geraskin (D. Dumbadze), rozh. náj. Kodola – 44. D. Višněvskij (Jake Virtanen, Lehterä), 58. Lehterä (Heed, Jake Virtanen)