Edmonton – Nashville 5:2 (kon.) | Chicago – Carolina 3:4 (kon.) | Colorado – Columbus 4:5 (po pr.)
Los Angeles – St. Louis 3:2 (3:2 po s.n.)
Colorado Avalanche
4:5 (0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Čtvrtek 04.11.2021, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa mezi domácím Coloradem Avalanche a hostujícím Columbusem Blue Jackets.

Ne úplně vyvedený start zažívá Colorado. Avalanche dokázali z osmi duelů vyhrát pouze polovinu, což jej řadí na devátou příčku tabulky. To není umístění, které by si Laviny asi představovaly. Colorado je totiž jedním z největších favoritů na zisk Stanley Cup. Mužstvo domácího celku je pefektně vyladěné. V brance najdeme předsezonní akvizici Darcyho Kuempera, v obraně kouzlí šikula Cale Makar a v útočné fázi již zmíněný Nathan Mackinnon či Gabriel Landeskog. I díky těmto jménům je Stanley Cup v Denveru prioritou. Mužstvo si postupně sedá, což je vidět i na výsledcích. Po rozpačitém úvodu momentálně drží Avalanche sérii dvou vítězstvích, na což budou chtít navázat v duelu s Columbusem.

Gabriel Landeskog – 8 bodů, 4+4

Vcelku vydařený start naopak prožívají Blue Jackets. Mužstvo Columbus prošlo v létě řadou změn, odešel Seth Jones, přišel naopak Jakub Voráček. Tým opustil také hlavní trenér John Tortorella, kterého nahradil trenér Larsen. Dalo se tedy předpokládat, že start bude hodně krkolomný, je to ale naopak. Blue Jackets dokázali z osmi duelů hned pět vyhrát a vedou si nad očekávání. Columbus uspěl v dosavadním průběhu sezony s oběma mužstvy Západní konference. Nejprve rozcupovalo Arizonu, následoval vítězný duel s nováčkem ze Seattlu. Tuhle bilanci by rádi Blue Jackets potvrdili i v souboji s favoritem na Stanley Cup.

Jakub Voráček (CBJ) 8 zápasů, 7 bodů, 0+7

Oba dnešní týmy jsou již na ledové ploše, následuje státní hymna USA.

Všechny formality máme za sebou, nic nebrání k zahájení zápasu!

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu dopadlo vítězně pro domácí.

00:42
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Patrik Laine – 2 min., hákování).

00:42
    Laine zahákoval Mackinnona a domácí si velmi rychle zahrají přesilovou hru.

02:42
    Přesilová hra domácím nevyšla, Laine je zpět na ledě.

03:34
    Z obranného pásma našlápl kupředu Ranta, domácí útočník neuspěl kličkou na modré čáře. Skvělý defenzivní zákrok předvedl Peeke.

04:20
    Nedorozumnění při předchodo do útočného pásma od domácích znamená ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:45
    O'Connor hledal zadovkou před brankou své spoluhráče, jeho nabídka nenašla adresáta.

05:04
    Nepřesná kombinace hostů, po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět před Korpisala.

05:23
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., nedovolené bránění).

05:23
    Werenski musel při souboji s Jostem zatáhnout za ruční brzdu, domácí čeká druhá přesilová hra.

05:35
    Proti střele Josta musel Korpisalo vytáhnout povedený zákrok, hosté se následně osvobozují.

06:18
    Po rychlé kombinaci se ke střele dotal Kadri, pokus domácího útočníka pouze vyprášil betony Korpisala.

06:53
    Domácím se nedaří dlouho udržet v pásmu, hosté se po několikaté osvobozují.

07:23
    Werenski je zpět na ledě, ani druhá přesilová hra Avalanche moc nevyšla.

08:05
    Kautovi se kotouč zamotal mezi bruslemi, domácí útočník pouze nahodil do útočného pásma, kde si puk sebral Bean a rozjíždí další kombinaci hostů.

09:05
    Nepřesná rozehrávka od Girarda, následuje zakázané uvolnění.

09:25
    Nyquist hledal těsně před domácím brankářem Sillingera, hostující mladík ani nadvakrát nedokázal dostat kotouč za domácího brankáře.

10:18
    Hosté zatlačili domácí celek před jeho brankou. Nabídka Texiera na Robinsona však nebyla přesná. Po nepřesná rozehrávce Avalanche se hra stěhuje zpět před domácího brankáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:32
    Ranta se šikovně tlačil do šance, obrana hostů domácího křídelníka včas odbojovala nedovolila mu zakončit.

11:22
    Rychlost nabral ve středním pásmu Roslovic, následný střelecký pokus otřel hostující hráč o brusli Johansona, kotouč končí v zámezí.

11:39
    Nepřesnosti sráží oba celky na startu dnešního duelu, další z nich končí zakázaným uvolněním Blue Jackets.

12:21
    Erik Johnson hledal prudkou střelou mezírku v postavení Korpisala, hostující brankář ale zůstal bezchybný a přerušuje hru.

13:42
    Po postupné kombinaci domácích se dostal ke střele Ranta, jeho střela byla zblokována do rohu.

14:01
    Tvrdá rána od Johnsona pouze vyprášila lapačku Korpisala.

15:09
    Jost hledal žabičkou před brankou volného Kauta, na poslední chvíli zablokoval domácího útočníka Carlsson.

16:22
    Johnsonovi při snaze vystřelit přesekl jeden z hostů hůl, vylučovat se nebude. Po následném protiútoku hostů musel skvělý zákrok vytáhnout Johansson.

17:14
    Náporu domácích v útočné třetině chyběl střelecký pokus, hosté dostávají kotouč do bezpečí.

18:08
    Texier si nejprve poradil s obránce, jeho následná střela jen prolétla vedle domácí branky.

18:36
    Od modré čáry nahazoval kotouč Murray. Korpisalo celou dobu na kotouč viděl a nedovolil domácímu obránci skórovat.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:09
    Hosté se dostali do přečíslení, které zakončoval Jake Bean. Backhandový pokus hostujícího obránce dokázal Johansson betonem vyrazit.

20:00

Máme za sebou první třetinu dnešního duelu, ve které jsme branku neviděli. Sledujeme zatím velmi opatrné utkání, ani jeden z týmů si nevypracoval větší gólovou šanci. Uvidíme, jak tomu bude ve druhé třetině, která odstartuje za nějakou čtvrthodinku.

Bodyčeky: 5– 2.

Oba celky jsou zpět na ledové ploše. jdeme na druhou třetinu!

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé částu vyhrávají hosté.

20:32
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Ke střele se dostal v útočné třetině LOGAN O'CONNOR, který přesnou ranou otevírá skóre dnešního duelu. Asistence Nazem Kadri a Gabriel Landeskog.
    20:32 Logan O'CONNOR - 1:0

21:47
    Domácí vstoupili skvěle do druhé části, díky výrazné aktivitě si vypracovali další pokus, po kterém musel zasahovat Korpisalo.

22:16
    Mezi kruhy zakončoval Sillinger, jeho střela zápěstím byla zablokována domácím obráncem.

22:54
    Nepřesná rozehrávka hostů, hra se vrací zpět před Korpisala.

23:41
    Aktivní Girard se dostal k dalšímu zakončení, střelu domácího obránce dokázal nadvakrát zneškodnit hostující brankář.

24:09
    Při přečíslení dva na jednoho zvolil střelu Robinson střelu. Ránu zápěstím dokázal Johansson vyrazit levým betonem.

25:30
    Ranta se dokázal uvolnit a natlačit se do zajímavé příležitosti, střela zápěstím pouze orazítkovala mantinel za Korpisalem.

26:46
    Domácí se již hnali do přečíslení, to by ale Blue Jackets nesměli míti Kuralyho, který skvělým defenzivním zákrokem zmařil domácí protiútok.

27:01
    Máme tu komerční pauzu. Střely na branku: 16:14.

27:24
    Werenski se prodral po levém mantinelu, následná střela zápěstím nenadělala domácímu brankáři větší problém.

27:24
    Do výměny názorů se před domácí brankou dostali oba kapitáni, rozhodčí po jejich rozepři vylučovat nebudou.

27:47
    Další přečíslení hostů. Voráček čekal s přihrávkou tak dlouho, až ideální možnost prováhal.

28:45
    Čistým, tvrdým histem sestřelil Carlsson jednoho z domácích. Kotouč mají ve svém držení Blue Jackets.

29:11
    Hofmann se šikovně dostal za domácí obránce. Jeho backhandový pokus končí v lapačce Johanssona.

30:04
    Už už to vypadalo, že Nathan Mackinnona dokáže uklidit kotouč za záda Korpisala, Bayreuther ale předvedl skvělý obranným zákrok.

32:24
    Domácí navyšují vedení! Skvěle vyřešila přečíslení dvojice Nazem Kadri a BOWEN BYRAM. Druhý jmenovaný přesný zakončení navyšuje vedení domácího celku. Asistence: Nazem Kadri a Gabriel Landeskog.
    32:24 Bowen BYRAM - 2:0

33:31
    O'Connor mířil zápěstím do pravé šibenice, skvělý reflexivní zákrok ramenem vytáhl proti jeho střele Korpisalo.

33:31
    Následuje další komerční pauza. Střely na branku: 22:20.

33:31
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Gavin Bayreuther – 2 min., držení).

33:31
    Bayreuther míří na trestnou lavici, domácí mají k dispozici třetí přesilovou hru v utkání.

33:45
    Ze středu hřiště zakončoval Kadri, Korpisalo jeho střelu viděl a vyrážečkou ji dokázal vyrazit do bezpečí.

34:33
    Nahození Byrama prolétlo jen těsné kolem hostující branky, následnou střelu Korpisalo drží ve své náruči.

34:43
    Po střele Byrama vznikl závar před hostující brankou. Ani jeden z domácích útočníků však nedokázal zasunout kotouč za ležícího Korpisala.

35:12
    Další rána Byrama, pokus zápěstí orazítkoval pouze zadní mantinel.

35:31
    Bayreuther je zpět na ledě, ani tentokrát nebyli domácí úspěšní.

36:24
    Dvakrát po sobě nahazoval kotouč na domácí branku Peeke, jeho nabídka ani jednou nezamířila přesně.

36:52
    Oliver Bjorkstrand se dostal mezi kruhy ke zakončení, střela z dobré pozice minula o pár centrimetrů branku.

36:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Máme sníženo! Střelu JACKA BEANA ještě tečoval před Johanssonem Eric Johnson. Domácí gólman již na nečekanou teč nedokázal zareagovat a rázem to je pouze o gól. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Andrew Peeke.
    36:55 Jake BEAN - 2:1

38:16
    Poslední komeční přestávka před druhou pauzou. Počet střel na branku: 26:21.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:29
    Úplně volný zůstal na modré čáře Patrik Laine. Tvrdá dělovka finského útočníka ve službách Blue Jackets vyprášila lapačku Johanssona.

39:53
    Laine se snažil proháčkovat mezi obránci, ti mu kotouč dokázali včas vypíchnout a dostat ho do bezpečí.

40:00

Máme za sebou druhou část dnešního souboje, ve které již začaly padat branky. Do kabin odcházejí spokojenější domácí, kteří vedou 2:1. Skóre duelu otevřel po dvaatřiceti sekundách druhé části Logan O'Connor, na kterého navázal o třináct minut později Bowen Byram. Hostům se ještě do konce třetiny podařilo snížit zásluhou branky Jacka Beana. Ve třetí třetině nás tedy čeká velký boj a zajímavá podívaná!

Statistiky po 2. třetině
    Střely na branku: 26– 23
    Zablokované střely: 12–13
    Trestné minuty: 0– 6
    Vyhraná vhazování: 17– 15
    Bodyčeky: 11– 5.

Oba týmy jsou zpět na ledě, třetí třetina může odstartovat.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí.

41:13
    Máme srovnáno! Jakub Voráček bez rozmýšlení nahodil zpět kotouč před domácí branku, kde si ho našel COLE SILLINGER, který svoji druhou brankou v kariéře NHL srovnává stav zápasu. Asistence: Jakub Voráček a Patrik Laine.
    41:13 Cole SILLINGER - 2:2

42:21
    Ve velké šanci před Johanssonem těsně míjí branku Gustav Nyquist!

42:49
    Byram se uvolnil na modré čáře a vypáli. Jeho střela zápěstím skončila na zadním mantinelu.

43:40
    Bayreuther nahodil kotouč od modré čáry. Johansson měl celou dobu perfektní přehled o pohybu kotouč, tudíž neměl problém kotouč vytěsnit mimo tři tyče.

44:26
    Hosté obracejí stav! Přečíslení dva na jednoho vyřešil skvěle Gabriel Carlsson, který parádní přihrávkou našel přesnou hůl COLEA SILLINGERA, který obrací během otáčí stav utkání! Asistence: Gabriel Carlsson a Patrik Laine.
    44:26 Cole SILLINGER - 2:3

46:05
    Úplně sám před Korpisalem se objevil Landeskog. Domácí kapitán chtěl kotouč zasunout za finského brankáře, ten ale vytasil skvělý zákrok!

46:45
    Dlouhá hra bez přerušení byla ukončena pro nepřesné rozehrávce Lavin, hra se stěhuje zpět před Johanssona.

47:29
    Po přihrávce Byrama pronikl mezi obránci Tyson Jost. Domácí útočník padá po kontaktu s jedním z hostujících obránců. Souboj zaváněl faulem, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

48:56
    Blue Jackets odskakují na rozdíl dvou branek! Autorem čtvrté branky hostů je kapitán BOONE JENNER, kterého první ránu dokázal Johansson ještě vyrazit, následnou dorážku si ale nešťastně domácí brankář srazil za svá záda. Asistence: Gustav Nyquist a Oliver Bjorkstrand.
    48:56 Boone JENNER - 2:4

49:39
    Následuje komerční přestávka. Počet střel na branku: 27:32.

50:33
    Velký závar před brankou hostů. Na všechny dorážky domácích dokázal Korpisalo reagovat a drží svůj celek!

51:54
    Tvrdě vypáli Sherwood. S jeho pokusem měl Korpisalo problémy, vše dokázal vyřešit ještě před najíždějícími domácími hráči a stav tedy zůstává stále stejný.

52:20
    Domácí fanoušci cítí, že čas utíká rychleji a rychleji. Svými pokřiky se snaží dotlačit domácí k zdramatizování duelu.

53:04
    Po nahození Werenskiho končí kotouč mimo kluziště, bude se vhazovat po pravici Johanssona.

53:14
    Rozehrávka drhne v posledních minutách na domácí straně. Po nepřesné přihrávce Megny se hra stěhuje zpět před švédského brankáře.

53:38
    Ven z branky musel Johansson, který na poslední chvíli dostal kotouč do bezpečí před blížícími se hostujícími útočníky.

05:45
    Dnešní utkání sleduje v Ball Arena 16 635 diváků!

55:00
    Pět minu zbývá do konce základní hrací doby a domácí Colorado prohrává o dvě branky. Podaří se Avalanche ještě zdramatizovat vývoj duelu?

55:40
    Hosté velmi dobře brání svoji modrou čáru, domácí mají velké problémy dostat se do pásma.

56:29
    Domácí to zkoušejí v šesti!

56:34
    Je sníženo! Nahození Bowena Byrama tečoval před Korpisalem J.T. COMPHER a už je to pouze o gól! Asistence: Bowen Byram a Nazem Kadri.
    56:34 J. T. Compher - 3:4

57:35
    Hosté dělají to nejlepší, drží kotouč daleko od svého obranného pásma.

57:39
    Johansson musel kotouč přikrýt, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

58:17
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje zpět před Korpisala a Johansson míří z branky!

58:28
    Nyquist se nerozpakoval a okamžitě vyhodil kotouč přes všechny čáry. Hosté ušetřili pouze jedenáct sekund.

58:59
    Přihrávku Mackinnova vystihl Nyquist, který to zkusil přímo na domácí branku. O pár centimetrů minul.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí části!

59:08
    Je srovnáno! BOWEN BYRAM dostal nabito a tvrdou ranou od modré čáry srovnává těsně před koncem třetí třetiny stav utkání! Asistence: Nathan Mackinnona a Gabriel Landeskog.
    59:08 Bowen BYRAM - 4:4

60:00

Máme za sebou třetí třetinu, ve které hosté dokázali otočit skóre a vypadalo to, že si odvezou z Denveru vítězství. Domácí Avalanche však nesložili zbraně a dvěma brankami při hře v šesti srovnali stav. O vítězi dnešního duelu tedy bude muset rozhodnout prodloužení!

60:01

60:45
    Kadriho pokus zablokován, poprvé v prodloužení jsou na kotouči hosté.

61:12
    Hosté si přeci jen odvážejí vítězství! Jakub Voráček se zbavil obránce a naservíroval přesnou přihrávku na hůl JACKA BEANA, který přesnou střelou rozhoduje dnešní duel. Asistence: Jakub Voráček a Cole Sillinger.
    61:12 Jake BEAN - 4:5

Je za námi dnešní duel mezi Coloradem Avalanche a Columbusem Blue Jackets. Z vítězství se nakonec radují hosté, kterým se podařilo otočit ve třetí třetině stav duelu. Domácí zvládli ještě do konce třetí části vyrovnat, v prodloužení si ale ukradli bod navíc Blue Jackets. Výrazně se na vítězství podílell obránce Jack Bean a útočník Cole Sillinger, kteří oba zapsali po dvou brankách. Pro Columbus jde o druhé vítězství v řadě, kvůli kterému poskočili již na pátou příčku Východní konference. Naopak pro Colorado jde o pátou prohru v sezoně a jejich trápení na startu sezony tedy pokračuje. Obě družstva se spolu potkají hned následující duel. Tentokráte se bude hrát na ledě Columbusu z neděle na pondělí.

3. Gabriel Landeskog (COL) 0+3

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšít u dalších přenosů napočtenou! (04:48:44)

Adam Černý

Branky a nahrávky: 21. L. O'Connor (Kadri, Landeskog), 33. Byram (Kadri, Landeskog), 57. Compher (Byram, Kadri), 60. Byram (MacKinnon, Landeskog) – 37. Bean (O. Bjorkstrand, Peeke), 42. Sillinger (J. Voráček, Laine), 45. Sillinger (G. Carlsson, Laine), 49. Jenner (Nyquist, O. Bjorkstrand), 62. Bean (J. Voráček, Sillinger)

Colorado Avalanche: J. Johansson (Kuemper) – Girard, Byram, E. Johnson (A), J. Johnson, R. Murray, MacDermid – Compher, MacKinnon (A), Landeskog (C) – L. O'Connor, Kadri, Ranta – Helm, Jost, M. Kaut – J. MacDonald, Jayson Megna, Kiefer Sherwood.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Bean, Werenski (A), Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson, Peeke – J. Voráček, Jenner, Laine – O. Bjorkstrand, Sillinger, Nyquist (A) – Činachov, Roslovic, Hofmann – Texier, Kuraly, E. Robinson.

Rozhodčí: Meier, Luxmore – Johnson, Tobias

Diváci: 16635