Senica – Zlaté Moravce 1:2 (kon.) | Dunajská Streda – Sereď 1:3 (kon.) | Pohronie – Žilina 1:2 (kon.)
FK Senica
1:2 (1:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
Sobota 06.11.2021, 15:00 • OMS ARENA Senica • Niké liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu utkání 14. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém se střetne domácí FK Senica proti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

FK Senica

Domácí mužstvo se po třinácti odehraných zápasech nachází na osmé příčce, na kontě mají hráči Senice čtrnáct bodů za tři výhry a pět remíz. V posledních zápase se však domácímu celku vůbec nedařilo, získalo pouhý jeden bod z posledních pěti soubojů. Nejlepším střelcem mužstva je se sedmi brankami útočník Elvis Mashike Sukisa, který se trefuje pravidelně a figuruje na druhém místě v tabulce střelců celé soutěže.

Poslední odehraná ligová utkání:
    Trnava – Senica 2:1
    Senica – Rožumberok 0:2
    Senica – Michalovce 1:1

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

To Zlaté Moravce jsou na tom ještě o dost hůře. Se sedmi body jim patří poslední pozice v tabulce Fortuna ligy. Na kontě má ViOn nejvíce obdržených branek z celé ligy a z posledních pěti zápasů získal pouhé dva body. Naposledy prohrál vysoko 4:1 v Žilině, kde domácí silně dominovali. Hráčem, které za ViOn nastřílel doposud nejvíce gólů je čtyřiatřicetiletý záložník Tomáš Ďubek, jenž se trefil třikrát.

Žilina – Zlaté Moravce 4:1
    Zlaté Moravce – Trenčín 0:1
    Zlaté Moravce – Sereď 2:2

FK Senica: Ravas – Kučera, Pavlík (C), Gáč, Šimčák – Oršula, Šumbera – Twardek, Jurdík, Maulana Vikri – Mashike Sukisa.
    Náhradníci: Chropovský – J. Buchel, F. Buchel, Repa, Duda, Svoboda, Niarchos.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Lukáč – Čögley (C), Tóth, Menich, Čonka, Bednár, Sloboda, Mondek, Gamboš, Kyziridis, Švec.
    Náhradníci: Kira, Richter – Ďubek, Kolesár, Ku. Yilmaz, Rák, Haspra, Belmenen.

Rozhodčí: Kružliak – Jánošík, Vass.

Za několik okamžiků začne dnešní zápas, domácí fotbalisté nastoupí v modro-červené kombinaci. Hosté dnes budou hrát v bílých dresech.

1

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali domácí fotbalisté FK Senica. Lukáš Kučera se pokoušel nakopnout míč dopředu na Krise Twardeka, hosté míč odvrátili.

2
    Kapitán hostí Peter Čögley předvedl nedovolený zákrok, po kterém bude následovat přímý kop pro Senicu.

3
    ViOn drží míč na vlastní polovině hřiště, úvod zápasu je z obou stran opatrný.

4
    Kris Twardek se prodral po pravém křídle, jeho centr odvrátil na první tyči hostující stoper Jozef Menich.

5
    Senica dala gól! Domácí otevírají skóre zápasu, Filip Oršula našel v šestnáctce skvělou přihrávkou MILANA JURDÍKA, který prudkou střelou překonává brankáře hostů – 1:0! Asistence: Filip Oršula.

6
    Rychlý gól zápasu může jen pomoci, jaká bude odpověď hostujících hráčů?

7
    Kyziridis si přebíral míč z kopačky Čonky, dobrý obranný zákrok předvedl na straně Senice Kučera.

8
    Dlouhý nákop domácích směrem dopředu, v ofsajdovém postavení se ale ocitl útočník Senice Elvis Mashike Sukise.

9
    Karel Mondek se vydal na ofenzivní výlet, centrem z pravé strany našel v šestnáctce Martina Gamboše, který ale hlavou netrefil domácí bránu. Odkop od brány Senice.

10
    Další centr z kopačky Karla Mondeka směřoval na první tyč, domácí brankář Jindřich Ravas míč chytá.

11
    Máme za sebou úvodních 10 minut dnešního zápasu, statistika držení míče je zatím velmi vyrovnaná: 51% – 49%.

12
    Twardek si při běžeckém souboji s Čonkou pomáhal nedovoleně rukama, míč pro hosty.

13
    Žlutou kartu dostává Šimon Šumbera (FK Senica).

14
    Po tvrdém faulu ve středu hřiště na Antona Svobodu vidí žlutou kartu na domácí straně Šimon Šumbera. Standardka pro ViOn.

15
    Na druhé straně přichází faul hostů na domácího útočníka Sukisu, přímý kop pro Senicu.

16
    Elvis Mashike Sukisa nezachytil přihrávku na hrací ploše, následuje odkop od brány hostů.

17
    Několik tvrdých soubojů o míč ve středu hřiště, nakonec ho získávají fotbalisté Zlatých Moraviec.

18
    Nepřesný odkop z kopačky hostujícího Tótha, následovat bude autové vhazování v podání Senice.

19
    Nákop hostů z kopačky Kyziridise hledal vepředu Mondeka, akci hostů přerušil hlavou domácí kapitán Pavlík.

20
    Senica to zkoušela přihrávkou na Elvise Sukise, domácí útočník se ocitl v dalším postavení mimo hru.

21
    Šumbera hledal v náběhu přihrávkou Jurdíka, Tóth na straně hostů vybojoval míč.

22
    Přihrávka Jurdíka na Twardeka neprošla, své defenzivní povinnosti si splnil Čonka.

23
    Podle hlavního rozhodčího fauloval Šimčák v hlavičkovém souboji Mondeka, standardka pro ViOn.

24
    Faulující Milan Šimčák potřebuje po hlavičkovém souboji ošetření lékařského týmu, pokračujeme ve hře dál.

25
    Hosté nyní kombinují s míčem na domácí polovině, Senica v hlubokém defenzivním bloku.

26
    Vysoký centr z kopačky Twardeka končí v náručí brankáře hostů.

27
    ViOn je v těchto okamžicích aktivnějším mužstvem na hřišti, hosté si však nedokážou vypracovat vážnější příležitost a ohrozit domácího brankáře.

28
    Hosté zůstávají na polovině svého soupeře, na levém křídle následuje autové vhazování ViOn-u.

29
    Šikovný obranný skluz předvedl Milan Šimčák v souboji proti Karlovi Mondekovi, následuje rohový kop hostů.

30
    Po rohovém kopu Kyziridise píská hlavní rozhodčí nedovolený zákrok na domácího brankáře Ravase. Míč pro Senicu.

31
    Úvodní třetina zápasu je za námi, držení míče aktuálně již v moci hostujícího celku: 44% – 56%.

32
    Centr z kopačky Šimona Šumbery směřující do šestnáctky odvrací hlavou Jozef Menich.

33
    Po střele zpoza šestnáctky v podání Milana Jurdíka zasahuje brankář hostů Matúš Kira – střela domácího fotbalisty nebyla příliš razantní.

34
    Dlouhá křížná přihrávka v podání Senice nebyla přesná, Čögley vrátil míčem hlavou do náruče Kiry.

35
    Peter Čögley vracial na zadní tyči centrovaný míč do šestnáctky Senice, ten však odvrátil na straně domácích David Gáč.

36
    Do konce prvního poločasu zbývá zhruba 10 minut, střelecké pokusy na bránu evidujeme zatím jen na straně domácích: 2-0.

37
    Filip Oršula fauloval ve středu hřiště Martina Bednára, standardka pro hosty.

38
    ViOn útočí po levé straně hřiště, centr v podání Čonky nenašel v pokutovém území domácích adresáta.

39
    Karel Mondek se rozhodl pro zakončení levačkou zpoza šestnáctky, svůj pokus poslal pouze nad bránu Jindřicha Ravase.

40
    Tlak hostů se v posledních minutách stupňuje, Senica si zatím v defenzivě dokáže poradit s útoky svého soupeře.

41
    Ofenzivní faul v podání Egyho Maulanu Vikriho, akce Senice končí, míč pro ViOn.

42
    Po aktivitě domácích fotbalistů přichází pro Senicu autové vhazování na polovině hřiště.

43
    Elvis Mashike Sukisa se rozhodl pro střelu, ta však byla zblokována defenzivou hostů. Autové vhazování pro Zlaté Moravce.

43
    Zlaté Moravce daly gól!
    Nádherný vyrovnávající gól v podání hostů. KAROL MONDEK se ocitl za obranou domácích a pohotovým zakončením překonává Jindřicha Ravase – 1:1!

44
    Po vyrovnávajícím gólu hostů přichází v závěru prvního poločasu rohový kop pro Senicu.

45
    Hlavní rozhodčí přidává v prvním poločase jednu minutu.

45+1
    Mondek neodcentroval přes pozorného Pavlíka, závěr prvního poločasu se už jen dohrává.

45+1

Máme za sebou první poločas zápasu 14.kola Fortuna ligy mezi Senicí a Zlatými Moravci. Skóre zápasu otevřel už v 5.minutě rychlým gólem na straně Senice Milan Jurdík. Hosté začali paradoxně po inkasovaném gólu více hrát, vyrovnávacího gólu se dočkali ve 43. minutě po krásné střele Karla Mondeka. Po prvním poločase je tak stav zápasu nerozhodný 1:1. Zhruba za 15 minut začne druhý poločas.

46

46
    Výkop druhého poločasu patřil hostujícím hráčům, kteří se okamžitě tlačí do ofenzivní. Následovat bude rohový kop ViONu.

47
    Alexandros Kyziridis poslal míč z rohového kopu pouze do boční sítě domácí brány. Odkop od brány Jindřicha Ravase.

48
    Peter Čögley v ofenzivní snaze fauloval Šimona Šumberu, míč pro domácí tým.

49
    Po rychlé akci hostů zakončoval Kyziridis, jeho střela byla zblokována. Po aktivitě Mondeka následuje autové vhazování hostů.

50
    Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostujícím hráčům, kteří jsou v úvodních minutách druhého dějství aktivnější.

51
    Lukáš Kučera neprošel přes Matúše Čonku, Senica zůstává u míče na vlastní polovině hřiště.

52
    Elvis Mashike Sukisa nezpracoval přihrávku z kopačky Lukáše Kučery, ViOn zůstává u míče.

53
    Hosté mohli jít do vedení, k míči se dostal uvnitř šestnáctky domácích Karol Mondek, tentokrát svou střelu napálil jen do tyče.

54
    Žlutou kartu dostává Martin Bednár (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

55
    Centr z přímého kopu v podání Šimona Šumbery odvrátila obrana hostů – konkrétně Jozef Menich.

56
    Kris Twardek vysunul přihrávkou do pokutového území Milana Jurdíka, ten v náběhu padá na zem – pokutový kop se nepíská.

57
    Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Kris Twardek, přichází Ioannis Niarchos.

58
    Útočný faul střídajícího Niarchosa, míč pro hosty.

58
    Z nitra šestnáctky zakončoval těsně vedle domácí brány Martin Gamboš – nechybělo mnoho a hosté by šli do vedení.

59
    Anton Svoboda neudržel na hrací ploše dlouhou přihrávku z kopačky Alexandrose Kyziridise. Odkop od brány Senice.

60
    Dvě třetiny dnešního zápasu jsou již minulostí, držení míče vypadá momentálně takto: 37% – 63%.

61
    Dlouhý nákop směřující na Švece odvrací hlavou na autové vhazování Pavlík.

62
    Po zblokovaném centru Lukáše Kučery z nitra pokutového území následuje rohový kop Senice.

63
    Nákop Šimona Šumbery do šestnáctky odvrací na další roh domácího týmu Matúš Čonka.

64
    Elvis Mashike Sukisa byl faulován na polovině soupeře, standardka pro domácí celek.

65
    Ioannis Niarchos se dostal k míči po přihrávce Šimona Šumbery, jeho zakončení zevnitř šestnáctky ale nebylo přesné.

66
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Gamboš, přichází Tomáš Ďubek.

67
    Egy Maulana Vikri neudržel míč na hrací ploše, následovat bude autové vhazování Zlatých Moraviec.

68
    Ioannis Niarchos se dostal s míčem až do šestnáctky soupeře, nakonec prováhal ideální moment na přihrávku a míč ztrácí.

69
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Marek Švec, přichází Kubilay Yilmaz.

70
    Nádherná akce domácích téměř přinesla druhý gól Senice, po individuálním průniku Egyho Maulanu Vikriho přišlo zakončení z hranice šestnáctky – jeho střela těsně minula bránu hostů.

71
    Do konce dnešního zápasu zůstává posledních 20 minut, střelecké pokusy na bránu jsou aktuálně vyrovnané: 2-2.

72
    Zaváhání hostů v defenzivě nepotrestal Egy Maulana Vikri, domácí fotbalista nepřekonal Matúše Kiru. Následuje roh Senice.

73
    Prudký centr z kopačky Maulanu odvrátila defenziva hostů, tlak domácích se v posledních minutách stupňuje.

74
    Žlutou kartu dostává Karol Mondek (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).

74
    Po faulu na Milana Šimčáka u postranní čáry má Senica výhodu přímého volného kopu.

75
    Centr z kopačky Šimona Šumbery odvrátila hostující obrana, následně pokazil přihrávku Lukáš Kučera.

76
    Centr Milana Jurdíka z pravé strany byl velmi nepřesný, odkop od brány Matúše Kira.

77
    Žlutou kartu dostává Lukáš Kučera (FK Senica).

78
    Gáč odvrací prudký centr z kopačky Kyziridise, ofenzivního faulu se dopustil na straně ViOn-u Menich. Míč pro Senicu.

79
    Přihrávku Šumbery zachyil Čonka, hosté vyrážejí do protiútoku, střídající Ďubek zahodil tutovku – skvělý zákrok předvedl na straně domácích brankář Ravas.

80
    Do konce dnešního zápasu zůstává posledních 10 minut, s remízou nebude spokojen ani jeden z týmů. Dočkáme se v dnešním souboji vítězného gólu?

81
    Mondek se zbavil na křídle Šimčáka, jeho centr neusměrnil do brány domácích Yilmaz. Míč chytil brankář Senice Ravas.

82
    Technická střela zpoza šestnáctky v podání Tomáše Ďubeka byla zblokována.

83
    Po zakončení hostů zpoza šestnáctky se opět předvedl domácí brankář Jindřich Ravas.

84
    Nádherná technická střela v podání ALEXANDROSA KYZIRIDISA zpoza šestnáctky končí v síti – 1:2! Asistence: Karol Mondek.

85
    Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Filip Oršula, přichází Dominik Duda.
    Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Milan Jurdík, přichází Matúš Repa.

86
    Hosté dokázali otočit vývoj zápasu, domácí musí najít co nejdříve odpověď, do konce zápasu už nezbývá mnoho času.

87
    Hosté mohli uzavřít dnešní zápas, Karol Mondek v rychlém protiútoku převáhal finální přihrávku, míč na domácí straně odvrátil Lukáš Kučera.

88
    Šimčák nepustil k míči Ďubeka, odkop od brány Senice.

89
    Nepřesný centr z kopačky Maulanu nezachytil střídající Repa, odkop od brány Kiry.

90
    Hra je přerušena, na zemi končí hostující Alexandros Kyziridis.

90
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Alexandros Kyziridis, přichází Peter Kolesár.

90
    Center Petra Kolesára poslal na zadní tyči pouze do připraveného Jindřicha Ravase Karel Mondek.

90
    Hlavní rozhodčí přidává ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Závěrečný tlak domácích, Šimon Šumbera ale nezvládl přihrávku, hosté získávají míč.

90+2
    Zblokovaná střela z kopačky Tomáše Ďubeka, následně pálil těsně nad Peter Kolesár – roh pro ViOn.

90+4

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:15.

Po změně stran jsme sledovali vyrovnané utkání, které rozhodl nádhernou střelou v 84.minutu Alexandros Kyziridis. Zlaté Moravce tak zlomily negativní sérii a připisují si do tabulky druhé vítězství v této sezóně a velmi důležité tři body. Děkuji vám za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (16:52:03)